Forum Dragon Ball Nao

» Liceum czy technikum

Strony: 1, 2  

Liceum czy technikum?

Liceum czy technikum?
Liceum 68,42% 13 68,42%
Technikum 31,58% 6 31,58%
Wszystkich głosów: 19
Gozdek Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Gozdek
Wiek: 33
Dni na forum: 6.650
Posty: 127
Skąd: Limanowa
Mam pytanie. Stoje teraz przed wyborem szkoły i zastanawiam sie nad liceum ogólnokształcącym profil matematyczno-fizyczny, a technikum budowlanym.

Chciałbym sie dowiedziec co mozna robic po technikum budowlanym, jaka nauke dalej podjąc, a co po liceum.
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.144
Posty: 406
Ja zdecydowałam się pójść do LO i uważam, że był to najgorszy wybór, jakiego mogłam dokonać. Dlaczego?

1. Po liceum nie ma się w rzeczywistości ŻADNEGO konkretnego wykształcenia, bo uczą cię ogólnie o każdej dziedzinie. Ja teraz szukam pracy, ale nie wiem gdzie mam się zgłaszać, bo praktycznie żadnej umiejętności nie posiadam, a na studia nie wiem czy w ogóle bym się wybrała...
2. Rodzaj wybieranej szkoły nie ma wpływu na wynik matury i przyjęcie na studia. Wpływ ma to, JAK nauczysz się na ta maturę. Bo na studiach wolno im tylko brać pod uwagę wyniki punktów z matury.

Gdybym mogła wybierać po raz drugi, poszłabym do szkoły zawodowej. Wyuczyłabym się konkretnego zawodu, czyli mogłabym w nim znaleźć pracę, a jakby ktoś się pytał co ja właściwie umiem, to nie musiałabym się zastanawiać. Po zawodówce można iść do technikum uzupełniającego, po którym też jest matura i można pójść na studia.

Idź do technikum. Zdecydowanie polecam. Teraz wszyscy fachowcy wyjeżdżają z Polski, więc po takiej szkole pewnie znajdziesz jakąś robotę w branży budowlanej .
Will Turner Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Will Turner
Wiek: 32
Dni na forum: 6.163
Posty: 41
Skąd: Latający Holender
lepiej do Technikum. po 1 masz zawód jak ukończysz i mature. po 2 możesz po technikum równierz iośc na studia lub do pracy. wybur nalezy do ciebie

WCA Są niezniszczalni jak stal, nie wiedza co to strach nie wiedza co to ból Oni wiedza tylko jedno Choppery to ich pasja to ich miłość, nikt ich nie pobije.

OCC To ich kuzyni zza Oceanu Razwem Tworzą jedna gigantyczną spółkę WCA&OCC
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ok ... no to się wypowiem, bo jestem po technikum budowlanym - architekt krajobrazu. Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest sprawa przygotowania na studia. Ujmijmy to tak: W liceum, masz położony większy nacisk na to, by przygotować Cię do matury. To oczywiście dobre, choć, jak np moja klasa dowiodła i 4 lata w Technikum bardzo dobrze przygotowują do niej. W technikum budowlanym, będziesz miał przedmioty zawodowe, które pochłaniają bardzo dużo czasu i energii, gdyż najczęściej są to projekty, wykonywane raz na tydzień, czy też teoria z Twego zawodu. Dodatkowo, prócz tego, musisz skupić się na nauce, na przedmioty "podstawowe". Bądźmy szczerzy, w technikum masz dużo większy zapierdziel, niż w Liceum. Dodatkowym elementem jest to, iż masz po nim zawód, po zdaniu odpowiedniego egzaminu (prace dyplomowe się skończyły). Z kolei to, prowadzi Cię, do otrzymania pewnych uprawnień, do tego, by ten zawód wykonywać. Np ja teraz mogę projektować działkę do 1000 m2 ... Następny element to fakt, iż w Polsce obecnie i podejrzewam, że jak skończysz naukę także, brakuje inżynierów i techników. Branża budowlana jest jedną z najbardziej opłacalnych na rynku i poszukiwanych. Budowlańców dziś prosi się o to, by podjeli pracę, gdyż istnieje ich deficyt, z powodu emigracji. Idąc na technika, kończąc szkołę, wychodzisz z zawodem, a nigdy nie wiadomo co się może stać w przyszłości: być może nie będziesz mógł podjąć studiów, a wtedy po liceum nie masz zawodu, czyli nie masz nic ... z kolei tutaj masz jakąś perspektywę. Studia inżynierskie dają Ci potem większy dostęp do rynku, niż ten, co mają na studiach licencjackich ... Masz zapewnioną przyszłość, a czy zrobisz pierwszy krok, ku pracy (technikum), to już od Ciebie zależy. Powodzenia.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Tak, podzielam twe zdanie. Sam uczęszczam do Technikum Mechanicznego profil Budowa maszyn, właśnie ukończyłem drugi rok i . . . patrząc na kolegów którzy zdecydowali sie na liceum zaczynam sobie zdawać sprawę że poraz pierwszy w życiu podjąłem dobry wybór. Tak, jasne, każdy szanujący się licealista powie, że będąc licealistą, otrzymujesz rangę elitarnej jednostki, w końcu uczysz się tego samego ścierwa co w podstawówce i gimnazjum tyle że w proszku, a technicy nie łykają proszków Dobra, jeden plus dla technikum. Teraz coś na manko, inwestycja, czyli od groma nauki z przedmiotów podstawowych tj. chemia, fizyka, geografia blebleble . . . i dwa razy tyle z zawodowych. Jak wspomniałem wcześniej jest to inwestycja, po gimnazjum dostajesz wór posiewy. Wybierasz pole i siejesz, potem harujesz przez cztery lata, pogoda jest różna, cztery latka mijają i zaczynasz robić żniwa. Zbierasz i sprzedajesz a maturce czy egzaminie, jeśli dobrze posiałeś, to dobrze zarobiłeś, poste jak drut . . . Ważne byś wiedział(a) gdzie posiać, pamietaj . . . wybierz dobre pole . . . bo nawet najlepsze ziarno nie urośnie na ugorze . . .

PozDrO
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Jak ja się ciesze, że tak mówicie ^^ Czemu? Bo przyjęli mnie do Technikum na profil: obsługa i naprawa pojazdów samochodowych. Zawsze pociągały mnie samochody i swoją przyszłość wiązałem z nimi lub z komputerami, ale wydaje mi się, że można pogodzić jedno z drugim. Wydaje mi się, że dobrze wybrałem. Miałem do wyboru jeszcze liceum o profilu humanistyczno-artystycznym lub ogólne z elementami psychologii, ale jednak zdecydowałem się na technikum. Widzę, że dobrze postąpiłem.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.156
Posty: 403
Skąd: NS
Dzięki za ten temat!! Dzisiaj rozprawiałam z Mader na ten temat.... chciałam iść do pierwszego liceum, ale zastanowie sie nad technikum jednak.... eh my to mamy ciężkie życie
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Revania napisał(a):
Rodzaj wybieranej szkoły nie ma wpływu na wynik matury
Nie ma, ale jednak srednio lepsze wyniki na maturach i wszelkich konkursach maja licealisci...

Po zawodówce można iść do technikum uzupełniającego, po którym też jest matura i można pójść na studia.
I zmarnowac przy tym pare lat.

Jesli ktos sie na studia nie wybiera, to jasne, niech idzie do technikum czy zawodowki, i ma jakis tam zawod czy cokolwiek innego, czego nie ma sie po ukonczeniu liceum. Jesli jednak, ktos ma zamiar isc na studia, i nie boi sie nie wiadomo czego, to niech wybierze liceum, jak ja.

Poza tym do technikum latwiej sie dostac - to tez o czyms swiadczy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
A może i ja się wypowiem .
Tak więc stawiam zdecydowanie na liceum, gdyż większy nacisk położony jest tam na naukę do matury, co zdecydowanie jest bardzo przydatne w przyszłości.
Osobiście nigdy nie czułem pociągu do projektowania, samochodów itp. tak więc uznałem, że o wiele lepsze będzie dla mnie liceum, i prawdę mówiąc nie żałowałem i nie żałuje.
Wybór szkoły na pewno zależeć nie może od opinii innych, to zależy tylko od Ciebie, jak sobie radzisz, czy masz dobry umysł do nauki czy może do pracy.

Po zawodówce można iść do technikum uzupełniającego, po którym też jest matura i można pójść na studia.
I zmarnowac przy tym pare lat.
Zgadza się, po cóż marnować sobie lata ?
Zresztą, jak już mówiłem to zależy od Ciebie no i od wybranego przez Ciebie zawodu, bo wtedy potrzebne są również praktyki. Miałem znajomego, który właśnie wybrał najpierw zawodówkę dla praktyk, których w technikum nie było, a potem poszedł do technikum uzupełniającego.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Gotenks-kun napisał(a):
Revania napisał(a):
Rodzaj wybieranej szkoły nie ma wpływu na wynik matury
Nie ma, ale jednak srednio lepsze wyniki na maturach i wszelkich konkursach maja licealisci...

cytat:
Po zawodówce można iść do technikum uzupełniającego, po którym też jest matura i można pójść na studia.
I zmarnowac przy tym pare lat.
Z tym się zdecydowanie zgadzam. Jest to zmarnowanie 3 lat, a samo przygotowanie pod względem matury rzeczywiście w liceum jest lepsze.



Gotenks-kun napisał(a):
Jesli ktos sie na studia nie wybiera, to jasne, niech idzie do technikum czy zawodowki, i ma jakis tam zawod czy cokolwiek innego, czego nie ma sie po ukonczeniu liceum. Jesli jednak, ktos ma zamiar isc na studia, i nie boi sie nie wiadomo czego, to niech wybierze liceum, jak ja.

Poza tym do technikum latwiej sie dostac - to tez o czyms swiadczy.
Technikum nie jest tylko dla tych, co nie chcą iść na studia ... Gotenks nie szufladkuj. Wiadomo, ze lepiej przygotowuje pod kątem matury (choć to też zależy na jaką szkołę trafisz - moje technikum np bardzo dobrze przygotowało). Nie boi się? Życie jednak bywa nieprzewidywalne, a tutaj masz jakieś zabezpieczenie. Masz to samo co w liceum, a jednak zyskujesz dodatkowy bonus - zawód. Masz w tej chwili mniejsze możliwości zarobkowe niż np ja, czy inny absolwent technikum, a przed nami jednakowa przyszłość ... więc Twoje argumenty do mnie nie przemawiają.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Od września zacznę trzeci rok w Technikum Agrobiznesu. Już zdążyłam się przyzwyczaić, że mam o wiele ciężej niż ci z liceum. W tym roku na świadectwie miałam oceny z 18-tu przedmiotów razem z praktykami. To już wystarczy, żeby stwierdzić, że nie jest łatwo. Jednak mam świadomość, że szkołę skończę z jakimiś konkretnymi umiejętnościami. Nasz nauczyciel od marketingu zawsze nam mówi, że po zakończeniu szkoły będziemy mieli tzw. "glejt", czyli papier potwierdzający, że coś potrafimy. Taki z liceum ma tylko maturę (albo i nie). Przyszłemu pracodawcy może jedynie zaprezentować tekst typu "jestem zdolny i szybko sie uczę". Poza tym po liceum nic bez studiów nie zrobisz. Natomiast po technikum przy dobrych wiatrach od razu możesz zacząć pracę, bo masz już wymagane umiejętności.

Co do matury, to jest już gorzej. W technikum największą uwagę kładzie się na przedmioty zawodowe, tak aby dobrze przygotować do egzaminu potwierdzającego umiejętności zawodowe. Matura przy okazji. Np. chciałabym zdawać maturę z biologii, ale mogę sobie pozwolić tylko na poziom podstawowy, z którym raczej ciężko jest się dostać na studia. Mam tylko jedną godzinę tygodniowo przez 3 lata. Potem już jej nie ma. Taki z liceum o profilu biologicznym ma lepiej to godzin bioli w tygodniu ma 5 lub 6. Więc oczywiste, kto ma większe szanse na zdanie matury. Dlatego największy nacisk kłądę na przedmioty zawodowe. Po to przyszłam do tej szkoły, żeby dostać kwitek i cieszyć sie tytułem technika agrobiznesu.

Tyle ode mnie.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.144
Posty: 406
Taki z liceum o profilu biologicznym ma lepiej to godzin bioli w tygodniu ma 5 lub 6
Obstawiałabym raczej 3 biologie, nie więcej. Nie wyobrażaj sobie cudów, te niby rozszerzone klasy wcale nie mają aż tylu przedmiotów. Ja chodziłam do językowej i miałam 2 języki, po 4 godz w tygodniu. W zwykłych klasach były po 3 godz, dwa języki.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Revania: 01.07.2007, 22:10
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Old Shatterhand napisał(a):
Tak więc stawiam zdecydowanie na liceum, gdyż większy nacisk położony jest tam na naukę do matury, co zdecydowanie jest bardzo przydatne w przyszłości.
O jakiej przyszłości mówisz drogi Shatterhand? Pamiętaj, w dzisiejszych czasach wystarczy kilka tygodni by świat który Nas otacza zmienił się nie do poznania, kilka godzin by zrozumieć jak wielki popełnilismy błąd, kilka minut by zapalić szluga, lecz minie około sekundy, nim papiery przejdą z reki do ręki . . .

Old Shatterhand napisał(a):
Osobiście nigdy nie czułem pociągu do projektowania, samochodów itp. tak więc uznałem, że o wiele lepsze będzie dla mnie liceum, i prawdę mówiąc nie żałowałem i nie żałuje.
Tu się zgodze, gdy w przeciwnym razie zaprzeczyłbym sam sobie. Jeśli już wybrałem technikum to robię wszystko by nie dojść do wniosku że popełniłem błąd . . .


pOzDro
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Taki z liceum o profilu biologicznym ma lepiej to godzin bioli w tygodniu ma 5 lub 6


Obstawiałabym raczej 3 biologie, nie więcej. Nie wyobrażaj sobie cudów, te niby rozszerzone klasy wcale nie mają aż tylu przedmiotów. Ja chodziłam do językowej i miałam 2 języki, po 4 godz w tygodniu. W zwykłych klasach były po 3 godz, dwa języki.

Ja chodziłem do liceum ogólnoksztauconcego o profilu biol. , i miałem 4 a w trzeciej klasie 5 biologii. Pomijając żałuję że skończyłem akurat tą szkołę , bo po tym jak mnie wywalili ze studiów już półtora roku nie mam zawodu , i muszę robić rzeczy na których się nie znam. Choć z drugiej strony z 70% nieobecności i tak bym się zawodu nie nauczył.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Samael Kobieta
Wojownik
Wojownik
Samael
Dni na forum: 6.127
Posty: 35
Skąd: z tamtąd
Gotenks-kun napisał(a):
Po zawodówce można iść do technikum uzupełniającego, po którym też jest matura i można pójść na studia.
I zmarnowac przy tym pare lat.
ten patent sie przydaje jak facet chce sie jak najdłużej uczyć żeby go w kamasze nie wzięli

In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Można też wybrać coś pośredniego czyli Liceum profilowane. Ja uczę się w liceum plastycznym w Lublinie masz tam zwykłe przedmioty takie jak matematyka, polski, biologia itd. I zajęcia plastyczne takie jak rysunek i malarstwo, fotografia, podstawy projektowania i reklama wizualna. Po 4 latach zdajesz dyplom. Czyli takiej szkole bliżej do technikum niż do liceum, bo przeważają w niej zajęcia zawodowe, czyli plastyczne. Rzeczywiście po liceum nie posiadasz żadnej umiejętności zawodowej,więc musisz iść na studia, bo nie znajdziesz pracy.
Iskierka Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Iskierka
Wiek: 33
Dni na forum: 6.061
Posty: 27
Skąd: Okolice Olkusza (Małopolska)
Ja teraz poszłam do LO na profil biol-chem Ciekawe co to będzie ^^""
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Witam! W wielu środowiskach da się dosłyszeć, jakoby licealiści byli "mózgami" tego kraju" . . . skoro tak, to kto jest rdzeniem? Zresztą, mam na to *****, to wy macie się tutaj wypowiadać za i przeciw. Ja powiem tylko tyle . . . ukończyłem III klasę technikum uzyskując średnią 3,8 z 18 przedmiotów. Nie chcę tego porównywać to "genialnych" średnich licealistów z Polskiego i Matmy, ew. jeszcze Geografii (BUAHAHAHAHA). Ponadto, przeciętny uczeń technikum ma dziennie 7-9 lekcji. A soboty i niedziele spędza na wkuwaniu tajemnej wiedzy z podręczników drukowanych w czasach PRL-u. Co w tym czasie robi licealista? Chodzi do szkoły muzycznej, na kółko taneczne lub bandażuje palce od nawalania w klawiaturę kompa, ot co, przyjemności, tak to tylko Milka. Piszta więc, o czym narody mawiają!

pzdr.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Powiem szczerze. Osobiście wybrałem Technikum a dlaczego?... Otóż po "wyjściu" z owego Technikum ma się zawód, a w moim przypadku będzie to Technik Ekonomista ( w sprawach inwestowania po trzech latach - do mnie Liceum może i jest łatwiejsze, ale w Technikum można się wykazać wiedzą. Pierwszą klasę TE skończyłem ze średnią 4.20 ;p. Trochę ciężko, że w TE mam aż 18 przedmiotów a do dlatego, że jest statystyka+ ekonomia+ rachunkowość + Technika Biurowa -_-'. No, ale cóż jak to mówią "Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz."
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Chodzę do Technikum Agrobiznesu i mam podobne zdanie co Ty. Moja klasę często porównują z licealistami. I co z tego, że ich średnia klasowa wynosi 4,5 skoro mają raptem po 6 lekcji, może 9 przedmiotów, chodzą do szkoły tylko 3 lata i interesuje ich tylko matura??

Obecnie mam 17 przedmiotów, jak mam 6 lekcji dziennie to się cieszę. Norma to 8 lub 9. Są dni, kiedy w szkole siedzę od 8.50 do 17 z hakiem. Przesada?? Nie. Nie wspomnę o tym, co czuję, gdy jednego dnia mam 3 kartkówki, sprawdzian i odpytywanie. Jeszcze mają (nauczyciele) do nas pretensje, że nie czytamy lektur, czy nie uczymy się. Ja ledwo znajduję na to czas, a co mówić o dojeżdżających?? Mają nas chyba za roboty do nauki.

Żeby nie było. Nie mam nic do licealistów. Denerwuje mnie tylko porównywanie nas do nich. Moim zdaniem to coś nie na miejscu.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Liceum czy technikum
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook