Forum Dragon Ball Nao

» [Sci-Fi] Godzilla / Gojira ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony: 1, 2, 3  
TiMeK
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.620
Posty: 4
Temat poświęcony wspaniałemu Królu Potworów ! Czy jest ktoś z forum kto oglądał chociaż jeden z film z ogromnym jaszczurem ? Ludzie oglądający je albo uważają je za totalny badziew albo wychwalają pod niebiosa. Filmy można bez problemu kupić na Allegro. Zostały wydane na kasetach, do Polski jest sprowadzone jeśli się nie mylę 14 filmów. Mają już swoje lata, więc cena nie jest wysoka, sam ostatnio nabyłem jeden za 3 zł Temat nie dotyczy Godzilli Amerykańskiej !!
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
ja nie jaralem sie zbytnio godzilla. filmy byly srednie, ale sama godzilla jako potwor wymiatala.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
<<Król Wciąż Żyje!>>>


Po prostu idzie przez miasto... Totalna demolka... Zieje radioaktywnym gazem... Nie wdaje się w niepotrzebne dyskusje... Tak - Godzilla Rules Król potworów pozostaje "nieśmiertelny"...

Jak tylko wspomnę sobie filmy Godzilli, które oglądałem za "młodu" łzy napływają mi do oczu. Istny klasyk. Tych wrażeń nie zapomni się nigdy Bo któż nie widział, lub nie słyszał o filmach typu "Godzilla Vs. .....". Do dziasiaj powstają jeszcze te filmy, zwane "gumiakami". Są głównie skierowane dla koneserów filmów. Pomimo możliwości technicznych, nadal Godzille gra aktor przebrany w kostium, a akcja nadal dzieje się w tym jakże charakterystycznym "mieście tekturowych domków". To "żywa legenda" filmów tego typu. Nazwałbym go nawet w pewnym stopniu "prekursorem"...

Mam sporo CIEKAWOSTEK o Godzilli - głównie dzieki magazynowi Kawaii. Wypiszę tercia parę z nich - bo mogą niektórych zaciekawić...

<<<GODZILLA PARAMETRY>>>
WZROST: 55metrów
WAGA: 25tys.ton
DŁUGOŚĆ: 122,5m
OGONEK: 78m
PRĘKOŚĆ: 40km/h (w zabudowaniu)


Nie wiem czy wiecie ale powstał film pt. "King Kong Vs. Godzilla" (1962r). Była to koprodukcja USA-Jap. Była to zdecydowanie walka 2óch narodowych idoli. Powstały 2ie wersje tego filmu: Amerykańska i japońska. Pojedynek co prawda zakończył się remisem, przy czym w wersji japońskiej faworyzowano Godzillę ,a w amerykańskiej wyraźnie górę brał olbrzymi goryl. Co powiedzielibyście na "nową wersję tego filmu"? Z nowymi efektami specjalnymi itp? Pewnie walka ta przypominałaby walki Pokemonów...


Wielu się już zastanawiało... Chodzi o tajemniczy ryk Godzilli... Otóż jest to po prostu dźwięk rozstrojonego kontrabasu i wiolonczeli! Takie proste a jednocześnie takie inne...


Skąd imię Godzilla? Otóż jest to oczywiście "mutacja" słów:
Gorilla (goryl) + Kojira (wieloryb-jap.) = Gojira (po naszemu Godzilla)

Sam nawet czuję sympatię do tego gumowego stworka. Pozostaje samemu ocenić czy w dobie techniki i efektów specjalnych jest jeszcze miejsce dla gumowego mundurka japońskiej Godzilli. U mnie filmy te, wzbudzają niemałe uczucia i wspomnienia.

Pozdrawiam
Serdecznie

--------EDIT-------
Gotenks - nie ma sprawy. Mogę czcionkę zmienić. Ja zawsze pogrubiałem bo wydawał mi się przez to tekst bardziej widoczny, przejżysty. Ale jeżeli to przeszkadza, to się jakoś dostosuję. Kompromis to podstawa!

Pozdrawiam
Powtórnie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Mistrzu: 16.02.2006, 21:51
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
King Kong Vs. Godzilla - slaby. oczywiscie z powodu roku w jakim powstal.
nie zaliczam sie do tych, ktorych jaraja filmy z epoki kamienia lupanego ;p
remake bylby raczej slaby. nowy king kong dla mnie jest tandetny. godzilla z 2001 byla takze nie najlepsza (choc mozna obejrzec), a wiec... raczej slabo by wyszlo.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mi, jak juz w jakims temacie pisalem, bardzo podobaja sie filmy z Godzilla, japonskie oczywiscie, bo amerykanska to kicha jest.

Ale ogladalem niestety tylko kilka, te co jakis czas temu w TV byly z angielskim dubbingiem, bleee

PS: Mistrzu, nie pisz calych postow pogrubiona czcionka!

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 24.02.2008, 3:38
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ja za Godzillą nigdy jakoś specjalnie nie przepadałem...
Ale chyba go nie doceniałem...
Podsumowania Mistrza- badzo trafne
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Ja tam ogladalem Godzille kilka razy i filmek mi sie nawet podobal, chociaz Godzilla jako potwór (ale nie w filmie) podoba mi sie bardziej

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
bubussj Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
bubussj
Wiek: 31
Dni na forum: 6.594
Posty: 23
Skąd: planeta kiaio
ja oglądałem godzile(filmy) wszystkie wersje lecz najbardziej podobała mi się bajka godzilla

DB DBZ i DBGT Rulez
Ciorny Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Ciorny
Wiek: 32
Dni na forum: 6.610
Posty: 208
Skąd: Ziemia
mi wogle te filmy nie przypadły jakoś do gustu
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.218
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Filmy z Godzillą nie każdemu się podobają ale ja akurat je lubię. Jest coś w nich co przyciąga uwagę, no i Godzilla to kolejny symbol Japonii, i taka ciekawostka że w najnowszym filmie Godzilla walczył ze swoim Amerykańskim duplikatem, to trwało ja wiem kilkanaście sekund Amerykańska zwana zilla już się raczej nigdy nie pojawi
Mistrzu napisał(a):
Nie wdaje się w niepotrzebne dyskusje
I tu was zaskoczę. W Godzilla vs Megalon ( to chyba komedia była) Godzilla rozmawiał na migi z pewnym robotem.
Vegeta'San Mężczyzna
Cargo
Cargo
Vegeta'San
Wiek: 31
Dni na forum: 6.055
Posty: 29
Skąd: Polska
eee godzilla.Mi sie niebardzo podobała,w każej części jest to samo Godzilla idzie przez miasto i robi demolke,a na końcu filmu ktoś ją zabija...

Dragon Ball 4 Ever
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Godzilla powiem wam gdy miałem 6 lat bawiło mnie to ale teraz
nudne i stare lol
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
Oglądałem chyba ze 3 japońskie produkcje o Godzilli ale kieeedy to było jakieś 6- 9 lat temu . Są fajne, mają coś w sobie, ale na dzień dzisiejszy trochę odpychają efektami . Ale mają swój klimat. I to jest ich plusem. Pozdro
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Kiedyś,owszem i oglądałam,teraz gdy trafi się w TV jakaś produkcja tego filmu,to czemu nie,zobacze,pod warunkiem że naprawde nie ma nic lepszego,a gdy już oglądam,najprawdopodobnie zasypiam w połowie filmuxD (i to często nie specjalnie!;p),nie przecze,niektóre wersje nie były aż takie złe,lecz wiele z nich pozostawiało wiele do życzenia,ogółem mało wiarygodnych efektów,choć zależy o której produkcji mowa.Czy mają jakiś klimat,hmm,tu chyba bym musiała się głębiej zastanowić,bo jak na razie [ ort! ] żadnego nie dostrzegam .Ogółem,źle nie jest,ale mogłoby być lepiej;p.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ha, ha, a ja sobie niedawno kupiłem 6 filmów na DVD z Godzillą w roli głównej, w sumie zostałem do tego niejako zmuszony.

Dzisiaj oglądałem pierwszy z nich.
"Godzilla vs Biollante".
Niezła beka. Koleś nielegalnie połączył komórki Godzilli z rośliną i w środku morza wyrósł wielki kwiatek, mający niejako duszę zmarłej 5 lat temu córki ww. człowieka
Ostatecznie "kwiatek" poszedł do nieba, a Godzilla wróciła do wody.
Dosyć nudny. No, ale nie wszystkie muszą być doskonałe.

Ostatnia scena:
"- Pierwsze co zrobię, to pójdę do łóżka.
- Znajdzie się tam jedno wolne miejsce?
- A głośno chrapiesz?"

A w ogóle polecam ten filmik.
-> http://www.youtube.com/watch?v=p_tQaSGl9j8
Szczególnie spójrzcie na Godzillę w minucie 1:98.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dzisiaj przyszedł czas na drugi film.

"Mosura tai Gojira" (Mothra vs. Godzilla)

W Ziemię uderza jakiś meteoryt, na powierzchnię "wypływa" wielkie jajo, z którego później wychodzi motylopodobna Mothra, broniąca planety od wielu tysięcy lat. Pojawia się także Battra - jej przeciwieństwo. Ostatecznie nowe potwory zaprzyjaźniają się, pokonana Godzilla ląduje w oceanie, Battra ginie w walce, zadowolona Mothra odlatuje

Cóż, film ten jasno pokazuje, iż Godzilla nie zawsze może wygrywać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
Chyba widziałem ten film, choć głowy nie daję, ale coś sobie przypominam z tym motylem, albo ćmą . Wydają się jakby latały przyczepione do sznurka albo jakiegoś druta (czy drutu oO). Ale jak już wspomniałem, każda część ma coś w sobie.

Swoją drogą w tych japońskich produkcjach, Godzilla zawsze jest dobry z tego co pamiętam, więc nieźle "podrasowali" naszego smoczka w amerykańskiej produkcji, gdzie jest on całkiem zły .
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
ZameR napisał(a):
Swoją drogą w tych japońskich produkcjach, Godzilla zawsze jest dobry
Niestety nie

A ja to znalazłem dzisiaj
-> http://en.wikipedia.org/wiki/Gojirasaurus

Nazwali dinozaura od imienia Godzilli

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Godzilla to ciekawy film z dużą ilością efektów specialnych... Jednak kiedyś było pełno filmów takich i w każdym inny scenariusz, pojawiała się mała potem ginie i pojawia się znowu... Raz jest dobra a raz zła... Można się zgubić...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Massey Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Massey
Wiek: 28
Dni na forum: 5.788
Ostrzeżenia: 3
Posty: 166
Skąd: Ścinawa Nyska
Godzilla to mój ulubiony film. wspaniały potwór , super walki potworów

moj ulubiony to godzilla z 1995 r i w ogóle [ ort! ] tem z całej serii heisei
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » [Sci-Fi] Godzilla / Gojira
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook