Forum Dragon Ball Nao

» [J-rock] the GazettE ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Tsuko napisał(a):
Zawsze gdy wsłuchuję się w gitarę Uruhy w tym utworze to szczęka mi opada, a gdy obejrzałem cover Leech'a to nabrałem jeszcze większego podziwu i szacunku dla niego. Wydaje mi się że Uruha przeważnie przejmuje partie bardziej wymagające technicznie...
Kiedyś nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że w the GazettE to Uruha jest tym lepszym gitarzystą. Miałem też pewność co do tego, że jest prowadzącym, bo grał większość partii przewodnich. Jednak z biegiem czasu Aoi też grywał ich coraz więcej (albo dzielili się "po połowie"), nabrałem do niego większego szacunku. Obecnie nie jestem jednoznacznie w stanie stwierdzić, który z tej dwójki jest lepszy (zresztą, któż by potrafił łatwo wskazać). Czytałem jakiś czas temu wypowiedź, że Aoi gra solówki, które lubi i są dla niego ważne i to samo tyczy się Uruhy. Może to i po części prawda.
Co by tu jednak dużo nie mówić, każdy z gazeciarzy jest utalentowany muzykiem. A tych pięciu wyjątkowych muzyków działa razem i między innymi to stanowi o wyjątkowości the GazettE.

Tsuko napisał(a):
Zapomniałem podzielić się ciekawostką... Nie wiem czy wszyscy o tym wiedzą a tylko ja zacofany ale co tam xd Piosenka "Anti pop" jest skierowana do agencji Johnny & Associates której Ruki nie trawi. Dowiedziałem się o tym dopiero kilka dni temu Oo
Brawo Ruki, plus dla Ciebie !

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Tsuko Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Tsuko
Wiek: 33
Dni na forum: 5.750
Posty: 42
Skąd: 3miasto
Kamzo napisał(a):
Kiedyś nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że w the GazettE to Uruha jest tym lepszym gitarzystą. Miałem też pewność co do tego, że jest prowadzącym, bo grał większość partii przewodnich. Jednak z biegiem czasu Aoi też grywał ich coraz więcej (albo dzielili się "po połowie"), nabrałem do niego większego szacunku. Obecnie nie jestem jednoznacznie w stanie stwierdzić, który z tej dwójki jest lepszy (zresztą, któż by potrafił łatwo wskazać).
Obaj grają na wysokim poziomie chociaż uważam że Uruha jest bardziej utalentowany, co wcale nie oznacza że lepszy. Przyznam się że jest on jednym z moich ulubionych gitarzystów ever. Nawet napisałem do niego maila gdy w jednym z wywiadów Kai powiedział że osobiście je czytają

Kamzo napisał(a):
Czytałem jakiś czas temu wypowiedź, że Aoi gra solówki, które lubi i są dla niego ważne i to samo tyczy się Uruhy. Może to i po części prawda.
Tak, też to wyczytałem w jakimś wywiadzie. Jednak wciąż mi się wydaje że Uruha gra trudniejsze partie, nie wiem czy dlatego że Aoi miałby z nimi problem czy może po prostu evul Uru nie lubi się dzielić i zgarnia wszystko co najlepsze dla siebie Np. solo z "Guren", przecież ja bym się bił na śmierć i życie żeby móc to przejąć xP No chyba że się bili i Uru wygrał xP

Kamzo napisał(a):
Brawo Ruki, plus dla Ciebie !
Hah, oni mi tam nie przeszkadzają

Obraz
Ahaya-chan
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 5.693
Posty: 35
Nie trawię Aoi'ego.. Irytuje mnie strasznie. Tzn, jako muzyka go bardzo szanuję i podziwiam, ale ON SAM mnie irytuje.
Za to Uruhę kocham. [wiem, zachowuję się jak fangirl, no ale cóż ^^'] Uwielbiam patrzeć jak szarpie struny gitary *o*.
A solówkę z Gurena to już na pamięć znam. Jak i jego ruchy z tego PV xD.
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.599
Posty: 308
"Taion" to pierwszy utwór the GazettE, jaki usłyszałam. Spodobał mi się. Potem przyszedł czas na cały album "NIL". Mogę śmiało powiedzieć, że "Nausea & Shudder", "Maggots" oraz "Namaatatakai ame to zaratsui ta jounetsu" zajmują zaszczytne miejsce w moim mp.4. Przydają się w sytuacjach kryzysowych, kiedy jestem okropnie poirytowana. Od tak. Poprawiają mi humor.
Muzyków podziwiam. Aktualnie nie potrafię wskazać ulubionego artysty. Jak dla mnie wszyscy są utalentowani.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Jutro do sprzedaży trafi nowy singiel the GazettE - "DISTRESS AND COMA". Klip do tytułowego utworu obejrzałem i muszę powiedzieć, że całkiem, całkiem. Zapewne po kolejnym odsłuchaniu/obejrzeniu spodoba mi się jeszcze bardziej.

Jeśli ktoś chce go obejrzeć natychmiast:
http://www.youtube.com/watch?v=_6H1iI19Ah0 (jakość obrazu nie najlepsza, ale jak zapewnia nas osoba, która wrzuciła klip, jest "HQ Sound" )

Jeżeli wolicie mieć teledysk na dysku w wersji avi (do wyboru, z MF lub MU):
http://www.mediafire.com/?uhmgud2fli4
http://www.megaupload.com/?d=WQG11HAE

A cały singiel (w wersji Auditory Impression) do ściągnięcia:
http://www.easy-share.com/1904134200/DISTRESS_AND_COMA.rar
http://www.megaupload.com/?d=0CH15PMR

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Tsuko Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Tsuko
Wiek: 33
Dni na forum: 5.750
Posty: 42
Skąd: 3miasto
"Distress And Coma" bardzo szybko wpadł mi w ucho, wystarczy że raz posłucham tego utworu a przez kolejną godzinę chodzę i sobię podśpiewuję "Until your distress sleeps, fill me up with your grief. Until your distress sleeps UUUUUUuuuuu." Refren jest wręcz cudowny, szczególnie gdy później dochodzą skrzypce. PV bez fajerwerków lecz spełnia swoją rolę i przekazuje treść zawartą w tekście. Jeżeli chodzi o "Headache Man" to można zrobić tylko jedno - headbang. Nieźle im to wyszło, cięższe riffy i drący się Ruki to to co tygryski lubią najbardziej, a przynajmniej ja "Without a trace" jako ballada również przekonuje swoim pięknem. W tym przypadku nawet okładka bardzo mi się spodobała. Jak dla mnie to krążek udany, zresztą jakoś nie mogę sobie wyobrazić żeby The GazettE miał nagrać szajs.

Dodam też że 15 lipca ukaże się ich kolejny album "DIM" a już 18 lipca rozpoczynają trasę koncertową "the GazettE TOUR 09 -DIM SCENE-" po Japonii którą zakończą 5 września na Saitama Super Arena.

Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
15 lipca ukazał się nowy album "DIM"
Tutaj zamieszczam link do pobrania
http://www.megaupload.com/?d=6kh8nr6l

Jestem na razie w połowie przesłuchiwania. Jak skończę to napiszę coś więcej, ale jak do tej pory to jestem zadowolona x)

[ Dodano: 23.07.2009, 15:25 (po 2 godzinach 42 minutach) ]
No, skończyłam. Pierwsze wrażenie mnie nie zmyliło, płyta bardzo mi się podoba. Szczerze mówiąc, to chyba najbardziej ze wszystkich płyt Gazetek. Ma w sobie pewien magiczny klimat, który mnie oczarował. Sama piosenka "DIM Scene" jest genialna, zakochałam się w niej od pierwszego przesłuchania.
Muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczona, bo "Leech" i "The Invisible Wall" nie spodobały mi się. Trzymałam się jednak kurczowo "Distress and Coma", gdyż ta piosenka od razu przypadła mi do gustu.
Cóż, chłopcy się rozwijają x) wokal Rukiego zaczyna powalać.

Pozdrawiam ^^

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
MMMmmm nowy album^^

Świetny, słychać, że panowie nie obniżają poziomu Muzyka jest cudna tak jak i wokal Rukiego. Takiej płytki można słuchać cały czas. Coraz bardziej zakochuje się w the GazettE, zresztą jak ich tu nie kochać, skoro taką świetną płytkę wydają Jak dla mnie wszystkie piosenki są super, jedne są lepsze drugie trochę gorsze ale ogólnie żadna mnie nie drażni. Najlepiej spodobały mi się Nakigahara, Shikyuu i DIM Scene. Taaaak w DIM Scene śliczna muzyczka na początku.

Ogólnie wrażenia bardzo dobre, coś nowego czego teraz mogę sluchać

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Kyanna napisał(a):
Najlepiej spodobały mi się Nakigahara, Shikyuu i DIM Scene. Taaaak w DIM Scene śliczna muzyczka na początku.
Mam dokładnie to samo *_* przepiękne są te piosenki, mogę ich słuchać cały czas, bez przerwy *_*
Kocham ich no, kocham xD
Miałam w życiu taki okres, że nie mogłam słuchać partii wokalnych Rukiego, bo jego głos strasznie mnie irytował. Słuchałam tylko momentów instrumentalnych. Okres ten obejmował mniej więcej marzec-czerwiec. Teraz przeszła mi cała awersja do niego, mogę go słuchać dzień i noc xD

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.145
Posty: 406
Ja właśnie nie lubię tej płyty. Podoba mi się z niej tylko 5 utworów (tylko 3 z nich są nowe). Zdecydowanie wolę NIL i Stacked Rubbish.
NathalieHyde Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
NathalieHyde
Wiek: 35
Dni na forum: 5.407
Posty: 74
Skąd: Poznań
Mam tylko kilka piosenek The Gazette i muszę ich dyskografię ściągnąć muzyka jak najbardziej dobra...a raczej świetna xD

Yagate hito wa kegarete
hito ga hito de somerarete
tomo ni kiru kono hoshi somete
kowarete iku sekai...
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.599
Posty: 308
To zapewne tylko ja miałam problemy z wypakowaniem albumu... Trudno. Na razie mam tylko 8 piosenek. Najbardziej lubię : "The invisible wall", "Distress and Coma" i "DIM scene". Głos Rukiego zaczyna mi się coraz bardziej podobać. W ogóle cały zespół zaczyna mi się coraz bardziej podobać.
Revania napisał(a):
Zdecydowanie wolę NIL
Ja również wolę NIL.

Chyba jednak będę musiała czwarty już raz ściągnąć DIM, żeby mieć wszystkie utwory.
Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.900
Posty: 88
7 października 2009r. został wydany nowy singiel the GazettE - 'Before I decay'.
Piosenka o mocnym brzmieniu. Podoba mi się Teledysk również warto zobaczyć. Gazeciaki prezentują się w nim świetnie (a zwłaszcza Ruki )

'Before I decay' PV:
http://www.youtube.com/watch?v=Kc-S6YamhRM

Miłego słuchania i oglądania

To tyle z mojej strony.

^___^
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Rety, cicho tu, więc wstawię coś świeżego, bo ostatnio dużo się dzieje:
- The GazettE wydaje 29 sierpnia tego roku album o tytule DIVISION, jak podaje JaME powołując się na słowa Rukiego, na albumie mają być same nowe utwory i zespół nie będzie wydawał wcześniej żadnych singli (to coś nowego).
- W tym roku The GazettE ma także swoje 10-lecie, którego obchody uświetni koncert 10 marca (pt. THE DECADE).
- Zespół zaplanował też DWIE trasy koncertowe. Pierwsza z nich STANDING LIVE TOUR12 -HERESY PRESENTS- HETERODOXY [4 lipca do 9 sierpnia] to imprezy tylko dla oficjalnego fanclubu. Natomiast reszta fanów może uczestniczyć w koncertach w ramach trasy LIVE TOUR12-DIVISION- GROAN OF DIPLOSOMIA 01 [8 października do 29 listopada]. Niestety The GazettE przewidziało koncerty tylko w Japonii.
- Na 9 maja 2012 roku wyznaczono datę ukazania się koncertowego DVD z Yokohama Arena.
Tyle oficjalnych informacji, czego spodziewacie się po nowym albumie? Jak podoba się obecna działalność zespołu?
Ja czekam z niecierpliwością, bo jestem ciekawa czy po słabszym VORTEX-ie chłopcy pokażą coś lepszego, mam też nadzieję, że będę chcieli zrobić coś naprawdę ekstra na swoją rocznicę.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Chciałoby się powiedzieć: w końcu! The GazettE wyda swój najnowszy album pt. DIVISION w wielu krajach Europy w tym Polsce, dzięki JPU Records. Oprócz płyty na nasz rynek ma dotrzeć także ekskluzywny booklet. Całość będzie dostępna od 29 października 2012. Zamówienia można składać na http://www.fan.pl/shopping/pe.php?id=1943734 ... e_Division
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » [J-rock] the GazettE
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook