Forum Dragon Ball Nao

» Ulubiony japoński aktor

Vegeta'San Mężczyzna
Cargo
Cargo
Vegeta'San
Wiek: 31
Dni na forum: 6.077
Posty: 29
Skąd: Polska
Jaki jest wasz ulubiony Japoński aktor?Ja lubie Jackiego Chana i Jeta Lee.

Dragon Ball 4 Ever
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.524
Posty: 885
Vegeta'San napisał(a):
Jackiego Chana i Jeta Lee.
Tylko że to nie są japońscy aktorzy,tylko Chińscy....eh...^^'

A moi ulubieni,nie ma tak właściwie,ale są tacy których nawet lubie...hmmm....p...eee...xD....
Takeshi Kaneshiro-choć chyba nie jest do końca japończykiem,nie wiem,tak mi się słyszało. A film jaki z nim widziała,jakoś niedawono widziałam "Dom Latających Sztyletów" (widziałam też "Poszukiwacze świętej księgi"..."Pokusy Serca"..ale mało,nie chciało mi się dalej oglądaćxD i to chyba tyle z tego).
Dalej sobie jakoś nie przypominam żadnych aktorów,jak sobie przypomne lub gdy zobacze jakiś film z jakimś japońskim aktorem/aktorką to z pewnością coś dopisze (ale ogólnie zdaje mi się że mało jest takich,albo ja nie wiem o nichxD,w kwesti muzyki i aktorstwa nie znam sie na tymxD)

Focus napisał(a):
Ken Watanabe - genialny w Ostatnim Samuraiu
O! Przypomniałam SobiexD....też widziałam ten film i wiem o jakiego aktora chodzi,również go lubie,ale mówiłam już w kwesti japońskich aktorów nie mam swoich ulubieńców,może kiedyś....

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Lilu: 02.09.2007, 16:09
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.837
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Takeshi Kaneshiro - koleś jest bezkonkurencyjny. Wprost idealny do roli w filmie akcji, a jednocześnie potrafiący tak wspaniale przelać uczucia, że nadaje się do filmów z elementami tragizmu.

Ken Watanabe - genialny w Ostatnim Samuraiu. Potrafi włożyć serce w role, którą mu dadzą. Dzięki posturze może grać także w filmach akcji, lecz najcześciej odgrywa rolę przywódców (Last Samurai, Piraci 3). Trochę niedoceniony aktor, a szkoda, bo posiada prawdziwy talent.

Cary-Hiroyuki Tagawa - aktor, który wprowadził dla mnie w pewien sposób nowy wymiar ukazania czarnych charakterów. Zazwyczaj grywał szefów mafii, czy też innych złoczyńców, jednakże jego wyważenie, dystyngowany styl bycia, sprawia,że nie widzimy czarny charakter, tylko jako bezmyślnego szaleńca, żądnego władzy i zemsty. Wielki plus za role Shang Tsunga w Mortal Kombat.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Tenshi napisał(a):
Tylko że to nie są japońscy aktorzy,tylko Chińscy....eh...^^'
Właśnie

Ja ich nie znam zbyt wielu, szczególnie z nazwisk...
Ale z dzisiejszych czasów, to niezły jest pan Takeshi Kitano - także jako reżyser.
A z dawniejszych, to pan Toshiro Mifune - kto go nie zna, niech się wstydzi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.871
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Naowicz napisał(a):
A z dawniejszych, to pan Toshiro Mifune - kto go nie zna, niech się wstydzi.
Na razie widziałem z nim jeden film, Siedmiu Samurajów, wiem, wstyd, ale Mifune zrobił na mnie kolosalne wrażenie, niesamowity był, no i mogę powiedzieć że wskakuje do mojego top 10 Got sory za spam, ale co polecasz z filmów, z tym aktorem?

Pozdrawiam^^

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.224
Posty: 633
Skąd: Kielce
Ja najbardziej lubię Kena Watanabe. Za "Samuraja" i "Wyznania Gejszy"
Jeżeli chodzi o kobiety(jak zwykle pominięte ), Kou Shibasaki. Lubię jej piosenki, podobała mi się także, gdy oglądałam zwiastun "Galileo".
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.716
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Jeśli chodzi o ulubionego aktora to jest nim Hiroyuki Sanada (Krąg,Ostatni Samuraj),natomiast jeśli chodzi o ulubioną aktorkę to jest nią Noriko Sakai (Juon 2,Wizje).
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.833
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Obraz

Ryhei Matsuda. Póki co widziałam go w trzech filmach.

Pierwszy raz widziałam go w ekranizacji mangi i anime "NANA". W pierwszej części filmu gra chłopaka Nany Osaki, basistę i gitarzystę Rena. Pasuje do tej roli jak nikt inny i szkoda mi, że w drugiej części już go nie było.

Drugi raz widziałam go w filmie "Gohatto", gdzie miał niespełna 16 lat, a zagrał trudną rolę, młodego i żądnego krwi samuraja, który wykazuje skłonności homoseksualne. Ryu obdarzony został twarzą bishonena, więc do tej roli pasował jak ulał. Film trudny w odbiorze i cieszy mnie, że w swoim pierwszym filmie w karierze Ryuhei pokazał ogromny talent. Otrzymał w związku z tym wiele nagród Japońskiej Akademii Filmowej, a film "Gohatto" był nominowany do Złotej Palmy w Cannes oraz do Oscara.

Drugim w karierze Ryuhei filmem (a moim trzecim z jego udziałem) jest "Aoi Haru" lub jak kto woli "Blue Spring". Film trudny. Opowiada historię paczki licealistów, zmagających się z trudami życia w szkolnej dżungli. Nie chodzi tu o oceny, ale o przetrwanie. Film pełen przemocy i marzeń. Kujo (Ryuhei) szybko zostaje szefem całej szkoły i wraz ze swoją paczką utrzymuje tę władzę siłą. Film pokazuje też, że nie każda szkoła w Japonii jest taka idealna jak na obrazkach w Internecie. Film zaczyna się, sceną, gdzie przerażony nauczyciel ucieka przed zgrają bluzgających na niego uczniów. Polecam.

W tych trzech filmach zdążyłam zauważyć, że Ryu gra role indywidualistów introwertyków. Z tego co wyczytałam, grywa też w komediach, ale najczęściej w dramatach i horrorach.

Jest uważany za jednego z najlepszych japońskich aktorów młodego pokolenia i ciężko się z tym nie zgodzić. Cieszy mnie, że nie jest zwykłym ślicznym chłopcem, jakich w Japonii pełno.

Nieco info:

Imię i nazwisko: Ryuhei Matsuda
Data i miejsce urodzenia: 9 maja 1983, Tokio
Wzrost: 183cm (czyli dużo)
Waga: 63kg (czyli szczupły)
Rodzina: ojciec Yusaku Matsuda - ceniony w Japonii aktor, który zmarł, gdy Ryu miał 7 lat. Matka (również aktorka) Miyuki Matsuda oraz brat Shota Matsuda (też aktor, ślicznotek XD)

Obecnie pobieram inne filmy z jego udziałem:
1. Dramat "Big Bang Love Juvenile A" - ponownie gra geja...
2. "Detective Nightmare" - horror, thriller, science fiction
3. "Ranpo Jigoku" - podobno horror, surrealistyczny i wstrząsający.
4. "Showa kaio Daizenshu" - chyba komedia. Ryu pokazuje nieco możliwości wokalnych i tanecznych XD

Rozpisałam się, ale ludzie powinni znać takiego fajnego faceta

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Lenistwo69 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Lenistwo69
Wiek: 34
Dni na forum: 5.712
Plusy: 1
Posty: 24
Skąd: Lublin
Japońskie filmy są albo efekciarskie, albo tandetne albo bardzo dobre i niesamowicie świeżutkie.. ale ja zostaję przy ulubionym aktorze Kurosawy w zasadzie za całokształt.. wygląd[może dlatego, że z brodą wygląda jak mój ojciec:)], charakter, talent.... i oczywiście role^^ a jeśli chodzi o polecenie jego filmu to ostatni, który oglądałem: "Pijany anioł".. Najlepszy film o tematyce Yakuzy jaki widziałem[choć w ogóle sama tematyka pojawia się jako tło, lub baaardzo rzadko, bo chodzi o zachowanie postaci i ukazanie jakiejś rzeczywistości głównie..... jak to w teatrowych filmach Akiry Kurosawy..] Jest troszkę jak "Donnie Brasco" dla Cosa Nostry.. Nie chcę umniejszać, ale reszta japońskich aktorów nie wryła mi się aż do tego stopnia, aby ustawić ich powyżej niektórych dobrych popularnych amerykańskich gwiazd.. Co najwyżej Hideto i Gakto, którzy o ile kiepsko grają to przynajmniej ładnie śpiewają^^
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.818
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Ken Watanabe gral, zdaje sie, Date Masamune w serialu "Dokuganryuu Masamune"...

Lubie Shinjiego Takede za role Okity w "Tabu" (Gohatto) oraz Kento Hayashiego za role Masamune w "Sengoku Basara Moonlight Party" i Ryo Kurosawy w "Braciach Karamazow". W tym ostatnim swietny byl tez Hayato Ichihara jako Isao Kurosawa.

Generalnie jednak kina japonskiego ogladam zalosnie malo - zbyt malo, by sobie znalezc ulubiencow... -_-'

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.716
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ostatnimi czasy do grona moich ulubionych aktorow dolaczyli Tatsuya Nakadai, Yoshio Harada, Daisuke Ryu oraz aktorki Mieko Harada i Nanako Matshushima.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Też ma problem z ulubieńcami, bo jakoś kinematografia chińska bardziej mi podchodzi...
Po pierwsze Hiroyuki Sanada, bo ma to coś, nie wiem co, ale to ma, podobnie jak Gô Ayano.
Ken Watanabe, myślę, że tłumaczyć nie trzeba.
Z aktorek na pewno Chiaki Kuriyama, Reiko Ike obydwie piękne i niebezpieczne.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Ulubiony japoński aktor
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook