Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 066, 13.11.2016

Strony:   1, 2, 3  
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
ktoś ostatnio obstawiał wykończenie Zamasu kulką Genki Dama, zastosowali coś innego choć dla Trunksa, w sumie plus za to, choć mogli to bardziej przeciągnąć i tą walkę np. rozłożyć na 3 odcinki wyglądałoby to lepiej, niż w jednym odcinku takie powerupy.

W kolejnym pojawia się Zeno, ciekawe czy od razu będzie zapowiedź turnieju...

Ciekawi mnie postawa Beerusa w zapowiedzi, coś czuję, że kotek się przeraził na wieść o fuzji Goku i Vegety i ich wspólnej sile...

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Hidden napisał(a):
To jest taki asspull, ze głowa boli. =.='
Dlaczego? A ile trwała walka Vegetto z Buu? Przecież nie ciągnęła się godzinami.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Ten energetyczny miecz Tronksa powstał z czegoś na kształt Gengi Dama? Z garstki ludzi i trzech sayan + energia żółwia Kamme Sennina

Dodano po 17 minutach
Energia tak potężna że przeciela Zamassu na pol

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.108
Posty: 44
Skąd: Końskowola
Shounen napisał(a):
Dlaczego? A ile trwała walka Vegetto z Buu? Przecież nie ciągnęła się godzinami.
Ba, ja nawet myślę, że dałoby się wytłumaczyć to podobnym motywem. Vegetto z Buu Sagi nie był tak potężny, jak w sadze Zamasu, ale też był silny. Innymi słowy - energii mogło wystarczyć na więcej niż 10 minut - powiedzmy na pół godziny. Niemożliwe?

Dla mnie fuzja Potarami i wyjaśnienie zasad działania kolczyków na śmiertelników jest dużo lepsza niż, gdyby nagle okazało się, że Vegeta zna układ tańca...
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Pojęcie czasu jest r)względne ,ziemska godzina 60 min,1/24 obrotu wokół swojej osi 3 planety w układzie słonecznym , może być inna niż po drugiej stronie wszechświata myślę że to może być godzina i plus minus jakiś czas zależny od energii wojownika , bardzo dobrze wyjaśnił to Gowasu,( nasz Supreme Kai nie dorasta mu do pięt )tak samo jak wyjaśnił, ,rozpad '' Zamassu

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Przecież to nie była żadna druga strona wszechświata, tylko też Ziemia.

Nie widzę żadnego problemu z tym wyjaśnieniem, oprócz faktu, że nie było o tym mowy w DBZ. Przy czym takie dorabianie to w DB raczej nic nowego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Takie dorabianie faktów , szczegółów , szczegolikow wynika z.potrzeby chwili i dostosowania do sytuacji w fabule, czasami potrafią porządnie zamieszać ale generalnie dodają pikanterii i wiele też wyjaśniają

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Nie wiem jak oni to tłumaczyli, ale moim zdaniem ta energia, którą zebrał Trunks powinna pokonać Zamasu dlatego, że Bogowie i ludzie są ze sobą sprzężeni i kiedy Zamasu chce wszystko zniszczyć, uaktywnia się jakaś duchowa moc w ludziach, że są w stanie pokonać Boga. Jakby taki algorytm stworzony na takie sytuacje. Tak bym to tłumaczył, że Bóg Wszechrzeczy w ten sposób to skonstruował.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz napisał(a):
uaktywnia się jakaś duchowa moc w ludziach, że są w stanie pokonać Boga
A dlaczego dopiero w tak podbramkowej sytuacji? A gdyby Goku i Vegeta nie przenieśli się w czasie? To byłoby tam już dawno pozamiatane. A przynajmniej powinno być, bo gdzie Trunks&Mai, a gdzie Zamasu.

Podobało mi się, że Zamasu przegrał przez czynnik ludzki. Co prawda nie kipnął na serce, ale wyszło na jedno.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Ech a jak pytalem ile bedzie trwalo scalenie to "znafcy" mowili wiecznosc. Po drugie scalili sie bez tenca tak samo jak to zrobil zamasu. Po trzecie duzy plus ze skonczyl to Trunks chlopak ma "jaja" i na pozegnanie z nim te power upy dobry uklon w jego strone. Jedna z lepszych postaci w DB i juz nie wroci. Jak na razie [ ort! ] to był najlepszy ARC tej serii oby tak dalej. Bez Black Goku nie bylo by klimatu. Muzyka w tej serii jak dla mnie najlepsza z calego DB. https://m.youtube.com/watch?v=MQgVLjBa-rs Cos wydaje mi sie ze jeszcze Król wróci

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kemot81: 13.11.2016, 23:33
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kemot81 napisał(a):
Ech a jak pytalem ile bedzie trwalo scalenie to "znafcy" mowili wiecznosc.
No wybacz, że nie mamy dostępu do scenariusza, a swoją wiedzę opieraliśmy na mandze. Gdybyś ją znał, to chyba byś nie pytał o takie podstawy, ile trwa ta fuzja. Więc daruj sobie takie uwagi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Mniejsza z tym w DBGt tak samo bylo. Duza moc i trwala 10 minut. Odgrzewany kotlet. Vegito nie powalil mnie osobiscie na kolana Tym bardziej ze to jeszcze nie koniec
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Shounen napisał(a):
Kemot81 napisał(a):
Ech a jak pytalem ile bedzie trwalo scalenie to "znafcy" mowili wiecznosc.
No wybacz, że nie mamy dostępu do scenariusza, a swoją wiedzę opieraliśmy na mandze. Gdybyś ją znał, to chyba byś nie pytał o takie podstawy, ile trwa ta fuzja. Więc daruj sobie takie uwagi.
Właśnie każdy znawca powiedziałby, że wieczność. Jak samo jak każdy znawca powie, że Goku jest Saiyaninem, a to, że Toriyama czy ktoś z Toei wymyśli sobie jutro, że jest Nameczaninem to inna sprawa.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Vegito nie powalil mnie osobiscie na kolana

Po pierwsze on sie nie nazywa Vegito tylko VEGETTO od Vegety i Kakarotto ,po drugie czemu nie powala? wlasnie powala, poziomy Zamassu byl zblizony do Vegetto, dlatego nie było zdecydowej przewagi jak np podczas walki z Super Buu.Jednak zauwaz ataki Vegetto odniosły rezultat,w postaci takiej ze Zamassu stracil pewnosc siebie,a co za tym idzie zdenerwowal sie zwiekszyl mase miesniowa ale jego moc zaczela spadac, firmowy atak Vegetto Final Kamehame tak oslabil Zamassu ze Trunks mogl zadac mu ostateczny cios .

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
pitek599, stosuj znaczniki [quote] do oznaczania cytowanych wypowiedzi, bo Twoje posty się ciężko czyta.

Dla mnie najmocniejszym punktem odcinka mimo wszystko był właśnie Vegetto, nawet jeśli powalczył tak krótko, a jego rolę w tej serii można sprowadzić do roli Gotenksa w DBZ... Ogólnie jestem zawiedziony, że tak szybko to się potoczyło. Tyle pomysłów wcisnąć w jeden odcinek. Ten finał powinien zostać rozciągnięty na minimum kilka. Tak mnie przyzwyczaiło DBZ i nie cierpię tak szybkich zakończeń, jakby twórców ograniczała liczba odcinków.

Co do angielskiego tłumaczenia racja:
Obraz
"I'm the fusion between Vegeta and Kakarot, Vegito!"

Bardzo logiczne

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Zamasu nie zginol ciekawe kto go pokona
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Wow Trunks to ma jednak JAJA! To, że to właśnie on pokonał Zamasu bardzo mnie cieszy. W końcu coś nowego od czasów walki Gohana z Cellem. Później był Buu - i Goku super-hero. Później Bebi, złe smoki - wszędzie wygrywał Goku i Goku

Podsumowując odcinek - graficznie, momentami - BOMBA! Ale jak już poprzednicy wspomnieli - nieco za szybko to się potoczyło. Ten odcinek śmiało można było podzielić na dwa. Trzy to może byłoby już za dużo, ale dwa to akurat!
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
To chce Ciebie zmartwic bo Goku pokona go przyciskiem do Zeno
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Toei ładnie sypnęło jenami jeżeli chodzi o produkcje tego odcinka, bo oglądając animacje walki Vegetto z Zamasu miałem wrażenie, że oglądam dobrą kinówkę.

Dobrze, że walka przebiegła szybko, saga jest i tak długa i niepotrzebnie byłoby ją jeszcze bardziej przeciągać. W tym miejscu powinna się zakończyć, powinna, ale nie znowu coś i znowu skończy się gównianie jak Fnf i Saga Champy, ale po tym co otrzymałem w tej sadze jestem w stanie przymknąć na to oko i się nie czepiać. Mogłoby się skończyć victorią Trunksa przynajmniej Goku miałby dodatkową i konkretną motywacje by stać się silniejszym a nie pozorowanego na badassa Monakę.

Działanie potary faktycznie uzasadnione z dupy, ale pewnie nie chciało im się kombinowac jak by ich później rozdzielić no i musiał jeszcze dodać coś od siebie Trunks więc musieli dać taki zabieg.

Co do power upa Trunksa to jest on uzasadniony. Trunks nie zaniedbywał trenigów jak Gohan i także walczył bo przecież u siebie musiał także uporać się z Daburą i Babidim więc mia prawo stawać się silniejszym. Pytanie czym on teraz jest, bo to jest ewidentnie Super Saiyanin z boską mocą, najprawdopodobniej z taką jak SSJ Blue tyle, że z racji tego, że on ma teraz normalnie niebieskie włosy nie było sensu robić z niego klasycznego SSJ Blue i dali mu to co mogliśmy oglądać.

Myślę, że powoli można już podsumowywać tę sagę. Jest ona najlepszą, jaką moglismy oglądać w serii Super i udowadnia, że mimo kilku trudności i ograniczeń, jak Akira i Toei chcą, to potrafią zrobić coś, co da się oglądać.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Tuptus Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 31
Dni na forum: 2.725
Posty: 15
Skąd: Wilczyska
Och, ach, ech, uch ! To jest to ! Doczekaliśmy się następcy 39-go odcinka. Obyśmy teraz nie musieli czekać kolejnych 30-tu, aby obejrzeć tak dobry epizod Co tu dużo mówić - animacja, rysunki ( zwłaszcza ten, gdy Goku wykonuję KaMeHaMe ), Vegetto, Final KaMeHaMeHa, Trunks ... Wszystko tutaj zagrało. Obejrzałem ten odcinek dopiero dzisiaj i od teraz się zastanawiam, co ja robiłem przez te dwa dni ?!

Mateusz napisał(a):
Nie wiem jak oni to tłumaczyli, ale moim zdaniem ta energia, którą zebrał Trunks powinna pokonać Zamasu dlatego, że Bogowie i ludzie są ze sobą sprzężeni i kiedy Zamasu chce wszystko zniszczyć, uaktywnia się jakaś duchowa moc w ludziach, że są w stanie pokonać Boga. Jakby taki algorytm stworzony na takie sytuacje. Tak bym to tłumaczył, że Bóg Wszechrzeczy w ten sposób to skonstruował.
Podobało mi się, że Zamasu przegrał przez czynnik ludzki. Co prawda nie kipnął na serce, ale wyszło na jedno.
Nic dodać, nic ująć. Ja takie wyjaśnienie kupuję za resztę miedziaków z mojego portfela Boga, który nienawidził ludzi, który był przepełniony nienawiścią i który był zaślepiony swoją wizją wszechświata, pokonał człowiek. Najzwyklejszy człowiek, czerpiący moc od innych, a wszystko to dzięki obudzeniu się w nich najważniejszego instynktu - woli przetrwania Jak dla mnie kapitalne zakończenie. Trzeba również wziąć tutaj pod uwagę wkład Vegetto - to on zachwiał pewność siebie Zamasu, to on uszkodził jego ciało. Współpraca wszystkich w celu pokonania kogoś, kto wydaje się niezwyciężony - idealnie poprowadzona walka !

Shounen napisał(a):
A dlaczego dopiero w tak podbramkowej sytuacji? A gdyby Goku i Vegeta nie przenieśli się w czasie? To byłoby tam już dawno pozamiatane. A przynajmniej powinno być, bo gdzie Trunks&Mai, a gdzie Zamasu.
Gdyż dopiero teraz zaczęli tracić wszelką nadzieję. Rozpacz dzieci, które właśnie uświadamiają sobie, że nie ma dla nich ratunku, były katalizatorem powstania tej duchowej, ludzkiej energii.

Łukasz napisał(a):
Podsumowując odcinek - graficznie, momentami - BOMBA! Ale jak już poprzednicy wspomnieli - nieco za szybko to się potoczyło. Ten odcinek śmiało można było podzielić na dwa. Trzy to może byłoby już za dużo, ale dwa to akurat!
Shounen napisał(a):
Dla mnie najmocniejszym punktem odcinka mimo wszystko był właśnie Vegetto, nawet jeśli powalczył tak krótko, a jego rolę w tej serii można sprowadzić do roli Gotenksa w DBZ... Ogólnie jestem zawiedziony, że tak szybko to się potoczyło. Tyle pomysłów wcisnąć w jeden odcinek. Ten finał powinien zostać rozciągnięty na minimum kilka. Tak mnie przyzwyczaiło DBZ i nie cierpię tak szybkich zakończeń, jakby twórców ograniczała liczba odcinków.
I to jest właściwie jedyny minus tego odcinka. Widać, że twórcy szukają wspólnego mianownika pomiędzy starymi seriami, a serią Kai - trochę fillerów, trochę krótsze walki itp. I o ile przy poprzednich sytuacjach można to było zrozumieć, to tutaj aż prosiło się o dopisanie dwóch, trzech odcinków. Taka epicka saga, zasłużyła na trochę dłuższe zakończenie.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 066, 13.11.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook