Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball GT ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  

Czy DBGT Ci się podobał?

Czy DBGT Ci się podobał?
Tak 43,59% 68 43,59%
Nie 42,95% 67 42,95%
Nie mam zdania 13,46% 21 13,46%
Wszystkich głosów: 156
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Lees napisał(a):
No nie do końca, w Sadze Cella jeszcze walczyli
Walczyli lekko, ale widać było, że w końcu będą musieli odejść. Kuririn się postarzał, założył rodzinę i skończył walkę już w DBZ. Po co twórcy GT mieliby to zmieniać? A Tenshinhan rzeczywiście, w tej serii go nie było praktycznie. Bo Ziemian zastąpił Uub.

Lees napisał(a):
Trunks i Goten czyli pierwotni pasażerowie to już powinni błagać o taki typ statku. (Zaniedbali treningi)
No jak. Masz odpowiedź w nawiasie. Oni wcale nie mieli ochoty na treningi. Poza tym to miała być zwyczajna podróż. Ot taka tam, żeby kule zebrać. Poza tym nowa seria, nowy statek, trochę innowacji nie zaszkodzi.

Lees napisał(a):
A i chyba Gohan miał z nimi lecieć
W sumie też nie pamiętam. Ale także nie miałby zamiaru więcej trenować. Przecież obrał inną drogę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
W sumie też nie pamiętam. Ale także nie miałby zamiaru więcej trenować. Przecież obrał inną drogę.
Sprawdziłem to, miał z nimi lecieć (5.41 - 2 odcinek GT), ale nie jestem pewien czy czasami nie wypowiedział tego w afekcie. A co do treningu - nie samą nauką człowiek żyje, mógłby trochę potrenować ot co by mu się kości nie zastały, a licho nie śpi, co jest pokazane w DBZ, nagła napaść Saya-jinów, Androidy,Cell, Buu, ale tam to trenowali , przynajmniej sam Goku się bić nie musiał ze wszystkimi a w GT to przygoda pt. Goku vs źli i okrutni.


Walczyli lekko, ale widać było, że w końcu będą musieli odejść. Kuririn się postarzał, założył rodzinę i skończył walkę już w DBZ. Po co twórcy GT mieliby to zmieniać? A Tenshinhan rzeczywiście, w tej serii go nie było praktycznie. Bo Ziemian zastąpił Uub.
A z tym Uubem to jest historia. Jak on mógł przeżyć w organizmie Bebi Vegety? Nawet Fat Buu po zamienieniu w czekoladę nie zdołał dokonać czegoś takiego a wiadomo że ciało miał "plastyczne". I Uub jeden sam do pomocy Goku z ziemskiej ekipy? Coś blado to wygląda. Team GT był znacznie mniejszy od tego Teamu Z.

No jak. Masz odpowiedź w nawiasie. Oni wcale nie mieli ochoty na treningi. Poza tym to miała być zwyczajna podróż. Ot taka tam, żeby kule zebrać. Poza tym nowa seria, nowy statek, trochę innowacji nie zaszkodzi.
Hmm, jeśli dobrze pamiętam mieli oni lecieć w podróż aby trochę się wytrenować, a zmusił ich do niej Vegeta, więc czemu nie kazał zamontować tam maszyny grawitacyjnej? Jak by już tam była to nie stałaby bezczynnie. Podejrzewam że Goku chciałby trochę potrenować bo ubyło mu energii przez to zmniejszenie. ( Kiepska teleportacja). A w żyłach Gotena i Trunksa płynęła bądź co bądź krew Saya-jinów a wiadomo że oni kochają walkę. A chyba każdy głupi wie że podróż w kosmos to nie piknik i na pewno na opór napotkają prędzej czy później.

Pilaf powiedział tuż obok Smoka "chciałbym, aby Goku był mały", albo coś w tym stylu.
Powiedział do Goku a nie do smoka: "Gdybyś był małym dzieckiem rozbiłbym cię i pozbawił kształtu a potem przerobiłbym cię na takie kawałki" - tak przynajmniej polski lektor powiedział.

Właśnie. Bo to już tam Goku nie ma swojego stroju. Stąd twórcy DBGT pozwolili sobie na zmianę.
Dziwne że Goku tak się zmienił - chodził w tym stroju pół życia ( przypuszczam że więcej) a tu nagle całkiem nowe ubranko.
bartulon Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 35
Dni na forum: 6.591
Ostrzeżenia: 1
Posty: 66
Skąd: Zabrze
fabuła DBGT była jak dla mnie do bani, dużo bugów ( np. z mystic Gohanem )skomplikowana sprawa ze smoczymi kulami ( nagle sie znalazły z czarnymi i czerwonymi gwiazdkami ), walki były praktycznie denne gdyż nikt sie nie liczył w walkach tylko Goku ( w dbz było inaczej ) , jedyna saga ktora mi sie podobała to z Bebi , bo to naprawde była ładna walka i w tej jedynej walce poza Goku liczył się jeszcze Ubub. W GT była swietna muza

bartulon
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Lees napisał(a):
Nawet Fat Buu po zamienieniu w czekoladę nie zdołał dokonać czegoś takiego a wiadomo że ciało miał "plastyczne".
Uub był znacznie silniejszy od Fat Buu.

Lees napisał(a):
Hmm, jeśli dobrze pamiętam mieli oni lecieć w podróż aby trochę się wytrenować, a zmusił ich do niej Vegeta, więc czemu nie kazał zamontować tam maszyny grawitacyjnej?
Ledwo ich zmusił do samej podróży, a co dopiero do dodatkowych treningów na statku.

Lees napisał(a):
A chyba każdy głupi wie że podróż w kosmos to nie piknik i na pewno na opór napotkają prędzej czy później.
Nie było podejrzeń, by sądzić, że w kosmosie żyją silniejsi od SSJ.

Lees napisał(a):
tak przynajmniej polski lektor powiedział.
No właśnie, polski lektor.

bartulon napisał(a):
dużo bugów ( np. z mystic Gohanem )
To nie był "bug". Poza tym błędy są także w DB i DBZ.

bartulon napisał(a):
skomplikowana sprawa ze smoczymi kulami
To chyba dobrze, że skomplikowana. I dobrze, że twórcy powrócili do pierwotnego wątku DB. Chcesz wiedzieć, skąd się wzięły, poczytaj mój tekst o Smoczych Kulach na stronie.

bartulon napisał(a):
nikt sie nie liczył w walkach tylko Goku ( w dbz było inaczej )
Ale Goku w tych walkach też się praktycznie nie liczył. Super #17 sam nie pokonał, Smoka także, a z Babym w pojedynkę też nie miał szans. W DBZ walka z Cellem - tylko Gohan ma szanse, z Freezą - tylko SSJ, z Majin Buu - nikt.
Poza tym to Goku osiągnał SSJ4. Fajne by były kolejne przemiany pozostałych Saiyan w ten poziom? Albo nagły niewyobrażalny wzrost mocy Tenshinhana!? To by było jeszcze gorsze.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
villarica
Muri
Muri
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.220
Plusy: 10
Posty: 149
Moim zdaniem Dragon Ball GT był zbędny, aczkolwiek nie mam nic przeciwko temu, żeby był uznawany za kontynuację DB Akiry Toriyamy. Dostrzegam w tej serii zarówno kilka zalet jak i wad, a więc skoro są także jakieś zalety nie należy tak od razu skreślać tej serii.

Zalety:
-> przedłużenie Dragon Ball'a;
-> nowa forma Goku i Vegety SSJ4 oraz niezwyciężony Gogetto SSj4 (czy to aby na pewno zaleta to nie jestem pewna, ale niech i tak będzie xD);
-> lepsza grafika i dokładniejszy 'zarys' postaci;
-> nowe poziomy mocy;
-> nowi przeciwnicy/wrogowie;
-> fajny opening, ending i ogólnie cała oprawa muzyczna (to chyba największy plus).
Wady:
-> masa błędów;
-> niezgodność niektórych momentów fabuły;
-> tylko 64 odcinki (albo i na szczęście);
-> forma SSJ4 odbiegająca znacznie od innych;
-> Vegeta przestał być dumnym Sayianem, stał się okropnym lalusiem i w ogóle zdziadział (eh... ;/ i te wąsy - koszmar... brr...);
-> kiepska fabuła;
-> brak mangi.

Oczywiście powyższe plusy i minusy DBGT są tylko i wyłącznie moimi spostrzeżeniami.
Jednak pomimo, iż więcej widzę wad niż zalet to i tak jak najbardziej jestem na 'tak', ponieważ dla każdego fana poprzednich serii to i tak zawsze 'coś', które choćby 'z czystej ciekawości' każdy zapewne obejrzał niezależnie czy się podobało czy nie. W końcu lepsze to niż 'nic'. Wielu nadal by jeszcze chciało rzekomą serię AF... jednak to zapewne byłoby jeszcze większym dnem...


Pozdrawiam^^

[img234.imageshack.us/img234/7742/villaud9.png]
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Ledwo ich zmusił do samej podróży, a co dopiero do dodatkowych treningów na statku.


Gotena można zaszantażować że randek nie będzie jeśli nie osiągnie w podróży SSJ2. I by go nie odciągnęli od niej.(maszyny) Co do Trunksa więcej pracy biurowej w CC a zacząłby trenować.
Wielu nadal by jeszcze chciało rzekomą serię AF... jednak to zapewne byłoby jeszcze większym dnem...
Jeśli byłoby kontynuacją GT to uważam że tak. Ale gdyby skrót AF oznaczał Alternative Future a nie After Future to może coś by z tego było.

nowe poziomy mocy;
nowi przeciwnicy/wrogowie
Z jednej strony może i plus ale z drugiej zmniejsza liczbę bohaterów "walczących".

lepsza grafika i dokładniejszy 'zarys' postaci;
Wielu ludziom się to nie podoba.
Vegeta przestał być dumnym Sayianem, stał się okropnym lalusiem i w ogóle zdziadział
Zgodzę się, ale wiek,rodzina robi swoje. Nawet Saya-jin całe życie nie może walczyć.

W końcu lepsze to niż 'nic'
Uwierz mi, niektórzy woleliby "nic".
Moim zdaniem Dragon Ball GT był zbędny, aczkolwiek nie mam nic przeciwko temu, żeby był uznawany za kontynuację DB Akiry Toriyamy
Za kontynuację DB uznam dopiero serię w której Akira Toriyama odegra taką rolę jak przy tworzeniu DB i DBZ.

Dostrzegam w tej serii zarówno kilka zalet jak i wad, a więc skoro są także jakieś zalety nie należy tak od razu skreślać tej serii.
Ehhh, mimo że cały czas krytykuję GT, przyznać muszę że ma zalety.(niewiele oczywiście)

kiepska fabuła;
Zbyt łagodne określenie. Użyłbym słów: bardzo kiepska.
Jednak pomimo, iż więcej widzę wad niż zalet to i tak jak najbardziej jestem na 'tak', ponieważ dla każdego fana poprzednich serii to i tak zawsze 'coś', które choćby 'z czystej ciekawości'
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła.

Nie było podejrzeń, by sądzić, że w kosmosie żyją silniejsi od SSJ.
To jest właśnie dziwne ,bo w serii Z co chwilę dowiadywali się że są "ludzie" silniejsi od SSJ ( Cell , Buu, Dabura). Więc chyba życie ich niczego nie nauczyło.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
villarica
Muri
Muri
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.220
Plusy: 10
Posty: 149
Lees napisał(a):
Jeśli byłoby kontynuacją GT to uważam że tak. Ale gdyby skrót AF oznaczał Alternative Future a nie After Future to może coś by z tego było.
Jeśli Akira nie brał by udziału w produkcji to pewnie byłoby dno... no chyba, że znalazł by się ktoś tak wspaniały kto dorównałby mistrzowi mangi xD
Lees napisał(a):
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła.
Hehe... to ja już tam mam chyba zarezerwowaną miejscówkę...
Z jednej strony może i plus ale z drugiej zmniejsza liczbę bohaterów "walczących".
Lees napisał(a):
Wielu ludziom się to nie podoba.
Zdaję sobie z tego w pełni sprawę, z tąd moje stwierdzenie:
villarica napisał(a):
Oczywiście powyższe plusy i minusy DBGT są tylko i wyłącznie moimi spostrzeżeniami.
A więc nie każdy moje plusy musi aprobować xD
Uwierz mi, niektórzy woleliby "nic".
Jakoś mi sie nie wydaje, aby było tak do końca... Gdyby GT nie było to zapewne domagaliby się 'czegoś dalszego' do czasu gdyby nie zobaczyli efektu.
Lees napisał(a):
Za kontynuację DB uznam dopiero serię w której Akira Toriyama odegra taką rolę jak przy tworzeniu DB i DBZ.
To się nie doczekasz ;p


Pozdrawiam^^

[img234.imageshack.us/img234/7742/villaud9.png]
anakin89 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
anakin89
Wiek: 34
Dni na forum: 5.979
Posty: 13
Według mnie DB GT było beznadziejne w stosunku do porzedniej serii czyli DB Z wraz z absolutnie nową grafiką utraciła dawny klimat. Pomijając klimat fakt zmniejszenia Songa jest dla mnie całkowitą porażką. Ponadto na dalszy plan zostali zepchnięci inni bohaterowie co też przyczyniło się do utraty klimatu.
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Mnie się tam nie podobał DB GT...
Jakoś inny klimat i beznadziejna fabuła.
A za najgorszy pomysł reżyserów uważam za zrobienie z Son Goku dziecka, kompletny bezsens i to główny powód [ ort! ] który mnie odrzucał od kompa jak oglądałem DBGT...
Goku28a Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Goku28a
Wiek: 27
Dni na forum: 5.794
Posty: 97
Skąd: Magnuszewice
DBGT jest najgorszą serią, to nie to co reszta. Pomysł ze zrobieniem z Goku dziecka był do bani. DBZ to najlepsza seria.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Może wcześniej niezbyt dobrze wypowiadałem się o serii GT, jednak obecnie zastrzeżenie jest takie iż fabuła nie wciąga, a emocje nie trzymają już w napięciu jak to było przy serii Z. Jedyne co warte było zobaczenia to Fushion Dance w wykonaniu Vegety xD

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
OK co do Gt wypowiem się co mi się podobało a co nie
+
grafika
ssj4.

Co mi się nie podobało
- Genialny Żółw- w różowej koszuli(ohyda!)
- Ziemianie nie odgrywają żadnej ważnej roli
-Krilan- stary dziadek
- Trunks- taki z niego się laluś zrobił
-poziom walk! Żenada po prostu.
-postać Gotena- babiarz
- brak mangi
- Autorstwo nie do końca Akiry
-pomniejszony Goku!
-super saga C 17
-zbyt szybki rozwój akcji
-Ciągle tylko Songo
- Goten,Gohan, Trunks- w ogóle nie umieją walczyć.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Byczusia: 15.09.2008, 13:09
Shasked Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Shasked
Wiek: 30
Dni na forum: 5.680
Ostrzeżenia: 2
Posty: 45
Skąd: Łapy
Jak dla mnie to sie podobalo ze musieli szukac kule po calym swiecie cos nowego to bylo.Szkoda ze Goku zrobili malego to mi sie nie podobalo to jakby zrobili troche Dragon Ball zwykly.Co do poziomow to juz troche i ch za duzo ale przyznam ze Gogeta ssj4 jest boski

moj glos nie mam zdania
Duustin Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Duustin
Wiek: 33
Dni na forum: 5.672
Posty: 59
Gt to to zwykła pomyłka i tyle. Zwykły skok na kase.
Wady:
-SSJ4 wepchnięty na siłę, dziwnie wygląda i wydaje się słabszy niż SSJ2 z DBZ.
-Pan mnie denerwowała przez całe GT
-Fale Bultz... co to ma być!? Jak vegeta dzięki nim osiągnął SSJ4 to Goku nie mógł Np. SSJ5?
-Vegeta, czy to był ten sam Vegeta co z DBZ, bo jakoś mi go nie przypominał, strasznie dziwny się zrobił(charakter i te włosy)
-Pełno błędów
-Fabuła im się chyba pomyliła
-pomniejszony Goku
-Ciotowaci Trunks i Goten
-dorosły Goku dziwnie wyglądał
-Beznajdzejne, FATALNE walki
-niema mangi
-Kuririn to dziadek
-mało wkładu Akiry
-zakończenie
-Super C 17? Po co on?
-w ogóle [ ort! ] głowne postacie z DBZ(Gohan, Goten, Trunks, Yamcha, Tien itp.) nic nie wnoszą
Zalety:
-Ładna grafika
-muzyka
-niech będzie Gogeta
-Bebi
==VeGeTa==
Ziemianin
Ziemianin
==VeGeTa==
Dni na forum: 5.589
Posty: 4
Skąd: Południe Polski - Serce Małopolski
Ja kdla mnie totalny badziew , niepotrzebne przedłużenie i tak już bardzo długiej serii . Beznajdziejna fabuła , Goku i Vegeta SSJ4 .......no comment , GT całkowicie zdominowane przez saiyan , jednym słowem - porażka na całej linii................


SoheiMajin Gotenks
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.575
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Ja też osobiście nie przepadam za serią GT. Nie podoba mi się fabuła. Według mnie poziom 4 nie był potrzebne, a na dodatek nie podoba mi się jego wygląd.

- Genialny Żółw- w różowej koszuli(ohyda!)
Według mnie do twarzy mu w niej. Mi się podoba.

-postać Gotena- babiarz
A co miał chłopak robić...? xD

Ps. Proszę mnie nie krytykować gdyż są to tylko moje subiektywne odczucia na temat DB GT.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Zacznijmy może od tego, że Dragon Ball GT był robiony nijako na siłę, ponieważ seria miała zakończyć się już w DBZ po Freza Sadze.
Pomijając jednak to wszystko przejdźmy do oceny.
Pierwsza rzecz, która osobiście mnie w pewien sposób odrzuciła to przemiana Goku w dzieciaka, ten wątek w ogóle był niepotrzebny moim zdaniem.
Następnie przesunięcie na drugi plan Teamu Z (Tiena, Yamchy, Chaoza, Kuririna) choć ten ostatni pojawiał się trochę częściej niż pozostali, brakowało mi Tiena, Yamchy, wiadomo, że nie dorównywali siłą Vegecie czy Goku, ale jednak ich brak dawał się we znaki.
Następnie nie wiem, czy tylko mi się tak wydawało, ale w całym DBGT jakby słabszy był Vegeta, Goku przemienił się w SSJ4, a Vegeta może kilkakrotnie użył poziomu SSJ i gdyby nie Beibi, to uszedłby na cieniasa w moich oczach.
Pomijając jednak te wszystkie niedociągnięcia, całość wygląda naprawdę dobrze.
Ostatni odcinek jest wzruszający, wszystko kończy się dobrze.
mikrusek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
mikrusek
Wiek: 27
Dni na forum: 5.562
Posty: 166
Skąd: Olsztyn
może i na siłe , mi GT sie podobała , zawsze to więcej ogladania moic ulubionych bohaterów , ciesze sie ze zmienili troche to iż nie było ciągle tak samo że Goku umiera znwou go wskrzeszają i walczą na ziemi , tak to mili dużo przygód zwiedzili kosmos i bardzo ciekawie sie zakonczyło , ja do GT nic nie mam osobiscie
skejciara
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 5.659
Posty: 37
+
Muzyka To chyba najlepsze w tej serii
Ostatni odcinek - chyba najlepiej wyszedł ;D
Motyw Vegety i Bra - córeczka tatusia hahaha ciekawa opcja
Wspomnienia przez, które Goku zmienia się w ssj4

-
Zatracony charakter gt
nie tworzył Akira
grafika - wolałam tamtą, noi jeszcze ten ciemniejszy kolor ciała Goku i fioletowe włosy Trunska <lol2>
Bez sensu, że Pan ma niby taką wielką siłę, skoro nawet nie trenowała i była dzieckiem pół sayjana
Vegeta bez swojego charakteru ;]
Ogólna fabuła
Zrobiony na siłę
SSJ4 - dajcie spokój XDD

itd.. długo by wymieniać xD
halux Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
halux
Dni na forum: 5.557
Posty: 19
Skąd: Łódź
Nie zgadzaam sie ze stwierdzeniem: "Vegeta bez swojego charakteru", w GT dalej byl pewny siebie i pyszałkowaty, nie lubil Songa i mowil na niego Pajacu.
fajna muza.
podobaly mi sie waliki z Bebi czy Super 17, ogolna ocena GT to 5/6. Najlepszy byl Z i tu sie chyba kazdy zgodzi ;D
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball GT
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook