Forum Dragon Ball Nao

» Katyń

Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Katyń, jeden z najbardziej oczekiwanych filmów. Najnowsze dzieło Andrzeja Wajdy i polski kandydat do Nagrody Amerykańskiej Akademi Filmowej w kategorii najlepszy fikm nieangielsko języczny.

W ostatnia sobote miałem okazje obejrzec to dzieło w knie.
O swoich wrażeniach opowiem nieco póxniej, ale co wy o nim myślicie?

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Tak więc byłęm ta tymże filmie razem z klasą w tą sobotę. Na początku film jest raczej monotonny, akcja wolno się toczy. Jednak z biegiem czasu nabiera tempa.
Jest to bardzo smutny obraz prześladowań Sowietów głównie na polskich oficerów. Wywożą ich do obozów śmierci , gdzie następnie nie wiedzącym o niczym polskich obywateli, rozstrzeliwują.
Niekiedy sceny są drastyczne, zwłaszcza końcówka, która mną dosłownie wstrząsnęła. Głównie to, że ci oficerowie widzieli na własne oczy pomordowanych w wielkim dole swoich przyjaciół ze służby, następnie oni także byli rozstrzeliwani.
Rodziny ofiar żyły w ciągłbym przeświadczeniu, że ich mężowie ciągle jeszcze żyją, żyły tylko nadzieją. Sowieci "wkręcali" Polakom, że tychże ludzi zamordowali Niemcy, jednak prawda była gdzie indziej.

Ogólnie rzecz biorąc film nie był aż taki wciągający, ale trzeba było go raczej obejrzec, zeby poznac prawdziwą historię Obozu w Katyniu..
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Z opisu Ishido wynika jasno, że na ten film raczej na pewno się nie wybiorę. Powiem więcej- na pewno go nie obejrzę z własnej woli, albo z potrzeby psychicznej. Dlaczego? To film z rodzaju tych, których nie wypada negatywnie komentować, czy krytykować. Raz zacząłem z "Karolem" u mnie w klasie na polskim.... Reakcja była raczej natychmiastowa i wyjątkowo, jak na moją klasę, gwałtowna- każdy z obecnych miał ochotę sponiewierać Paintballa za to, że OBRAŻA pamięć o JPII, mówiąc, że film ma słabe zięcia i wygląda jak telewizyjna produkcja za małe pieniądze. Tak samo będzie z "Katyniem". Wszyscy się zachwycą, bo w końcu film o tragedii jest, no nie? Jak można obok tragedii przejść tak obojętnie?! Montaż, scenariusz, inwencja etc. Same ostre zdjęcia nie wystarczą, żeby mnie przekonać. Jeśli film będzie nudny, to klapa. Ale i tak w telewizji usłyszymy same zachwyty. W końcu tragedia. No i nagrodę Akademii też dostanie. W końcu tragedia. Prawie jak 11.IX!


ps.: Za ostatnie zdanie przepraszam. To faktycznie mogło kogoś "dotknąć". Chodziło mi o pokazanie, w jaki sposób będzie oceniany film. Pod względem tragedii, a nie jakości wykonania "Katynia".
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ogólnie rzecz biorąc film nie był aż taki wciągający, ale trzeba było go raczej obejrzec, zeby poznac prawdziwą historię Obozu w Katyniu..
W celu sprostowania tej wypowiedzi.
Obóz nie znajdował się w Katyniu, lecz w Kozielsku. Poza nim były jeszcze dwa obozy, w których pzretrzymywano poslkich oficerów i przedstawicieli inteligencji- Ostaszków i Starobielsk.
W Katyniu odkryto masowąe mogiły, w której odnaleziono 4253 ciała więźniów obozu Kozielsk.
Więźniów z Ostaszkowa i Starobielska mordowano w Charkowie i Miednoje. Ostatnio odkrywa sie tez nowe miejsca, w kórych dokonywano zbrodni katyńskiej, między innymi Bykownia.
Ogólnie liczbę zamordowanych wiosną 1940 roku oficerów szacuje się na 14 500 osób, a udokumentowana liczba wszystjich ofiar to 21 857 osób.
Pogrom przeżyło 448 oficerów. Między innymi jeden z bohaterów filmu, ppor Jerzy. Choć jest on za pewne postacią fikcyjną.

Co do samego filmu.
Wielkim atutem dzieła jest mocne oparcie o dokumenty dotyczące zbrodni- pamiętniki i zapiski więźniów istnieją do dnia dzisiejszego,a rezyser umiejętnie je wykorzystał. Stąd też sceny z zycia w Kozielsku są niezwykle realistyczne. Nadzieje żołnierzy na powrót do domu i na pole walki, domysły na temat ich własnej przyszłości. Osobiście najbardziej wzruszyła mnie Wigilia.
Co do akcji. To nie ejst film sensacyjny, więc akcja toczy sie dość spokojnie, ale jednocześnie wciąga.
Scenariusz jest doskonały. Spojrzenie na zbrodnię, jakie przedstawia film, jest niezwykle zindywidualizowane.
Bardzo mocno podkreśla sie tez role moralności w ocenia zbrodni, oraz odwage ludzi, którzy nie bali sie mówić prawdy.
Nie chcę zbyt głęboko wnikac w samą treść.
Jedno jednak powiedzieć muszę. Obraz samej zbrodni, której dokonano w Katyniu, jest porażający.
A cisza, która towarzyszyła napisom końcowym i wszystkim ludziom, kórzy opuszczali kino, dopełniała ten efekt.
Film jest trudny w odbiorze, jeśłi nie zna sie czszegułów historii stosunków polsko- radzieckich, ale jednocześni pozwala wszystkim widzom pozanć sens słowa Katyń.
Osobiście gorąco polecam.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bylem w niedziele na Katyniu. Nie spodziewalem sie niczego wielkiego, bo to w koncu film historyczny i produkcji polskiej. Ale mi sie podobal, i wcale a wcale nie uwazam by byl nudny. Przynajmniej sie z niego dowiedzialem czegos wiecej, niz z lekcji historii.

paintball_0 napisał(a):
W końcu tragedia. Prawie jak 11.IX!
Co to za durne porownanie?...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Szczerze? Film nie imponował jakoś strasznie chodź nie mogę powiedzieć, że był zły, ot prosta fabuła(w ogóle nie trzymała się kupy, strasznie porozrzucane sceny, szybka zmiana wątku itp.
), która zmierzała do punktu kulminacyjnego(czyli końcówki filmu).
Byłem na nim 22.09 z klasa, w ramach odpracowania 02.11.

Nie skupiono się głównie na zbrodni katyńskiej, próbowano rozwijać inne wątki, od chociażby wątek miłosny. Nie pamiętam imion, córka generała z bratankiem/siostrzeńcem Maji. Postać epizodyczna potrącona przez patrolujący sowiecki samochód.

Nie mogę powiedzieć, że film mnie znudził, bo nie spałem na nim. Dla mnie to był bardzo ważny film, jako Polak jestem dumny, że ktoś wreszcie zrozumiał, że trzeba to pokazać światu. A sam film, a szczególnie sceny egzekucji zrobiony zostały dobrze.

Podobała mi się rola rotmistrza (Artur Żmijewski), zdecydowanie pasował do tej roli. Jego oddanie sprawie i wierność Rzeczpospolitej, gotowy oddać życie za ojczyznę, jak wielu innych oficerów.

Gotenkskun napisał(a):
paintball_0 napisał(a):
W końcu tragedia. Prawie jak 11.IX!
Co to za durne porownanie?...
Popieram, nie uważam, że 11 Września był jakąś straszną tragedia. Owszem odbiło się to echem po całym świecie, ale porównywanie do zbrodni katyńskiej gdzie zginęło ponad 10 tys. ludzi jest nie na miejscu. Zupełnie inna skala dla obu wydarzeń.

To chyba tyle Film 7/10

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Ech... Przeczuwałem, że minie ktoś źle odbierze, czy nie zrozumie. No to się wytłumaczę: W jaki sposób będzie szanowne Jury oceniać naszą polską produkcję? Nie jako "arcydzieło pana A. Wajdy, na które poszło mnóstwo (jak na nasze realia) kasy, ale jak "Film obcojęzyczny" z jakiegoś państwa, o którym wiedzą tyle, co my o Zimbabwe. Ale jeśli powie się im, że film jest o masowym mordzie bogu ducha winnych ludzi, to do czego to sobie przyrówna taki Amerykanin? Mają w historii swojego kraju takie wydarzenie? Więc co zostaje?
A własne filmy o 11.IX nakręcili i SAMI sobie je jako arcydzieła ocenili (AMERYKAńSKA Akademia Filmowa!). No i przede wszystkim CAŁY CZAS rozmawiam o FILMIE, a nie sprzeczam się, czy tragedia, czy nie. Właśnie dlatego tak nadużywałem słowa "tragedia". Bo zamiast ocenić film w miarę obiektywnie, wszyscy skupiają się na "tragedii" a nie jakości filmu.

Mam nadzieję, że jakoś sensownie wytłumaczyłem o co mi chodziło. I że mnie zrozumieliście.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Słysząc opinie innych film będzie wyglądać na bardzo dobry. Jeszcze nie wiem jaki jest, wypad do kina nastapi 6.10, więc mam trochę czasu. Mimo wszystko mniemam, że podobna tematyka nie może być zła. Dlaczego? Albowiem należy do tych ambitniejszych, gdzie mniej ważna jest sama akcja a wymowa symboliczna. Jedyne co go może chyba schrzanić to zła konstrukcja i ogólnie mało wymowna rezyserka, ale z tym poczekamy.

Na razie rezerwuję sobie tutaj miejsce. Po obejrzeniu wyrażę się dosadniej i dłużej.


No i już od dawna zapowiedziany edit.
Z opiniami o Katyniu spotykam się już od dosyć dawna. Były one skrajne od bardzo negatywnych po wręcz fanatycznie wychwalające. Prawda leży pośrodku z przewagą na drugie. Podoba mi się fakt, że film nie jest przesadnie patetyczny, tudzież jego kolorystyka utrzymana w ciemnych i szarych odcieniach ładnie zgrywa się z powyższym. Duży minus to kompozycja - o samej zbrodni jest wspomniane dwa razy: pierwszy w gazetach, drugi sam mord. Zdecydowanie ten fakt działa na niekorzyść filmu i psuje efekt. Sama końcówka jest w swej istocie ukazana bardzo dobrze. Po prosty zamiast tragicznie wyciskajacego łzy obrazu pomordowanych, widzimy spychacz zasypujący groby, terkot tej maszyny i ciszę w tle... Po czym obraz ciemnieje. W sposób doskonały obrazuje to bezdusznośc ludzką.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
Ja z klasą idziemy na film "Katyń" w tę sobotę, w ramach odrabiania 2 listopada . Nie jestem zbytnio zadowolony, ponieważ nie lubię dramatów, nie lubię dramatów wojennych i nie lubię polskich dramatów wojennych (ogólnie większość polskich filmów jest do kitu według mnie). No ale zobaczymy co to będzie, jeśli nie zasnę . Jak już obejrzę, to zedytuję tego posta i napiszę czy mi się podobało (ale na pewno mi się nie spodoba).

EDIT
Tak jak obiecałem. Film tak jak przewidywałem w ogóle mi się nie podobał. Jak już mówiłem nie lubię dramatów, tym bardziej wojennych, tym bardziej bardziej polskich. A wsypać też się nie mogłem, bo co chwilę światła włączali, a jak zrobiłem sobie poduszkę z kurtki, to mnie oparcie uwierało w żebra . Film do kitu, według mnie, głupio się zaczyna, głupiej się kończy, i ma głupie rozwinięcie. Takie moje zdanie. Serdecznie nie polecam .
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
RemaZ napisał(a):
EDIT
Tak jak obiecałem. Film tak jak przewidywałem w ogóle mi się nie podobał. Jak już mówiłem nie lubię dramatów, tym bardziej wojennych, tym bardziej bardziej polskich. A wsypać też się nie mogłem, bo co chwilę światła włączali, a jak zrobiłem sobie poduszkę z kurtki, to mnie oparcie uwierało w żebra . Film do kitu, według mnie, głupio się zaczyna, głupiej się kończy, i ma głupie rozwinięcie. Takie moje zdanie. Serdecznie nie polecam .
Z twoej wypowiedzi wynika, że podszełeś do tego flimu bez zbytnich emocji, przemyśleń o te straszliwej zbrodnii. Piszesz,że głupio się zaczyna się głupio i głupio się kończy????? Co to za głupoty! To nie jest film z wątkiem wymyślonym przez autora, tylko został on zrealizowany na podstawie prawdziwych wydarzeń! Nie chodzi tu o to,czy ktoś lubi dramaty wojenne, czy nie. Pan Andrze Wada chciał pokażać nam obraz, wymiar, tych starszliwych mordów, zrobił też to dla swojego ojca, który zginął w Katyniu!
Film jest dobry, obejrzałem go dzisiaj i podczas seansu nie patrzyłem na niego od strony techniczne np. grę aktorów. Podszedłem do niego bardziej emocojnalnie, niby nie było mnie wtedy na świecie, nie dotyczy mnie to, ale wiem,że coś takiego nie może nie zostać zauważone.
Około 15-22 tysięcy tyle osób zginęło, został zamordowany "kwiat" polskie inteligencji, sowieci chcieli nas sobie podporządkować, nie mogli pozowlić na byt osobom, które na pewno stanowlili by dla nich później zagrożenie, wiele rodzin straciło swoich bliskich, polski NARÓD wiele przeżył, okupacja, potem odzyskanie niepodległości i znów niewola, tylko że ta niewola przyniosła miliony ofiar śmiertelnych, nasi rodacy ginęli n froncie, w obozach koncetracyjnych, lub po prostu zostali rozstrzealni tak jakw Katyniu, strazał w tył głowy.
Film mną wtrząsnął, serce bolało gdy córka żegnałą się z oficerem, lub żona czekałą na męża, i koniec.... Ruscy... strzał w tył głowy,śmierć, tylu ludzi, po prosty tragedia. Rosjanie do tej pory się nie przyznają do tej zbrodni...
Nie żyłem w tych czasach i za to mogę dziękować, ale nie można o tym zapomnieć, wkurza mnie postawa nietórych ludzi wobec tej zbrodni, np dziś w kinie po sensie, słysze rozmowę dwóch dziewczyn:
- I co masz urazę do Rosjan? Bo ja nie.
- phi też nic do nich nie mam no coś ty!
Jak tak można mówić!!! Jak można nie mieć urazu do kogoś kto zabijał, modował z zimną krwią, a potem nie miał odwagi się do tego przyznać!
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Na filmie byłam w ubiegły piątek, razem z klasą. Spodziewałam się zwykłego dramatu, ale pomyliłam się. Film był naprawdę piękny. Cała fabuła, dbałość o szczegóły. Szczególnie ubrania, wystrój wnętrz i mundury. Dokładne zapiski, ludzkie tragedie.

Dai Kaiosama napisał(a):
Osobiście najbardziej wzruszyła mnie Wigilia.
Mnie również. Mowa generała była naprawdę wspaniała. Poruszyła mnie też sytuacja, gdy niemieccy urzędnicy zmuszali generałową do przeczytania oświadczenia. Jej upór i odwaga zrobiły na mnie duże wrażenie.

Dai Kaiosama napisał(a):
Jedno jednak powiedzieć muszę. Obraz samej zbrodni, której dokonano w Katyniu, jest porażający.
A cisza, która towarzyszyła napisom końcowym i wszystkim ludziom, kórzy opuszczali kino, dopełniała ten efekt.
Gdy oglądałam scenę rozstrzeliwania serce podskoczyło mi do gardła. Jestem bardzo wrażliwa i nie trzeba wiele, by wywołać u mnie niemały wstrząs czy łzy. Do tego ta cisza na sali i różaniec w ręku lotnika. Przez dwie godziny nie mogłam dojść do siebie.

Film gorąco polecam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Z twoej wypowiedzi wynika, że podszełeś do tego flimu bez zbytnich emocji, przemyśleń o te straszliwej zbrodnii. Piszesz,że głupio się zaczyna się głupio i głupio się kończy????? Co to za głupoty! To nie jest film z wątkiem wymyślonym przez autora, tylko został on zrealizowany na podstawie prawdziwych wydarzeń! Nie chodzi tu o to,czy ktoś lubi dramaty wojenne, czy nie.
A więc twoim zdaniem, Michesz, w filmie nie ważny jest montaż, zdjęcia, scenografia i wszystkie inne składowe techniczne, ani klimat, czy ogólny design obrazu, skoro i tak jest o Tragedii? Pewnie podobnie myślano, kręcąc "Wiedźmina"- nie ważne, że zdjęcia byle jakie, gra aktorska do d... rzyci i w ogóle smok gumowy! W końcu to Wiedźmin! Nasza duma narodowa w świecie fantasy! Liczy się tylko to, że taki film powstał ku pamięci A.S.'a i polskiej fantasy, a nie to, że ogólnie film pod względem technicznym jest gorszy od zagranicznych telewizyjnych produkcji! Bo przecież nie wypada się źle wypowiadać o ekranizacji takiego Klasyka, nie?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
paintball, przestalbys juz...

Byles na tym filmie, czy nie?
Jesli byles, to powiedz, czy "montaż, zdjęcia, scenografia i wszystkie inne składowe techniczne, klimat, czy ogólny design obrazu" Ci nie odpowiadaly, byly okropne, itp. itd. A nie piszesz juz ktoregos z kolei posta o tym samym, niczego nowego nie wnoszac. Prawda jest taka, ze zalozeniem rezysera (nie byle jakiego) bylo przekazanie widzom informacji o zbrodni katynskiej, o ktorej pewnie nadal wielu Polakow nie ma pojecia, a nie stworzenie super odjazdowego mega hitu na skale swiatowa.

Poza tym nalezy wziac rowniez pod uwage, to ze film ten jest produkcji polskiej, i jak na polskie realia wg mnie film nie byl zly.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Mihesz, przypominam że ten temat poświęcony jest samemu filmowi, a nie zbrodni, o której opowiada.
Jeśli chcesz mówić o samej zbrodni katyńskiej, załóż oddzielny temat.
Mam jednak nadzieję, że jesli to zrobisz, wykażesz się znajomością poruszanej tematyki.
Bo to, co napisałeś, nie odpowiada stanowi faktycznemu.
Z jednej strony piszesz, że Cię to nie dotyczy, a z drugiej, że podszedłeś do tego filmu bardzo emocjonalnie. Skąd się bierze ta nieścisłość?
Mnie zbrodnia katyńska dotyczy. I ie tylko przez wzgląd na to, że jestem autorem pracy na jej temat, że mój podpis widnieje na dokumencie upamiętniającym wmurowanie tablicy w 63 rocznice zbrodni(tablica znajduje sie w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie), że w swoim czasie aktywnie współpracowałem z Komitetem Katyńskim przy prowadzeniu wystawy poświęconej zbrodni, ale także dlatego, a może przede wszystkim dlatego, że jestem Polakiem, i co sam zauważyłeś, film opowiada historię mojego narodu.

Nie chce wdawać się w dyskusje pozostającą poza tematem,a więc poza filmem.
Na temat zbrodni warto i należy rozmawiać, czego dowodzi film p. Wajdy.
Ale nie w tym temacie.

pozdrawiam

ps. Rosjanie przyznali sie do zbrodni w grudniu 1991 roku podczas pierwszej wizyty w Moskwie ówczesnego prezydenta RP Lecha Wałęsy.

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Soty
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.994
Posty: 1
Dai Kaiosama napisał(a):
ps. Rosjanie przyznali sie do zbrodni w grudniu 1991 roku podczas pierwszej wizyty w Moskwie ówczesnego prezydenta RP Lecha Wałęsy.
Przyznali sie do zbrodni, owszem ale rownie dobrze mogli milczec.Takie "przyznanie" sie to policzek w twarz kazdemu Polakowi,to szczyt bezczelnosci i braku szacunku.To bylo ludobojstwo (szerzej znane jako zbrodnia przeciwko narodowi). Wykonany z pelna premedytacja mord.Wymordowanie inteligencji ktora bylaby przeszkoda przed rusyfikacja Polski.Zabili ok 50% kadry oficerskiej.Z tego wlasnie powodu przyznanie sie Rosji do "zbrodni" kazdy prawdziwy Polak ma gleboko w d***.Zemsta tez miala swoj udzial.Zabili Tych ktorzy ich "wielka i niepokonana" armie pogonili kilkanascie lat wczesniej.
Tam jeszcze komuna siedzi we wladzach.Wiedza ze gdyby przyznali sie do tego co zrobili to wielu by "zaginelo" nagle bez wiesci.Niemcy byli zli, ale Rosjanie byli dla Nas bezwzgledni.

Dai Kaiosama: Pisz na temat, OK? Jeśli chcecie dyskutować o zbrodni, to nie piszcie w dziale Film, ale załóżcie odpowiedni temat na HP.
Każda kolejna tego typu wypowiedź zostanie uznana za offtopic i usunięta.
pozdrawiam


Film oceniac kazdy moze ja chce, tyle tylko ze chodzi tutaj o przekaz.Nic dziwnego, skoro nadal ponad polowa Polakow pytana o Katyn mowi "Niemcy".
Wajda zle ten film "ulozyl",za duzo o rodzinach,za malo o zolnierzach ale nie ma sie co dziwic, on sam byl w takiej rodzinie.
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
mihesz napisał(a):
Piszesz,że głupio się zaczyna się głupio i głupio się kończy????? Co to za głupoty!
Sluchaj, mówię co myślę o tym filmie. Przecież też nie było tak że wszystko zaczęło się na moście a skończyło w rowie i akurat o tej kobiecie. Oceniam film, a nie historię. Jako film, "Katyń" mi się nie podobał. Mógł się inaczej zacząć (mógłby być inny początek, żeby wprowadzić trochę bardziej) i inne zakończenie bo według mnie, scena, że wszystkie ciała zakopują, to niezbyt im wyszła JAKO ZAKOŃCZENIE, że ta kobieta (nie pamiętam imienia) dowiedziała się co się stało z mężem i koniec.

dziś w kinie po sensie, słysze rozmowę dwóch dziewczyn:
- I co masz urazę do Rosjan? Bo ja nie.
- phi też nic do nich nie mam no coś ty!
Jak tak można mówić!!! Jak można nie mieć urazu do kogoś kto zabijał, modował z zimną krwią, a potem nie miał odwagi się do tego przyznać!
A czy mordowali obecni ludzie? No nie sądzę.

Pozdro
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Nie podobał mi się. Jak poszłam na to z klasą - bardzo się ucieszyłam, gdyż film mi się wydawał fajny. Niestety pomyliłam się. Fabuła była taka se, postacie takie ,,martwe".Zbrodnia katyńska była pokazana na jako-tako. Byle na odwal. Kolejna sprawa muzyka: nie mogłam jej wręcz znieść.
A dialogi po prostu takie, że mi szczena opadała z wrażenia- negatywnego.
Jednym słowem tak zwanie ,,ciągle patrzyłam na zegarek" podczas tego filmu i czekałam aż się on skończy(jak mój nauczyciel od niemca powiedział).
Poza tym beznadziejne zakończenie. Nie żebym nie lubiła filmów historycznych, wręcz przeciwnie , ale ten mi nie przypadł do gustu.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Vanessa Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Vanessa
Wiek: 30
Dni na forum: 5.541
Posty: 63
Za polskimi filmami nie przepadam, ale "Katyń" oglądało się przyjemnie. Słaba oprawa techniczna, sztuczne dialogi trochę dawały się we znaki, ale tematyka bardzo poruszająca. Scenariusz również była bardzo dobrze dopracowany. Dobrze, że akcja nie dotyczyła tylko bezpośrednio zbrodni katyńskiej, ale także przedstawiała jej dalekie skutki. Zakończenie mną wstrząsnęło, a ponury dźwięk jeszcze bardziej potęgował smutek .
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Tak na prawdę, ten według mnie ten film nie ukazywał na pierwszym planie zbrodni Katyńskiej. Nie. Źle powiedziałem. Nie ukazywał historii ludzi którzy tam zginęli.
Ukazywał historię rodzin, które czekały na powrót mężów, braci, synów z Katynia. Zauważcie, że na pierwszym planie są żony i siostry... nie oni... Taki Małaszyński, który był reklamowany na plakacie ma raptem góra trzy dialogi i to nie za bardzo długie.
Film jest dosyć ciekawy. Uważam, że Wajda w Polsce jest jednym z mistrzów filmów historycznych... Chwała mu za to!
A na filmie byłem z tatą... Jemu też film przypadł do gustu.
Polecam wszystkim! Teraz jest już na DVD, ale...
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Oj, nie dałem tu posta wcześniej To może przejdę do rzeczy.

Byłem na tym filmie ze szkołą jakoś dawno, na pewno grubo przed 2009 rokiem. Nie pamiętam dokładnie ze szczegółami tego co się działo, ale krótko mogę wyrazić swoją opinię. Raczej mi się podobał, zawsze lubiłem filmy wojenne, jednak do rewelacji to mu trochę brakuje. Duże wrażenie zrobił na mnie koniec, świetnie to zrobili i inaczej niż w wielu filmach do tej pory - dobry pomysł z zastąpieniem lejącej się krwi motywem z zasypywaniem ciał piaskiem. Początek i środek raczej był przeciętny, trochę nudno było szczerze powiedziawszy za pierwszej godziny oglądania. Spodziewałem się trochę lepiej ukazanej zbrodni katyńskiej, bo można było to trochę w moim odczuciu "ostrzej" pokazać. Gra aktorów nawet nie była zła, obsada dobra no i to co najważniejsze film swoje osiągnął - nominacja do oskara i przyciągnięcie do kin tłum ludzi, i za to należą się brawa dla Wajdy.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Katyń
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook