Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Kai a DBZ

Strony:   1, 2
gregor94 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
gregor94
Wiek: 25
Dni na forum: 4.480
Posty: 458
Skąd: Grudziądz
Ale Gohan też to poczuł i nie zmartwił się na tyle, by nie okazać zadowolenia z pomocy Najstarszego. To właśnie wydaje mi się nienaturalne. W anime to jest potrzebne, by nie było konfundującej kolejności scen.

EDIT:
Z nowych porównań - Kai 29, wycięty jest zgodny z mangą motyw Z z chowaniem się Gurta za skałą, za to pozostawiony głupkowaty ze skałą pękającą mu pod stopami. Tym razem minus.

EDIT2:
Chwali się, że wyrzucili tę kontrowersyjną scenę z torturowaniem Kuririna w 38 odcinku. Animatorów Zetki naprawdę wtedy poniosło.
Za to wycięli zgodną z mangą wstawkę Vegety o szybkości Frizera. To prawda, że to już druga, ale...

EDIT3:
Kai 41 uporządkowuje dziwną nieścisłość w ciosach Vegety "Super" Saiyanina.

EDIT4:
Znany fakt - Kai 42 cenzuruje dramatyczne wyplucie krwi przez Vegetę po przebiciu serca atakiem Freezy.
W świetny sposób jednak poprawia umiejscowienie kwestii Goku o tym, że Vegeta, mówiąc, przyspiesza swoją śmierć, na zgodne z mangą oraz docinki Freezy na prawie zgodne.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.607
Plusy: 66
Posty: 13.112
Skąd: ふざけた時代
Od jakiegoś czasu podczas ogarniania napisów jedna rzecz w Kai zwraca moją uwagę, mianowicie szeroko pojęty fanserwis - tam, gdzie było to możliwe bez zmiany treści, czyli w tytułach i zapowiedziach kolejnych odcinków. Krótko mówiąc, odrobili pracę domową. Przykładowo tytuł 76 odcinka "Tenshinhan z Nowym Działem Qigong", gdy w DBZ narracja nie zatrzymała się przy tym wątku choćby na chwilę, a scena ataku Tenshinhana na Cella wpadła fanom w oko.

Także same zapowiedzi, które w Kai są bardziej dramatyczne i zróżnicowane. Oprócz tego w DBZ zawsze(?) zapowiedzi kończą się słowami Gohana, co niekiedy jest mało rozsądne, tutaj dano sobie większą swobodę. Starają się eksponować różne wątki czy charaktery postaci, które fani sobie szczególnie upodobali.

Regulamin Forum | AnimePhrases - cytaty z anime i mang | MAL | TwitterYT
gregor94 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
gregor94
Wiek: 25
Dni na forum: 4.480
Posty: 458
Skąd: Grudziądz
W kontekście gry aktorskiej - w 53 odcinku Kai jest większa dramatyka w głosach w porównaniu do odpowiadających odcinków Zetki, moim zdaniem na plus dla Kai.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » Dragon Ball Kai a DBZ
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2020 DB Nao
Facebook