Forum Dragon Ball Nao

» Manga Dragon Ball GT?

Strony: 1, 2, 3  
Prince Diamand Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Prince Diamand
Dni na forum: 2.706
Ostrzeżenia: 1
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Ja z kolei szukam komiksu / mangi na podstawie anime DB GT. Wiesz czy JPF może coś takiego sprowadzić na specjalne zamówienie? (Nabyłbym nawet używane egzemplarze)
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Manga DBGT wyszła, ale rysowana przez Hiszpanów, jak dobrze pamiętam. JPF wydaje tylko prawdziwe mangi i nie sprowadza na zamówienie, z tego co wiem.

Nowości od grupy DBmangi
Prince Diamand Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Prince Diamand
Dni na forum: 2.706
Ostrzeżenia: 1
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Dzięki za informacje. Pytałem, bo chcę napisać do JPF w tej sprawie. W internecie widziałem, że Niemcy też wydają DB GT. GT to jakaś nieprawdziwa? Toriyama sam nakreślił fabułę i stworzył postać Goku SSJ4. Powiedzenie, że GT to nie jest prawdziwą mangą jest kłamstwem. Nie rozumiem ludzi? Co się z Wami dzieje? Co chcecie od GT? Przecież to jak dotąd najciekawsza i najlepsza seria DB.
Krzysztof Jasek Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Krzysztof Jasek
Wiek: 43
Dni na forum: 2.713
Posty: 26
Jedną kupiłem w Dystryktzero.pl, jedną na aliens group. Reszta już z Amazona
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Robisz offtop, więc będzie to moja ostatnia wypowiedź o DBGT w tym temacie.

Prince Diamand napisał(a):
Dzięki za informacje. Pytałem, bo chcę napisać do JPF w tej sprawie.
Twoja sprawa. Męcz aż Cię znienawidzą

Prince Diamand napisał(a):
W internecie widziałem, że Niemcy też wydają DB GT. GT to jakaś nieprawdziwa?
Niemcy wydali 3 tomy DBGT.
Obraz
Jeden to filmbook ze specjala DBGT, a 2 pozostałe to databooki. Żadne z nich nie jest mangą. Chyba że widziałeś coś innego. Wtedy napisz PW.

Prince Diamand napisał(a):
GT to jakaś nieprawdziwa? Toriyama sam nakreślił fabułę i stworzył postać Goku SSJ4. Powiedzenie, że GT to nie jest prawdziwą mangą jest kłamstwem. Nie rozumiem ludzi? Co się z Wami dzieje? Co chcecie od GT? Przecież to jak dotąd najciekawsza i najlepsza seria DB.
Toriyama narysował kilka (dosłownie, nawet nie kilkanaście) rysunków do DBGT. I to tyle. Poza tym napisał serię DB Super wykluczającą się z DBGT.

Mówiłem, że "manga" DBGT nie jest prawdziwą mangą, bo nie rysują ją Japończycy. Mam na myśli np. to.
Obraz
Ja też mogę sobie takie fanarty rysować, dymki dodać, ale mangą to nie będzie.

Przepraszam za offtop.

Krzysztof Jasek napisał(a):
Jedną kupiłem w Dystryktzero.pl, jedną na aliens group. Reszta już z Amazona
Czyli dostęp słaby, ale figurki całkiem ładnie wykonane.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Prince Diamand napisał(a):
Powiedzenie, że GT to nie jest prawdziwą mangą jest kłamstwem.
Nie tyle nie jest prawdziwą mangą, co manga DBGT nie istnieje. Niestety jakiś czas temu jeden z drugim rzucili na popularnych profilach facebookowych informację, że w Japonii będą wydawać mangę GT. A to, co się wtedy zaczęło ukazywać, to animanga, czyli kadry z anime z dodanymi dymkami. Czyli żadna rewelacja.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Prince Diamand Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Prince Diamand
Dni na forum: 2.706
Ostrzeżenia: 1
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Krzysztof Jasek napisał(a):
Jedną kupiłem w Dystryktzero.pl, jedną na aliens group. Reszta już z Amazona
Dobrze wiedzieć. Skorzystam z Twoich informacji. Są dla mnie bardzo przydatne. Ile płaciłeś za każdy z tomów?

Manga DB GT istnieje. To jest coś takiego animanga? Można tak nazywać GT? Bez względu na odpowiedź manga powstała na podstawie anime to też manga. Dlaczego niestety? Jeśli w Japonii będą wydawać GT to ja powiem tyle - rewelacja! Lepszej wiadomości nie mogłem chyba otrzymać. Co Wam się podoba w tym nudnym jak flaki z olejem Z czy Super? W Super znowu bez sensu pojawia się odgrzewany kotlet - Frezer! Ja się pytam po co??? Nawet w porównaniu z SSJ jest cieniasem a przy SSJ2 to już szkoda gadać... Pełna moc Frezera w sadze "Freeza" to około 15 milionów jednostek a potem nagle w serii "Super" taki ogromny przyrost mocy i opanowanie boskiego poziomu w gruncie rzeczy dla bardzo przeciętnego wojownika i oszołoma w jednym ;/.

Dodano po 19 minutach
kinichi napisał(a):
Robisz offtop, więc będzie to moja ostatnia wypowiedź o DBGT w tym temacie.

Prince Diamand napisał(a):
Dzięki za informacje. Pytałem, bo chcę napisać do JPF w tej sprawie.
Twoja sprawa. Męcz aż Cię znienawidzą

Prince Diamand napisał(a):
W internecie widziałem, że Niemcy też wydają DB GT. GT to jakaś nieprawdziwa?
Niemcy wydali 3 tomy DBGT.

Jeden to filmbook ze specjala DBGT, a 2 pozostałe to databooki. Żadne z nich nie jest mangą. Chyba że widziałeś coś innego. Wtedy napisz PW.

Prince Diamand napisał(a):
GT to jakaś nieprawdziwa? Toriyama sam nakreślił fabułę i stworzył postać Goku SSJ4. Powiedzenie, że GT to nie jest prawdziwą mangą jest kłamstwem. Nie rozumiem ludzi? Co się z Wami dzieje? Co chcecie od GT? Przecież to jak dotąd najciekawsza i najlepsza seria DB.
Toriyama narysował kilka (dosłownie, nawet nie kilkanaście) rysunków do DBGT. I to tyle. Poza tym napisał serię DB Super wykluczającą się z DBGT.

Mówiłem, że "manga" DBGT nie jest prawdziwą mangą, bo nie rysują ją Japończycy. Mam na myśli np. to.

Ja też mogę sobie takie fanarty rysować, dymki dodać, ale mangą to nie będzie.

Przepraszam za offtop.

Krzysztof Jasek napisał(a):
Jedną kupiłem w Dystryktzero.pl, jedną na aliens group. Reszta już z Amazona
Czyli dostęp słaby, ale figurki całkiem ładnie wykonane.
Pojęcie mangi nie jest związane z pochodzeniem twórców. Twoje stwierdzenie jest zwykłym rasizmem. Wynika z niego, że tylko Japończycy potrafią robić mangi a to nieprawda.

Serio? To zamiast "mówić" pokaż i zrób własną mangę. Dał byś radę? Potrafisz to zrobić? Sam jestem artystą i naukowcem i wiem, co mówię. Łatwo jest pisać i mówić, żeby się coś zrobiło oraz wytykać innym błędy, trudniej już niestety czegoś dokonać, stworzyć jakieś dzieło. Przepraszam, że się tak zapytam... Czy ty kiedykolwiek, cokolwiek napisałeś i opublikowałeś? Np jakiś artykuł historyczny czy jakąś książkę? Ja wiem ile to jest pracy i dlatego doceniam DB GT. Dla mnie to dużo dojrzalsza seria niż takie nudne "Z" czy "Super". Co niektórzy Ci bogowie w "Super" wyglądają śmiesznie. Zeno niby taki wielki władca bogów i pan wszystkiego a zobacz jak komicznie wygląda... Co z niego za boss??? Beerus trochę przypomina mi Anubisa. On i Whis są ok, ale np. Kaioshini to totalna porażka.

Kinichi o czym są te trzy tomy GT? Cała seria się w nich zamyka czy jak? Rozumiem, że wydanie jest kolorowe? Super i GT wcale się nie wykluczają. Rozgrywają się w zupełnie innych czasach.

Z tego co mi wiadomo Toriyama oprócz rysunków nakreślił również fabułę GT. Firmuje serię swoim nazwiskiem, więc ją uznał. Ma z resztą z tego niezłe pieniądze. W czym mają zatem problem sfrustrowani przeciwnicy GT?

Nie masz czasem na sprzedanie jakiś tomów GT? Interesuje mnie saga "Super C-17" i "Shadow Dragon". No i może tomy,w których występują Ledgic, Mut Mot, Luud i Rild.
Murzin Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 4.090
Posty: 51
Skąd: Polska
Pełna moc Frezera w sadze "Freeza" to około 15 milionów jednostek a potem nagle w serii "Super" taki ogromny przyrost mocy i opanowanie boskiego poziomu w gruncie rzeczy dla bardzo przeciętnego wojownika i oszołoma w jednym ;/.
Ciężko nazwać Freeze wojownikiem, bo jego walka z drużyną Z, a w zasadzie to dopiero z Goku była prawdopodobnie pierwszą poważną od setek lat. Jeśli bez żadnego treningu Freeza miał moc podobną do Goku SSJ, który trenował większość życia by to osiągnąć to ja tu nie widzę jakiegoś dużego problemu, że tak bardzo się wzmocnił w krótkim czasie

Serio? To zamiast "mówić" pokaż i zrób własną mangę. Dał byś radę? Potrafisz to zrobić? Sam jestem artystą i naukowcem i wiem, co mówię. Łatwo jest pisać i mówić, żeby się coś zrobiło oraz wytykać innym błędy, trudniej już niestety czegoś dokonać, stworzyć jakieś dzieło. Przepraszam, że się tak zapytam... Czy ty kiedykolwiek, cokolwiek napisałeś i opublikowałeś? Np jakiś artykuł historyczny czy jakąś książkę?
Argument inwalida. Jak obejrzę fatalny film to nie mam prawa powiedzieć, że jest zły, bo sam nie potrafię zrobić lepszego? Jeśli jesteś artystą, a grałeś na konsoli w jakąś grę crapa to nie możesz jej skrytykować, bo nie potrafisz napisać lepszej?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Prince Diamand, odpuść sobie w tym momencie ten temat albo stonuj, bo zostaniesz uznany przeze mnie za trolla. Zwłaszcza za gadkę o tym rasizmie i kontynuowanie offtopu bez jakiegokolwiek umiaru. Gdy pytasz o mangę GT, to nie prowokuj do dyskusji o DBS.

Stosujesz wadliwe pojęcia. Manga to poza Japonią termin służący jako synonim japońskiego komiksu, tak jak anime to japońska animacja. Jest to ogólnie przyjęta definicja - jeśli uważasz inaczej, to proszę o źródło, a nie widzimisię i obrażanie użytkowników, którzy uważają inaczej.

Animang nie zwykło uważać się za mangi, bo zwyczajnie nie pracują przy nich mangacy. Nie sposób traktować czegoś takiego jak pełnoprawny komiks. https://en.wikipedia.org/wiki/Film_comic

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.728
Posty: 373
To nie jest manga. Jest to oficjalnie wydana przez shueishę animanga. Aktualnie w magazynie Saikyo Jump wychodzi serial w tej formie (saga smoków). Seria DBGT mangi się nie doczekała. Oficjalnie istnieje jedynie anime. Z tego co mi wiadomo to jakiś fan w Chinach narysował mangę DBGT, potem wydali ją Hiszpanie. Jednak ona ma taką samą wartość jak mój dzisiejszy rysunek w paincie.

W spin-offowej mandze Dr. Slump pojawiają się elementy z DBGT. Jest Pan, Goku i Trunks. Jest jeszcze manga Heroes, w której jest dużo motywów z tej serii. I te dwie produkcje są oficjalne, ale jako takiej mangi DBGT nie ma oficjalnie.

Obraz
Obraz
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Pam Mateusz: 08.11.2016, 17:03
Prince Diamand Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Prince Diamand
Dni na forum: 2.706
Ostrzeżenia: 1
Posty: 55
Skąd: Warszawa
[offtopic]

Dla mnie GT to manga, nawet jeśli ściśle mówiąc jest to animanga. Pełnoprawna czy nie to jednak manga.
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.728
Posty: 373
Prince Diamand napisał(a):
Dla mnie GT to manga, nawet jeśli ściśle mówiąc jest to animanga. Pełnoprawna czy nie to jednak manga.
Anime DBZ również doczekało się animangi. Tak samo jak wszystkie filmy kinowe DB i DBZ.
Prince Diamand Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Prince Diamand
Dni na forum: 2.706
Ostrzeżenia: 1
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Shounen napisał(a):
Prince Diamand, odpuść sobie w tym momencie ten temat albo stonuj, bo zostaniesz uznany przeze mnie za trolla. Zwłaszcza za gadkę o tym rasizmie i kontynuowanie offtopu bez jakiegokolwiek umiaru. Gdy pytasz o mangę GT, to nie prowokuj do dyskusji o DBS.

Stosujesz wadliwe pojęcia. Manga to poza Japonią termin służący jako synonim japońskiego komiksu, tak jak anime to japońska animacja. Jest to ogólnie przyjęta definicja - jeśli uważasz inaczej, to proszę o źródło, a nie widzimisię i obrażanie użytkowników, którzy uważają inaczej.

Animang nie zwykło uważać się za mangi, bo zwyczajnie nie pracują przy nich mangacy. Nie sposób traktować czegoś takiego jak pełnoprawny komiks. https://en.wikipedia.org/wiki/Film_comic
Nie widzę w moim zachowaniu trollowania. Na wielu forach nadużywa się tego pojęcia ponad wszelką miarę tylko, dlatego że ktoś ma inne zdanie niż pozostali użytkownicy. To już nie mam prawa mieć do własnego zdania?

Manga nie jest komiksem, a czymś pośrednim między komiksem a książką. Zgoda, że ludzie poza Japonią zmienili znaczenie tego terminu zastępując nim mangę. Czy słusznie? Uważam, że nie. Chociaż dla mnie nawet przewaga elementów graficznych nad treścią pisaną nie wyklucza, że coś jest książką. Pierwsze pisma były przecież obrazkowe. Podział na komiksy i książki stworzyła "kultura", a ona jak wiadomo wypacza.
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.728
Posty: 373
Prince Diamand napisał(a):
Manga nie jest komiksem, a czymś pośrednim między komiksem a książką.
Tak, a anime nie jest produkcją animowaną, na którą w Polsce potocznie mówi się bajka.

Prince Diamand napisał(a):
Kinichi o czym są te trzy tomy GT? Cała seria się w nich zamyka czy jak? Rozumiem, że wydanie jest kolorowe? Super i GT wcale się nie wykluczają. Rozgrywają się w zupełnie innych czasach.
Pozwole sobie odpowiedzieć. Cały odcinek specjalny DBGT. A dwa pozostałe to databooki Perfect Files - są tam wywiady z twórcami, opisy postacy, wkład Toriyamy opisany jego rysunki itp.
Prince Diamand Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Prince Diamand
Dni na forum: 2.706
Ostrzeżenia: 1
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Shounen napisał(a):
Prince Diamand, odpuść sobie w tym momencie ten temat albo stonuj, bo zostaniesz uznany przeze mnie za trolla. Zwłaszcza za gadkę o tym rasizmie i kontynuowanie offtopu bez jakiegokolwiek umiaru. Gdy pytasz o mangę GT, to nie prowokuj do dyskusji o DBS.

Stosujesz wadliwe pojęcia. Manga to poza Japonią termin służący jako synonim japońskiego komiksu, tak jak anime to japońska animacja. Jest to ogólnie przyjęta definicja - jeśli uważasz inaczej, to proszę o źródło, a nie widzimisię i obrażanie użytkowników, którzy uważają inaczej.

Animang nie zwykło uważać się za mangi, bo zwyczajnie nie pracują przy nich mangacy. Nie sposób traktować czegoś takiego jak pełnoprawny komiks. https://en.wikipedia.org/wiki/Film_comic
Wikipedia nie jest żadnym źródłem informacji. Proszę powołać się na jakąś wartościową książkę jakiegoś literaturoznawcy. Sam jako historyk i archeolog mogę Ci powiedzieć jedną prawdę: "Wikipedia to stek bzdur". Wiedzę należy zdobywać w książkach. Tak samo jak historyk czy archeolog musi zgłębiać źródła i wartościowe opracowania wtórne (artykuły i monografie).

Dodano po 9 minutach
PoProstuMateusz napisał(a):
Prince Diamand napisał(a):
Manga nie jest komiksem, a czymś pośrednim między komiksem a książką.
Tak, a anime nie jest produkcją animowaną, na którą w Polsce potocznie mówi się bajka.

Prince Diamand napisał(a):
Kinichi o czym są te trzy tomy GT? Cała seria się w nich zamyka czy jak? Rozumiem, że wydanie jest kolorowe? Super i GT wcale się nie wykluczają. Rozgrywają się w zupełnie innych czasach.
Pozwole sobie odpowiedzieć. Cały odcinek specjalny DBGT. A dwa pozostałe to databooki Perfect Files - są tam wywiady z twórcami, opisy postacy, wkład Toriyamy opisany jego rysunki itp.
Zgadza się. Ludzie tego nadużywają. Mylą pojęcia.

Opowiedz o tych odcinkach specjalnych. Możesz też odpowiedzieć mi w temacie o wyjaśnienie zakończenia GT? Przyznasz, że jest bardzo zastanawiające...

[offtopic]
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.728
Posty: 373
Prince Diamand napisał(a):
Opowiedz o tych odcinkach specjalnych. Możesz też odpowiedzieć mi w temacie o wyjaśnienie zakończenia GT? Przyznasz, że jest bardzo zastanawiające...
Historia Goku Jr, która dzieje się przed turniejem z ostatniego odcinka DBGT.
Prince Diamand Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Prince Diamand
Dni na forum: 2.706
Ostrzeżenia: 1
Posty: 55
Skąd: Warszawa
PoProstuMateusz napisał(a):
To nie jest manga. Jest to oficjalnie wydana przez shueishę animanga. Aktualnie w magazynie Saikyo Jump wychodzi serial w tej formie (saga smoków). Seria DBGT mangi się nie doczekała. Oficjalnie istnieje jedynie anime. Z tego co mi wiadomo to jakiś fan w Chinach narysował mangę DBGT, potem wydali ją Hiszpanie. Jednak ona ma taką samą wartość jak mój dzisiejszy rysunek w paincie.

W spin-offowej mandze Dr. Slump pojawiają się elementy z DBGT. Jest Pan, Goku i Trunks. Jest jeszcze manga Heroes, w której jest dużo motywów z tej serii. I te dwie produkcje są oficjalne, ale jako takiej mangi DBGT nie ma oficjalnie.
To wydanie GT ma u mnie duży plus graficzny. Jest kolorowe. Saga smoków? Chodzi Ci o "Shadow Dragon"?
Zabójcze są ceny animangi GT. Stać mnie i kupowałem już pozycje wielokrotnie droższe, ale te ceny w tym wypadku to trochę przesada.

Dr Slumpa kojarzę, ale nigdy się za niego nie zabrałem. w Jakim kontekście pojawia się w tej mandze Goku, Trunks i Pan? Coś więcej mi powiesz o mandze 'Heroes"? Jakie motywy z GT są w niej zawarte?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Prince Diamand napisał(a):
Wikipedia nie jest żadnym źródłem informacji.
Tylko na to czekałem. Sam źródła nie podasz, powołując się wyłącznie na własne zdanie, ale napiszesz, że wikipedia to bzdury. Oczywiście, że jest źródłem informacji. Jeśli masz lepsze na poparcie swoich tez, to proszę. Jeśli nie masz, to skończ.

Prince Diamand napisał(a):
Nie widzę w moim zachowaniu trollowania.
To nie jest miejsce na dyskusję na ten temat. Masz wątpliwości, to piszesz na PW. Wcześniej odsyłam do przeczytania regulaminu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.728
Posty: 373
Manga rysowana przez Katsuyoshi Nakatsuru na podstawie scenariusza Takao Koyama. Spin-offowa manga z lat '90.

Obraz

A DB Heroes to manga rysowana przez Toyotaro do gry o tej samej nazwie. No ogólnie dużo tam o GT. Jest mały Goku, złe smoki, SSJ4 i postacie z tej serii.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Pam Mateusz: 08.11.2016, 17:52
Prince Diamand Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Prince Diamand
Dni na forum: 2.706
Ostrzeżenia: 1
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Shounen napisał(a):
Prince Diamand napisał(a):
Wikipedia nie jest żadnym źródłem informacji.
Tylko na to czekałem. Sam źródła nie podasz, powołując się wyłącznie na własne zdanie, ale napiszesz, że wikipedia to bzdury. Oczywiście, że jest źródłem informacji. Jeśli masz lepsze na poparcie swoich tez, to proszę. Jeśli nie masz, to skończ.

Prince Diamand napisał(a):
Nie widzę w moim zachowaniu trollowania.
To nie jest miejsce na dyskusję na ten temat. Masz wątpliwości, to piszesz na PW. Wcześniej odsyłam do przeczytania regulaminu.
Źródłem informacji jest, ale o wątpliwej wiarygodności. Nie ma tam często rzetelnych przypisów i jest mnóstwo błędów. Hasło do wikipedii może napisać właściwie każdy, nawet osioł do potęgi nieskończonej. Mam za Ciebie chodzić do biblioteki? Stary mam 30 lat. Od 10 lat prowadzę poważne badania naukowe. Aż takim problemem dla Ciebie jest znalezienie jakiegoś słownika z terminami i dlatego chcesz się mną wyręczyć?

Dla przykładu rzetelnym źródłem informacji np. o mitach greckich jest dla mnie opracowanie Roberta Gravesa, Mity greckie albo Pierre Grimal, Słownik mitologii greckiej i rzymskiej lub źródła pierwotne (pierwsze dzieła o tematyce mitologicznej w Grecji spisane bezpośrednio z przekazów ustnych - bez żadnych znanych wcześniejszych przeróbek) np. "Theogonia" i "Tarcza Heraklesa" Hezjoda; "Iliada" i "Odyseja" Homera itp.

Przed chwilą szukałem pojęcia manga i animanga w: W. Kopaliński, Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych z almanachem, Warszawa 2005. Niestety nie znalazłem ich definicji.

Trzeba szukać w innych słownikach.

Oczywiście, że temat trollowania tutaj kończymy. Szkoda zaśmiecać wątku. Zapoznałem się już z regulaminem.

PoProstuMateusz napisał(a):
Manga rysowana przez Katsuyoshi Nakatsuru na podstawie scenariusza Takao Koyama. Spin-offowa manga z lat '90.

A DB Heroes to manga rysowana przez Toyotaro do gry o tej samej nazwie. No ogólnie dużó tam o GT. Jest mały Goku, złe smoki, SSJ4 i postacie z tej serii.
Ciekawe. Podoba mi się. Masz to w swoich zbiorach?
Coś więcej opowiesz o tym Goku Jr?

Co z zakończeniem GT? (odpowiedź w tamtym temacie)

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Prince Diamand: 08.11.2016, 17:58
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Manga Dragon Ball GT?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook