Forum Dragon Ball Nao

» Pliki typu *rm

Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.538
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Mam wielkie ptanie a zarazem prośbe.. Czy ktoś z was wie jaki program obsługuje pliki typu *rm (oczwiście bez real playera, czy real alternative). Chodzi mi o program obsługujący pliki *rm , oraz obsługuje napisy.. Real player niestety tego nie robi.. a ja ściągnąłem japońską wersje Bleach w formacie *rm.. mam napisy ale nie potrafie ich uruchomić.. Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam Legolas
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.599
Posty: 151
Skąd: Lincoln

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.019
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Programem, który szukasz może być Media Player Classic, sam używam go do otwierania plików *rm Real Playera także mam, sentyment

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.596
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Hmm... mysle, ze w tej sytuacji moglby poradzic sobie AllPlayer lub VPlayer. Używam ich z pewną dawką kodeków, której nazwy nie pamietam Te programy obsluguja napisy, no i mysle, ze poradza sobie z plikami typu *rm, ale ręki nie dam sobie uciąć.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.538
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Te programy obsluguja napisy, no i mysle, ze poradza sobie z plikami typu *rm, ale ręki nie dam sobie uciąć.
Niestey muszę Cię zmartwić ale All Player i w dodatku VPlayer nie obsługuje plików tpu *rm.. może podasz z kąd masz kodeki.. lub ich nazwy?
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.681
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Programem, który szukasz może być Media Player Classic, sam używam go do otwierania plików *rm Real Playera także mam, sentyment
Tak , ale napisy powinny mieć identyczną nazwę co plik , bo inaczej nie otworzy

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.538
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Tak , ale napisy powinny mieć identyczną nazwę co plik , bo inaczej nie otworzy
Czyli jeśli zmienię nazwe pliku w którym mam zapisane napisy (notatnikiem) na tytuł otwieranego pliku *rm, wszystko będzie ok? Proszę o odpowiedź.. poprzednikom z góry dziękuję za pomoc:)

Ściągnąłęm Media Player Classic lecz gdy chce wczytać napisy wyskakuje mi polecenie:
"Wybierz w opcjach odpowiedni tryb renderowania (zaleane VMR7 lub VMR9)
-Direct Show VMR7/VMR9 reenderles lub Haalis
-RealMEdia: Renderowanie dla Real Media lub otwierane dla DirectShow
-QuikTime: DX7 lub DX9 lub renderer QuikTime
-ShockWave:n/a

BArdzo proszę osoby o wyższym poziomie wiedzy informatycznej niż ja (jest takich wieelu na pewno) o bliższe przytoczenie mi tego co mam zrobić.. Bardzo o to proszę.. najlepiej jakby mi ktoś dał jakieś wskazówki!! Z góry wielkie dzięki
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.810
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
no to tak, zrobiłbym następujący ruch...

1.Skasował wszystkie kodeki (co udaje się na 100 % po formacie), czyli programy real-player, all-player i ich foldery oraz trzeba grzebać w plikach widny i program files (teoretycznie, ja ominąłem ten pkt)
2. Klik tu instalujemy itp...

3.Otwieramy film, najlepiej w windows player classic
3a. jak go nie ma to klikamy tu , czekamy i zasysamy playera
Teraz:
wypakowujemy, kasujemy archiwum, zostawiamy plik.
Klikamy na ep prawym przyciskiem myszy/otwórz za pomocą.../wybierz program/przeglądaj.../wybieramy plik z pulpitu [lub z innego miejsca gdzie rozpakowałeś plik]/odnajdujemy na liscie i klikamy/ok. Powinien od tej pory powinien się znajdować po kliknięcu na "otwórz za pomocą".

Możliwe jednak, iż media player wcale nie pojawi się na liście po odnalezieniu adresu pliku, wiec w ostatecznosci otwieramy program i przez "open file" otwieramy film.

4. W trialu (koło zegara na pasku zadań) pojawi się dziwna biała ikonka niskiej jakości. Klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i zaznaczamy Subtitles, następnie klikamy na Subtitles sources i wybieramy plik txt z napisami (muszą byc w tym samym folderze co plik, jeśli nie ma żadnych txt w folderze, ta opcja nie pojawi się)

U mnie działa

(przepraszam za chaotyczny post, pewnie pełen błędów, poprawie jak znajde czas)

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Hidden: 16.09.2006, 13:12
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.538
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Ok wielkie THX lecz mam jeszcze jedno pytanie i zarazem prośbę związaną z Tym anime i plikami *rm.. Napisy które ściągnąłem idą zbyt szybko o 7sekund.. czy mogę gdzieś w ustawieniach zmienić szybkość pojawiania się naposów? Lub czy może ktoś podać mi adres strony z której mogę ściągnąć napisy do anime Bleach ale nie do wersji *Avi tylko *rm?
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.810
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
RM raczej nie odgrywa roli, ważne jest jaka grupa wydała owy ep. Proponuje sprawdzić napisy na tej tej stronie. Jako, że masz jap. wersje Bleach, jest to zapewne RAW, wiec takie napisy wczytuj.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.538
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
RM raczej nie odgrywa roli, ważne jest jaka grupa wydała owy ep. Proponuje sprawdzić napisy na tej tej stronie. Jako, że masz jap. wersje Bleach, jest to zapewne RAW, wiec takie napisy wczytuj.
Nie znalazłem napisów w formie Raw:P nie wiesz może kto posiada? NAprawde nie da rady zmienić szybkość oddwarzanych napisów.. nie jestem menem z angielskiego dlatego sie dopytuje:P
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.681
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
zależy w jakim programie ostatecznie odtwarzasz film , bo np. w all playerze i v playerze jest taka opcja , a media chyba nie

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.538
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
zależy w jakim programie ostatecznie odtwarzasz film , bo np. w all playerze i v playerze jest taka opcja , a media chyba nie
Tylko mi w All Playerze filmy zapisane w pliku *rm nie chodzą.... pochwal się jak mam zrobić aby chodziły będe wdzięczny...

Jeszcze raz proszę o przesłanie mi (kto posiada ) stron z których mogę pobrać napisy do Bleach w formie Raw
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.810
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Legolas, "l33t-raws", "RAW Saiyaman", to wersje RAW więc i napisy do nich. Przeglądnąłem napisy, takowe są raczej do wszystkich...

Jeśli i to nie działa, możliwe, że to przez ilość fps w formacie .rm W takim wypadku polecam przesiadke na avi, ponieważ animesub to chyba największa polska strona z subami. Jak tam nie ma to raczej nigdzie nie ma.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
pp3088 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 6.652
Posty: 227
Skąd: Z piekła
babuniabubu
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.371
Posty: 1
hmm najnormalniejszą rzeczą do zrobienia jest włączenie opcji w real playrze i zaznaczenie tych wymaganych do obsługi subtitles

są one w opcjach real playera oznaczone gwiazdką lub dwiema (na dole w real playerze jest opis)

i to wystarczy

mi real player otwiera wszystkie napisy w plikach rm..
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.372
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Jak dla mnie dobrym programem do filmów tego pliku jest:
Movie Player And Subtitles Editor
Jeżeli chcesz otworzyć film w pliku *rm z napisami to ten program służy do tego także
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Pliki typu *rm
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook