Forum Dragon Ball Nao

» Cyberpunk 2077

Strony:   1, 2
Rebirth Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Rebirth
Wiek: 33
Dni na forum: 1.191
Posty: 17
Nie mam konsoli nowej generacji. Zakupie dopiero gdy będzie lepiej dostępna w sklepach. CP2077 mimo hejtu jest jedną z tych gier, w które chciałbym bardzo pograć, gdyż wspieram Polskich twórców no i ciekawi mnie świat zaprezentowany w tym tytule.
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Jedna wpadka i od razu od januszy...
Według mnie odpowiedzialność rozkłada się też na Sony i Microsoft jeśli mowa o konsolach, bo nie chce mi się wierzyć, że ów korporacje nie miały pojęcia jak gra prezentuje się na ich platformach tzn. na krótko przed premierą nie było kontroli przez ich testerów. W hipotezy typu "zaufanie" do devsa by potem ewentualnie wyciągnąć konsekwencje nie uwierzę, gdyż wizerunkowo cierpi cała branża. CD Projekt miał już problemy z konwersją przy premierze W3 także z konsolami ogólnie się nie lubią.

Jakkolwiek nie jest to na tyle potężna firma by pozwalać sobie na tego typu "wpadki". To nie Ubisoft, EA, Rockstar, Valve, Nintendo, BioWare, czy chociażby Square Enix, że mają możliwości wypuścić kiepski tytuł, ponieważ nadrobią czterema innymi.

Zrobiono z CD Projektu jakiegoś bożka gamingu, bo wypaliły raptem dwa tytuły plus jeden przypadkiem: Wiedźmin 2, Wiedźmin 3 i Gwint. Wszystkie w tym samym uniwersum. Spoglądając na to jak wyglądała polityka kadrowa tj. wyrzucanie sprawdzonych programistów, brak stabilizacji dla pracowników etc. plus przeogromne ambicje związane z Cyberpunkiem to najwidoczniej zarządzający sami w to uwierzyli.

Pamiętam jeszcze słodko pierdzące i niby "obiektywne" słowa Iwińskiego z oświadczenia w 2017 roku gdy pisał, że "rotacja w gamingu to rzecz normalna", czy "trzeba być odważnym by opierać wysokobudżetowy projekt na kilku osobach". Jak widać po efektach pewnych ludzi nie dało się zastąpić. No, ale to jest właśnie "globalne" myślenie -> jak "duży" gracz stosuje tego typu praktyki to "mały" też może, a nawet powinien.

Jeśli ogłoszą pracę nad Wieśkiem 4 żeby odbudować reputację, podbudować wynik finansowy i morale to będzie koniec. Wyjdzie klon dwóch poprzednich gier tylko z większa zawartością.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Jeśli ogłoszą pracę nad Wieśkiem 4
Ale już dawno były zapowiedzi, że powstanie kolejna gra z tego uniwersum.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Kenji Harima napisał(a):
Jeśli ogłoszą pracę nad Wieśkiem 4 żeby odbudować reputację, podbudować wynik finansowy i morale to będzie koniec. Wyjdzie klon dwóch poprzednich gier tylko z większa zawartością.
Jak coś się sprawdza to czemu nie? Patrz R* i GTA, w ciągu 10 lat wydali kilka serii (GTA, MP i RDR a i jakiś tenis stołowy) i każda dostała wysokie noty, a tam także różowo nie jest, bo był ponoć crunch a i z ojców założycieli serii GTA już nikogo nie ma, bo Houser też już odszedł a RDR2 to wg mnie gra poprzedniej generacji.

Zresztą jak wspomniałem wyżej czuje w kościach, że W4 jak powstanie nie będzie to już Polski CDP, a zaostanie wchłonięty np. przez MS, oni wydają się być idealnym kandydatem na wchłonięcie cedepu.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Ale już dawno były zapowiedzi, że powstanie kolejna gra z tego uniwersum.
Zapowiedź gry, a zapowiedź pracy nad ta grą to różnica, ale może wyraziłem się nieprecyzyjnie. Square Enix zapowiadało remake Final Fantasy VII już w 2007. Temat wracał jak bumerang i został przesunięty na nową generację konsol. Prace ostatecznie ruszyły (przynajmniej oficjalnie) w 2015, a tytuł pojawił się na rynku w kwietniu ubiegłego roku.

Głównie chodziło mi o okoliczności -> Wiesiek 4 powstawałby w cieniu Cyberpunka, więc gra miałaby podwójne zadanie: zatrzeć niesmak po ostatnim tytule CD Projektu i czymś zaskoczyć. Wątpię, że tęsknota za Wieśkiem jest na tyle wysoka, że gracze przyjmą wszystko. Gra obiektywnie to szmelcem nie jest. Co najwyżej półka średnia w zderzeniu z tym, co miało być (dla graficznych purystów to może i nawet dobra) ale negatywny PR jeszcze długo będzie odbijał się czkawką.

Katz napisał(a):
Jak coś się sprawdza to czemu nie? Patrz R* i GTA, w ciągu 10 lat wydali kilka serii (GTA, MP i RDR a i jakiś tenis stołowy) i każda dostała wysokie noty, a tam także różowo nie jest, bo był ponoć crunch a i z ojców założycieli serii GTA już nikogo nie ma, bo Houser też już odszedł a RDR2 to wg mnie gra poprzedniej generacji.
Rockstar miał tylko jedną, znaczącą wtopę przy GTA IV jak chodzi o Pecety, ale nie był to błąd, który nie dało się naprawić i rzutował na grywalność. Co więcej jest to marka budowana już ponad 20 lat, więc nieco inna sytuacja. To dla odmiany Namco klepiące Tekkeny, Soul Calibury i Pac Mana -> ostatecznie skończyło przejęciem przez Bandai.

Podobnie jak i Ty obstawiam przejęcie, ale już po udanym lub nieudanym W4.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Głównie chodziło mi o okoliczności -> Wiesiek 4 powstawałby w cieniu Cyberpunka
Ale skoro nie wyszedł przed, to musi wyjść po. Możliwe, że od początku tak zakładali, a teraz piszesz, jakby to było nie na miejscu. Czy najpierw powinni wydać "Cyberpunka 2077 2", a dopiero później W4, żeby było zadowalająco i obyło się bez krytyki typu "wyjdzie klon"?

Kenji Harima napisał(a):
To dla odmiany Namco klepiące Tekkeny, Soul Calibury i Pac Mana -> ostatecznie skończyło przejęciem przez Bandai.
To była pełnoprawna fuzja, nie przejęcie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Ale skoro nie wyszedł przed, to musi wyjść po. Możliwe, że od początku tak zakładali, a teraz piszesz, jakby to było nie na miejscu. Czy najpierw powinni wydać "Cyberpunka 2077 2", a dopiero później W4, żeby było zadowalająco i obyło się bez krytyki typu "wyjdzie klon"?
Nie wiem, bo nie odpowiadam za model biznesowy CD Projektu, ale w ramach rekompensaty wypadałoby przedstawić graczom nieco szerszą ofertę jeśli powtarzało się w co drugim materiale promocyjnym o kamieniu milowym w świecie "gamingu".

Shounen napisał(a):
To była pełnoprawna fuzja, nie przejęcie.
Jeśli "takeover" to fuzja to ja nie mam pytań. Nawet na bardziej korzystnych zasadach. Na tej samej zasadzie Enix zrobił "fuzję" z Square.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A niech spłoną w piekle złodzieje.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Cyberpunk 2077
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook