Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super: Super Hero - wersja polska w polskich kinach

Strony:   1, 2
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Stara obsada z Polsat Games wraca

Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Alkis napisał(a):
Według nie oficjalnych danych Super Hero w Polsce zarobiło mniej więcej 30 tysięcy
Nie, że zarobiło 30 tysięcy tylko podana jest ilość widzów, a właściwie biletów. Według szacunków wynika, że około 32 000. Jak chodzi o zarobek możemy to na szybko przeliczyć.

Średnia cena biletu normalnego to +/- 19 zł. Zaokrąglijmy to do 20 zł.

32 000 x 20 = 640 000 zł.

Jako że złotówki świat ma w tyłku i liczą się tylko dolary, no to 640 000/4,75 ≈ 126 315$

Ja obstawiałem 250k$. Być może film wykręci coś koło 200, co moim zdaniem będzie bardzo dobrym wynikiem. Możemy po UK, Francji, Włoszech i Hiszpanii najwyższy wynik w Europie. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę walutę, bo w krajach Zachodnich przeciętny bilet lata w widełkach 9-11€
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Hm, jeśli to miarkuje dobry wynik (nie znam się), to ja jestem zaskoczony. Oby tak dalej! Pewnie Harimy nabijają staty chodząc po 5 razy do kina

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
BartG Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
BartG
Wiek: 21
Dni na forum: 1.360
Posty: 14
Skąd: Wrocław
Wynik niezły. Pewnie w drugi weekend będzie niewiele mniejszy, skoro dodano dubbing. Nie sądzę, żeby przebiło JJK0, ale prawie na pewno patrzymy na przynajmniej czwarty najlepszy film anime w polskich kinach.
BartG Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
BartG
Wiek: 21
Dni na forum: 1.360
Posty: 14
Skąd: Wrocław
Dariusz Kosmowski wrzucił wczoraj wieczorem pełną obsadę i ekipę polskiej wersji:
* zaloguj się, aby zobaczyć link *

Ważne role:
• Broli – * zaloguj się, aby zobaczyć link *
• Cheelai – * zaloguj się, aby zobaczyć link *
• Lemo – * zaloguj się, aby zobaczyć link *
• Komórczak Max – * zaloguj się, aby zobaczyć link *

Darek powiedział, że Broli, Cheelai i Lemo są obsadzeni z myślą o dubbingowaniu filmu Broliego. Komórczaka próbował podobnie dobrać, ale sam nie jest pewien, czy to zadziała.
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
vegeta391 napisał(a):
Hm, jeśli to miarkuje dobry wynik (nie znam się), to ja jestem zaskoczony. Oby tak dalej! Pewnie Harimy nabijają staty chodząc po 5 razy do kina
Najlepiej korzystać z liczb podanych przez boxofficemojo, bo jest wspierane przez IMDb, a to jest najbardziej wiarygodne źródło informacji.
Aspekt waluty jest o tyle ważny, że płacilibyśmy za bilety więcej, więc w statystykach wyprzedzilibyśmy taką Holandię, a może i dobili do poziomu UK, bo na wyniki trzeba będzie długo czekać. Jak potencjalny przychód z Polski przyrówna się do Broliego to wygląda to jeszcze lepiej niż by można było oczekiwać.

Dlatego z uporem maniaka będę powtarzał, że patrząc na sprzedaż biletów to Europę należy traktować jak region, a nie jarać się liczbami z USA, Japonii, czy Ameryki Łacińskiej. Tutaj pieczę nad kinem trzyma raptem kilka spółek z czego VUE to jedna z największych, więc zarobić mają przede wszystkim spółki, a nie wytwórnia (w tym przypadku Toei). Sam Broly w Europie zarobił ledwie jedenaście milionów dolarów, a więc nieznacznie przekroczył budżet filmu. Niemniej skoro te przedsiębiorstwa nadal emitują anime to widać tabelka w excelu się zgadza czyli to dobry interes, a nie działalność misyjna żeby motłoch zapoznał się z japońską animacją.

Jakkolwiek z filmami jest generalnie tak, że samo kino to tylko pierwszy, choć ważny krok, bo dzieło ma znacznie dłuższy, a wręcz wieczny żywot: wydania DVD, wydania Blu-Ray, wydania online, wydania w innej formie tj. książka, komiks, powieść obrazkowa, tantiemy z emisji w TV, tantiemy z zabawek, gadżetów, przedmiotów i tak dalej i tak dalej.

Harimy to tylko skromni entuzjaści serii, gdyż do fanów im daleko, więc wątpię Przy drugim podejściu miałem styczność z jakimś nordyckim nerdem, który pochwalił mi się, że to jego trzeci seans. Miał nawet tematyczną koszulkę z Croppa
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Sam Broly w Europie zarobił ledwie jedenaście milionów dolarów
Te dane są zdecydowanie niepełne, bo nie obejmują Niemiec i paru innych, mniejszych krajów, a z UK jedynie pierwszy weekend, a zgaduję, że grali trochę dłużej. Polski wynik Super Hero też tam się pewnie w ogóle nie pojawi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Te dane są zdecydowanie niepełne, bo nie obejmują Niemiec i paru innych, mniejszych krajów, a z UK jedynie pierwszy weekend, a zgaduję, że grali trochę dłużej. Polski wynik Super Hero też tam się pewnie w ogóle nie pojawi
Wiem o tym, ale jestem za bardzo leniwy żeby latać po europejskich tematycznych platformach i zbierać dane. To samo zresztą jest z Jujutsu Kaisen i innymi filmami. Szczerze mówiąc sam nie wiem do końca z czego to wynika, a jak próbowałem zapytać u źródła to się nie dowiedziałem. Myślałem, że może kwestia częstotliwości seansów, czy udostępniania wyników, ale chyba nie to.
BartG Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
BartG
Wiek: 21
Dni na forum: 1.360
Posty: 14
Skąd: Wrocław
BOZG szacują wynik z drugiego tygodnia filmu w polskich kinach na ok. 9 tyś. Ogólny wynik szacowany na ok. 55 tyś.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.810
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Ale licząc ile film zarobił nie można po prostu mnożyć ceny biletów, bo pozostaje kwestia marży kina, prawda? Dalej jest jeszcze kwestia marży dystrybutora na Polskę. Ile z początkowej ceny biletu idzie więc do oryginalnego producenta (realny przychód filmu)?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Hidden napisał(a):
Ale licząc ile film zarobił nie można po prostu mnożyć ceny biletów, bo pozostaje kwestia marży kina, prawda? Dalej jest jeszcze kwestia marży dystrybutora na Polskę. Ile z początkowej ceny biletu idzie więc do oryginalnego producenta (realny przychód filmu)?
W dużym skrócie:

Przychód = zysk brutto.
Dochód = zysk netto

Jak pisałem w innym temacie to marża kina często wynosi +/- 60% ceny biletu.

Licząc box-office nigdy nie podaje się dochodu, bo to są zazwyczaj dane zamknięte. Taka wiedza to zostaje dla właściwych ludzi od excela i potencjalnych inwestorów. Niemniej przyjmuje się, że jeśli globalny box-office jest trzykrotnie większy od budżetu filmu można otrąbić zysk. Tym bardziej, że film potem zarabia dalej na streamingu, VOD, wydania DVD, blu-ray itd., itd.
BartG Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
BartG
Wiek: 21
Dni na forum: 1.360
Posty: 14
Skąd: Wrocław
Film nie pojawił się w rankingach BOZG na weekend 2 września. W top 10 najniższą pozycję ma Pies w rozmiarze XXL z wynikiem 9 239 widzów.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super: Super Hero - wersja polska w polskich kinach
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook