Forum Dragon Ball Nao

» Wasz biznes

Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Dni na forum: 4.549
Plusy: 10
Na forum większość osób, które piszą są już pełnoletnie, ciekaw jestem czy komuś z Was udało się założyć swoją własną firmę. Jeśli Ci się udało to napisz czym się Twoja firma zajmuje, jakie przynosi dochody, ile osób zatrudniasz, a może działasz sam? Może miałeś jakieś nieprzyjemne sytuacje z polskim prawem, pracownikami itp.

Wyjdźmy też w przyszłość. Planujesz założenie firmy? I pytania jak wyżej tylko w formie przyszłej.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Dni na forum: 4.840
Nie mam, ale jakbym miał okazję teraz założyć, to bym poszedł w budowlankę, poczynając oczywiście od mniejszej ekipy remontowej. A to dlatego że mam od kogo dowiedzieć się o tym biznesie. Ew., lol, szwalnia, ten sam powód.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Dni na forum: 4.297
Plusy: 15
Pomysl jest, ale chore polskie prawo i poki co brak kasy na start, spowodowaly, ze jest to na razie tylko marzenie. Moze kiedys. W nieco bardziej sprzyjajacej rzeczywistosci...

「静観は緩慢な自殺だ。絶望という安寧に耽溺するのは易しい。 だが、今は変わらねばならぬのです!神を必要としない存在へと!
私に絶望はない。」
"Patrzec w milczeniu to powolne samobojstwo. Latwo jest pograzyc sie w bezpiecznych glebinach rozpaczy. Ale, teraz musimy sie zmienic! W istnienie, ktore nie potrzebuje boga! Nie ma we mnie rozpaczy"
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Ciekawy temat założyłem prawie 10 lat temu XD

Od roku posiadam własną jednoosobowa działalność gospodarczą. Zajmuję się fizjoterapią. Firmę założyłem, ponieważ ciężko o normalne pieniądze na UoP (w Krk fizjoterapeuta na umowę, na rękę weźmie jakieś 2000-2500 zł). Ogólnie jednak chciałbym jak najszybciej przejść na umowę o pracę (i do tego mieć DG), ponieważ odczuwam brak stabilizacji i zmęczenie (pracuję w dwóch firmach + prywatni pacjenci) około 200 h miesięcznie.

W ochronie zdrowia śmieciówka i DG są bardzo popularne, moim zdaniem to bardzo złe podejście, ponieważ pracownicy nie mając chorobowego przychodzą do pracy chorzy i zarażają pacjentów.

A ja właśnie do piątku się kuruję.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 5.736
Plusy: 67
Mateusz napisał(a):
W ochronie zdrowia śmieciówka i DG są bardzo popularne, moim zdaniem to bardzo złe podejście, ponieważ pracownicy nie mając chorobowego przychodzą do pracy chorzy i zarażają pacjentów.
To co proponujesz, przymusowe ubezpieczenie chorobowe?
Na zleceniu i DG można je opłacać i raczej nie jest to duży koszt.

Sam ogarniasz podatki i inne na tej swojej działalności czy komuś płacisz?

Regulamin Forum | AnimePhrases - cytaty z anime i mang | MAL | TwitterYT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Ja ubezpieczam się od chorobowego ZUS, ale to wychodzi jakieś 20 zł za dzień choroby.
Mam księgową, płacę 150 zł.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 5.736
Plusy: 67
Mateusz napisał(a):
Ja ubezpieczam się od chorobowego ZUS, ale to wychodzi jakieś 20 zł za dzień choroby.
To dziwne, bo ten zasiłek to 80% od podstawy, od której się rozliczasz, a minimalna podstawa w przypadku DG to bodajże pensja minimalna. Choć pewnie masz te zniżki w początkowym okresie, ale to nadal zbyt mało.

Regulamin Forum | AnimePhrases - cytaty z anime i mang | MAL | TwitterYT

Forum DB Nao » » » Wasz biznes
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump