Forum Dragon Ball Nao

» Wasz biznes

Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Na forum większość osób, które piszą są już pełnoletnie, ciekaw jestem czy komuś z Was udało się założyć swoją własną firmę. Jeśli Ci się udało to napisz czym się Twoja firma zajmuje, jakie przynosi dochody, ile osób zatrudniasz, a może działasz sam? Może miałeś jakieś nieprzyjemne sytuacje z polskim prawem, pracownikami itp.

Wyjdźmy też w przyszłość. Planujesz założenie firmy? I pytania jak wyżej tylko w formie przyszłej.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie mam, ale jakbym miał okazję teraz założyć, to bym poszedł w budowlankę, poczynając oczywiście od mniejszej ekipy remontowej. A to dlatego że mam od kogo dowiedzieć się o tym biznesie. Ew., lol, szwalnia, ten sam powód.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Pomysl jest, ale chore polskie prawo i poki co brak kasy na start, spowodowaly, ze jest to na razie tylko marzenie. Moze kiedys. W nieco bardziej sprzyjajacej rzeczywistosci...

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ciekawy temat założyłem prawie 10 lat temu XD

Od roku posiadam własną jednoosobowa działalność gospodarczą. Zajmuję się fizjoterapią. Firmę założyłem, ponieważ ciężko o normalne pieniądze na UoP (w Krk fizjoterapeuta na umowę, na rękę weźmie jakieś 2000-2500 zł). Ogólnie jednak chciałbym jak najszybciej przejść na umowę o pracę (i do tego mieć DG), ponieważ odczuwam brak stabilizacji i zmęczenie (pracuję w dwóch firmach + prywatni pacjenci) około 200 h miesięcznie.

W ochronie zdrowia śmieciówka i DG są bardzo popularne, moim zdaniem to bardzo złe podejście, ponieważ pracownicy nie mając chorobowego przychodzą do pracy chorzy i zarażają pacjentów.

A ja właśnie do piątku się kuruję.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz napisał(a):
W ochronie zdrowia śmieciówka i DG są bardzo popularne, moim zdaniem to bardzo złe podejście, ponieważ pracownicy nie mając chorobowego przychodzą do pracy chorzy i zarażają pacjentów.
To co proponujesz, przymusowe ubezpieczenie chorobowe?
Na zleceniu i DG można je opłacać i raczej nie jest to duży koszt.

Sam ogarniasz podatki i inne na tej swojej działalności czy komuś płacisz?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ja ubezpieczam się od chorobowego ZUS, ale to wychodzi jakieś 20 zł za dzień choroby.
Mam księgową, płacę 150 zł.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz napisał(a):
Ja ubezpieczam się od chorobowego ZUS, ale to wychodzi jakieś 20 zł za dzień choroby.
To dziwne, bo ten zasiłek to 80% od podstawy, od której się rozliczasz, a minimalna podstawa w przypadku DG to bodajże pensja minimalna. Choć pewnie masz te zniżki w początkowym okresie, ale to nadal zbyt mało.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Caliall95 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Caliall95
Wiek: 27
Dni na forum: 1.443
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Pomysl jest, ale chore polskie prawo i poki co brak kasy na start.. nie wiem może kiedyś
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Caliall95 napisał(a):
Pomysl jest, ale chore polskie prawo i poki co brak kasy na start..
Hm...gdzies to juz kiedys slyszalem...

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
W 2017 pograłam trochę na ślubach. Teraz się reklamuję z występowaniem w różnych miastach, wrzucam covery. Niestety wielu zleceniodawców jest niepoważnych- nie daje mi wszystkich szczegółów i póki co sukces jest żaden.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
AndrianaGor
Ziemianin
Ziemianin
AndrianaGor
Wiek: 38
Dni na forum: 791
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Podczas pandemii straciłem pracę i założyłem własną firmę [link wycięto] (sklep internetowy z kosmetykami dla nowoczesnych mężczyzn). Wszystko się udało. Teraz moja praca jest moim hobby.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Shounen napisał(a):
To co proponujesz, przymusowe ubezpieczenie chorobowe?
Proponuje, aby w ochronie zdrowia pracować na etatach. Zwiększyć liczbę pracowników poprzez skrócenie nauki i możliwość skrócenia studiów dla juz wykształconych e ochronie Zdrowia. Np. zeby pielęgniarka robiła Fizjoterapię w 2 lata, a fizjoterapeuta pielęgniarstwo.

Obecnie na DG pielęgniarki robią podrząd nawet 36h, lekarze pewnie podobnie - praca jest nieefektywna (chodzi często o to, żeby ktoś był wpisany, że był na stanowisku pracy).

A do tematu głównego. Firme prowadzę juz 3 lata. Od pół roku jestem również zatrudniony na etacie w przychodni. Po pracy głównej w ciągu miesiąca robię ok 20 wizyt domowych prywatnych. Za kasę z etatu opłacam rachunki i kredyty, a za gotówkę z firmy robię zakupy spożywcze. W 2023 chciałbym przejść ponownie tylko na DG lub być tylko na etacie, bo widzę ze życie leci, a człowiek głównie w pracy.

Obraz
Karol77
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 729
Posty: 1
Ja założyłem hurtownię styropianu [link wycięto] - prosty biznes a dający sporą satysfakcję.
Pracowity Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 1.045
Posty: 16
Prowadzę targowisko z przedmiotami do gier, ale widzę, że linku nie ma co wrzucać bo mogę zostać potraktowany jak ten spamer u góry
IrenkaIrenka
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 717
Posty: 1
Ja miałam założyć własny biznes ale bardzo skutecznie mi się odechciało.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Wasz biznes
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook