Forum Dragon Ball Nao

» Najsilniejsza postać? ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3, 4  
Songoku145 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Songoku145
Dni na forum: 5.926
Ostrzeżenia: 1
Posty: 26
Chciałem napisać, że Gogeta ssj4 ale jednak wolałem napisać swoje ulubione postacie czyli Songoku i Vegeta.

Obraz
rogal Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
rogal
Wiek: 30
Dni na forum: 5.877
Posty: 2
kapitankapitan napisał(a):
Vegeta jest najlepszym kozakiem i tyle Chyba najbardziej lubię tę postać
całkowicie sie zgadzam
marszal42 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
marszal42
Wiek: 30
Dni na forum: 5.867
Posty: 72
Najsilniejszy jest oczywiście Goku
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.839
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
najsilniejszy jest goku tak jak większość napisała potem jest vegeta a na 3 miejscu gohan

Obraz
son bartek Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.829
Posty: 1
Dla mnie Gogeta SSJ4 wymiatał
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Dla mnie najsilniejszy jest Vegeta....
Potem jest Goku...
A na treci mniejscu jest Gohan na równi z Trunksem...
florion Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō

Wiek: 38
Dni na forum: 5.811
Ostrzeżenia: 5
Posty: 49
Od najsilniejszego do najsłabszego (bez fuzji):

1.Songo.
2.Songokan.
4.Future Trunks.
5.Vegeta.
6.Piccolo.
7.C-18.
8.Tenschin.
VegettoSSJ
Super Nameczanin
Super Nameczanin
VegettoSSJ
Dni na forum: 6.032
Posty: 119
1. Vegeta i Goku
3. Gohan
4. Piccolo
5. Trunks
6. Android 18
7. Goten
8. Ten Shin Han
9 Kuririn
10. Yamcha

FUZJE

1. Vegetto
2. Gogeta
3. Gotenks

Wzialem pod uwage dobre postaci z DBZ
Vander Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Vander
Wiek: 29
Dni na forum: 5.808
Posty: 5
Skąd: O-c Św
Biorąc pod uwagę, DBGT to najsilniejszą postacią z pewnością jest Gogetta SSJ4, nie muszę, chyba tego tłumaczyć, jak bluzgał pierwszym smokiem (złym oczywiście, był to ostatni 'poważny potwór' w DB). Ale patrząc na to co się dzieje w DBGT to ta seria jedyne odziedziczyła tytuł po dobrym anime (W kwestii z ostatnią serią chodziło mi o masowe błędy lektora, oraz o bardzo kłujące w oczy luki w fabule - jedna z nich jest, że Vegeta, książę Planety Sayan nie jest nim w 100%-ach, to było po prostu żałosne, ale wracam do tematu, bo chodzi o najsilniejszego bohatera, a nie o najlepszego DB, ale jak coś to najlepszy jest oczywiście DBZ xD)
Więc pomijając wspomnianą wyżej serie, na pewno najsilniejszy jest główny bohater Goku. (a na Planecie Vegeta ustalono, iż jest słabszy od reszty, więc wysłano go na ziemie, za zadanie miał ją zniszczyć, lecz w lądowaniu uderzył sie w głowę i wychował go Gohan - chodzi o jego dziadka.) Bez wątpienia jest to najsilniejsza postać przyczyny, że jest głównym bohaterem (wspomniałem wyżej, ale lepiej się powtórzyć niż miałbym coś przeoczyć xD). Goku jako jedyny osiągnął SSJ3, co daje mu ta przewagę, po za tym trenowali go najlepsi ziemianie xP. Drugą postacią co do siły jest dumny i kiedyś bezwzględny książę Planety Vegety - Vegeta (no to było dobre xD - co na to poradzę, że nazywa się jak planeta -.-) W sumie to on powinien być na pierwszym miejscu, ponieważ jest on najwyższej rangi Sayanem, oprócz króla oczywiście, ale stałby się nic jakby nie taki noobek co zwą go Freeza xD. Vegeta posiada dziką siłe, nie używa jej z rozwagą, na pewno nie należy do jednych z szybkich, lecz jak przy rąbie to jest ciekawie (i tak przeważnie nie trafi albo odskoczy przeciwnik...). Trzecia postacią pod względem potencjału w walce jest z pewnością nasz mały i strachliwy na początku Gohan (teraz rozchodzi się o syna Goku, który odziedziczył imię po jego dziadku). Posiada on siłę Mistic (traci ją w DBGT =., którą uzyskał od jednego z bogów, za pewną przysługę xD.
Myślę że to jest moje Top3, i raczej sie to nie zmieni, chyba że w dalekiej przyszłości powstanie AF w co bardzo wątpię (chociaż w sumie jakby miał być taki jak GT to chyba bym sobie go odpuścił), ale to już 'później w przyszłości' zobaczymy...

Pozdrawiam,
Vander...
Turles SSJ Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Turles SSJ
Wiek: 31
Dni na forum: 5.829
Posty: 8
Ja jestem ciekaw na ile było by stać Bardocka i Turlesa. Obaj gdyby żyli spokojnie osiągneliby ssj2. Tym bardziej że Bardock był żołnierzem drugiej kategorii a siłą przewyższał elitę
villarica
Muri
Muri
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.220
Plusy: 10
Posty: 149
Nie wiem czy powinnam brać pod uwagę Dragon Ball'a z serią GT czy bez, bo jak mi wiadomo nie wszyscy uznają tą serię xD
Jednak ja uwzględnię wszystko, a więc włączając w moją opinię wszystkie trzy serie.

Oczywiście pominę fuzje, które nie do końca można nazwać 'postacią', a raczej użyłabym tu liczby mnogiej 'postaciami'...
Z pewnością najsilniejszy jest główny bohater - Goku <a jakże mogło być inaczej> i to nie zależnie czy jest to DB zwykły, Z czy też GT. Co by on nie robił, co by mu się nie stało, ile razy by nie umarł to zawsze z nim będzie związany główny wątek i to on będzie ostatecznym wybawcą świata. W końcu gdyby ktoś pokonał najważniejszego bohatera na początku DB to nie byłby on już głównym bohaterem i wtedy akcja musiałaby się zwrócić na inną postać, ale nie ważne...

Jednak pomijając Goku - to sądzę, że każda seria, a nawet saga ma swojego najsilniejszego bohatera, przykłady? - nie trzeba ich długo szukać, bo choćby w Cell Sadze <Cell Game> można zauważyć, że dominującą rolę pod względem siły odgrywa nie kto inny jak Gohan. Vegeta swojego czasu też był uznawany za najsilniejszego i myślę, że przez niektórych cały czas taki się wydawał... Jednak moim zdaniem - owszem Vegeta jest silny, jednak nie najsilniejszy, zawsze pozostaje Goten, Gohan i Trunks, bo w końcu są to Sayianie półkrwi, a to dowodzi, że ich moc jest znacznie potężniejsza od rodowitych Sayian'ów. Jak nam wiadomo to nie jest takie do końca oczywiste <szczególnie seria GT tu wszystko pokomplikowała xD> - bo przecież synowie legendarnych wojowników choć mieli olbrzymie predyspozycje, aby przewyższyć swoich ojców to jednak zmarnowali tę szansę... dlatego jednak Vegeta zasługuje na miano najsilniejszego zaraz po Goku...
Jeszcze dość interesującą postacią i z tego co było wiadomo bardzo silną jest Ubb <w polskiej wersji to jakoś brzmiało: 'Ubub' - czy jakoś tak...xD>, jednak jego moc ciężko tak dokładnie stwierdzić...


Pozdrawiam^^

[img234.imageshack.us/img234/7742/villaud9.png]
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Turles SSJ napisał(a):
Tym bardziej że Bardock był żołnierzem drugiej kategorii a siłą przewyższał elitę
Przewyższał elitę? Skąd to możesz wiedzieć?

villarica napisał(a):
Ubb
Uub od Buu. Nie Ubb od Bbu

villarica napisał(a):
w polskiej wersji to jakoś brzmiało: 'Ubub'
Ubub od Bubu

villarica napisał(a):
jednak jego moc ciężko tak dokładnie stwierdzić...
On, po paroletnim treningu z Goku, musiał osiągnąć moc Buu, jaką ten posiadał w pierwotnej/ostatniej formie. Czyli niemałą Większą od Vegety, i przecież nawet z nim dobrze walczył, tylko, że tamten miał mutanta w sobie więc nie wyszło. Później jeszcze gruby Buu podarował mu swoją moc, więc pewnie nieźle wzrosła. Innymi słowy, takiego Gohana przewyższał.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Songokan. Tak już to pokazał w Sajan sadze. Jak się wkurzył to zniszczył Radimowi zbroję. I w pierwszym filmie wtrącił Gargulca jr. do martwej strefy.
Trening z Szatanem Serduszko- nieźle mu dał.
W walce z Vegetą- zamiana w OOzaru i o mały włos gonie zabił.
Z Frezerem? Niewiele brakowało, żeby go pokonał. Jak się wściekł, bomyślał, że Krilan nie żyje.
W Garlica jr. saga znowu wtrącił go domartwejstrefy.
W sadze z Komórczakiem-ssj2 i go rozwalił(z pomocą przyjaciół).
W 9 filmie pokonał Bojacka i jego gang.
W Bubu sadze-W formie Mystic świetnie sobie radził z Bubu(póki nie wchłonął Gotenksa i Serduszko)
W GT to już inna sprawa,praktycznie niebrał udziału w walce.
Massey Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Massey
Wiek: 28
Dni na forum: 5.788
Ostrzeżenia: 3
Posty: 166
Skąd: Ścinawa Nyska
1.Gogeta ssj.4
2. Li shinron
3.Goku ssj.4
baniak_ko Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
baniak_ko
Dni na forum: 5.685
Posty: 26
piszę bez fuzji oraz jak było na końcu każdej serii (piszę tylko pierwsze 7)- oczywiście to tylko moja ocena
db:
1. Goku
2. Piccolo
3. Kami-sama
4. Tien Shinhan
5. Kurin
6. Yamcha
7. Piccolo Daimao
8. Chaoz
9. Yajirobi
10. Master Roshi
dbz:
1. Goku
2. Ubb
3. Vegeta
4. Gohan(po walce z Buu był silniejszy od Vegety, ale od walk z buu do końca serii jest 10 lat przez które w ogóle [ ort! ] nie trenował)
5. Future Trunks
6. Chibi Trunks
7. C17 ( uważam, że w tej serii można go uznać za dobrego, bo w końcu oddał energię Goku kiedy tamten tworzył Genki Damę)
8. C18
9. Tien Shinhan
10. Kurin.
nie jestem pewny jak silna była Pan, więc nie wypisałem jej
dbgt:
1. Goku
2. Vegeta
3. Majin Ubb
4. Gohan
5. Trunks
6. Goten
7. C18
8. Pan
9. Krilin
10. Hercule

zaznaczam, że nie piszę czarnych charakterów- tylko tych dobrych.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Jak dla mnie baniak to szkoda że nie uwzględniłeś Mystic Gohana wszak on jest najsilniejszy ze wszystkich wojowników z DBZ (samodzielnych naturalnie a nie jakieś scalenia czy Buu z wojownikami) ;]
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Gohan swoimi skokami energii niejednokrotnie zaskakiwał. Można przypuszczać, że był najbardziej utalentowanym wojownikiem całego DB, jednak jak wiemy nie wykorzystał tego.
Nawiązując do DBZ i sagi Buu, Gohan przewyższał mocą wszystkich wojowników Z. Nie zapominajmy, że energia Mistic była nieograniczona i nie zużywała się tak jak na poziomie SSJ3, co dawało przewagę. Tym co przeważyłoby w starciu Goku SSj3 i Mistic Gohana byłoby doświadczenie. Goku to stary wyjadacz, mimo szybko spadającej energii sądzę, że wiedział bym jak uporać się z Gohanem.
Kolejną z różnic, która świadczy na jedynie chwilowy przypływ mocy ,jest zaniechanie treningu. Goku nie uznawał słowa limit. On trenował dalej i pod koniec DBZ Gohan nie maiłby najmniejszych szans w starciu z nim.
Manga i Anime określa Gohana jako postać skończoną, która osiągnęła już maksimum, przechodząc na Mistic, natomiast Goku był cały czas zdolny do rozwoju.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Victim Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 28
Dni na forum: 5.704
Posty: 21
Skąd: Nowa Sól
Kolejną z różnic, która świadczy na jedynie chwilowy przypływ mocy ,jest zaniechanie treningu. Goku nie uznawał słowa limit.
no tak ale Gohan stając się Mistic osiągnął już swój limit

edit do postu niżej : no tak nie wziąłem tego pod uwagę

Życie
To nie czas by umrzeć
Nigdy to nie zrozumiem tych co sobie ścielą trumnę

OSTR ;]

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Victim: 07.10.2008, 21:14
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Victim napisał/a :
no tak ale Gohan stając się Mistic osiągnął już swój limit
Czy to przeszkadzało w tworzeniu nowych technik?
Nie ograniczajmy słowa "trening", jedynie jako przyrostu siły fizycznej. Metody treningowe mogą być różne.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
baniak_ko Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
baniak_ko
Dni na forum: 5.685
Posty: 26
Gangez napisał(a):
Jak dla mnie baniak to szkoda że nie uwzględniłeś Mystic Gohana wszak on jest najsilniejszy ze wszystkich wojowników z DBZ (samodzielnych naturalnie a nie jakieś scalenia czy Buu z wojownikami) ;]
uwzględniłem Gohana i napisałem, że to mój subiektywny siłowy ranking postaci. Seria dbz zakończyła się 10 lat po walce z Buu. W tym czasie Goku trenował intensywnie, a Gohan nic nie trenował, więc uważam, że Nawet Vegeta go prześcignął. Potem mija kolejne 10 lat do dbgt, a Gohan dalej nic nie trenuje, a Goku wtedy na normalu ma poziom mocy równy lub zbliżony do Uuba, który jest reinkarnacją kid buu. Oczywiście Mystic Gohan był silny, ale myślę, że nawet krótko po Buu sadze ustępował swemu ojcu, ale na pewno nie Vegecie.

edit:
faktycznie, jednej postaci nie uwzględniłem- buu. On byłby powyżej Trunksa i Gotena, ale poniżej Gohana.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Najsilniejsza postać?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook