Forum Dragon Ball Nao

» Wie ktoś co to za utwór?

kamisama
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 99
Wiem że jest związany z Dragon Ballem bo wyciągnąłem go z DBZ Mugen jako midi. Ale nie mam pojęcia jaki jest oryginał tego utworu

* zaloguj się, aby zobaczyć link *
Yasiek Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Yasiek
Dni na forum: 4.024
Plusy: 7
Pogrzebałem trochę w tym temacie, ponieważ sam byłem ciekaw, ale niestety nie udało mi się namierzyć tego utworu.
Początkowo obstawiałem, że znajdę w soundtracku z innych gier DBZ. Większość tych midi w MUGENie pochodzi właśnie z gier na konsolę Nintendo albo Playstation:
Dragon Ball Z - Ultimate Battle 22 (Hikari no Will Power Theme)
Dragon Ball Z: Super Butouden 3 (Fighter Select)
Dragon Ball Z: Hyper Dimension (Battle Fanfare)

A to coś... Brzmi jak jakaś piosenka, nie wiem czy faktycznie z DBZ, czy może DBGT. O ile w ogóle ma jakiś związek z DB poza tym, że występuje w tytule pliku.

Grupa Mirai
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 5.776
Plusy: 67
Mnie to brzmi na utwór z jakiegoś intra do gry. Mam u siebie wersję midi, znalazłem w jakimś starym katalogu, niestety bez żadnej konkretnej nazwy, data modyfikacji styczeń 2004.

Jest też na YT:

Regulamin Forum | AnimePhrases - cytaty z anime i mang | MAL | TwitterYT
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Dni na forum: 1.146
A jak to jest z Hikari no Will Power? Zawsze myślałem, że ta piosenka jest z anime z odcinka specjalnego o Trunksie, jednak tak nie jest. To piosenka z gry?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 5.776
Plusy: 67
Ano z gry, ale wersja z wokalem powstała później.

Regulamin Forum | AnimePhrases - cytaty z anime i mang | MAL | TwitterYT
Yasiek Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Yasiek
Dni na forum: 4.024
Plusy: 7
Ano ten filmik na YouTube też znalazłem, ale nie było tam żadnych dodatkowych informacji.
W pierwszym lepszym mugenie dbz z neta jest ten plik datowany jako utworzony 20 kwietnia 2000.
Jakiś czas temu pobrałem paczke 'Dragon Ball Music Library', która to zawiera właśnie soundtracki z anime i gier DB.
Wstępnie wykluczyłem inne gry DB powstałe do 2005 roku, gdyż nigdzie tego motywu nie rozpoznałem, to samo z OST z anime.
Aczkolwiek istnieje szansa, że mogłem przegapić, biorąc pod uwagę to że oryginalny utwór mógł być śpiewany i mieć inne tempo (sprawdziłem wszystko co ma długość od 2:14 do 2:17, ale pobieżnie też inne utwory).

Grupa Mirai

Forum DB Nao » » » Wie ktoś co to za utwór?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump