Forum Dragon Ball Nao

» SSJ Standard?

Strony: 1, 2, 3  
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Czy myślicie że poziom SSJ stał się w DB standartem, bez którego nie mogliby obyć się inni Sayanie? Wg. mnie tak. To bezsensowne, że wszyscy Sayanie z Ziemii prędzej czy później osiągnęli poziom SSJ, a wszyscy Sayanie z Vegety nie osiągnęli go nigdy, poza Brollim, ale on przecież nie osiągnął SSJ, tylko LSSJ, a więc jako jedyny na to zasłużył. Biorąc rzecz ogólnie, poziom SSJ powinni byli osiągnąć tylko Goku, Vegeta, Gohan oraz Trunks Future, dlaczego? Ponieważ osiągnęli go tak, jak powinni, w furii gniewu. Kod Goten oraz Kid Trunks to już przeciąganie. Co o tym myślicie?
Gokusiek Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Gokusiek
Wiek: 37
Dni na forum: 6.716
Posty: 43
Skąd: Poznań
No cóż pan Toriyama chcial zakończyć serię na pokonaniu Furizy przez Goku - jedynego SSJ ale fani go zmusili do napisania następnych sag i tak to się wszystko potoczylo samo. Jednak jestem zdania, że Goten i Trunks za szybko osiągnęli swoje poziomy SSJ ( mogli by to zrobić np: kiedy dowiedzieli się, że Vejita i Gohan nie żyją).

Obraz
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Nie ma takiego poziomu jak LSSJ (to jest tylko skrot od Legendary Super Saiyan-Jin przeciez...). Brolly po prostu osiagnal SSJ (co widac, kiedy Paragas w filmie kinowym wspomina o Brollym), a pozniej USSJ.
A moim zdaniem, dobrze, ze Vegeta osiagnal SSJ - i to tylko on i Goku powinni je miec, ale gdyby tylko oni je mieli, byloby nudno:/ Zreszta teraz nie mozna nic zmieniec, trzeba zyc z tym co Akira dal
GuMIŚ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
GuMIŚ
Wiek: 38
Dni na forum: 6.761
Posty: 95
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki/Boża Wola
Też podpisuje się pod tym co napisał eMate.

Nie ma takiego poziomu jak LSSJ. LSSJ można się tylko urodzić i to chodzi o to, że się ma taką moc, a nie osiąga poziom. A jeśli idzie o poziom, który osiągnął Brolly to pasuje on dokladnie do USSJ. Wiadomo, że troche inaczej treba na to patrzeć, ale niemal wszystko odpowiada.

Co do tematu. Najgorsze jest to, że nie wiemy w jaki sposób dzieciaki osiągneły SSJ. Pamiętacie Trunks special? Tam tez mały Tronk starał się osiągnać SSJ poprzez gniew. Może oni robili to samo, ale w sadze o tym się nie mówi. Mogli sztucznie wywołać gniew. Podobnie Gohan w RoT&S. Też początkowo "na siłe" starał się zmienić w SSJ. Dopiero potem, gdysię wkurzył osiągnął ten poziom.

Może ten poziom wcale nie trzeba osiągnać w walce. Gohan czy Vegeta wiedzieli co nalezy zrobić, by SSJ osiągnać. Myśle, że prawdopodobna jest hipoteza, że zostalo na nich wymuszone to [gniew], by mogli osiągnąć taki poziom. Takiej hipotezy tez nie powinno się przekreślać. Tym bardziej, że nie mamy pokazane, jak to pierwsy raz osiagneli. Jest tutaj luka, którą można zapełnić na wiele sposobów.

Na dobrą sprawe, to można i zrobić kinówke, gdzie maluchy by osiągneły SSJ. W czym problem. To 7 lat, jeśli dobrze pamiętam, więc mogło się coś wydarzyć. Walczyli by tam oni, Gohan, Vegeta czy reszta Zip- Squadu.
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Ja uważam [ ort! ] że legenda, że SSJ rodzi się raz na 1000 lat to była tylko po to, bo nikty nigdy nie miał ambicji by nim zostać. Gdyby Vegeta jako SSJ, poleciał na Swoją planete (gdyby jeszcze istniała, to gdyby troche podtreonował swoich ziomków to z pewnością nauczył by ich wszystkich osiągać SSJ.

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
dla mnie to jest wytłumaczenie, ci saiyan-ie z Vegety nie osiągneli SJJ bo podbijali planety jak mieli pełnie księżyca i sie w małpki zmieniali XD,
wienc bez trudu. a taki Vegeta ćwiczył i ćwiczył, wkurzał sie i wkurzał i sie zmienił! niestety son goku powinien sie zmienić póżniej niz Vegeta, bo on jadł i
jadł, jadł i spał XD

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Nie! pierwszy się powinien zamienic Gohan przy Nappie i Vegecie albo przy Freezerze To by było cos Vegeta by chyba umarł ze złości

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
andonezja
Super Nameczanin
Super Nameczanin
andonezja
Dni na forum: 6.717
Posty: 105
GuMIŚ napisał(a):
Co do tematu. Najgorsze jest to, że nie wiemy w jaki sposób dzieciaki osiągneły SSJ. Pamiętacie Trunks special? Tam tez mały Tronk starał się osiągnać SSJ poprzez gniew. Może oni robili to samo, ale w sadze o tym się nie mówi. Mogli sztucznie wywołać gniew. Podobnie Gohan w RoT&S. Też początkowo "na siłe" starał się zmienić w SSJ. Dopiero potem, gdysię wkurzył osiągnął ten poziom.
w anime jest retrospekcja; gdy gohan zaczyna trenowac przed tenkaichi budokai z malym gotenem i on zmienia sie w SSJ, a gohan pyta od jak dawna, pokazana jest scena, w ktorej goten stal sie ssj podczas walki z chi-chi. trudno jednak porownywac jego 'humor' wtedy z 'humorem' gdy SSJ stawali sie goku czy chocby gohan.
kontynuujac ten watek, ja rowniez mam wrazenie, ze to dosc dziwne, ze nagle cala gromada wojownikow nizszej klasy staje sie ssj. choc z drugiej strony, gohan czy vegeta mieli jasny cel, trenowali by stac sie super saiyanami. poprzedni saiyanie nawet nie wiedzieli o takiej mozliwosci. goku byl tym prekursorem, osiagnal ssj w stanie najwyzszej furii, reszta po prostu dążyła do dorownania mu.
w kazdym razie takie odnosze wrazenie
chociaz mimo wszystko uwazam, ze chibi goten ssj i chibi trunks ssj to duza przesada.
dobrze, ze nie zrobili ssj z pan: P

bo cały ten porządek do tego się sprowadza, że władza daje kasę, a kasa to władza.

I see a vision through my colorful dreams,
pictures of places that I have never been.
Something is out there waiting for you and me.
Not far away is a beautiful sight,
magic balls shining with power so bright.
Go ahead and take the chance, follow your dream.
GuMIŚ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
GuMIŚ
Wiek: 38
Dni na forum: 6.761
Posty: 95
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki/Boża Wola
Aż takiej pamięci do DB to ja nie mam. Ogladałem DB gdy pierwszy raz leciało na RTL7. Potem nie miałem czasu, by usiąść i oglądac.

No fakt, że małolaty osiągneły ten poziom może nas denerwowac. Ale tak miało być. Akira coś sobie zamyślił, i zrobił tak jak chciał. Ja tej retrospekcji nie pamiętam, więc nie będę się sprzeczał.

Ja tez się ciesze, że nie zrobiono z Pan SSJ. GT to i tak jest seria beznadziejna. Ciekawe, jaką mocą by dysponowała .

Co do samego SSJ, to ciekawi mnie, czy jest jakaś konkretna granica BP, po której można go osiągnać. Może istnieje jakaś minimum mocy, przy którym przemiana staje sie możliwa. Jeśli tak, to by wyjaśniało, dlaczego SSJ - np. Bardock, nie zmienili się w SSJ.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Co do tematu. Najgorsze jest to, że nie wiemy w jaki sposób dzieciaki osiągneły SSJ. Pamiętacie Trunks special? Tam tez mały Tronk starał się osiągnać SSJ poprzez gniew

Najdziwniesze jest to że w mandze (był specialny dodatek, w tomie 33) Trunks ćwiczy z Gohanem już jako SSJ. Więc wg. zasmysłu Akiry przemienił się wcześniej. Jak dla mnie to to już jest spore nie trzymanie się pierwowzoru.

A co do samych Super Sayian. SSJ może i stał się standardem w Sagach Cella i późniejszych lecz trzeba też zwrócić uwagę że początkowo nie było o nim mowy. Może to rozwój, tak jak na początku mało kto miał TV, teraz mają już prawie wszyscy? Gdy zobaczyło się TV u znajomych samemu zachciało się takowe urządzeni mieć wśród sowjego zacisza domowego. Podobnie (w przyblizeniu) było ze stanem SSJ. Vegeta widząc SSJ u Goku i Future Trunksa sam zaczął trenować by osągnąc ten poziom, podobnie F. Gohan, a po nim F. Trunks. Może i SSJ został wyzwolony poprzez treningi, gdy przekorczy się pewną moc, można przeistoczyć się w Super Sayianina. Może dlatego np. Pan nim nie stała?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Chomiczka Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chomiczka
Wiek: 33
Dni na forum: 6.718
Posty: 76
Ja tez się ciesze, że nie zrobiono z Pan SSJ. GT to i tak jest seria beznadziejna. Ciekawe, jaką mocą by dysponowała .
Mnie bardziej interesuje kwestia techniczna: jakby jej te włosy postawili?

Co do zmian maluszków w SSJ, to oczywiście kwestia utrzymywania napięcia w serialu . A poza tym, co komu szkodzi, że się zmienial? Niech robią sobie na zdrowie. W ostatecznym orzrachuku ani jeden, ani drugi nie został obwołany "najpoęśmniejsim łojownikiem w debe".

„Songo. Zdążyliśmy go polubić”
andonezja
Super Nameczanin
Super Nameczanin
andonezja
Dni na forum: 6.717
Posty: 105
co do wlosow pan -mysle, ze podobnie jak future trunksowi...

bo cały ten porządek do tego się sprowadza, że władza daje kasę, a kasa to władza.

I see a vision through my colorful dreams,
pictures of places that I have never been.
Something is out there waiting for you and me.
Not far away is a beautiful sight,
magic balls shining with power so bright.
Go ahead and take the chance, follow your dream.
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Możliwe że kobiety Saiyan nie mogły zamieniać się w SSJ (miały moze za słabe organizmy albo po prostu były za słabe albo cos ) Ale u Pan to włosy pewnie by stały tak jak u future Trunksa.

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Moim zdaniem dobrze ze poziom SSJ osiagneli tak:
Goku-dzikei temu pokonal Friezera (moze nie dokonca pokonal)
Vegeta- pokonal androida i pomagal przy straciu z Buu
Gohan- pokonal Cell'a
Future Trunks- stracil swojego przyjacieli i trenera
Ale Goten i Trunks to przesadaq. Nikogo nie stracili, nie poczuli gniwu, tylko po prostu trenowali No moze pomogli przy walce z Buu ale co z tego jezeli go nie pokonali

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
To rzeczywiśće zastanawiające, w jakich okolicznośćiach dzieciaki osiągnęły SSJ.
Wydaje mi się jednak, że było to konieczne tylko z jednego powodu. Chodzi mi o Gotenksa. Chłopcy musieli znać SSJ, aby na ten poziom mógł wejśc także Gotenks. Inaczej jego trening potrwałby dużo dłużej..
A co do Pan...
Bardzo się cieszę, z enie było Pan SSJ. To dopiero byłoby przegięcie...
Przeciez wiadomo, że aby stac się SSJ należy być Saiyaninem lub osobnikiem półkrwi. A Pan była w 3/4 człowiekiem
To nawet byoby sprzeczne z zasadami genetyki...
Ciorny Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Ciorny
Wiek: 32
Dni na forum: 6.610
Posty: 208
Skąd: Ziemia
Tez uważam że do niesłusznych zamian należy uznać Gotena i Trunksa, wszyscy całymi latami charowali żeby osiągnąć ten poziom a oni zrobili to bez kiwnięcia palcem
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Czy ja wiem. Jeździcie po Gotenie i Trunksie ale zobaczcie. Goku był pełnokrwistym Saja-inem dlatego ciężej mu było przemienić się w SSJ. Goten i Trunks byli pół-krwi saja-inami. Teraz zapytacie o Gohana. Tylko że Gohan do 4 roku życia WOGLE nie trenował. Potem trenował rok, pobyt na Namek ciężko nazwać treningiem, tam była raczej gra logiczna. Goten trenował nawet z matką ( Hehe fajnie to sobie Chi Chi umyśliła - Gohan intelektualista, Goten - obrońca ziemi żeby Gohan mógł na niej pracować ) A Trunks z ojcem, więc to nie jest taka przesada.

PRZESADĄ było to jak Goku jr. przemienił się w SSJ w specjalnym filmie GT. Przecież on w ogóle [ ort! ] nie trenował! Było tam pokazane jak go nudzą treningi z babcią. I skoro PAN była w 3/4 Saja-inem a Goku jr. był WNUKIEM Pan i ON zamienił się w SSJ to to jest dopiero głupota.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
bubussj Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
bubussj
Wiek: 31
Dni na forum: 6.594
Posty: 23
Skąd: planeta kiaio
Czy ja wiem. Jeździcie po Gotenie i Trunksie ale zobaczcie. Goku był pełnokrwistym Saja-inem dlatego ciężej mu było przemienić się w SSJ. Goten i Trunks byli pół-krwi saja-inami. Teraz zapytacie o Gohana. Tylko że Gohan do 4 roku życia WOGLE nie trenował. Potem trenował rok, pobyt na Namek ciężko nazwać treningiem, tam była raczej gra logiczna. Goten trenował nawet z matką ( Hehe fajnie to sobie Chi Chi umyśliła - Gohan intelektualista, Goten - obrońca ziemi żeby Gohan mógł na niej pracować ) A Trunks z ojcem, więc to nie jest taka przesada.

PRZESADĄ było to jak Goku jr. przemienił się w SSJ w specjalnym filmie GT. Przecież on w ogóle [ ort! ] nie trenował! Było tam pokazane jak go nudzą treningi z babcią. I skoro PAN była w 3/4 Saja-inem a Goku jr. był WNUKIEM Pan i ON zamienił się w SSJ to to jest dopiero głupota.




zgadzam się z tą odpowiedzią jak naj bardziej

DB DBZ i DBGT Rulez
Ciorny Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Ciorny
Wiek: 32
Dni na forum: 6.610
Posty: 208
Skąd: Ziemia
W sumie słuszne argumenty Szarak(pozdro )tylko do Gohana sie przyczepie, może jego pobyt na Nameck to nie był w 100% trening jednak Saiyanie szkolą sie także po stoczonych walkach i uzdrowieniach.
A Goku jr. właśnie.... skoro Pan była w 3/4 człowiekiem i być może wiązała sie dalej z ludżmi to Goku jr by w końcu wyszedł że jest gdzies w 9/10 człowiekiem, wiec w takim razie możliwe że Pan związała sie z jakimś Saiyaninem i jej dzieciak też. Tylko pytanie z jakim ....
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Według mnie cale GT jest przesadzone. w ogóle [ ort! ] najwieksza glupota bylo stworzenie Goku jr. i Vegety jr. Przeciez i tak nie wiadomo o co chodzi z nimi, a jescze ze zamieniaja sie w SSJ to to jest dopiero przesada.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » SSJ Standard?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook