Rok 2015 :: Premiera filmu "Dragon Ball Z: Fukkatsu no F" (9 lat temu)

» [J-rock] Buck-Tick

Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.832
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Kiedyś, kiedyś pisałam o tym zespole w temacie ogólnym. Jednak jest to band, który zasługuje na własny temat.

Buck-Tick to piątka strasznie starych panów, którzy ubóstwiają The Cure. Jeśli ktoś potrafi jednoznacznie ocenić styl, w jakim grają, to milion dla niego
Początki zespołu sięgają 1984 roku, gdy skład stanowili: Imai Hisashi (gitara), Higuchi Yutaka (bas), Hidehiko Hideshino (kolejna gitara), Atsushi Sakurai (perkusja) oraz niejaki Araki, który był wokalistą.
Skład ten nie przetrzymał zbyt długo. Obecnie skład BT wygląda tak:

Atsushi Sakurai (At-chan) - wokalista i główny tekściarz
Imai Hisashi (Mai-Mai) - gitara, syntezatory i inne dziwadła, okazjonalnie wokal
Hidehiko Hideshino (Hide) - gitara, klawisze
Yutaka Higuchi (U-ta) - basista, młodszy brat Tolla
Toll Yagami - perkusista i szef firmy "Banker" zajmującej się promowaniem BUCK-TICK

Póki co, wydali 16 albumów i 29 singli. Gatunki muzyczne, do jakich można zaliczyć Buck-Ticka to: postive punk, hard-roc, rock, new wave, electronic, gothic, retro rock-n-roll, klasyczny kicz lat 80-tych.... i tak można mnożyć i mnożyć.


Dlaczego piszę o tym zespole dopiero teraz? Z dwóch powodów. Pierwszy z nich to: mam chwilę czasu XD. Drugi powód to to, że właśnie skończyłam zaznajamiać się z ich najnowszym albumem.
Wydany 18 lutego 2009 roku "memento mori" jest jednym z lepszych albumów zespołu. Składa się na niego aż 15 utworów, z czego wszystkie mają fajny klimat. Żeby było ciekawiej. Mimo upływu lat, głos At-chana jest tak samo seksowny, boski i genialny. Płytę promowały dwa single: "GALAXY" i "Heaven", z czego bardziej przypadł mi do gustu ten pierwszy.

Myślę, że płyta może się spodobać każdemu, bez względu na to, czy słuchał wcześniej BT, czy nie. Tak więc pozostaje mi gorąco polecić ten album i przy okazji całą twórczość zespołu. Tyle płyt, tyle zróżnicowanych gatunków. Nie da się nie trafić na coś w swoim guście.

Na koniec aktualna fota:

Obraz

I link do bloga, gdzie znajdziecie wszystkie albumy zespołu, także ten najnowszy:

http://jrock-utilidades.blogspot.com/search/label/Buck-Tick

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
eilan1989 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
[ Klan Asakura ]
eilan1989
Wiek: 34
Dni na forum: 5.349
Plusy: 5
Posty: 121
Skąd: BP
Laru napisał(a):
Buck-Tick to piątka strasznie starych panów, którzy ubóstwiają The Cure.
Już wiem dlaczego mi się spodobali^^

24 marca ma się ukazać nowy singiel Buck Ticka:
"Dokudanjou Beauty"

A oto i PV:

http://www.youtube.com/watch?v=fLqzt9CkRB8

Po pierwszych sekundach mina mi zrzedła bo zapowiadała się jakas techniawa. Ale nie! Dalej był niezły kawał porządnej piosenki. Co prawda to klaskanie skojarzyło mi się ze stadionem (chociaż w sumie wnioskując po PV i słowach go go - przynajmniej tyle zrozumiałam xD - i tak chodziło o doping) , ale nie bądźmy drobiazgowi. Kompozycja w ucho mi wpadła, wokal jak zwykle gitez. jeśli taki będzie cały album to tylko zacierać ręce ^^

Teraz powieje fangirlem^^ Atsuchi wygląda yyy ponętnie? xD (w sumie jak zawsze) Nie kojarzę ażeby jakiś Japończyk tak na mnie działał jak on ^^'
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.832
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
eilan1989 napisał(a):
Po pierwszych sekundach mina mi zrzedła bo zapowiadała się jakas techniawa.
Elektronika u Buck-Ticka (aaa... ryyymm) to coś normalnego, wiec mnie to nie zdziwiło. Za bardzo lubię album "Sexy Stream Liner" No fakt, leci trochę dopingiem, można go zagrać na butelkach po coli XD

A głos At-chana oczywiście świetny. Boże, tyle lat na scenie i ciągle ten sam głos. Co prawda początki był marne, ale mając fajny głos, można wziąć parę lekcji śpiewu i można działaś cuda. No i pan Wiśniewski z BT jest tego idealnym przykładem

Marzec się dobrze zapowiada

Och, elian, jak Ci dziękuję! W końcu ktoś, kto ich słucha i pisze na ten temat

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
eilan1989 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
[ Klan Asakura ]
eilan1989
Wiek: 34
Dni na forum: 5.349
Plusy: 5
Posty: 121
Skąd: BP
Laru napisał(a):
Elektronika u Buck-Ticka (aaa... ryyymm) to coś normalnego, wiec mnie to nie zdziwiło. Za bardzo lubię album "Sexy Stream Liner"
Yyy to chyba miałam szczęście, że nie trafiłam na samym początku na ten album bo mogłabym się minąć z zespołem. Widzę, iż jeszcze długa droga przede mną zanim odkryje wszystkie aspekty BT

Laru napisał(a):
No i pan Wiśniewski z BT jest tego idealnym przykładem
Ja wolę nie przekładać nazwiska na język polski xD
eilan1989 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
[ Klan Asakura ]
eilan1989
Wiek: 34
Dni na forum: 5.349
Plusy: 5
Posty: 121
Skąd: BP
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.832
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Dziękuję ślicznie


A z elektroniką u BT jest bardzo fajnie. Odsłuchaj na początek "Heroin" albo zboczuchowaty "Sasayaki" (ach ten teledysk XD). No i moje ukochane i klimatyczne "Rasen Mushi"

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.715
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
No to kolejna dobra wiadomość dla Ciebie,Laru.Jak podaje JaME:

"BUCK-TICK wyda swój osiemnasty album 13 października. Jeszcze niezatytułowany krążek zawierać będzie łącznie 15 utworów, w tym ich ostatnie single Kuchizuke i Dokudanjou Beauty.

Limitowana edycja zostanie wydana na zapewniającą najwyższą jakość dźwięku płycie Blu-spec, kompatybilnej ze zwykłymi odtwarzaczami płyt CD oraz w specjalnym opakowaniu. Dołączone do niej będzie DVD z teledyskami, wywiadem i innymi materiałami wideo."

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.832
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.832
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
A pod tym linkiem, co podałaś, jest Bonnie Pink xD
X_________X Jeszcze tego nie poprawili?? Kuso...

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
eilan1989 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
[ Klan Asakura ]
eilan1989
Wiek: 34
Dni na forum: 5.349
Plusy: 5
Posty: 121
Skąd: BP
Laru napisał(a):
Baaardzo klimatyczny kawałek i polecam go gorąco.
No właśnie mnie jakoś nie przekonał. Singiel ten jest jakiś taki.. nudny. I drażni mnie perkusja. Wolę pierwszy, przynajmniej można się poruszać

Laru napisał(a):
Mai-Mai znowu ma proste włosy
Trochę zbyt ulizane. Są prawie jak moje na drugi dzień po umyciu xD
To i aktualne zdjęcie się przyda
http://img812.imageshack.us/f/oius.jpg/

A tu taka ciekawostka jeśli ktoś nie widział. I nie słyszał
http://www.youtube.com/watch?v=vRq0NLAWNHM
eilan1989 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
[ Klan Asakura ]
eilan1989
Wiek: 34
Dni na forum: 5.349
Plusy: 5
Posty: 121
Skąd: BP
No i mamy

Obraz
RAZZLE-DAZZLE (13.10.2010)

Tracklist:
1. RAZZLE DAZZLE FRAGILE
2. RAZZLE DAZZLE
3. Kyouki no Dead Heat
4. Dokudanjou Beauty -R.I.P.-
5. Hamushi no youni
6. Yougetsu no Utage
7. BOLERO
8. Django!!! -Genwaku no Django
9. Sakuran Baby
10. PIXY
11. Kuchizuke -SERIAL THRILL KISSER-
12. Gekka Reijin
13. Mugen
14. TANGO Swanka
15. Solaris

http://www.megaupload.com/?d=SVRY1864
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.832
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
A tu taka ciekawostka jeśli ktoś nie widział. I nie słyszał
http://www.youtube.com/watch?v=vRq0NLAWNHM
Fajne, ale wolę oryginał. Bardziej klimatyczny


eilan1989 napisał(a):
No i mamy
No i super Już się nie mogłam doczekać. Jutro po pracy wszystko odsłucham. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Dzięki za linka.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Sakura1991 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Sakura1991
Wiek: 32
Dni na forum: 4.560
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Uwielbiam ich- to mój pierwszy zespół j-rockowy... Jestem kompletnie zakochana w Atsushim, jego głos jest niesamowity... Reszta chłopaków też wymiata...
Pierwsza i ukochana piosenka tego zespołu to Gessekai, potem Romance, Galaxy, a z najnowszej płyty Dokudanjou Beauty i Kuchizuke...

Nie wiem, czy wiecie, ale BT nagrywa nowy singiel o nazwie LINGUA SOUNDA... Ma wyjść wiosną 2012, a album latem 2012. Tak pisze na oficjalnej stronie zespołu.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.715
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
7 marca przyszłego roku Victor Entertainment i Ariola Japan, by uczcić 25 rocznicę debiutu major BUCK-TICKa, wydadzą jednocześnie specjalne boksy. Wydawnictwa te mają nosić tytuły odpowiednio CATALOGUE VICTOR→MERCURY 87-99 i CATALOGUE ARIOLA 00-10.

Oba będą dostępne w dwóch edycjach. Wersje limitowane mają zawierać trzy CD, jedno DVD oraz 100-stronicowy album z rzadkimi i niepublikowanymi wcześniej zdjęciami. Na pierwszej płycie znajdą się wszystkie single (w sumie 16 kawałków) wydane pod szyldem odpowiedniej wytwórni, a na drugiej i trzeciej - 30 utworów wybranych przez fanów w specjalnym głosowaniu ze wszystkich albumów wypuszczonych przez Victor Entertainment lub Ariolę Japan. Według rankingu z 16 listopada, obecnie najpopularniejsze piosenki to MY EYES&YOUR EYES z SEXUAL ×××××!i Shippu no BLADE RUNNER z kyokutou I LOVE YOU. DVD natomiast ma zawierać teledyski do wszystkich singli wydanych przez odpowiednią wytwórnię oraz inne materiały.

Wersje regularne mają się składać z CD i DVD. Zawartość płyty będzie taka sama jak pierwszego CD z edycji limitowanej, natomiast na DVD znajdą się teledyski.


Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.490
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Mam pytanko odnośnie piosenki 'Heaven' czy ona nie była w jakimś openingu/endingu/na ścieżce dźwiękowej do filmu, włączyłam sobie dziś i mam nieodparte wrażenie, ze znam ją od lat, tylko nie wiem skąd.
Co do samego zespołu, lubiąc The Cure nie mogłam nie polubić i ich. Mają świetne,dopracowane piosenki, bardzo przyjemny wokal At-chana i wspaniały image. Taka elegancja z pazurem, to lubię.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.715
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
BUCK-TICK zapowiedział na 22 stycznia dwa nowe wydawnictwa.

Tego dnia ukaże się singiel z podwójną stroną a LOVE PARADE/STEPPERS -PARADE-. Jego wersja regularna ma zawierać wyłącznie obydwie tytułowe piosenki, natomiast do limitowanej zostanie dodane DVD z materiałem zarejestrowanym podczas koncertu w TOKYO DOME CITY HALL, który miał miejsce 3 marca w ramach trasy TOUR2013 COSMIC DREAMER.

Ponadto, by uczcić dwudziestopięciolecie istnienia, BUCK-TICK wyda specjalny film Gekijouban BUCK-TICK ~BAKUCHIKU genjou~. Będzie on dostępny w formatach DVD i BLU RAY. Oprócz regularnej edycji, do sklepów trafi także specjalny kolekcjonerski zestaw, wzbogacony o dodatkowy dysk.

Zrodlo:JaME

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [J-rock] Buck-Tick
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook