Forum Dragon Ball Nao

» [Dramat] Jesteś Bogiem (2012)

Strony: 1, 2  
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
360p na youtube? Bitch please, kto się będzie tym katował,
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Kto to jest 'Bochater'?

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Żal mi waszych postów, ale rozumiem wasze ambicje
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ale Wam *.

Film jest sredni, mnie nie wciagnal, bez muzyki bylby bardzo nudny.

Obraz
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.413
Posty: 251
Nie rozumiem, dlaczego wszyscy tak się cieszą z tego filmu. Dużo innych sytuacji niż te w biografii, kilka sporych niedociągnięć, pokazanie Magika, jak jakiegoś irytującego wielkiego artystę, który lubi sobie popatrzeć na otaczający go świat (te sceny powinny być wycięte = 10 minut filmu mniej), a którym nie był. Muzyka ratuje, aktorzy nieźle zagrali, ale przedstawienie słabe i zdecydowanie film poniżej tego, co większość plebsu mówi i czym się ciągle jara.

Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Nie znasz się na tworzeniu muzyki hip hopowej czy rapowanej, dlatego nie rozumiesz Magika jako artystę tego gatunku muzycznego. On potrafił śpiewać z takimi emocjami, że w gestii tekstu śpiewanego, było artystyczne. Teksty były nie banalne, wręcz trafne i przemawiające z sensem, nie byle żeby coś się rymowało...
ps. Ja też się nie znam na tworzeniu tej muzyki, ale rozumiem ją na tyle by ją docenić.

[ Dodano: 14.12.2012, 11:29 (po 1 minucie) ]
Czesław Niemen... Czy według ciebie był artystą czy nie był ? W odniesieniu do tego, co napisałem powyżej, tekstu śpiewanego ?!
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.816
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Paktofonikę słuchałem niemal od daty powstania zespołu. Oni i właśnie Kaliber 44 byli dla mnie jedynymi sensownymi zespołami na polskiej scenie hip-hopowej. Z tego względu bardzo się cieszyłem, że ktoś w końcu zdecydował się opowiedzieć o tak barwnym artyście, jakim niewątpliwie był Magik.

Sam film jest świetnie zrealizowany jak na polskie warunki. Jest bardzo ciekawa praca kamery, aktorzy zostali dobrze dobrani, a muzyka to istna wisienka na torcie. Jedyne co mnie irytuję to fabuła, a właściwie jej fragmenty. Jest przekoloryzowana i nie zgodna do końca z prawdą.

Magik jest tutaj przedstawiony jako wariat, który non stop prosi o kasę, bo jej nie ma. Prawda jest inna. Magik był osobą z problemami, którego zżerała schizofrenia i napędzała olbrzymia miłość do muzyki. W filmie jest niewiele wspomniane o jego problemach, może za wyjątkiem motywu z rodziną. W porównaniu z prawdą nieco go wybielili, a z drugiej strony zmienili w nieradzącego sobie z rzeczywistością gówniarza.

Kompletnym idiotyzmem jest motyw z brakiem kasy na studio nagraniowe. Magik, Rah i Fokus jeszcze przed Pakto mieli pieniądze i układy, by móc nagrać normalną płytę (zwłaszcza Magik). Jest to podkoloryzowanie faktów i zrobienie na siłę wielkiej męki o wydanie płyty. To in minus.

Aktorzy są rewelacyjni. Zwłaszcza odtwórcy roli Magika i Fokusa. Ich flow, sposób zachowania, charakter, niemal idealnie pasują do pierwowzorów. Porażką jest jedynie aktor grający Rahima - Rah był spokojny i wyważony, ale nie pizdowaty jak to ukazane zostało tutaj.

Podsumowując film ma kilka wad, nie mniej uważam go za jeden z lepszych filmów polskich, jakie wyszły na przestrzeni ostatniej dekady. Cieszy mnie, że dzięki niemu nowe pokolenie będzie mogło zapoznać się z twórczością PKF.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Jak sięgam pamięcią, to kiedyś miałem kasetę magnetofonową Kalibra 44, lecz nie wiedziałem o co chodzi, PFK nie znałem, aż do, chyba teraz. Co to znaczy "Jestem Bogiem" w piosence Magika ? użytkowniku Focus. Mam swoje domysły, ale widzę, że jesteś obeznany o PFK i mi odpowiesz.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.816
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Z tego co pamiętam w jednym z wywiadów po śmierci Magika, Fokus i Rahim tłumaczyli to jako, że każdy może być Bogiem - kowalem własnego losu i może robić to czego pragnie i nikt nie ma prawa narzucać mu własnej woli. Jest to również nawoływanie Magika by spełniać swe ambicje niezależnie od tego, jakie przeciwności ze strony losu i środowiska na Ciebie czekają. Wywiad oglądałem dawno, więc mogłem coś popieprzyć.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Yhm... Wiara w samego siebie, tak no tak, jakby to powiedzieć hm... Wolnościowiec ?! Tak Magik był wolnościowcem proszę państwa i był artystą muzyki hh i rapowanej.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.816
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Nie wiem czy był wolnościowcem, ale jeżeli chcesz tak myśleć, to Ci nie mogę zabronić. Artystą niewątpliwie był, bowiem wkładał całe serce w to co robił i czuć było emocje jakie nim kierowały w każdym utworze.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Jonga uważa, że nie był artystą, ciekawe czemu tak uważa ?!
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.816
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Jonga stwierdziła jedynie, że obraz Magika ukazany w filmie nie jest adekwatny do rzeczywistości. Nie użyła sformułowania, że nie jest artystą, a jedynie obaliła wizerunek wykreowany w filmie.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Nie broń jej tak, bo nie wiesz cy rzeczywiście tak uważa. W Filmie też jest pokazane, że Magik to artysta w tworzeniu czegoś z niczego, nie mów że film jest tak oklepany.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.816
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Gonar, wróć do podstawówki, może tym razem skończysz ją. Albo naucz się czytania ze zrozumieniem. Nikt nie nazwał filmu oklepanym, nikt również nie ujął Magikowi talentu. Jest stwierdzone jedynie, że wizerunek Magika w filmie różni się od oryginału i z tym się zgodzę. Dam Ci również radę, nie sugeruj się jedynie filmem, bo jak wspomniałem nie jest on do końca wiarygodnym źródłem.


Gonardino napisał(a):
Nie broń jej tak, bo nie wiesz cy rzeczywiście tak uważa.
Ty również nie wiesz jak uważa, a jedynie analizujesz to swoją łupinką od orzecha i masz burdy, bo zdanie nie zgadza się z Twoim wyobrażeniem.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Chłopie film, to jest film nie książka... Ona go znała ? Film jest wyobrażeniem reżysera.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Durna ta gadka, bo każdy twórca m.in. muzyki jest artystą. Z bólem serca to mówię, ale nawet hip-hipowcy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Son-Goku Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Son-Goku
Wiek: 30
Dni na forum: 4.805
Plusy: 17
Posty: 528
Skąd: 新世界, Strzałkowo
Film obejrzalem, chodz byl ciekawy, mial sporo niedopracowan.
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.413
Posty: 251
Gonardino napisał(a):
Nie znasz się na tworzeniu muzyki hip hopowej czy rapowanej, dlatego nie rozumiesz Magika jako artystę tego gatunku muzycznego. On potrafił śpiewać z takimi emocjami, że w gestii tekstu śpiewanego, było artystyczne. Teksty były nie banalne, wręcz trafne i przemawiające z sensem, nie byle żeby coś się rymowało...
To trochę zabawny z ciebie człowiek, skoro przyznajesz, że się nie znasz, a później piszesz o tym całego posta.
Byłam przy tworzeniu takiej muzyki tysiące razy, bo wychowywałam się wśród chłopaków, którzy teraz nagrywają albumy. To, co robiła Paktofonika było w tamtym czasie pewnie innowacyjne, mówi się toć, że to kolebka polskiego hip-hopu (chociaż ciężko mi się z tym zgodzić, ale może "promotorzy polskiego hip-hopu" by pasowali), ale nie różni się to niczym w tym, w jaki sposób aktualnie się tworzy muzykę.
Znowu Gonar przekręczasz słowa, jest tak, jak powiedział/a (wy się tutaj bawicie znaczkami, więc nie wiem) Focus wyżej, obraz Magika był zupełnie inny niż ten, który pokazany w bibliografii czy oryginalnym scenariuszu, który był dostępny jeszcze kilka lat temu, ale nikt nie chciał postawić na to kasy, dlatego tak długo ten film był w produkcji. Nie mówię też, że nie był artystą, ale kreowanie go w filmie na "wielkiego artystę" (bo takiego zwrotu użyłam) i człowieka tak bardzo innego, zupełnie wyalienowanego z otaczającej go rzeczywistości, jest bardzo błędne. Nie ma za dużo powiedziane o jego uzależnieniu i problemach, przez które przecież nakręciło się dużo akcji, jest trochę o trawie, można się domyślić, gdzie lądowała kasa, którą dostał od Gustawa. Panowie z PFK wiele razy podkreślali, że to był "koleś z osiedla", jeden z wielu, to że miał talent i potrafił napisać coś dobrego i rymowanego nie oznacza, że trzeba go przedstawiać jako kogoś ponad i przekolorowanego, i o to właśnie mi chodziło.

A poza tym bardzo mnie śmieszy nagły napływ wielkich fanów Paktofoniki po tym filmie. Znam ich już dobre 10 lat, mimo że nie uznaję się za fankę, i ten film mnie tylko poirytował.

Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » [Dramat] Jesteś Bogiem (2012)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook