Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super (manga) ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 46, 47, 48  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Przecież nie chodzi o wiek, tylko o to, że jak ją ostatnio pokazywali, to była mała, a chyba nie minęło od tamtego czasu tyle lat, żeby urosła dwa razy. Saiyanie rosną w taki sposób, ale jej to nie tłumaczy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
Według mnie to zwykłe widzimisię twórców, ma być mały i jest mały a jak ma być duży to jest duży (wraz z jego rówieśnikami którzy są innej rasy niż on).
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Uch niezły rozdział. Jakkolwiek po kolei...

Po pierwsze niech spie*dalają z tym Black Frizerem. Przepraszam, że klnę, ale jestem już trochę zmęczony Tyranem i jego nadmiernym udziałem w poszczególnych sagach. Naprawdę nie mam nic przeciwko żeby od czasu do czasu skrzyżowali z gościem pięści albo czymś się wykazał, ale co pięć sag, a nie dwie. Rozumiem, że arcywróg, że "klasyka", że Nakao, że musieli go wspomnieć ze wzgląd na ostatnie wydarzenia, bla bla bla, ale ile można?

Oczywiście powtórzę się po raz enty, ale zostawić go w spokoju i niech robi "swoje", a nasi bohaterowie "swoje".

To by było na tyle z krytyki.

Druga sprawa to rozdział bardzo mi się podobał. Przez moment zapomniałem, że czytam Dragon Balla tylko jakiś szkolny shounen z romansem w tle.

Zacznijmy od Gotena. W końcu nie jest "pomagierem" Trunksa, czy innym sidekickiem tylko dostał swoją osobowość. Trochę kombinacja cech Gohana i Goku, bo z jednej strony pokora, ale nie tak drastyczna jak u starszego brata, ale jednocześnie nie jest skrajnie "wyluzowany" jak ojciec. Chłopak po prostu "żyje" i docenia swoje spokojne, sielskie życie w porównaniu z Trunksem, który czegoś poszukuje, ale jeszcze nie wie czego.

Nie wspomnę, że w tym duecie wydaje się być bardziej rozgarnięty i odpowiedzialny. Trunks może został mniej pokazany, ale jestem ciekawy w jakim kierunku pójdzie jego przyszłość i czy cytat odnośnie "nieogarniania komputerów", a w dalszym rozumieniu elektroniki jest jakiś wiążący, czy tylko akurat z tym potomek Księcia ma problem.

Żeby nie okazało się na końcu, że jest totalną lebiegą jeśli mowa o technologii, a za Capsule Corporation będzie odpowiadać drużyna Pilafa i Goten.

Ogólnie finał tej historii znamy, ale ciekawi mnie, czy to boostowanie poszczególnych wojaków ma ukryte znaczenie i pójdzie to dalej. Siedemnastego i Osiemnastkę może ulepszyć Hedo, Goten i Trunks być może przejdą trening tylko pytanie co z Ziemianami tj. Kuririn, Tien i Kamesennin. Chyba, że ich zastąpią wcześniej wymienieni plus Broly, ale szkoda by było. Chyba, że "nowy" Saiyanin za Frizera. Wierzę, że będzie kolejny turniej, ale czy to ToP, czy inny to czas pokaże.
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
rozdzialik zacny, arc z sajamanem mi się strasznie podoba, lubię takie luźne historyjki
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
A jak myślicie, jakie są szanse, że odgrzewany Freezer w formie Black, będzie z pomocą TIME SKIP, sparował się również z Uubem?

Bo on po tej komnacie ma taki przeskok treningowy, że aż się prosi o taką walkę, gdy Goku odblokuje po Tenkaichi Budokai 28 potencjał Uuba. Freezer żeby się doprosić o lanie, mógłby np. po skończonym treningu na planecie Beerusa, gdzie jest Broly, jakoś go dorwać w walce 1 na 1, zabić Broly'ego i Goku wyczuwając znikającą KI, miałby chęć zemsty, jednocześnie nadal będąc z Vegetą zbyt słabym by sparować się we 2ch z Freezerem (teoretycznie gdzieś tam jest jeszcze Orange Piccolo i Gohan Beast), ale jeśli teraz pokonają Freezera, to taki Uub kogo jeszcze silniejszego miałby mieć za przeciwnika potem ... ?

A obecna saga by rozbudowała wątki przed walką z Cell Maxem i pokazała w końcu trening Broly'ego, którego w filmie nie było jako tako...

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
Myślę że Frizer wykorkuje w następnej historii po Super Hero, nie widzę dla niego większej perspektywy jak straszak dla Goku i Vegety by trenować przez jakiś czas, a potem dostanie ostateczny oklep.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Kenji Harima napisał(a):
a za Capsule Corporation będzie odpowiadać drużyna Pilafa i Goten.
Jest jeszcze Bra, a póki co, Brief ma się dobrze, więc Bra se dorośnie
bardyt napisał(a):
Niemniej, czysto teoretycznie, luzak Trunks mógłby być idealnym prezesem, gdyby zaczęło mu zależeć na rodzinnym biznesie. Nie byłby technicznym marzycielem wiecznie w pogoni za perpetuum mobile niczym Tokunoshin Ōmori, a „egzekutorem”, wykonawcą, CEO, który twardo stąpa po ziemi (trochę ironicznie to brzmi, bo obecnie „szuka akcji”, ale tentego), wszak nie od dziś wiadomo, że owce potrzebują pasterza (a naukowcy team leadera).


bardyt napisał(a):
Gohan Beast
Wydaje mi się, że Gohan Beast już nie wróci, przynajmniej nie w takiej formie i z taką ilością czasu antenowego/paneli w mandze. Gohan jest uczonym, naukowcem.

Alkis napisał(a):
Frizer wykorkuje
Nie widzę tego, w DBS już raz umarł, nie po to go Whis wskrzeszał, by mieli go mordować, nie zabił przecież Granoli, tylko złola Eleca i sierotę Gasa (jak Vegeta Kiwiego „sierotę” i Dodorię „złola”). Taki Freezer jest dobrym bodźcem dla Gokū i Vegety i - imho - powinien już zostać na stałe.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
bardyt napisał(a):
A jak myślicie, jakie są szanse, że odgrzewany Freezer w formie Black, będzie z pomocą TIME SKIP, sparował się również z Uubem?
Tylko po co tak kombinować z tym Freezerem? Uub dostaje przeciwnika na kolejnym ToP lub innym turnieju stanowiąc takiego czarnego konia przechylającego szalę zwycięstwa jak Siedemnasty.

Zabijanie po raz trzeci Tyrana niezależnie kto to zrobi (a nawet czwarty licząc Namek) to fabularny strzał w stopę.
Po co, na co i dlaczego po raz enty kręcić sagę wokół niego??? Naprawdę tak ciężko o przeciwnika z pozostałych Wszechświatów?

Jeszcze na upartego kupiłbym plot twista, że kolejną batalię z Freezerem przerwałby ktoś totalnie trzeci i budować na tym postać. Oczywiście potencjalny przeciwnik, ale to trzeba chcieć. Z C(w)ellem w czasie całej afery z Doktor Gero się udało.

vegeta391 napisał(a):
Jest jeszcze Bra, a póki co, Brief ma się dobrze, więc Bra se dorośnie
Szczerze mówiąc to totalnie o niej zapomniałem
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
Wszystko z Frizerem jestem wstanie kupić, niech go zabiją, robią z niego straszaka by motywować Goku i Vegete, cokolwiek byle by ostatecznie nie stał się tym nawróconym na dobro, bo coś się boje że gdyby scenariusz Frizera final bossa poszedł w odstawkę, to Toriyama chętnie z niego zrobi drugiego nawróconego Vegete/Piccolo.
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
Przetłumaczony dzisiejszy wywiad z Toyotaro przez ludzi z DragonWorlda

,,W sierpniowym rozdziale mangi DBS po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć Frizera w nowej formie. Dziś Toyotaro udzielił wywiadu w programie Weekly Dragon Ball New, w którym opowiedział o tej postaci. Oto najważniejsze informacje:

Wraz z pojawieniem się Frizera Toyotaro czuł, że historia [saga z Granollą] faktycznie powinna była się zakończyć. Jego występ był planowany od samego początku historii, był on swego rodzaju ukrytym głównym bohaterem, o którym była mowa na przestrzeni całej sagi. Zaznaczył, że "koniec końców wszystko wraca do Frizera". Niektórzy mogli uważać, że został on wprowadzony zbyt nagle, lecz Toyotaro czuł, że było to konieczne.

Czarny kolor Frizera wydawał się być jedynym, który mógłby stanąć ponad kolor złoty. Złota barwa została przyrównana do złotego medalu (najwyższego z trofeów), a czarny porównano z czarną dziurą w kosmosie. Te dwa kolory zostały żartobliwie skojarzone z kolorami kart kredytowych, w których to czarna karta kredytowa jest wyżej w hierarchii od złotej. Według Toyotaro żaden inny kolor nie pasowałby tak bardzo.

Ulubioną sceną Toyotaro było lądowanie Frizera na planecie Płatkonia.

https://www.facebook.com/2205344596208469/po ... eUy265Scl/

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Alkis: 03.01.2023, 19:07
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Ale mnie ten Toyotarō zaskakuje, Scale, Ruler, Compas, Chalk, Filer

Obraz

Ciekawe, czy nad tym tak pracowali tyle miesięcy, by imiona pasowały do Eraser i Sharpenera. Szacun za kontynuowanie motywu Toriyamy, Toei Animation nie podołali z lokatą Angelą, chociaż pewnie miała ona być tylko kontrą dla kucykowej Devil.

W następnym rozdziale Mài ma już być obecna w szkole chłopaków. Wierd, wierd, wierd.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Alkis napisał(a):
bo coś się boje że gdyby scenariusz Frizera final bossa poszedł w odstawkę, to Toriyama chętnie z niego zrobi drugiego nawróconego Vegete/Piccolo.
To się nie stanie, bo inaczej już dawno zostałoby coś zrobione w tym kierunku. Tym bardziej, że w jego przypadku jest o tyle łatwiej, że całą winę na powstanie "zła" w tej postaci można by wygodnie zrzucić na Cold Daio i voila. Temat zamknięty.

Druga sprawa, która jest istotniejsza, że istnieje niemało uniwersów, czy to w japońskiej, czy amerykańskiej popkulturze w których mordercy, tyrani, czy różnego rodzaju zwyrodnialcy mają się bardzo dobrze, a ich bytowanie uzasadnia "ranga" jaką posiadają w wykreowanym świecie. Zdarzy się, że nawet jeśli od czasu do czasu coś zniszczą, czy kogoś zabiją jest to traktowane w formie "wybryku" i generalnie rozchodzi się po kościach. Ba! Nie przeszkadza to by sporadycznie łączyli siły i pomagali sobie wzajemnie.

Antagoniści są bezkarni tak długo dopóki nie robią dymu na większą skalę, czy stają się niebezpieczni dla interesu protagonistów. Oczywiście nawet jeśli narażają się bohaterom nie oznacza to zgonu tylko "powstrzymanie", gdyż jak mówiłem ranga sprawia, że pozostają.

Nie widzę żadnego powodu dlaczego Frizer nie miałby być tego typu postacią.

Trzecia zabijanie go po raz enty to fabularny strzał w stopę. Nieważne, czy zrobiłby to Vegeta, Goku, czy ktoś zupełnie inny. Jest moment gdy nie można bardziej wycisnąć soku z cytryny.

Oczywiście istnieje ryzyko, że dziadek znowu posłucha jakiegoś fabularnego hamulca z dbroomu, bo z wiekiem stał się jeszcze bardziej "otwarty" na zdanie innych (widać ewolucja nastąpiła w sympatycznego staruszka, a nie zgryźliwego), ale do tej pory "nie niszczył" tożsamości swoich postaci poza ostatnim fikołkiem w Super Hero związanym z "medytacją" i reakcją Goku na to. No, ale tutaj winnego szukam w Toei.

Jeszce co do samego Tyrana i jego potencjalnych motywacji. Po walce z Cabbą na ToP mówił, że chce zebrać "Super Smocze Kule" i kontrolować bogów. Skoro tak się zboostował i wykorzystał Saiyaninów jako sparringpartnerów to możliwe, że zacznie podróżować od wszechświata do wszechświata kosząc bogów zniszczenia. Chociaż kosząc to za dużo powiedziane, ale zwyczajnie się sprawdzić, bo w naturze Freezera jest dominacja.

Ewentualnie samego Beerusa co by było spoko, bo męczy mnie już to ciągłe przeszacowywanie kota i robienie z niego uber kozaka tłumacząc to wszystko wygodnie "treningiem". Zgrzyt jest tylko jeden -> "góra" miała totalnie wywalone gdy Zamasu robił swoją czystkę, więc teraz mieliby się przejąć powtórką ze strony śmiertelnika? Nie klika mi się to.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Druga sprawa, która jest istotniejsza, że istnieje niemało uniwersów, czy to w japońskiej, czy amerykańskiej popkulturze w których mordercy, tyrani, czy różnego rodzaju zwyrodnialcy mają się bardzo dobrze, a ich bytowanie uzasadnia "ranga" jaką posiadają w wykreowanym świecie.
Akurat w anime/mangach niekoniecznie cokolwiek takiego kojarzę (w szczególności zwyrodnialców, a nie komediowych przeciwników). Anime z rodzaju "fabularnych", jak bardzo długie by nie były, zwykle dążą jednak do zakończenia, więc ktoś taki albo w końcu jest pokonywany, albo się nawraca, czyli jak to było zawsze w DB. Sytuacja z Freezą jest niestandardowa i chyba autorzy sami nie wiedzą, jak to dalej ruszyć, żeby historia nie stała się denna, skoro od tylu lat nic z nim nie robią. W ostatniej sadze musiał się pojawić choćby na tę chwilę, bo jak pisałem, od początku dotyczyła właśnie jego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Akurat w anime/mangach niekoniecznie cokolwiek takiego kojarzę (w szczególności zwyrodnialców, a nie komediowych przeciwników). Anime z rodzaju "fabularnych", jak bardzo długie by nie były, zwykle dążą jednak do zakończenia, więc ktoś taki albo w końcu jest pokonywany, albo się nawraca, czyli jak to było zawsze w DB
Dlatego napiszę to po raz enty na forum, że żeby wszyscy byli zadowoleni, a czytelnik nie miał dysonansu poznawczego to Freezer zostaje bogiem zniszczenia. To jedyna słuszna droga dla niego, a twórcy sami dali temu furtkę, gdyż śmiertelnik może ubiegać się o zostanie Hakaishinem. Jest "nawrócenie", ale akurat takie zgodne z naturą Tyrana.

Z serii takich bardziej popularnych i balansujących na granicy shonena to Grappler Baki, a głównie chodzi o jego ojca Yujiro. Słyszeć na pewno słyszałeś. Z amerykańskich komiksów to np. Lobo.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Śliski temat z tym zostawaniem Bogiem Zniszczenia i przewidywalny, bo chyba każdy się tego spodziewa. Pewnie w grę wchodzi tylko siódmy wszechświat, skoro z niego pochodzi, więc Beerus musiałby wrócić do cywila - to akurat mogłoby być w tym najciekawsze, bo on obecnie nic nie robi poza jedzeniem puddingu.

Jeśli Freeza zostanie tym bogiem, to raczej też nie będzie nic robił i na tym jego rola się skończy - dobre raczej na finał serii. Co do ostatniego zdania, oczywiście to nie musiałoby tak wyglądać, można sobie wyobrażać różne zawiłe scenariusze, ale bądźmy realistami. Choć mnie osobiście się wydaje, że twórcy bardzo chcieliby zrobić z DB coś w stylu marvelowego uniwersum, gdzie jest kupa niezależnych postaci, filmów itd., a co dla producentów najważniejsze - dużo pieniążków. Ja jednak bym nie chciał.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
Pewnie w grę wchodzi tylko siódmy wszechświat, skoro z niego pochodzi,
A dlaczego? Champa i Beerus nie pochodzą chyba z dwóch różnych wszechświatów, nie?


Shounen napisał(a):
Choć mnie osobiście się wydaje, że twórcy bardzo chcieliby zrobić z DB coś w stylu marvelowego uniwersum, gdzie jest kupa niezależnych postaci, filmów itd., a co dla producentów najważniejsze - dużo pieniążków. Ja jednak bym nie chciał.
Póki co, bardzo słabo im to idzie, bo oprócz Jaco i Episode of Bardock nic w tej materii się nie podziało. Ja bym był za, tak długo, jak te wypuszczki trzymałyby poziom. Marvela nie lubię, a kinowy to nuży mnie i momentami wręcz brzydzi (patrz Guardians of the Galaxy, Deadpool), więc niech nie idą drogą disnejowską.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
A dlaczego? Champa i Beerus nie pochodzą chyba z dwóch różnych wszechświatów, nie?
To są bliźniacze wszechświaty, dlatego są braćmi, ale w sumie nie wiadomo, jak to działa. Może na początku był jeden wszechświat, a oni w nim.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Jeszcze w kwestii serii gdzie źli mają się dobrze to zapomniałem o One Piece. Przecież połowa piratów, czy "wolnych ludzi" to zwyczajni kryminaliści, a łomot od "Słomianych Kapeluszy" nie nawraca ich na żadną "właściwą" drogę tylko odcina od wpływów: osobistych, politycznych etc. To, że nie pokazują nam ich dalszych wybryków, które prawdopodobnie dzieją się offscreenowo nie oznacza, że taki Kuro, czy Don Krieg nie robią syfu. Nie wspomnę o Crocodileu. Jeśli kogoś nie zawinęła Marynarka to ciężki los szaraczków tego uniwersum.

Shounen napisał(a):
Śliski temat z tym zostawaniem Bogiem Zniszczenia i przewidywalny, bo chyba każdy się tego spodziewa. Pewnie w grę wchodzi tylko siódmy wszechświat, skoro z niego pochodzi, więc Beerus musiałby wrócić do cywila - to akurat mogłoby być w tym najciekawsze, bo on obecnie nic nie robi poza jedzeniem puddingu.
Według Toyotaro Beerus od czasu walki z Goku w SSG oprócz spania jeszcze "trenuje" dlatego jest cały czas takim kozakiem. Gdzie i kiedy nie wiadomo, bo Saiyanie siedzą mu na planecie prawdopodobnie 24/7, ale "trenuje".

Sądzę, że kandydat na boga zniszczenia niekoniecznie musi obalać hakaishina z rodzimego i zajmować jego miejsce tylko śmiertelnik ma swobodny wybór "ofiary", choć słowa kota do Vegety przeczą tej teorii plus przygotowania Toppo. Możliwe, że przeszedłby kolejny etap treningu/rytuału gdzieś poza U7. Myślę, że da się rozbudować ten cały wątek Hakaishinów i nie trzeba IMO tego robić na koniec DB. To po prostu zamknięcie historii postaci, a częstotliwość występowania Tyrana byłaby taka jak np. Buu, czy Mister Satana.

Shounen napisał(a):
Choć mnie osobiście się wydaje, że twórcy bardzo chcieliby zrobić z DB coś w stylu marvelowego uniwersum, gdzie jest kupa niezależnych postaci, filmów itd., a co dla producentów najważniejsze - dużo pieniążków. Ja jednak bym nie chciał.
To już wybrzmiewa jakoś od roku z Twoich postów Ja osobiście nie mam nic przeciwko i nawet widziałbym żeby te osobne produkcje tworzyło inne studio, bo "skala" jest zwyczajnie za duża żeby kisić bohaterów tylko w ich własnym Wszechświecie tworząc absurdalne powerupy dla przeciwników pisanych "na kolanie" plus jest niemało wątków, które można rozwinąć tylko poza U7 np:

-Ukazanie reszty z piątki "najpotężniejszych wojowników" z całego multiwersum. Do tej pory poznaliśmy tylko Grand Priesta.
-wycieczka do U6 na planetę Sadala, bo Vegeta chce poznać swojego odpowiednika
-Tajemniczy "złoczyńca" (w mandze demon) z U11
-Możliwa trzecia "siła" bogów balansująca Kaioshinów i Hakaishinów do której należy m.in Zalama i możliwe kilka/kilkanaście innych postaci

Gdzieś między tym wszystkim kolejne edycje ToP, bo Zenusie lubią "oglądać walki". I mógłbym tak wymieniać i wymieniać i wymieniać.

Moim zdaniem już po podaniu informacji, że uniwersum posiada tyle Wszechświatów to Dragon Ball weszło na tę samą drogę co amerykańskie komiksy. To się może nie podobać purystom, którzy z nieznanych mi przyczyn twardo chcą się trzymać tych mistycznych "japońskich standardów" i kameralnych historii, co jest dziwne, bo Toriyama zawsze czerpał (i czerpie) garściami z amerykańskiej popkultury oraz z zunifikowanego wschodu i zachodu w postaci Hong Kongu, a samej Japonii było tam mało.

Może nie tyle co kot napłakał, ale niewiele więcej. Nie licząc humoru, czy elementów shinto to DB zawsze był bardzo uniwersalną produkcją stąd tyle fanów na całym świecie.

Kameralne historie jak najbardziej, ale jako rozwój/temat dla mniej potężnych osobników tj. Piccolo, Gohan, Goten, Kuririn, Trunksy, Pan, Uuby itd. Niby to o czym piszę ma miejsce, ale tempo jest ekhem... delikatnie mówią ślimacze.

vegeta391 napisał(a):
Marvela nie lubię, a kinowy to nuży mnie i momentami wręcz brzydzi (patrz Guardians of the Galaxy, Deadpool), więc niech nie idą drogą disnejowską.
Patrząc na strukturę wieloświata DB, "Suppamana" od Aralki, wybryki Zamasu, Pride Troopersów z U11 (ichna Liga Sprawiedliwości), Jiren = Batman z siłą Supermana to Toriyama zdecydowanie woli "stajnię" DC, więc Marvela próżno tutaj szukać.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Wiem, że temati Milfa Mai był poruszany stronę wcześniej, chciałbym jednak dopytać - czy ona ma tylko w dowodzie te 50 lat, a psychicznie jest nastolatką? Czy też pamięta wszystko co robiła za młodości Goku i faktycznie jest 46 latką zaklętą w ciale nastolatki?
Czy też manga/strony bonusowe tego w żaden sposób nie precyzują?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
To to samo co z Goku w GT gdy z 52 latka stał się znów 12 latkiem, jedyne co się zmieniło to wiek i rozmiar, ale mentalność ta sama.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 46, 47, 48  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super (manga)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook