Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Dragon Ball Z: Kakarot (Dragon Ball Project Z) ocena: 9,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4  
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Kenji Harima napisał(a):
Najważniejsza kwestia -> jest ograniczenie expa na dany etap, czy nie ma? Na przykład w Dragon Ball Z Super Saiya Densetsu było, w Legacy of Goku juz nie. Chcę wiedzieć na ile gra daje swobody, a na ile jest ograniczeń ze względu na (bzdurne) kwestie fabularne.
Zależy expić możesz do woli i nawet przekoksować bo czytałem na Steamie, że ludzie duzo expili i potem z palcem w dupie pokonywali największych bossow bo w walkach fabularnych nie ma skalowania poziomów wiec jak ostro expisz to mozesz przerosnąc następnego przeciwnika.

Jeżeli zaś chodzi o ograniczenia, staty zwiększają obfite posiłki, żeby zrobić najlepsze, potrzebujesz rzadkich składników, których nie dostaniesz nawet u handlarza na danej mapie i musisz przenieść się gdzieś indziej i czasami jest blokada, teraz np. mam Piccolo sprawdzić co u Gohana, który uciekł na skałe i nie może zejść ale chciałem polecieć do domu Goku w innym regionie by sprawdzić czy Chi Chi ugotuje mi coś dobrego, dla mnie dla typka, który gnębił jej męża i przez niego jakby nie patrzeć umarł xD ale nie mogę opuścić tej mapy. Więc jakieś są chyba ze w przyszłości odblokuje się jakiś crafting by przerobić marchew na lepszą marchew albo po prostu chomikować wszystko jak leci na takie momenty.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.193
Posty: 497
Katz napisał(a):
...
Dzięki za odpowiedź Czyli pod względem nabijania poziomu jest dużo lepiej niż oczekiwałem, bardzo dobrze. To już jest dla mnie wystarczający argument, że warto w tę grę zainwestować. Świat zapewne będzie otwierał się etapami, podejrzewam, że jakieś planety również. Na razie cisza w internetach o sidequestach (Coolery, Bojacki, czy inne Broly), ale myślę, że w podstawce znajdzie się to. Jak DLCki to obstawiam, że z serii Super.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Bo ponoć nie ma sidequestów z kinówkami i to według mnie duży minus... że zamiast dać parę filmów czy speciali to dali poboczne na podaj przynies skop. Fabuła gry to czysta Z z fillerami (takimi jak szkoła jazdy itp.) i ponoc ona sama zajmuje 40h. W plikach doszukano się do Beerusa i Whisa więc może Battle of Gods będzie w DLC. To i Fukkatsu no F niech będzie bo te filmy wyszły pod egidą Dragon Ball Z a Super niech zostawią na kontynuacje.

Edit Jednak dokopali się też do Broliego, Pikkona i Garlicka czyli pewnie dlcki z tym będą.
https://www.youtube.com/watch?v=z0fBj09oQZY

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Pabloskorr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Pabloskorr
Dni na forum: 1.522
Posty: 27
Katz napisał(a):
Nie jest to Skyrim ani Wiedźmin więc nie musisz się 4 razy zastanawiać w co iść, co odblokować ważne by nie olewać tematu całkowicie i przeznaczyć z 10 minut na łowienie ryb, żarcie czy te społeczności choć za te ostatnie jeszcze się nie zabrałem na poważnie a mam tam coś na wydaniu. W walkach korzystaj ze wspomnianej gardy, to klucz do wszystkiego
Dzięki za wypowiedź. Zdawałem sobie z tego doskonale sprawę jeszcze przed zagraniem, że nie będzie to gra na poziomie Wiedźmina ale człowiek w trakcie odkrywa pewne przydatne rzeczy, które mogą się przydać nawet w takim prostszym tytule RPG. Poza tym może ktoś trafił na jakiś Easter egg, nawiązanie do czegoś itp.
Dla mnie walka z Radditzem była akurat wymagająca, nie jestem fanem Dark Soulsów i nie czuje motywacji, by praktykować system walki do bólu aż osiągnę w tym zadowalający poziom. Jednak mogli zrobić poziomy trudności, których widzę brak w tym tytule - wtedy walki mogłyby być bardziej wymagające dla zwolenników Dark Soulsa, oraz mniej, dla osób bardziej skupiających się na fabule, klimacie produkcji.

Mi osobiście świat gry się póki co podoba, lubię tak połazić i zaczepiać przechodniów, jakie to złote myśli mają jak np. te z mostu, że czują zawroty głowy. xD Ja nie oczekiwałem po tym tytule zbyt wiele, chciałem po prostu by dobrze produkcja oddała klimat serii Z, by można było zwiedzić znajome miejsca, czy postacie, czy zobaczyć znane kultowe już sceny na silniku gry - jestem pewnie jednym z nielicznych osób, którym takie wstawki się podobają. Dlatego czekałem, aż wydadzą podobną grę do Burst Limit, czy to jeżeli chodzi o styl grafiki czy odwzorowane sceny z anime. Mi osobiście grafika w Xenoversie się nie podoba, a w FighterZ mugenowość rozgrywki - i tak wiem, tytuł jest bardziej rozbudowany niż taki mugen ale chodzi mi tutaj po prostu o gatunek (nie ma takiej swobody w poruszaniu się). Wracając do Kakarota to duży plus za to, że są oryginalne utwory z anime a nie jakieś techno remixy, które ni jak pasują do tego uniwersum. Krótko mówiąc, cenię sobie klimat w Dragon Ball Z: Kakarot, mogli świat czymś więcej zapełnić ale jak już wspomniałem, nie oczekiwałem po tym tytule dużo - gra sprawia mi frajdę z eksploracji tych (co by nie mówić) obszernych map i odkrywania misji pobocznych czy zwykłych "smaczków".

Ja mam cichą nadzieję na to, że dodadzą w DLC serię Super.
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.494
Plusy: 1
Posty: 535
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Powrót siłowania się na fale, coś pięknego
Obraz

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Hitsayo
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 1.516
Posty: 1
Zapraszam na stream w wersji polskiej, cała fabuła na YT
* zaloguj się, aby zobaczyć link *
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.799
Posty: 1.202
Skąd: Kraków
To ile tego RPG w tym PRG-u?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Hidden napisał(a):
To ile tego RPG w tym PRG-u?
Teoretycznie sporo ale praktycznie słabo. Kompletnie popsuty system lvlowania postaci przez to, ze robiac misje fabularne dostaje sie sporo expa i np. z dupy Goku po przybyciu na Namek przeskakuje aż o 10 leveli i tak jest chyba do sagii Buu, bo chociaż jeszcze tam nie dotarłem to widziałem filmik jak Buu był o 20 lvli wyzszy, a tak przeciwnicy albo są o lvl nizej albo na rowni i bardzo nierówny poziom trudności. Walka Goku z Freezą żalowa, a walka niejako pokazowa z Trunksem tuż po przybyciu Goku od Yardatów troche mnie zmęczyła. Sprawę załatwił by jeden solidny patch z poziomem trudności, tak by ci przeciwnicy byli o kilka lvli wyzej i poboczne expienie miało sens.

Ewidentnie twórcy najwięcej czasu poświęcili na pomniejsze detale ale dzieki nim, pomimo poważnej wady opisanej wyżej gra mi się w nią bardzo przyjemnie. Materiał źródłowy wykorzystany przez C2C niemal wzorowo. Nawet w poboku się z Yamchy śmieją xD
https://imgur.com/JHf0z91

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Goku po przybyciu na Namek przeskakuje aż o 10 leveli
Czyli widzę, że jak w mandze

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.799
Posty: 1.202
Skąd: Kraków
Katz napisał(a):
Hidden napisał(a):
To ile tego RPG w tym PRG-u?
Teoretycznie sporo ale praktycznie słabo. Kompletnie popsuty system lvlowania postaci przez to, ze robiac misje fabularne dostaje sie sporo expa i np. z dupy Goku po przybyciu na Namek przeskakuje aż o 10 leveli i tak jest chyba do sagii Buu, bo chociaż jeszcze tam nie dotarłem to widziałem filmik jak Buu był o 20 lvli wyzszy, a tak przeciwnicy albo są o lvl nizej albo na rowni i bardzo nierówny poziom trudności. Walka Goku z Freezą żalowa, a walka niejako pokazowa z Trunksem tuż po przybyciu Goku od Yardatów troche mnie zmęczyła. Sprawę załatwił by jeden solidny patch z poziomem trudności, tak by ci przeciwnicy byli o kilka lvli wyzej i poboczne expienie miało sens.

Ewidentnie twórcy najwięcej czasu poświęcili na pomniejsze detale ale dzieki nim, pomimo poważnej wady opisanej wyżej gra mi się w nią bardzo przyjemnie. Materiał źródłowy wykorzystany przez C2C niemal wzorowo. Nawet w poboku się z Yamchy śmieją xD
https://imgur.com/JHf0z91
Samo wbijanie poziomów nie czyni z gry RPG-a. Postacie mają w ogóle jakieś statystyki? Słyszałem o systemie wzmacniania ataków przez zbieranie rzadkiego jedzenia. Ale np decyzji fabularnych (w side-questach najpewniej jedynie), rozdzielania punktów, zmieniania itemków nie ma?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Postacie mają w ogóle jakieś statystyki? Słyszałem o systemie wzmacniania ataków przez zbieranie rzadkiego jedzenia. Ale np decyzji fabularnych (w side-questach najpewniej jedynie), rozdzielania punktów, zmieniania itemków nie ma?
Mają, PŻ, ATK wręcz, ATK ki, OBR Wręcz, OBR Ki i szanse na krytyka. Tak jeżeli chcesz znacznie wzmocnić którąś ze statystyk musisz zjeść posiłek oferujący dany buff są buffy tymczasowe do walki i stałe. Każdy posiłek nawet prosty na palenisku daje małego stałego buffa ale najlepsze efekty dają te przygotowywane przez Chi Chi. Fajnie zrobili to, że grając Piccolo jak usiądziesz przy palenisku i "zjesz" to nie pojawia się mięcho tudzież ryba na kiju a jak u Chi Chi to podczas animacji on siedzi tylko przy wodzie bo jak wiadomo Nameczanie nie potrzebują jedzenia.

Swoje robi też tablica społeczności, zbierasz znaczki postaci i ustawiasz je obok siebie na kilku planszach (odpowiadających min za walke, jedzenie, expienie, itemy itp) levelując ich prezentami oraz łącząc w premie np. "ucnziowie szkoły żółwia" to wiadomo ze obok siebie muszą być Goku, Kuririn i Yamcha. Im wyzsza ranga danej tablicy/planszy tm lepsze bonusy są.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Pabloskorr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Pabloskorr
Dni na forum: 1.522
Posty: 27
Ja przyznaje słabym jestem graczem RPG więc nie poświęcam temu elementowi w tej grze aż takiej uwagi, przez co nie mam w tej kwestii tyle do powiedzenia co Katz - powinieneś robić do tej gry poradniki hehe.
Jednak w ostatnich moich sesjach zacząłem bardziej poświęcać temu czas, obładowałem Vegetę prezentami bo jest moją ulubioną postacią po Piccolo..... rozumiem, że nie poprawiam statystyk samej tej postaci, tylko tej tzw. "duszy"?
No i nie wiem, gdzie jest te jedzenie które miało mi na stałe polepszyć statystki - mowa o zawartości preorder, nie wiem też czy muszę czekać na ten specjalny trening z nową postacią, czy gdzieś już to przegapiłem (aktualnie jestem przy sadze Freezy)?

Muszę poświęcić te 15 minut i poczytać trochę samouczka w grze - podstawy wiem i o duszach też czytałem... lecz przyznaje tak połowicznie.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
VViczpolskorr napisał(a):
rozumiem, że nie poprawiam statystyk samej tej postaci, tylko tej tzw. "duszy"?
Tak tylko staty do duszy.


VViczpolskorr napisał(a):
No i nie wiem, gdzie jest te jedzenie które miało mi na stałe polepszyć statystki - mowa o zawartości preorder, nie wiem też czy muszę czekać na ten specjalny trening z nową postacią, czy gdzieś już to przegapiłem (aktualnie jestem przy sadze Freezy)?
Pisałem ci pod newsem z Toyotaro, ze trening z Bonyu jest w drugim odcinku cell sagi, tak przynajmniej pisało mi na głównym ekranie jak pierwszy raz grę odpaliłem, a dodatkowe jedzenie masz w ekwipunku w "przedmiotach" w zakłądce jedzenie.
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Pabloskorr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Pabloskorr
Dni na forum: 1.522
Posty: 27
Katz napisał(a):
Pisałem ci pod newsem z Toyotaro, ze trening z Bonyu jest w drugim odcinku cell sagi, tak przynajmniej pisało mi na głównym ekranie jak pierwszy raz grę odpaliłem, a dodatkowe jedzenie masz w ekwipunku w "przedmiotach" w zakłądce jedzenie.
Aaaa no widzisz, musiałem ten komunikat zignorować. Dzięki Katz
.

To było dobre jak Gohan zrobił w konia Vegetę z tym zegarkiem, fajnie, że i takie momenty z anime w tej grze pokazują - można sobie przypomnieć.
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

PS. Szkoda, że nie można normalnie swoich zrzutów z gry udostępniać z konsoli... trochę to słabe - chyba, że tylko ja mam taki problem (nie miałem żadnej poprzedniej gry od Bandai na tę platformę).
Pabloskorr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Pabloskorr
Dni na forum: 1.522
Posty: 27
Nie daje mi to spokoju.... czy wy również nie możecie udostępnić zrobionych przez siebie zrzutów z gry na koncie PS? Mam na myśli oczywiście konsolę PS4.
Nie wiem jak z udostępnianiem na twiterze lub facebooku ale przy próbie udostępnienia zdjęcia na moje konto PS dostaje komunikat, że nie mogę tego zrobić - nie pamiętam teraz treści.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Nie mam konsoli ale widzę, że ludzie je zrzucają. Masz dobrze konta powiązane? Albo zrzuć je najpierw na pendriva i otem zapostuj je gdzie tam chcesz.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Pabloskorr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Pabloskorr
Dni na forum: 1.522
Posty: 27
Katz napisał(a):
Nie mam konsoli ale widzę, że ludzie je zrzucają. Masz dobrze konta powiązane? Albo zrzuć je najpierw na pendriva i otem zapostuj je gdzie tam chcesz.
Z innymi grami nie mam tego problemu, tylko z Dragon Ballem kakarot - może muszę raz jeszcze przejrzeć tę ich umowę zawartą w grze?
Zrzuty zgrywam sobie z konsoli właśnie na pena ale chciałbym bezpośrednio na moje konto PS.
Furrek
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 2.528
Posty: 164
Pabloskorr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Pabloskorr
Dni na forum: 1.522
Posty: 27
Furrek napisał(a):
Bardzo możliwe, że w grze pojawi się DLC obejmujące trochę Dragon Ball Super
https://twitter.com/DbsHype/status/1230050917589778432
Fajnie by było.

Jestem aktualnie na sadze androidów - zrobiłem sobie trochę przerwy od tytułu, by pograć na Vicie - i jest pewne nawiązanie do poprzedniej gry z uniwersum smoczych kul: do FighterZ.
Tak więc pewnie w samej grze będą także nawiązania do Super a za jakiś czas, mogą wydać DLC z historią "Dragon Ball Super".
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Z: Kakarot (Dragon Ball Project Z)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook