Forum Dragon Ball Nao

» Dlaczego lubisz Dragon Ball? ocena: 7,00 (głosy: 6)110

Strony: 1, 2  

Dlaczego lubisz Dragon Ball?

Dlaczego lubisz Dragon Ball?
Bo to fajne anime, w którym dużo się dzieje! 32,26% 10 32,26%
Bo każde anime Akiry Toriyamy jest cool! 6,45% 2 6,45%
Dlatego, że dzięki temu anime można oderwać się od szarej rzeczywistości! 61,29% 19 61,29%
Wszystkich głosów: 31
tynka-11 Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
tynka-11
Wiek: 27
Dni na forum: 6.045
Posty: 54
Dlaczego,niektórzy "fani"Dragon z Ball po tym kiedy ściągnęli to anime TV porzucili to.I teraz znam co najmniej 10 osób,które to lubiły i deklarowały się,cytuje"Będę lubił DB do końca życia.Nigdy się nie wyprę tego,że to lubię"(to słowa obietnicy"Fan Clubu Dragon Ball"założonego w Hoszowie,do którego należałam),a teraz wszyscy tylko JA to dalej lubię!Nawet Mój starszy brat twierdzi,że,cytuję"To ułomna BAJKA,dla ułomnych dzieci".Sam mnie uczył,że to anime!A teraz BAJKA!I to ułomna!Jeśli wiecie dlaczego Oni to tak porzucają?Ja nie wiem!

tynka-11
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Hm... a ile, ci którzy porzucili DB, mają lat?
W Twoim wieku, tj. około 12?
Jeśli tak, to ile oni mieli lat, jak zaczęli oglądać?

Ty być może też przestaniesz kiedyś lubić DB...
Różne czynniki mogą to spowodować.
Jak będziesz silna to więź przetrwa.

Ale z całą pewnością śmiem twierdzić, że ja nie przestanę

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Dlaczego polubiłem DB? Dlatego , zę dużo sie tam działo była walka i oczywiście super herosi którzy zawsze walczyli ze złem i wygrywali. MNie , małemu bodajże 7 letniemu bobkowi to się podobało. Teraz wiem ,że takie Naruto to jest znacznie bardziej rozbudowane, jednak wtedy DB rządziło .DB i nic więcej.I póki coś lubie , jak bedzie dalej to nie wiem.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Jako małe dziecię zostałem potężnie nasączony Dragon Ballem podobnie jak Star Warsami ale wracając do Dragon Balla, pamiętam te czasy, po szkolę rzucało się torbę w kąt i wchodziło w magiczny świat Son Goku i jego przyjaciół z tego co pamiętam Db leciał po południu a na drugi dzień były powtórki czy może odwrotnie, ale mniejsza z tym , w każdym razie oglądałem wieczorny i poranny seans nawiązując do wypowiedzi Filippo masz racje, dużo się tam działo, był liczne pojedynki , walka dobra ze złem no i Vegeta który był i jest moim ulubionym bohaterem Dragona Balla co prawda w pewnym momencie życia moja miłość do dragon balla osłabła , myślałem że się wypaliłem , rozkwit miłości nastąpił kiedy zakupiłem całą mangę , no i jak widać zajawkę mam do tej pory , żeby już nie przynudzać powiem prosto i na temat bardzo lubię Dragona Balla, to tyle z mojej strony.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
tynka-11 Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
tynka-11
Wiek: 27
Dni na forum: 6.045
Posty: 54
Tak!To cudowne anime!Nigdy nie zapomnę jak mój brat miał kartę w chipsach małego Gohana.W szkole sie o to bili!Aż Sławek ją podarł!Zawsze popołudniu o 16.00 rzucaliśmy wszystko i oglądaliśmy DB!Teraz też to oglądam.A wspomnienia o tym jak wszyscy to lubili powracają!

tynka-11
VegettoSSJ
Super Nameczanin
Super Nameczanin
VegettoSSJ
Dni na forum: 6.032
Posty: 119
Ja lubie DBZ bo to bardzo fajne i ciekawe anime. Wiele wzruszajacych poswiecen, duzo wspanialych walk. Dobrze wymyslone postacie. Lubie wspominac te czasy kiedy DBZ byl w TV... Hehe... Zbieralem karty, mialem nawet zabawki z DBZ...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
tynka-11 napisał(a):
Zawsze popołudniu o 16.00 rzucaliśmy wszystko i oglądaliśmy DB!
W tamtych czasach znaczna większość polskich dzieciaków z dostępem do TV to robiła

Podwórko na godzinę pustoszało. Tego to ja akurat sobie nie przypominam, opieram się na opinii innych.

A jak się kończyło za późno szkołę... katastrofa.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Pan Admin napisał(a):
A jak się kończyło za późno szkołę... katastrofa.
Płacz i zgrzytanie zębów, ewentualnie sępienie od rodziców, żeby DB raczyli nagrać. A jak nie? Cóż pozostawało, wstawało się o tej siódmej rano ekstra i oglądało przed szkołą.
Hmmm, a czemu lubię? Zaprawdę nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Chyba to wynika samo z siebie. Być może, że zajęło mi dobry kawałek życia i nie przestaje regularnie dawać o sobie znać wciąż zmuszając do poszukiwania wcześniej przeoczonych faktów lub wyciągać wnioski z poprzednich. Obiektywnie przyznać należy, że od tamtego czasu powstało wiele zacniejszych i bardziej ambitnych tytułów, lecz nie oznacza to, że mam porzucić wspomnienia starych dobrych czasów. DB w swoim gatunku jest bodajże najlepszą ze wszystkich pozycji.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Łocha Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 6.150
Posty: 28
Skąd: Opoczno
Wychowałem Sie na tym Anime a poza tym to ma ono świetną fabułę i jest całkiem fajny przebieg zdarzeń.
Zacząłem oglądać, kiedy miałem chyba 6 albo 7 lat

Łocha
Nedi Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Nedi
Wiek: 31
Dni na forum: 5.906
Posty: 78
Skąd: Jarosław
Nie wiem sama... Całe moje życie opiera sie na DB. To sie po prostu [ ort! ] kocha bez powodu ;]

Nedi
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
Ja również nie mam jakiegoś szczególnego powodu. To anime, a wtedy nie wiedziałem co to jest "anime", gdy pierwszy raz zobaczyłem na rtl7 to mnie po prostu [ ort! ] zaskoczyło. Siedziałem przed telewizorem z otwartymi ustami gdy Piccolo wyrwał sobie rękę podczas walki z Goku i nie mogłem się powstrzymać żeby nazajutrz nie obejrzeć kolejnego odcinka. I tak zaczęło się regularne siedzenie przed TV i zafascynowanie Dragon Ballem. Ja również uważam, że nie przestanę lubić DB. To anime mnie zafascynowało i tego się trzymam.
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Oglądam żeby oderwać się od szarej rzeczywiestości...
Jak odlądam Dragon Balla od razu [ ort! ] inaczej się czuję i nawet czasami się czuję jak bym był z nimi podczas ich przygód. Często wieczorami oglądam DB żeby się rozlużnić i lepiej poczuć. Strasznie podobają mi się ich przygody i świat Dragon Balla. szczególnie [ ort! ] Pałac Wszechmogącego i sala treningowa. Ogółem Manga mnie rozlużnia i bardzo wciąga...
Ramzes Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Ramzes
Wiek: 37
Dni na forum: 6.252
Posty: 119
Skąd: Kraków
Ja swoją przugoe z Dragon Ballem zacząłem jako gimnazjalista, wtedy można było ogładać anime na RTL7. Czasy sie zmieniły ludzie też, Podwórka, czy blokowiska przestały pustoszeć w godzinach popołudniowych, ale Ci co oglądali miło wspominają te czasy. Ja osobiscie ogladalem kilka anime, miedzy innymi Bleach, Elfen Lied, Naruto. (Bleach'a nawet teraz czasami obejrze:)) Wszystkie te "bajki" mają ciekawszą fabułę ładniejszą kreskę, w ogóle są lepsze, ale jednak gdy uslysze znajomą muzyke, czy zobacze jakiś gadżet Dragonbolowski to się człowiekowi na sercu miło robi.
I teraz trudno odpowiedzieć na pytanie postawione wyżej w temacie. Lepiej brzmiało by ono: " co sprawia, że tak trudno zapomnieć o DB"
A no właśnie
to coś...

Różnica między tymi anime a DB jest taka, że ten drugi powstawał 20 lat wcześniej. I nie ma co porównywać ich między sobą. Co do kreski i fabuły, to zależy co kto lubi o_o
SoheiMajin Gotenks

Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Zawsze lubiłem, będe lubił i nigdy [ ort! ] nie ma opcji żebym przestał. Wychowałem się na tym, dało mi to drogę do otwarcia strony o anime i poznania wielu bardzo cennych przyjaciół... Kocham klimat DB i postacie to coś wspaniałego...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Nedi napisał(a):
Całe moje życie opiera sie na DB.
Zabłysnęłaś jak chrząstka w salcesonie.
Sam nie wiem czy zinterpretować to bezpośrednio czy metaforycznie. Tak czy siak z danego twierdzenia można "boki zrywać". Jest głęboko naciągane i wyolbrzymione. Wychodząc z chłopakiem na miasto gadasz z nim o DB? Bardziej interesuje Cię to czy obejrzysz dzisiaj po raz n-ty odcinek tegoż anime, niż problemy koleżanki, rodziny? Wątpię. Na pewno DB to fragment Waszej życiowej drogi. Dodatek, źdźbło.
Nawet jeżeli popatrzymy na DB jako na dzieło o "idei walki dobra ze złem" to nadal patrzę na dane stwierdzenie z politowaniem. Jeżeli w DB szukacie swoich ŻYCIOWYCH decyzji, motywacji, idei - to pozostawię to bez komentarza.

A co do tematu (...) Wszystko z czasem przemija. Za 20 lat będziecie wspominać dane anime, jednakże nie będziecie podchodzić do tego tak emocjonalnie. A nowe produkcje nadal wychodzą i wychodzić będą.
DB niesie wiele wartości, masę przygód i dużo zabawy. Ma potencjał.
Ale istnieje też reszta świata, nie zapominajmy.

Co do ankiety to wyrzekam się udziału. Możliwe odpowiedzi to owijanie padalca dookoła palca. Pardon, tym razem dyskretnie odmówię.
Pozdrawiam serdecznie.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Massey Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Massey
Wiek: 28
Dni na forum: 5.788
Ostrzeżenia: 3
Posty: 166
Skąd: Ścinawa Nyska
Bo to fajne anime, w którym dużo się dzieje

Dlatego, że dzięki temu anime można oderwać się od szarej rzeczywistości!

niestety mogłem zagłosować tylko na jedno
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Czemu lubię dragon ball? Bo to świetne anime. Super dopasowana kreska, wielka oryginalność. Dużo ras, postaci. 508 odcinków. Ataki są świetnie dopasowane i mają ekstra nazwy. Walki super, dużo się tam dzieje. I też za latanie. Oraz duże poczucie humoru.
paulina1089 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
paulina1089
Dni na forum: 5.260
Posty: 7
uwielbiam db;] dlatego ze jest super bajka przyktorej mozna sie posmiac poprzezywac ;] trzeba przyzanc ze akira mial patent i wyobraznie;] mozna oderwac sie od szarej rzeczywistosci:) super sceny fajne postacie duzo humoru:) kazdego lubie na swoj sposob bohatera:) pamietam jak lecialo o 16,30 na rtl7 wtedy cale podworko bieglo przed tv:) itez zdarzalosie ze ogladalismy poworki;) cala serie obejrzalam kilka razy isie bardzo z tego ciesze:) ostatnio tez na * zaloguj się, aby zobaczyć link * polecam:) db bedzie dla mnie milymwspomnieniem z dziecinstwa a takze bajka ktora uwielbiam do tejpory:)
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
DB polubiłem za to, że odrywał mnie od rzeczywistości. Był w nim taki klimat, którego w DB Kai'u już niestety nie ma. Piękno, czyste rzeki, góry, przyjaźń, miłość, przygody, walki, śmianie się, płacz, cierpienie, radość to był ten klimat! Nowy lepszy świat, w telewizorze- niestety. Każdy w moim bloku oglądał Dragon Balla, starsi i młodsi (ja). Wychodziliśmy na pole, bawiliśmy się, z chęcią bym do tego wrócił. Bo to była ta sama radość, którą przeżywali bohaterowie DB, to samo cierpienie. Wtedy pojawił się komputer i wszystko !?. Wolałbym, żeby nikt tego nie wynalazł tego pudła. Przez to pudło skończyła się naprawdę świetna zabawa. No i lata, lata płynęły, teraz gdyby nawet komputer zniknął to nic by to nie zmieniło.

Naoista
Nie odpowiedziałeś na pytanie zawarte w temacie, czyli "Dlaczego lubisz Dragon Ball?"

Obraz
Kika
Nail
Nail
Kika
Dni na forum: 5.352
Posty: 99
Skąd: i tak tam nie mieszkasz ;P
Do DB mam wielki sentyment, być może dlatego, że było to pierwsze anime jakie widziałam. Lubię DB, bo jest jedyne w swoim rodzaju, występują tam świetne postaci, każdy jest na swój sposób wyjątkowy. Nie ukazuje tylko samej walki dobra ze złem, ale także relacje między ludźmi: przyjaźń, miłość, rywalizację; pokazuje, że każdy człowiek może się zmienić. Duży plus za sporą dawkę humoru i świetnie dopasowaną muzykę.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Dlaczego lubisz Dragon Ball?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook