Forum Dragon Ball Nao

» Odcinek 099, 06.04.2014 (Majin Buu Saga #01)

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do pierwszego odcinka Dragon Ball Kai: Majin Buu Saga emitowanego 06.04.2014 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

(uprzedzam, że to nie miejsce na linki)

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 06.04.2014, 3:33
Son-Goku Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Son-Goku
Wiek: 30
Dni na forum: 4.826
Plusy: 17
Posty: 528
Skąd: 新世界, Strzałkowo
Dobra, dobra, a masz jakies zrodlo, zeby obejrzec i czemu tutaj napisales 26:00 ;o?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Dopiero co było emitowane. Godzina 26 to 2 w nocy wg japońskich programów telewizyjnych.

(Miałem powód, żeby tak napisać, to nie jakaś moja fanaberia)

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 06.04.2014, 3:33
MinoDMC Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.667
Posty: 4
Skąd: Zieleniec
Jestem świeżo po obejrzeniu 1 odcinka (99) sagi Majin Buu i muszę przyznać że nieźle im to wyszło. Opening oraz animacja jest świetna co można było przewidzieć z trailerów, natomiast ending myślałem żę będzie lepiej brzmiał, ale narzekać nie można, za to grafika bardzo ładnie wygląda. Głos Videl trochę inaczej brzmi ponieważ zmieniła się seiyu, podkład muzyczny też jest odpowiedni. Ogólnie podoba mi się
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Ja niestety, kiedy już znalazłem działającego streama, ujrzałem jedynie koniec endingu, a następnie zapowiedź

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
iGom
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.482
Posty: 1
Odcinek już jest pobierany, ale nie należę do fanów uciętego 16:9 ;/. Prawdopodobnie poczekam do wydania 4:3 na Blu-Ray.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.749
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Przyznam szczerze, że nieco się zawiodłem. Przede wszystkim od strony muzycznej. Pamiętacie motyw z Zetki jak Gohan latał na chmurce? Taka radosna piosenka, bardzo w DB klimacie. A to co teraz, jakieś takie bezpłciowe. Kilka innych motywów mogliśmy usłyszeć już w Battle of Gods.

Opening nieszczególnie wywarł na mnie wrażenie. Jest OK, ale kawałek "Dragon Soul!" był znacznie lepszy. Ending też ujdzie. Na pewno lepszy od cukierkowego "Kokoro No Hane" z sagi Cell (DB Kai)

Obraz - wielkiej poprawy w tym odcinku nie ma. Więc jest po prostu OK. Zobaczymy jak będzie później , podczas bardziej "efektownych" scen.

Czekaliśmy tak długo, że chyba oczekiwaliśmy (ja oczekiwałem) od kontynuacji zbyt wiele. Ale to dopiero pierwszy odcinek. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.

Na razie 3+/6
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.045
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Łukasz napisał(a):
Pamiętacie motyw z Zetki jak Gohan latał na chmurce?
Zetkę ostatnio oglądałem kilka lat temu, ale pozwolę sobie strzelić

M1606

Zgadłem?

Dla mnie, nie ma żadnej sagi Bū bez poniższych:

1. M1702
2. M1703
3. M1418
4. M1610(2)
5. M1612
6. M1613
7. M1614

i całej masy innych.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.734
Plusy: 5
Posty: 2.022
Dla mnie nie ma DB bez muzyki Kikuchiego, bez Gōriego (płaczę, jak słyszę nowego Satana) czy bez Utsumiego (oby nowy Shen Lóng godnie go zastąpił, pamięta ktoś, jak stanął na wysokości zadania Masaharu Satō?, bo ja chopa utożsamiam z Musashim Miyamoto z Yaiby i nie potrafię sobie wyobrazić, jak zagrałby Shen Lónga, a podobno w którymś momencie Zetki zastępował Kenjiego).

Dobrze, że chociaż Kōzō Shioya pozostał Majin Bū.

Kojiro Sasaki, odpaliłem sobie jeden utwór i zostałem przytłoczony jakością . Siedzę na słuchawkach z porządnym basem i piękna jakoś z cedeków mnie zachipnoziła .

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.749
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Kojiro Sasaki napisał(a):
Zgadłem?
Oczywiście To jeden z najlepszych utworów w całym DBZ. Tutaj, mamy lekko bezpłciowy utwór, pasujący bardziej do amerykańskiej kreskówki niż DB
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.883
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Obejrzałem sobie z angielskimi subami. Jest to dla mnie nie lada gratka, albowiem ostatni raz Buu sagę oglądałem...w 98,99 roku jakoś tak czyli jak większość z nas. Później jak zaczynałem oglądać na necie, to z reguł do niej nie dochodziłem :F... Słów kilka o openingu i endingu, jeżeli chodzi o ten pierwszy to jest ok, całkiem fajna i dynamiczna animacja, miła odmiana po nużącym przez cała serię "Dragon Soul", chociaż tutaj też pewnie tak będzie i zmieniać się pewnie będzie animacja. Jeżeli chodzi o te spoilery.. to przeca pierwszy opening Kaia też miał sceny z późniejszych odcinków, ale faktycznie tutaj przesadzili trochę z dokładnością, bo takiego Vegito na tym etapie mogli sobie na razie darować. Ending wyszedł średnio, piosenka nie najgorsza, ale pasowałaby do innego anime aniżeli DB. Jezeli zaś chodzi o odcinek, samą treść, to jest ok, cudów nie zdziałali, bym musiał sobie na większym telewizorze sprawdzić czy jest jakiś kop czy nie. Muzyka faktycznie zalatuje trochę USraelem. Szkoda, że na poczatku nie wspomnieli o tym, że Goku zginął, bo skoro była dwuletnia przerwa w nadawaniu, to wypadałoby ten szczegół przypomnieć, gdyż znajdą się pewnie osoby, które nie są namiętnymi miłosnikami DB i mogą nie wiedzieć od takiego czasu.


Zastanawiam się czy oglądać co tydzień, na bieżąco czy poczekać jak wyjdzie te 10 epów i obejrzeć hurtowo ;p

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.045
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
vegeta391 napisał(a):
Dla mnie nie ma DB bez muzyki Kikuchiego, bez Gōriego (płaczę, jak słyszę nowego Satana) czy bez Utsumiego (oby nowy Shen Lóng godnie go zastąpił, pamięta ktoś, jak stanął na wysokości zadania Masaharu Satō?, bo ja chopa utożsamiam z Musashim Miyamoto z Yaiby i nie potrafię sobie wyobrazić, jak zagrałby Shen Lónga, a podobno w którymś momencie Zetki zastępował Kenjiego).
Ba! O oryginalnej obsadzie nawet nie wspominam. Nie da się zagrać Satana lepiej niż sam Satan czyli Daisuke Gōri. Kenji Utsumi mi najbardziej zapadł w pamięci jako Spiker z turniejów, Rikum i Marszałek Czerwony. Biorąc pod uwagę postacie epizodyczne, Masaharu Satō zagrał chyba najwięcej ról w całym Dragon Ball'u.
vegeta391 napisał(a):
Dobrze, że chociaż Kōzō Shioya pozostał Majin Bū.
Jakby ktoś pytał dlaczego akurat Kōzō Shioya został wybrany do roli Bū:

ObrazObraz
vegeta391 napisał(a):
Kojiro Sasaki, odpaliłem sobie jeden utwór i zostałem przytłoczony jakością . Siedzę na słuchawkach z porządnym basem i piękna jakoś z cedeków mnie zachipnoziła .
1. http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon_Ball_Z:_Music_Collection_Vol._1
2. http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon_Ball_Z:_Music_Collection_Vol._2
3. http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon_Ball_%26_Dragon_Ball_Z:_Great_Complete_Collection
4. http://vgmdb.net/album/32055
5. http://vgmdb.net/album/32056
6. http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon_Ball_Z:_BGM_Collection

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz wszystko we FLAC'u
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.734
Plusy: 5
Posty: 2.022
Kojiro Sasaki, nie bój się o mnie, mam na dysku tyle muzyki z DB, że głowa boli . Nie zmienia to faktu, że brakuje mi jeszcze wielu rarytasów .

Jeśli chodzi o ilość postaci epizodycznych, to króluje chyba Gōri. Każdy z kinówkowych antagonistów miał wśród przybocznych jednego, któremu głosu użyczył właśnie pan Daisuke Gōri. Dodatkowo w pierwszej serii co piąty zły, mafiozo czy po prostu przechodzień to on.

[Edit]
iGom, możesz się nie doczekać. Przedwczoraj (22 kwietnia) w swojej zapowiedzi Toei Animation ujawniło specyfikacje wydań na wideo. Zarówno DVD i BD będą w formacie 16:9, 4:3 wydaje się być całkowicie olane i na chwilę obecną nikt go nie przewiduje. Więcej na Kanzenshuu. Kolejny strzał w kolano.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Odcinek 099, 06.04.2014 (Majin Buu Saga #01)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook