Forum Dragon Ball Nao

» Caps Lock

VEGETA Z HIP-HOP.PL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
VEGETA Z HIP-HOP.PL
Dni na forum: 4.283
Posty: 20
CZY ABY NA PEWNO PISANIE CAPS LOCKIEM SPRAWIA, ŻE POSTY STAJĄ SIĘ MNIEJ PRZEJRZYSTE? DLA MNIE NIE MA ZNACZENIA CZY KTOŚ PISZE TAK JAK JEST TO OGÓLNIE PRZYJĘTE, CZY TEŻ SAMYMI DUŻYMI LITERAMI. SĄDZĘ WRĘCZ, IŻ TEN STYL PISANIA NIE BUDZI CZASEM PEWNYCH WĄTPLIWOŚCI TYPU: "TAM JEST L CZY Ł".
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Po to jest rozróżnienie na małe i duże litery, by tak pisać, a Caps Lock służy do wykrzyknień/zaznaczeń. Podobno tekst pisany poprawnie szybciej się czyta - logiczne, bo mózg od razu widzi małe i duże litery (np. początek zdania) i nie musi sobie tego dodatkowo przetwarzać. Dodatkowo tekst nie jest szeroki.

"TAM JEST L CZY Ł"
Rozwiń.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
VEGETA Z HIP-HOP.PL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
VEGETA Z HIP-HOP.PL
Dni na forum: 4.283
Posty: 20
DLA MNIE TO NAPRAWDĘ BEZ RÓŻNICY JAK WYGLĄDA TO CO ZOSTANIE PRZEZE MNIE NAPISANE. WYGLĄDA NA TO, ŻE JA TO MUSZĘ BYĆ CHYBA JAKIŚ NIENORMALNY SKORO PRZEŁAMUJĘ TO. CO DO L I Ł MIAŁEM NA MYŚLI SŁOWA, W KTÓRYCH TE 2 LITERY WYSTĘPUJĄ OBOK SIEBIE. NIE ZAPOMINAJMY, ŻE NIEKTÓRZY NIE UŻYWAJĄ POLSKICH ZNAKÓW. NIE POWIEM SAM MIAŁEM CZASAMI TAK, ŻE NIE MOGŁEM ODGADNĄĆ TEGO, CO MIAŁ KTOŚ NA MYŚLI, GDY ZAMIAST L I Ł NAPISANE W SPOSÓB TYPOWY BYŁO L I L. MYŚLĘ, ŻE TO WAM NIE BĘDZIE PRZESZKADZAĆ? POZA TYM ZDRADZIŁEM SKĄD JESTEM.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
VEGETA Z HIP-HOP.PL napisał(a):
DLA MNIE TO NAPRAWDĘ BEZ RÓŻNICY JAK WYGLĄDA TO CO ZOSTANIE PRZEZE MNIE NAPISANE.
Tu nie chodzi o Ciebie, tylko o ludzi, którzy to czytają.

VEGETA Z HIP-HOP.PL napisał(a):
CO DO L I Ł MIAŁEM NA MYŚLI SŁOWA, W KTÓRYCH TE 2 LITERY WYSTĘPUJĄ OBOK SIEBIE
Podaj przykłady takich słów.

VEGETA Z HIP-HOP.PL napisał(a):
NIEKTÓRZY NIE UŻYWAJĄ POLSKICH ZNAKÓW
Jeśli nie używają polskich znaków, to co za różnica, czy litery są duże, czy małe? Jaja sobie robisz tym tematem, nie?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
VEGETA Z HIP-HOP.PL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
VEGETA Z HIP-HOP.PL
Dni na forum: 4.283
Posty: 20
No i uzyskałem w sumie odpowiedź. Nie robię jaj. Wy chyba nie znacie działu Loosne Gatki na Hip-Hop.pl. Tam tak się pisze właśnie. Chciałem tylko wiedzieć czy tutaj nie będzie takie pisanie sprawiało problemu. Ja jestem kimś enigmatycznym, a Caps Locka chciałem używać po to, aby inni mogli poczuć złożoność mojej istoty.
Przykładowym słowem jest np. nołlajf.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.853
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Caps lok czyli przycisk i zarazem włącznik przypadkowych nieporozumień (dla wtajemniczonych wiadomo o co chodzi). Jak napisał Shounen służy po to by dać do zrozumienia odbiorcy, czy się krzyczy lub zaznacza swoją wypowiedź dobitnie (stanowczy ton) też - i tu błąd myślowy - wykrzykując.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Ciekawa jestem jak inaczej internauci maja oznaczać np. krzyk, będziemy w nawiasach dopisywać (uwaga krzyczę), tekst pisany Caps Lockiem jest męczący dla oczu, nie oddaje w ogóle uczuć nadawcy i pokazuje po prostu lenistwo piszącego.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Zawsze można wtrącić wykrzyknik

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.749
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Forum hip-hop.pl .. adres mówi za siebie Największe skupisko internetowych analfabetów, krzykaczy. Wulgaryzmy stanowią pewnie 80% wszystkich słów pisanych na tym forum.

No cóż .... takie rzeczy też muszą być dla równowagi we wszechświecie.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.716
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
VEGETA Z HIP-HOP.PL napisał(a):
Hip-Hop.pl.
Jezeli chcesz reklamować swoje forum, to nie zakładaj głupich topiców na temat Twoich upodobań dotyczących pisowni, tylko pisz w dziale do tego przeznaczonym:

http://dbnao.net/forum/viewforum.php?f=10

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.913
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Ujio moderatorem xD

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.705
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
tO pRzEcZyTaJ tO jEśLi wYrAźNiEj

szczecin
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Caps Lock
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook