Forum Dragon Ball Nao

» Arcydzieło

Strony:   1, 2
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.159
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Ghost In The Shell, zdecydowanie wielkie anime (mangi nie znam) z gatunku science-fiction, na poziomie Matriksa, którego autorzy zresztą się nim inspirowali. Wywarło na mnie wielkie wrażenie, przede wszystkim filmy pierwszy i drugi, ale pozostałe twory też trzymają poziom. Wszystko na swoim miejscu - świetna trzymająca w napięciu fabuła, bardzo dobra grafika, piękna muzyka. Niezaprzeczalne 10/10.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.825
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Ja stawiam na Death Note. Anime i manga idealna w każdym, najmniejszym szczególe, od świetnej grafiki do wybornej, niepowtarzalnej fabuły. Wliczmy w to także bardzo dobrą muzykę, postacie. Wszystko elegancko, i taka jest prawda. Tylko polecić.

Niezaprzeczalne 10/10.
Ye.

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Arcydzieło? No to są trzy. Pierwsze to Dragon Ball. Manga która wciągnęła mnie jak żadna inna. Nie muszę wyjaśniać dlaczego

Druga na liście to Death Note. Ta kreska, ta fabuła, te postacie. To wszystko tworzy cudowną mangę którą mogę polecić każdemu.

Trzecie na liście jest Naruto. Może nie jest już idealna, ale w wielu elementach bardzo mi się podoba. Postacie i fabuła są bardzo ciekawe.

Polecam wszystkim te trzy mangi a także One Piece, Dr. Slump, Saint Sieya, Shaman Kina i Muminki!

Pozdrawiać.
Amino Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amino
Wiek: 28
Dni na forum: 5.459
Posty: 183
Skąd: Ruda Śl.
Co prawda ogladałam tylko kilka serii, ale moim zdaniem arcydziełem jest Death Note. Są świetne postacie, zachwycająca fabuła, wspaniała kreska i niewielka ilość odcinków Polecam wam wszystkim tą serię

Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.735
Plusy: 1
Posty: 538
Death Note może nie jest to manga/anime w 100% doskonała/e i na pełną ocenę 10/10 nie zasługuje ale mimo to stoi wyżej od całej reszty, przez co możemy tutaj użyć terminu arcydzieło. Genialna fabuła, pomysł i wykonanie. Bohaterowie zwalają z nóg. Intrygi, zagadki i podstępy. Pełen szacunek dla ludzi, którzy to wszystko wymyślili, rozplanowali i wcielili w życie. Spłodzili arcydzieło, które już znajduje się w kanonie.

Tutaj jeszcze mam takie mini arcydziełka. Filmy krótkometrażowe, ale też trzymające wysoki poziom.

Cat Soup to jakże refleksyjne i wchodzące do głowy anime. Porusza sprawy, z którymi każdemu z nas przyjdzie się spotkać, czyli śmierci, bólu, cierpienia i przemijania. Geniusz pod względem pomysłu i podjętego tematu. Dobrze zekranizowane. Technicznie nie ma zastrzeżeń. Trwa 35 min.

La Maison en Petits Cubes
kolejny refleksyjny tytuł, ze znakomitą muzyką i przesłaniem. Wspomnienia, czas, starość i radość z małych rzeczy. Arcydzieło pod względem wykonani i fabuły. Bodajże zdobywca Oscara. W pełni zasłużonego. Trwa 12 min.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.423
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Hmmm...
Soul Eater - uwielbiam to anime. Tam nie ma, jak dla mnie błędów. Kreska jest świetna, może i chwilami są nudne momenty, ale przecież w każdym anime się czasem pojawiają. UWIELBIAM!!
Dragon Ball - To zaskakujące. To anime uwielbia mnóstwo osób, choć ma już swoje lata. DB podbiło nasze serca na zawsze. I to jest piękne. Dragon Ball zdecydowanie zasługuje na miano arcydzieła.
Spirited Away - Natknęłam się na nie przez przypadek, kiedy leciało na Dwójce (kurde znów ten polski dubbing!). Od razu mi się spodobało. Tam nie ma wcale błędów, a też dużo uczy. Gdy tak oglądałam, to nie mogłam się oderwać od TV, bo tak mnie ciekawiło. Nie mam jak się wypowiadać, bo tego anime się po prostu nie da opisać. IDEAŁ!
Shaman King(manga) - całej mangi nie czytałam, ale niektóre chaptery tak. Są świetne! Jest tam mnóstwo humoru i ciekawych walk. No cóż, o anime się nie wypowiem, bo jeszcze nie oglądałam nieocenzurowanej wersji, tylko te jetixowe podróby. Ale jestem pewna, że jak już gdzieś znajdę, tą normalną wersję, to będę mogła tu dopisać, że anime też jest arcydziełem.
Kolejność nie ma znaczenia jakby co

Anime na zawsze !!!
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.827
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Dragon ball- chyba czemu to akurat mówić nie muszę- jedno z pierwszych anime, które oglądałam w dzieciństwie, pokazuje, że nie można się poddawać.
Świetne sceny walk.
Naruto- początkowo byłam sceptyczna tej serii, jednak z czasem się do tego przekonałam. Fabuła jest o niebo lepsza od DB, postacie zachwycają- każdy tam jest niemal niepowtarzalny. Jest tam o wiele więcej uczuć(jeśli to tak można nazwać). Dobra jest muzyka, trochę za dużo nudnych odcinków i przeciągają się walki ale mimo to anime uwielbiam.
Bleach- anime obejrzałam dopiero 32 odcinki, ale muszę powiedzieć mnie wciągnęło. Dużo humoru, w wielu miejscach uśmiać się wręcz mogę. Postacie również oryginalne i niepowtarzalne.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Cal Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Cal
Wiek: 26
Dni na forum: 5.347
Posty: 31
Skąd: Kraków
Jest wiele arcydzieł, takie jak:

Dragon Ball
FullMetal Alchemist
Death Note
Capitan Tsubasa
Tsubasa Chronicle
I wielee innych...

[img][imghttp://img.userbars.pl/135/26913.gif[/img]
Obraz

Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.865
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
Ja do arcydziel moge zaliczyc
Trigun -Opowiada o tym ze przemoc nie musi byc jedynym kluczem do rozwiazania konfliktow i mozna jej uzyc dopiero wtedy gdy wymaga tego naprawde ciezka sytuacja
Dragon Ball-Oczywiscie klasyka i dla tego arcydzielo bo ma wielu fanow do tej pory
Naruto-Ladnie pokazane uczucia bohaterow i to ze rzyjazn naprawde istnieje
Zero no Tsukaima - Dla mnie arcydzielo pod wieloma wzgledami inni widza tylko "wielke cyce" i zboczonego Saita a ja w tym widze realny swiat (oczywiscie nie chodzi o magie ) ale o to ze jesli sie narawde kogos kocha to mozna dostac "powera" i oddac za ta osobe zycie
Humanoid Monster Bem-Przyjazn potwora do czlowieka i czlowieka do potwora ktora nie jest akceptowana przez doroslych i za wszelka cene pozbycie sie ich wszystkich

I wiele innych ktore zasluguja na to miano
Ps:Oczywiscie chcialem powiedzec ze to jest moja opinia i jak ja te anime zrozumialem

Obraz
mnietuniema Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
mnietuniema
Dni na forum: 5.193
Posty: 22
Hmmm... ciężko jest wybrać jakiś tytuł, który w pełni zasługiwał by na to miano, no ale jeżeli miałbym już wybrać to byłby by to:

20th Century Boys - nie wiem czy jaka kolwiek inna manga przebije ją pod względem fabuły. Żaden inny czytany przeze mnie tytuł, nie był tak blisko perfekcji jeżeli chodzi o historie.
Berserk - druga pod względem najlepszych mang jakie czytałem. Ciężko znaleźć w niej jakaś słabą stronę. Niesamowicie wciąga.
Mushishi - podobnie jak 20thCB jest najlepszym tytułem (tyle że tym razem animowanym) pod względem fabuły jaki oglądałem. Dodatkowo oprawiony grafiką na najwyższym poziomie i genialnym main hero.
Death Note - pierwsze naprawdę dobre anime jakie obejrzałem. Nigdy go nie zapomnę, i na pewno jeszcze kilka razy się skuszę żeby je sobie odświeżyć. Klimat jaki posiada to anime, jest na prawdę ciężki do opisanie jakimi kolwiek słowami.
One Piece - jedynym tasiemcem jaki mógłbym tu umieścić jest właśnie OP. Czytanie co tydzień nowego chapka i oglądanie nowego odcinka sprawia mi niesamowitą przyjemność. Ktoś kto nie obejrzał OP nie wie co to jest dobry tasiemiec (chyba że oglądał DB , samo obejrzałem tylko do połowy więc się nie wypowiadam)

To będzie na tyle. Jeżeli spotkam jeszcze jakiś tytuł równie dobry co te powyżej, to na pewno go tu umieszczę.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Arcydzieło
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook