Forum Dragon Ball Nao

» Trigun

Strony: 1, 2  
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Znacie mangę lub anime? Jest to western manga, ja za westernami nie przepadam. Jednak według mnie dzieło jest kapitalne, jedno z lepszych jakie widziałem. Kreska w Trigunie jest naprawdę śliczna. Do tego fabuła... niesamowita - zaczynasz od łez śmiechu, jak to podkreśliło któreś czasopismo - wijesz się na ziemi niczym grzechotnik, a gdy kończysz czujesz że to M&A poruszyło cię do głębi, że dotyka najgłębszych uczuć człowieka.
Jednak co wy sądzicie o Vash'u The Stampede, gościu za którego wyznaczono 60 bilionów podwójnych dolarów i jego paczce?

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Szarak: 14.04.2009, 22:48
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
oj padaka manga az zaluje ze skusilem sie to czytac... kreska tragiczna, a sama glowna postac, tez nie jest jakas mega kozak... nie ma takze tam nic smieszniego. strasznie sie zawiodlem
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
skonczylem na 4 tomie, bo dalej juz nie dawalem rady ale i tak to sukces, bo po 1 tomie juz mi sie nie chcialo czytac...
ten obrazek co podales to faktycznie - mu sie udal (ale na takim poziomie znajdziesz moze 3, 4 tak dobre ujecia?;/). zreszta obrazek na 1str. mangi musi byc dobry, bo wazne jest pierwsze wrazenie.
i jak naprawde jarasz sie jego kreska to moim zdaniem nie widziales dobrej mangi z dobra kreska:P i w ogole vash the stempede jest beznadziejnie narysowany.
elo-od razy mowie, bez spinki!

ps. co do obrazka - lepsze peleryny widzialem w Spawnie:P
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Szarak: 14.04.2009, 22:47
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
eMate napisał(a):
skonczylem na 4 tomie, bo dalej juz nie dawalem rady ale i tak to sukces, bo po 1 tomie juz mi sie nie chcialo czytac...
ten obrazek co podales to faktycznie - mu sie udal (ale na takim poziomie znajdziesz moze 3, 4 tak dobre ujecia?;/). zreszta obrazek na 1str. mangi musi byc dobry, bo wazne jest pierwsze wrazenie.
i jak naprawde jarasz sie jego kreska to moim zdaniem nie widziales dobrej mangi z dobra kreska:P i w ogole vash the stempede jest beznadziejnie narysowany.
elo-od razy mowie, bez spinki!
powiem szczerze ze przeczytalam setki mang i Trigun jest jedna ktora zasluguje na uwage, ma nie tylko ciekawa fabule, w mandze poza tym nie chodzi tylko o rysunek, przeciez wrazienia tez sa wazne. mnie ta historia wciagnela i wcale nie uwazam, ze kreska jest beznadziejna, przynajmiej wszystkie postacie nie wygladaj tak samo jak w niektorych mangach co dopiero wtedy czytanie jest beznadziejne...

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
forrest
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.537
Posty: 7
Skąd: Polska
eMate napisał(a):
oj padaka manga az zaluje ze skusilem sie to czytac... kreska tragiczna, a sama glowna postac, tez nie jest jakas mega kozak... nie ma takze tam nic smieszniego. strasznie sie zawiodlem
Nie znasz się kolego
Trigun jest genialnym anime,taka jest prawda Kreska nie jest rewelacyjna,ale to nie jest najważniejsze w anime/mandze,bo liczy się przede wszystkim fabuła.GTO też nie ma jakiejś rewelacyjnej kreski,a mimo to bardzo dużo osób polubiło Onizukę.Obejrzyj sobie Triguna od początku do końca,a na pewno zmienisz zdanie o Love & Peace (mam taką nadzieję).Może po prostu nie dorosłeś do oglądania ambitnych anime...
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Ty mi juz nie tutaj nie filozofuj co mam czytac, a co nie. Fabule ma bardzo srednia, i jezeli uwazasz ja za swietna to jednak to TY nie znasz swietnej fabuly, swietnej histori. zreszta w tej mandzie wszystkie obrazki sie ze soba zlewaja i naprawde kiepskawo to wyglada. Skoro manga mi nie przypasowala to tym bardziej nie chce mi sie nawet sciagac anime (nie mam nawet skad)...
Wiem, ze kreska nie jest najwazniejsza, bo czytajac sant seiye, albo nawet tsubase nie widac dobrej kreski... ale za to sama historia nam to wszystko wynagradza. w trigunie ani kreska, ani fabula mnie nie zachwycila.
i jeszcze jedno: jezeli Ty to nazywasz to ambitnym dzielem to brak mi slow. widzialem duzo, naprawde duzo duzo wieciej ambitniejszych dziel. nie bede wymienial, poniewaz gdy poznasz dziesiatki innych mang bedziesz wiedzial o co mi chodzi (juz wieleeee ambitniejsze jest nielubiane przeze mnie naruto. [nielubanie, nie znaczy niedoceniane ]).

pozdro
forrest
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.537
Posty: 7
Skąd: Polska
Od czego by tu zacżąć...
Powiem szczerze,że nie czytałem mangi Trigun,widziałem tylko kilka skanów mangi).Anime jest na prawdę dobrze zrobione,a kreska w ogóle nie przeszkadza.Fabuła nie jest może genialna,ale jak obejrzysz całego Triguna to może zrozumisz dlaczego jest tak wyjątkowy.

Naruto ,Bleach i inne tego typu badziewie są 100x razy gorsze od Triguna.Nie są to może złe anime,ale w ogóle nie edukują i są jak telenowela,która z odcinka na odcinek jest coraz nudniejsza.
Jak Trigun nie jest ambitnym anime to ja jestem idiotą To trochę dziwne,że wszystkim się jakoś Trigun podoba,a tobie w ogóle nie,ale o gustach się nie dyskutuje.Jeśli chcesz być bardziej obiektywny to obejrzyj całe anime Trigun,to może wtedy napiszesz coś pozytywnego o tym dziele.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dziś był ostatni odcinek na Hyperze, i powiem, że zakończenie bardzo fajne i przyjemne.

Seria jest świetna, a kot pojawiający się w każdym odcinku - boski, ten:
-> http://www.youtube.com/watch?v=vF3USimOjWI

Jedynym mankamentem jest, w mojej opinii, słabiutka kreska i muzyka, która prawie się nie pojawia.

A rabu ando piisu wymiata xD
-> http://www.youtube.com/watch?v=k2mLyQC-s34

Ach, i broń kaznodziei świetna.

Cóż, polecam każdemu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Obejrzałem anime i jestem z tego dumny!
Najlepszy jest dowcip. To, że główny bohater jest mega- kozakiem, który nie ma sobie równych, a jednocześnie kompletny z niego pajac, cały czas doprowadza do śmiesznych sytuacji. "Love & peace"= LoL!
Polecam wszystkim to anime.

Zachęcony serialem sięgnąłem po mangę i bardzo się zawiodłem. Kreska jest rzeczywiście dość uboga, dowcipy sytuacyjne nie zostały przedstawione tak... no, dowcipnie, jak w anime.

Historia jest ciekawa, pod pewnymi względami nieco przypomina tą z Ality. Bardzo mi się podobał motyw, jak SPOJLER: brat Vasha wszedł do wraku ztatku kosmicznego i wrócił po roku!

Uwielbiam universa, gdzie ludzkość żyje na zgliszczach własnej cywilizacji, niewiele wiedząc o jej historii.
checkedd Kobieta
Wojownik
Wojownik
checkedd
Wiek: 31
Dni na forum: 5.471
Posty: 42
Ogladałam, może nie całe, zaledwie fragmentami, ale ostre, nie powiem Kreska w żaden sposób mi nie przeszkadza, nawet i ona ma swój urok ^^
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.839
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
ja oglądałem tylko anime na hyperze i naprawde to jest niezłe anime w którym jest dużo śmiesznych momentów te jego miny szkoda że jest tak mało odcinków a kreska jest dobra

Obraz
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Właśnie skończyłem oglądać. Dla mnie to jedno z lepszych anime. Humor znakomity, ale także doskonale zostały przedstawione najważniejsze wartości ludzkie, takie jak: życie, miłość czy śmierć, o których często zapominamy.
Zaskoczyło mnie, że ten księżulko trzymał z tymi złymi...
Ogólnie: fajne anime
forrest napisał(a):
Naruto ,Bleach i inne tego typu badziewie są 100x razy gorsze od Triguna.Nie są to może złe anime,ale w ogóle nie edukują i są jak telenowela,która z odcinka na odcinek jest coraz nudniejsza.
Twoja przepowiednia się sprawdza

Obraz
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Skończyłem czytać mangę i nie dziwie się eMate, że mu się nie spodobała. Kompletny bubel. Słaba kreska, krzywo narysowane postacie. A fabuła, kompletny brak fabuły. Gdybym wpierw nie oglądał anime, to z pewnością bym się zniechęcił. W porównaniu do anime, to wielkie jedno dno bez końca.

Obraz
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Ujmę to w dwóch słowach, kapitalne Anime! Po prostu aż chciało się je oglądać. Świetna kreska, dużo humoru i oczywiście fabuła, która była bardzo dobra. Uważam, że osadzenie fabuły Anime w świecie rodem z Dzikiego Zachodu w przyszłości było genialnym posunięciem autora.
Postać głównego bohatera, Vash'a the Stampede również jest bardzo dobrze zaprezentowana. Taka mieszanka, ponieważ z jednej strony jest zabawny, głupkowaty i mało dojrzały, a jednak w chwili niebezpieczeństwa zachowuje spokój i opanowanie, jak prawdziwy zawodowiec.
Ponad to lubiłem także Wolfwood'a. Szkoda, że zginął...

Najzabawniejsze w tym Anime moim zdaniem jest postać głównego bohatera, która w pewnych momentach zachowywała się tak komicznie, że aż trudno było powstrzymać się od śmiechu oraz kot, który pojawiał się w każdym odcinku.

Podsumowując, Trigun jest Anime, które na prawdę warto obejrzeć. Jedyną wadą jest to, że ma tylko 26 odcinków... Bo Trigun jest na prawdę wciągającym Anime. Na prawdę szkoda, że tak dobre Anime, a tak krótkie.

To tyle. Pozdrawiam

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Trigun, trigun. Oglądałam to anime i cóż mogę powiedzieć?
Muzyka - po prostu kapitalna. Doskonała, świetny opening, ending też nawet niezły. Pasujący do Westernu, doskonale. Dodam, że bardzo lubię ten gatunek(western).
Fabuła: Nie jest źle, to mogę powiedzieć. Chociaż czasem bywa zbyt przewidywalna, przez co z łatwością zgadywałam co będzie dalej. Ale cóż, to western. Ale mogę powiedzieć, że mnie wciągnęła.
Grafika- nie, nie lubię jej. Nie podoba mi się sposób rysowania postaci(nie wiem, jak to nazwać ). Chociaż jak na rok 1997 jest niezła.
Postacie- i tu duży plus. One są świetnie zrobione. Co do Vasha zacytuję Shiro:
Shiro napisał(a):
Postać głównego bohatera, Vash'a the Stampede również jest bardzo dobrze zaprezentowana. Taka mieszanka, ponieważ z jednej strony jest zabawny, głupkowaty i mało dojrzały, a jednak w chwili niebezpieczeństwa zachowuje spokój i opanowanie, jak prawdziwy zawodowiec.
Dodam, że był ciekawą postacią, jedną z moich ulubionych. Nawet jego tekst: .,Nikt nie ma prawa odebrać drugiej osobie życia" mam w podpisie. I niezły był z niego kobieciarz.


Milly- słodka jest. Ona potrafiła mnie rozbawić do łez . Np. swoimi tekstami: (do Wolfwooda) ,,Zapomnij! Nie jesteś moim chłopakiem słonko!” Czy też swym zachowaniem.: spóźniła się ze 20 razy pod rząd(może i niezbyt zabawne, ale mnie to rozbawiło). Nawet mnie zaskoczyła powiem szczerze. A czym , ano tym jak się w którymś odcinku wściekłą porządnie na 2 kolesi. Aż sama Meryl powiedziała: ,,Może to ja powinnam mówić do ciebie Madam?” (oglądałam wersję z napisami w necie)
Meryl- co prawda mnie trochę denerwowała na początku, ale potem zrozumiałam ją. Przejmowała się misją bardziej niż Milly, co da się zauważyć.
Wolfwood- Mnie zaciekawiły jego poglądy, że on twierdził , iż można zabić człowieka w obronie koniecznej, a Vash uważał, że nikt nie ma prawa odebrać życia drugiej osobie. Ale powiem, że ksiądz był ciekawą postacią. Nie mogłam przeboleć jego śmierci.
Zakończenie: Było dobre, nie powiem.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
To fajnie Byczka, że Ci się podobało możesz też komentować anime i mangi na www.animegakure.dbnao.net , fajnie by było, bo tam nikt nie pisze.
Co do poglądów Wolfwood to się zgadzasz?

Obraz
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Mateusz. napisał(a):
Co do poglądów Wolfwood to się zgadzasz?
No cóż. Szczerze mówiąc raczej co do życia ludzkiego uważałam podobnie jak Vash, nawet miałam jego tekst w podpisie. Ale prawdę mówiąc też trochę się z Wolfwoodem zgodzę w sprawie, że w obronie koniecznej można odebrać życie(ale to jedyny przypadek, który uznaję za usprawiedliwiony zabicia człowieka).

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W zeszłym roku miał premierę film Trigun: Badlands Rumble, 90 minut. Komu się podobała seria, to go polecam, bo film dobry. Może nie ma się czym zachwycać, ale też niczego mu nie brakuje. Fabuła to tak jakby wyciąć jakiś epizod z serii (to chyba największy minus), a konkretnie o zemście złodzieja, którego towarzysze zdradzili 20 lat wcześniej, a którego Vash akurat uratował.

Kto jeszcze nie oglądał, a przepada za Vashem the Stampede, to powinien.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Trigun
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook