Forum Dragon Ball Nao

» Ulubione książki

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
"Sylimarion"
Oh god. Jak już wciskasz takie kity to przynajmniej się upewnij, że nie walniesz gafy...

Spis uzupełniam o "Pierwszy krok" Adama Przechrzty. Kiedy indziej coś napiszę.

Jak zauważyłem, dopiero teraz ostatnio przeczytałem tematy o książkach Szarak masz chyba wielkie zamiłowanie dla dobrej książki, możesz mi tak w skrócie powiedzieć twoimi słowami o czym jest "Trylogia husycka" i "Pan Lodowego Ogrodu" ?
No nie, chyba nie sądzisz że piszę o książkach, których nie przeczytałem? Nice.

Trylogia husycka jest powieścią fantastyczno-historyczną. Opowiada o wojnach husyckich, perypetiach Reynevana jego przyjaciół (genialnie wykreowanego Samsona między innymi) a także porusza szersze wątki - historyczne i nie tylko.
Pan Lodowego Ogrodu opowiada o wyprawie ratunkowej Drakkainena (czy jakoś tak, długie imię) na obcą planetę, niedawno odkrytą w innej galaktyce, na której zaginął zespół naukowców. Jedyny problem polega na tym, że owa planeta jest na fazie rozwoju ludzkiego średniowiecza. I istnieje tam magia.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Szarak źle przeliterowałem, ale polecam naprawdę dobra książka
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Ja z kolei polecam Wywiad z wampirem Anne Rice. Wywiad został napisany w dość szczególnych okolicznościach, po śmierci ukochanej córki, psiarka wpadła w ciąg alkoholowy, rozmyślała nad sensem życia, nad nieśmiertelnością, tak w skrócie przedstawia się geneza utworu. Wywiad z wampirem, opowiada historie Louisa de Pointe du Laca, młodego plantatora, który zostaję wampirem i wiedzie egzystencję, której nie rozumie i do końca nie akceptuje.
Polecam również, kontynuację Wywiadu z Wampirem, Wampira Lestat oraz ekranizacje Wywiadu z genialna rolą Toma Cruisa.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Nie chcę sie rozpisywać bo książek jest wiele, a pozycji godnych zerknięcia także multum. Zareklamuję więc tylko jeden kawałek, który ostatnio dał mi wiele do myślenia.
"Lot nad kukułczym gniazdem" Ken Kesey.
Na jego podstawie powstał film o tym samym tytule z Nicholsonem w roli głównej (zebrał 5 oskarów). Film dobry, zakończenie nietuzinkowe, a pierwowzór jeszcze lepszy. Gorąco, a wręcz parząco polecam.
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ostatnio czytam raczej dość niepokojące książki. Jeśli któraś z nich wpadłaby w ręce przeciętnego japiszona to pewnie zniszczyłaby doszczętnie jego życie, albo chociaż sprowokowała do bezmyślnego wzruszenia ramionami. Mam na myśli "A gdy oślica ujrzała anioła" Nicka Cave'a , "Dwanaście" Marcina Świetlickiego, życiorys Toma Waitsa "Dzikie Lata", a w perspektywie również "Ćmę Barową" Bukowskiego. Jeśli się nie przerazicie to polecam.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Ostatni przeczytałem Władce Much Goldinga, rewelacyjna lektura, książka opowiada historie, rozbitków, dzieciaków, które z czasem ... a zresztą przeczytajcie sami, bardzo wartościowa lektura

Mistrzu napisał(a):
Zareklamuję więc tylko jeden kawałek, który ostatnio dał mi wiele do myślenia.
"Lot nad kukułczym gniazdem" Ken Kesey.
Lotu to chyba nie trzeba reklamować każdy chyba zna, świetna książka, i jak to zwykle bywa, książka bije na głowę film.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Piechu napisał(a):
Lotu to chyba nie trzeba reklamować
Mylisz się kowboju. Dzisiejsza młodzież jest zdegenerowana. Brzydzi się książek, tworząc wymówki w stylu : "Przepraszam! Jestem uczulony!". W mojej byłej klasie tylko jedna osoba przeczytała ten utwór. Ja. Inna bajka to oglądanie filmu (...)

Ostatnio przeczytałem sobie dwie książki Cejrowskiego: "Gringo wśród dzikich plemion" i "Rio Anaconda", pomimo, że nie lubię książek podróżniczych! Jakże mile zostałem zaskoczony: humor, przygody i ciekawostki w jednym. Lekturę się pochłania, nie czyta. Jeżeli chcecie wiedzieć co przecina pas startowy na Kubie, jak autor dotarł do gigantycznego pola Maryśki, albo czego nie jeść w Ameryce Południowej aby nie zmniejszyło Wam się Pinga-Pinga [tak, to to o czym myślicie], przeczytajcie te kawałki. Nie pożałujecie. Genialnie poprawia humor, prawie jak kabaret.
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Mistrzu napisał(a):
Piechu napisał(a):
Lotu to chyba nie trzeba reklamować

Mylisz się kowboju. Dzisiejsza młodzież jest zdegenerowana. Brzydzi się książek
Pewnie się mylę, ale czasem warto pomarzyć, wracając do Lotu, to kawał rewelacyjnej prozy, którą warto poznać, a teraz z innej beczki, czytam sobie Ring i muszę przyznać że rewelka, choć tłumaczenie słabe, polecam.

Pozdrawiam^^

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Piechu napisał(a):
a teraz z innej beczki, czytam sobie Ring i muszę przyznać że rewelka, choć tłumaczenie słabe, polecam.
Czyżby pierwowzór horroru?? Od dawna mam na nią ochotę, ale w mojej bibliotece jej nie ma. Podobno w filmie przeoczyli motyw, że Sadako jest genetycznie mężczyzną. Zmiana płci? Książka zapewne dobra.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Laru-chan napisał(a):
Czyżby pierwowzór horroru??
Dokładnie tak.
Laru-chan napisał(a):
Od dawna mam na nią ochotę, ale w mojej bibliotece jej nie ma.
Można dostać w Merlinie lub w innym sklepie internetowym, lub na Allegro, za grosze.
Laru-chan napisał(a):
Sadako jest genetycznie mężczyzną. Zmiana płci?
Nie wiem, bo jeszcze nie doczytałem do końca, ale kto wie
Laru-chan napisał(a):
Książka zapewne dobra.
Dobrze budowany klimat, aczkolwiek tłumaczenie średnie, ale mimo wszystko warto, zapoznać się z tą lekturą.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Moja ulubiona to "Wiedźmin" A.Sapkowski na razie [ ort! ] tylko jeden tom przeczytałem bo cały czas ktoś wypożycza

Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
"Wichrowe Wzgórza" Emilie Bronte. Przez wielu uznawana za romansidło, co jest bardzo krzywdzące. WW mają tyle wspólnego z romansidłem co south park z wieczorynkami dla dzieci.
Książka wspaniale przedstawia jak to można sobie na własne życzenie wyhodować potwora, jak traktowanie może wpłynąć na zmianę człowieka i jak zemsta kierowana nieuzasadnioną zawiścią może zniszczyć w człowieku wszystko co ludzkie. Postać Heathcliffa kreowana na wcielenie czystego zła wcale nie jest na początku taka najgorsza, wręcz przeciwnie, zapowiada się na całkiem miłego i dobrego chłopca. Jednak po takim traktowaniu to nie ma co się dziwić, że zapragnął się zemścić na swoich "oprawcach". A jak już nie mógł ich dorwać, to na dzieciach się zemści, a jakże, niech cierpią za błędy rodziców. Wątek miłosny, paradoksalnie jest tutaj tylko tłem dla całej opowieści.
No i ogólnie książka posiada genialny klimat, wszystko jest utrzymane w tajemniczej i mrocznej atmosferze xd.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.680
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
Naoista napisał(a):
Chciałabym żebyście napisali jakie książki szczególnie Wam przypadły do gustu i z jakich powodów.

Ja najbardziej lubię czytać dzieła Shakespeare'a, Dostojewskiego... z lektur ;]

A Wy?

Cuż ja musze sie przynać, że książek aktualnie w ogóle nie czytam, z prostej przyczyny - brak czasu
ogólnie jestem osobą której brakuje czasu na wszystko, tudzież mimo chęci, rezygnuje z książek na rzecz innych robót itp. ( w nawiasie dodam tylko, że książki są bardzo wciągające (z reszta sami wiecie) , ... bo komu się chce kończyć po godzince czytania ? - chyba niewielu osobą , a wiec czas czas i jeszcze raz czas )


No a ostatnią książka jaką sobie czytnełam była "Dzieci z Dworca Zoo"
a powód ? - znajomi polecali ;p

a co do lektur to lubie o tematyce żydowskiej i pokrewne (za młodu udało mi się przeczytać aż jedną reszta to niestety streszczenia, dobre streszczenia ;D , heh ale myśle, że kiedyś (może wakacje) uda mi się to nadrobić tym razem nie z przymusu zaś z czystej ciekawości )
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Na dzień dzisiejszy moją ulubioną książką jest "Koniec Świata i Hard-boiled Wonderland" Harukiego Murakami. Zakręcona fabuła i niezwykły pomysł. Grubaśna, ale warto.

Wypożyczyłam wczoraj (już północ? Więc przedwczoraj), książkę "Gringo wśród dzikich plemion" Cejrowskiego. Jeszcze nie zaczęłam czytać, ale bardzo lubię pana Wojtka, więc podejrzewam, że będzie się czytać genialnie.

Póki co, przede mną "Inny Świat" Grudzińskiego, więc pora zagłębić się w lekturę.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.599
Posty: 308
Lubię książki. Mam ich sporo. Aktualnie brnę przez "Potop". Czytam, czytam i do końca nie mogę. Cholernie długa jest.

No to tak. Moje ulubione to:

1. "Najcenniejszy klejnot" George Bidwell - Wpadła mi w ręce przypadkiem. Jest to biografia Elżbiety I Wielkiej - angielskiej królowej. Spodobała mi się i sama nie wiem, czy bardziej ze względu na postać Elżbiety - mądrej, wrażliwej kobiety, czy bardziej zafascynowały mnie żony Henryka VIII (a raczej sposób w jaki umierały).
2. "Wyznania kochanki Stalina" Leonard Gendlin - Trochę relacji między Wierą Dawidową, a Stalinem, trochę o niej samej, trochę o nim i trochę historii. Pisana bardzej w formie pamiętnika.
3."Mniej niż nic" Elizabeth Kim - Tym razem autobiografia. Wzruszająca opowieść o życiu kobiety, której nieakceptowano. Popłakałam się.

To chyba na tyle.
Haku Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Haku
Wiek: 31
Dni na forum: 5.491
Plusy: 1
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Mi bardzo podobała się pierwsza część Harrego Pottera, tak wciągała w losy bohaterów, że nie chciało się od niej czytania odejść. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie, a to, że uważam, że lepsza od poprzendich zawdzięcza temu, że była takim wprowadzeniem

~~ Nigdy się nie poddawaj ~~
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Moją ulubioną książką jest Harry Potter. Samą książkę przeczytałam w wieku dziecięcym. W domu mam 1,4,5 i 7 część. Nie czytałam jedynie drugiej Teraz zaczęłam część 7. A za co lubię tą książkę? Primo jest wciągająca, jak powiedział Haku. Czyta się i czyta i można w tym czytaniu pogrążyć(dodam, że szybko czytam, ale nie zbaczajmy z tematu). Druga jest tajemnicza. Nie można być tam nigdy pewnym co się zaraz wydarzy. Może ten zginie, tamten zrobi dowcip, albo pojawi się Voldemord? Akcja nie ma co ukrywać trzyma w napięciu. Dodam, że wszystkie filmy, które zostały zekranizowane z tej serii obejrzałam w kinie.Trzecia: sam główny bohater jest dosyć tajemniczą postacią. Mimo iż czasem wygląda , że z niego tzw,,ciepłe kluchy". Stara się pomóc ludziom, gdy tylko może, nie zawodzi przyjaciół.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Amino Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amino
Wiek: 28
Dni na forum: 5.433
Posty: 183
Skąd: Ruda Śl.
Byczusia napisał(a):
Voldemord
Voldemort Przeczytałaś tyle tomów, i nie wiesz jak napisać?

Przez długi czas seria o Harrym Potterze była moim faworytem.. Wszystkie tomy mogłam czytać i czytać, bez przerwy... Nawet gdy znałam książkę prawie na pamięć, to wciąż zabierałam się za czytanie...

Jednak niedawno moim faworytem stał się "Władca Pierścieni" Tolkiena.. Genialna historia o strasznym brzemieniu, którym została obarczona mała istota.. O przyjaźni, która przezwycięży wwszystko, o męźnych wojownikach i stoczonych przez nich walkach, o miłości, o potędze dobrych czynów, o wznoszeniu się na szczyt i o odchodzeniu w cień...
Jest to książka, która oczarowała mnie od samego początku. Wszystkie opisy i dialogi są tak świetnie dopracowane, że ma się wrażenie, jakby nagle znalazło się w Śrudziemiu.. Genialna fabuła, bohaterowie sprawiają, że nie można oderwać się od książki.. Jak już o bohaterach mowa, to moimi faworytami byli Merry i Pippin, dwaj zawsze uśmiechnięci hobbici, którzy przynosili radosć w tych strasznych czasach, byli jednak nie mniej mężni niż "duzi ludzie", czy elfy. Zainteresowała mnie również przyjaźń między Legolasem i Gimlim. Jest to bardzo ciekawy wątek, który ukazuje, jak przeciwieństwa mogą się przyciągać, bo przecież obaj byli z różnych plemion. Legolas był elfem, które zwykły mieszkać w lasach, Gimli należał do plemienia krasnoludów, zamieszkających podziemia. Wspomnę jeszcze o związku Aragorna i Arweny. W samej książce nie wspomniano o tej parze tyle ile chciałam, by wspomiano, lecz w dodatkach, które miałam w trzecim tomie książki, była bardzo ładnie opisany rozwój uczucia elfa i człowieka... Jest to trochę schematyczny związek między wielkim królem, a piękną dziewczyną, ale mi się podobał
Jest to przegenialna książka.
Naprawdę polecam

Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Przyznam się, że ostatnio zaniedbałam sie w czytaniu... Ulubionej książki jako tako nie mam, mogę czytać prawie wszystko, co przypadnie mi do gustu. Wymienię książki, które wywarły na mnie wrażenie od czasu, kiedy nauczyłam się czytać

-"Chłopcy z Placu Broni" Ferenc Molnár - śmierć tego małego blondynka była okropna, niby dziecinna zabawa a przyniosła opłakane skutki

-"Hera moja miłość" - Anna Onichimowska - pokazuje, że nawet osoba mająca pieniądze, dom, rodzinę moze sie stoczyć na samo dno tylko dlatego, że będzie się starała zwrocić uwagę swoich rodziców. Szczególnie okropna jest scena, gdy młodszy brat bohatera zabiera mu (bodajże) skręta i razem z kolegą wypalają go co przynosi drastyczne skutki. Malec powiesza się chcąc sobie wydłużyć szyję jak żyrafa.

-"Kamienie na szaniec" - Aleksaner Kamiński - zawsze miałam słabosć do książek opisujących prawdziwe zdarzenia, pokazuje jak to młodzi ludzie muszą wziąć broń i nauczyć się zabijać aby przetrwać. A wszystko to zdarzyło sięnaprawdę.

-"Pamiętnik narkomanki" - Barbara Rosiek - kolejna książka pokazująca, że narkotyki mogą doprowadzić człowieka na samo dno. Plusem jest to, że autorka sama jest bohaterką książki a jej zapiski to autentyczne wydarzenia z jej życia. Pierwsza część jest rewelacyjna, zawiwera całą jej walkę z nałogiem, jej wzloty i upadki.

-"Zbrodnia i kara" Fiodor Dostojewski - nidgy nie wiadomo, kiedy ruszy nas sumienie, które moze byc najcięższym balastem. Postać Sonii świetna - młoda dziewczyna aby utrzymać rodzinę sprzedaje swoje własne ciało, jednak nie ma do nikogo żalu, wbrew wszystkim jest dobra i to ona ma wpływ na Raskolnikowa

-"Mistrz i Małgorzata" Michaił Bułhakow - książka pokazująca, że diabeł istnieje i jeśli nie wejdzie mu się w drogę to nie trzeba się go bać. W końcu Małgorzata była traktowana przez niego z szacunkiem. Historia Jeszui nawiązuje do życia Jezusa, czytając to miałam wrazenie, że jest to nowa opowieść o życiu Jezusa, w ktorej osoby i sytuacje są pokazane w inny sposób

Poza tym książki typu "Medaliony" pokazujące okrucieństwo innych ludzi, którzy nie liczą się z życiem innych osób tylko dlatego, że uważają się za "lepszą rasę".

Co do Harry'ego Pottera to bardzo lubię tą książkę, czyta mi się ją szybko i lekko. Jednak jest nieco przewidywująca, wiadomo było, ze Harry przeżyje, choć autorka zaskoczyła mnie w niektórych sytuacjach ale to tyczy się tomu 6 i 7.

Byczusia napisał(a):
Druga jest tajemnicza. Nie można być tam nigdy pewnym co się zaraz wydarzy. Może ten zginie, tamten zrobi dowcip, albo pojawi się Voldemord?
Nie zgodzę siez Tobą, było wiadomo, ze Potter pokona bazyliszka (chyba to ten tom) a Ginny przeżyje.

Byczusia napisał(a):
Trzecia: sam główny bohater jest dosyć tajemniczą postacią. Mimo iż czasem wygląda , że z niego tzw,,ciepłe kluchy". Stara się pomóc ludziom, gdy tylko może, nie zawodzi przyjaciół.
Aż taką tajemniczą postacią to on nie jest. Z każdym tomem dowiadujemy się o nim coraz więcej, zresztą nigdy nie uwazałam go za interesującą postać. Tak naprawdę bez przyjaciół i pomocy nic by nie zrobił. Wolę Severusa, o którym można powiedzieć, że jest tajemniczym. Po 6 tomie biłam się z myślami po której stronie jest: dobra czy zła.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Kika
Nail
Nail
Kika
Dni na forum: 5.352
Posty: 99
Skąd: i tak tam nie mieszkasz ;P
D. Brown "Anioły i Demony" i "Zwodniczy punkt", ogólnie kryminały i różne thrillery psychologiczne
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Forum DB Nao » » » » Ulubione książki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook