Forum Dragon Ball Nao

» Niepełnosprawni ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony: 1, 2, 3, 4  
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Niepełnosprawni....
Co o nich myślicie... Ja do nich nic nie mam ale denerwuje mnie jak ktoś się z nich śmieje itp. Niektórzy są tacy od urodzenia.... Piszcie co o tym myślicie.... i co myślicie o tych co się śmieją z niepełnosprawnuch, dla mnie to śmiecie co nigdy w życiu chyba bulu nie zaznali. Nie cierpię takich typów co się śmieja z czyjegoś nieszczęścia...
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
Nie cierpię takich typów co się śmieją z czyjegoś nieszczęścia...
Ciekawe co by powiedzieli, gdyby im się przydarzyło nieszczęście...
W ogóle nie rozumiem, jak można się śmiać z osób niepełnosprawnych. Co w tym jest śmiesznego? Bo dla mnie nic. Można być tylko pełnym podziwu, że większość z nich nie poddaje się swojej chorobie i mknie przez życie pełną parą, uprawiają sporty, są szczęśliwi i nie zwracają zanadto uwagi na to, że inni grają w kosza biegając, a oni jeżdżąc na wózkach. Jestem pełen szacunku dla osób niepełnosprawnych i kompletnie nic do nich nie mam, to normalni ludzie.
A ci, którzy się z nich wyśmiewają, to właśnie ich powinno być nam żal, bo myślą, że są lepsi od innych.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
ZameR napisał(a):
Można być tylko pełnym podziwu, że większość z nich nie poddaje się swojej chorobie i mknie przez życie pełną parą, uprawiają sporty, są szczęśliwi
Dokładnie, ja też właśnie jestem pełen podziwu, że oni właśnie potrafią się tak cieszyć życiem. Sam chodzę do szkoły z oddziałami integracyjnymi więc mam na co dzień kontakt z takimi ludźmi i oprócz tych swoich niepełnosprawności, to są to normalni ludzie, jak każdy inny człowiek. Ja osobiście bardzo im współczuję, bo nikt chyba nie chciałby być na ich miejscu... Natomiast osoby które się z takowych ludzi śmieją, są po prostu daleko pod kreską w hierarchii ludzkiej. To już są zwierzęta żerujące na nieszczęściu innych.
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
'eMate napisał(a):
Natomiast osoby które się z takowych ludzi śmieją, są po prostu daleko pod kreską w hierarchii ludzkiej. To już są zwierzęta żerujące na nieszczęściu innych.
Oni są zdrowi fizycznie ale chorzy psychicznie...
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
W gimnazjum przez trzy lata chodziłam na harcerstwo. Zdarzało się, że często brałam udział w festynach integracyjnych. Kiedyś bałam się kontaktu z niepełnosprawnymi, ale to minęło. W życiu się tak nie bawiłam jak z tą grupką ludzi. Jeden chłopak niepełnosprawny umysłowo tak mnie wziął do tańca, że do tej pory to pamiętam Oni potrafią się świetnie bawić. Można im tego pozazdrościć.
Teraz także mam kontakt z niepełnosprawnymi. Nasza szkoła jest bardzo mała, więc dyrka wynajęła od sąsiedniej szkoły (szkoły specjalnej) kilka sal, więc niejednokrotnie mijamy się z nimi. Pamiętam sytuację, że pewna dziewczynka chciała zamienić kilka słów z kilkoma osobami z mojej klasy, a oni przerażeni uciekali. Ja jedyna, na 28 osób, nie "ratowałam się", tylko z nią pogadałam. Była niska i mówiła cicho, więc się schyliłam. Głaskała mnie przy okazji po plecach. Bardzo sympatyczna osóbka.

Nie rozumiem zachowania niektórych osób. Rozumiem, ktoś nieobyty może się trochę bać, ale w ten sposób do niczego nie dojdziemy. Trzeba otwartości i życzliwości. W końcu to też ludzie.

Pozdrawiam. Bardzo dobry temat.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Osoba niepełnosprawna to osoba jak każda inna, również podzielam zdanie wielu osób wcześniej piszących, że po mimo choroby mkną przez życie, często mają więcej energii życiowej niż ludzie zdrowi. Są bardziej ufni. A co sądze o tych co się z nich smieją... Banda głupków, która potrafi się śmiać tylko z czyjegoś nieszczęścia, podgatunek ludzki, szmaciarze i dupki.
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Dark Sky napisał(a):
Osoba niepełnosprawna to osoba jak każda inna
Dokladnie też tak myśle...

ZameR napisał(a):
Można być tylko pełnym podziwu, że większość z nich nie poddaje się swojej chorobie i mknie przez życie pełną parą, uprawiają sporty, są szczęśliwi i nie zwracają zanadto uwagi na to, że inni grają w kosza biegając, a oni jeżdżąc na wózkach.


A niektórzy pełnosprawni tyle nawet nie potrafią.. tylko potrafią się śmiać z niepełnosprawnych uważając się za lepszych ...

eMate napisał(a):
Ja osobiście bardzo im współczuję,
Moim zdaniem tylko durnie im nie współczują bo nigdy nie byli w cięszkiej sytuacji lub są niewychowanymi puszałkami i uważają że są pępkiem świata..

Laru-chan napisał(a):
Była niska i mówiła cicho, więc się schyliłam. Głaskała mnie przy okazji po plecach. Bardzo sympatyczna osóbka.
Każdy niepelnosprawny morze być miłe i sympatyczny pod warunkiem że i my jesteśmy dla nich mili... A jak się będziemy z nich śmiać nic nie osiągniemy..

Laru-chan napisał(a):
Bardzo dobry temat.
Dzięki
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Moim zdaniem tylko durnie im nie współczują bo nigdy nie byli w cięszkiej sytuacji lub są niewychowanymi puszałkami i uważają że są pępkiem świata..
Cóż, jestem durniem. Chociaż chyba mniejszym niż Ty.
morze
,
cięszkiej
Widzicie, ja ludziom niepełnosprawnym nie współczuję, bo współczuć można komuś, komu kurę ukradli. Nie współczuję im, bo są najzwyklejszymi ludźmi niczym się od nas nie różniącymi. Gdy im współczujemy, odpychamy ich od ludzi pełnosprawnych. Robi się z nich określoną grupę, mimo, że powinni być wśród nas. Po za tym, samo słowo "współ-czucie" mówi, powinno się mieć chociaż trochę zrozumienia, dla tego, co taka osoba czuję. O ile mogę, jakoś, wczuć się w osobę na wózku, o tyle nie potrafiłbym wczuć się w człowieka dotkniętego chorobą psychiczną. No i na końcu - dlaczego współczujemy inwalidom, skoro oni sami tego nie chcą? Kolejna próba uszczęśliwiania ludzi na siłę? Gratulacje.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Jak nie współczujesz to nie . . .
Ale chyba nie przepadasz za takimi co się śmieją z ludzi niepełnosprawnych.

Szarak napisał(a):
Gdy im współczujemy, odpychamy ich od ludzi pełnosprawnych. Robi się z nich określoną grupę, mimo, że powinni być wśród nas
No tak ale na pewno nie powinniśmy się z och nabijać no nie...
Mam w okolicy osobę niepełnosprawną i widzę że można się z nim normalnie dogadać ale np idzie grupa debili i się z niego nabija, czy to jest w porządku, bo moim zdaniem NIE !!
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Niepełnosprawni- hmm co o nich myślę? W większości przypadków to ludzie o wielkim sercu pełni optymizmu.Potrafią się cieszyć każdym drobiazgiem. Coś czego pełnosprawni często nie umieją Tym np.że nic ich nie boli, że jest ładna pogoda Często bardziej ludzcy niż ci pełnosprawni. Co myślę o osobach wyśmiewających się z nich? Dla mnie oni są po prostu niewychowani.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.673
Posty: 128
Skąd: Polska
i co myślicie o tych co się śmieją z niepełnosprawnuch
Cóż, jak dla mnie to nie śmieją się oni z powodu swej złośliwości. Jest to pewna forma obrony, wynikająca ze słabości psychicznej. Świadomość, że mogli tak skończyć wywołuje u nich tak wielki strach, że muszą go w sobie zwalczać. A jednym z lekarstw na strach jest właśnie śmiech. Podobne zachowanie, lecz w mniejszym stopniu nasilone można zauważyć np. w szkole, kiedy klasa śmieje się z uczniów, którym sprawdzian poszedł na 5. Z niepełnosprawnych się nie śmieje, ale za czasów ogólniaka z nie szczędziłem śmiechu kujonom - dawało mi to ulge jak i wielu innym. Także wyśmiewanie jest powodowane negatywnymi emocjami - strachem, lub w przypadku kujonów chęć dowartościowania się lub zazdrość.
Tak więcj jestem wobec osób śmiejących się z niepełnosprawnych obojętny - ponadto powiem. Rozczulanie się nad niepełnosprawnymi może im sprawić więcej bólu niż rechot. Wtedy bowiem będą się czuć naprawdę inni - specjalnej troski. A śmieją się przeca wszyscy ze wszystkich
Jackal Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Jackal
Wiek: 30
Dni na forum: 5.635
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Osoby niepełnosprawne niyczym nie różnią się od zwykłych ludzi. po prostu [ ort! ] wydarzyło się w ich życiu coś, o czym nigdy nie będą mogli zapomnieć. Nie wiem jak oni mogą dalej cieszyć się życiem jeżdżąc na wózku. Bardzo współczuję takim osobom, a wyśmiewanie się z nich jest po prostu [ ort! ] chamstwem i niekompetencją. Absolutnie nie życzę nikomu nic złego, ale chciałbym, aby chociaż raz takie osoby zobaczyły, jak to jest być niepełnosprawnym. Sam kiedyś miałem kontakt z takimi osobami, i powiem że niczym oni się nie różnia od kumpli ze szkoły, pracy. Są nawet częściej uśmiechnięci i radośni. Kontakt z takim człowiekiem to naprawdę wspaniałe doświadczenie. Zapomnicie wtedy o całym smutku . Świetny temat. Pozdrawiam
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Zwykli ludzie, co tutaj więcej mówić. Człowiek jak człowiek. To że ktoś się z nich naśmiewa akurat gówno mnie obchodzi [zresztą czasem sam się nabijam], ale nie powinno się ich traktować jak by potrzebowali pomocy, jedynie więcej cierpliwości do nich potrzeba, której zresztą mi brakuje i jak już co poniektórzy zdążyli zauważyć i jeszcze inni odczuć to na własnej skórze. Skoro są normalnymi ludźmi, to i traktuję ich jak normalnych ludzi. Aczkolwiek moim skromnym zdaniem powinno się ich wybić, wszelkie skazy genetyczne powinny zostać wymazane... Ludzkość staje się coraz słabsza i coraz bardziej podatna na wszelkiego rodzaju kataklizmy, by uratować jednego inwalidę giną ludzie czegoś warci.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Cyceron napisał(a):
Aczkolwiek moim skromnym zdaniem powinno się ich wybić, wszelkie skazy genetyczne powinny zostać wymazane... Ludzkość staje się coraz słabsza i coraz bardziej podatna na wszelkiego rodzaju kataklizmy, by uratować jednego inwalidę giną ludzie czegoś warci.
Mów co chcesz, ale wieje mi to filozofią Hitlera. Zalegalizował aborcję w III Rzeszy, żeby wyeliminować słabe jednostki. Po prostu żałosne. Ciekawe, jakbyś się czuł gdyby Twoje dziecko było chore? Oddałbyś je do zabicia, bo jest słabym ogniwem?

Cyceron napisał(a):
by uratować jednego inwalidę giną ludzie czegoś warci.
Każdy ma swoja wartość. Niepełnosprawni też. Zastanów się, co piszesz.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.693
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Cyceron napisał(a):
To że ktoś się z nich naśmiewa akurat gówno mnie obchodzi [zresztą czasem sam się nabijam], ale nie powinno się ich traktować jak by potrzebowali pomocy, jedynie więcej cierpliwości do nich potrzeba, której zresztą mi brakuje i jak już co poniektórzy zdążyli zauważyć i jeszcze inni odczuć to na własnej skórze.
Co ty możesz o tym wiedzieć?Dla zdrowego człowieka wszystko wydaje proste i oczywiste.Dysponując możliwościami,które posiada większość ludzi zapominamy o tym,,że są ludzie,którzy tych możliwości nie mają.Nie rozumiemy,że to co przychodzi nam z łatwością,dla innych może być trudne lub wręcz niewykonalne.Nie wiesz jak to jest mieć np.zdeformowane ciało,być sparaliżowanym,utracić kończyny,być głuchym lub niewidomym itd.Być od kogoś zależnym.
Póki sam tego nie doświadczysz,w życiu tego nie pojmiesz.Więc przestań wyjeżdżać mi z tymi teoriami,które uszłyby co najwyżej w III Rzeszy i zastanów się co ty pieprzysz.Moim zdaniem człowiek,którego bawi cudze nieszczęscie jest po prostu żałosny.A zamiast nabijać się z niepełnosprawnych pomyśl lepiej jakbyś czuł się na ich miejscu,gdyby ktoś się wtedy z Ciebie nabijał.A w życiu dzieją się różne rzeczy i niepełnosprawność może dotknąć każdego....

(Hm...ale się zbulwersowałem )
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.673
Posty: 128
Skąd: Polska
Moim zdaniem człowiek,którego bawi cudze nieszczęscie jest po prostu żałosny.A zamiast nabijać się z niepełnosprawnych pomyśl lepiej jakbyś czuł się na ich miejscu,gdyby ktoś się wtedy z Ciebie nabijał.
A teraz tak dla frajdy niehumanitarna kontra
Takim zamartwianiem sie to do grobu by sie wprowadzil Lepiej sie smiać bo smiech to zdrowie Współczucie, empatia, to zdolności wybitnie ludzkie i niekoniecznie przydatne. Zwierzęta nie dbają o ranne osobniki, gdyż to narażało by całe stado na atak drapieżników. Prawda jest taka, że psychopaci jako najinteligentniejsze jednostki dostrzegają infantylność zasad, które wytworzyło społeczeństwo i mało tego, ich inteligencja pomaga im zniszczyć stado kierujące się zasadami, które są dobre tylko wtedy kiedy wszyscy ich przestrzegają... zło jest zawsze silniejsze ponieważ kpi z prawa i zasad, kierując się naturalnymi (takimi samymi jakie bozia zwierzątkom dała) zachowaniami. A więc skoro zwierzęta zasad nie mają, a są naturalne i brak zasad to zło, to zło jest naturalne, a dobro i prawo są tworem słabszych psychicznei i fizycznie jednostek, które zdają sobie sprawę, że dobór naturalny by je wykończył. Człowiek tworząc prawo i broniac się przed swoją naturą powstrzymał własną ewolucję. Heheh ciekawe...
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.693
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Mówi się,że "przeznaczeniem słabego jest zostać zjedzonym przez silniejszego".Tylko co wtedy jeżeli to my jesteśmy tymi słabszymi...?"Prawo dżungli" sprawdza się doskonale,ale tylko w świecie zwierząt.My przecież by przetrwać nie zjadamy się nawzajem (nie licząc kilku psychopatów-kanibali,których to kręci).Co do niepełnosprawnych to nikt wam nie każe się nad nimi użalać.Mówie tylko o zrozumieniu ich problemu,a nie robieniu sobie z nich zwały.
Zasady w których żyjemy na pewno nie są dobre,ale problem w tym że nikt nie umie wprowadzić lepszych.A to że nie wszyscy ich przestrzegają...no cóż...człowiek ma naturę buntownika...

BardockSSJ,to piszesz ma pewien sens.Jednak ja jestem idealistą i taki stan rzeczy jest dla mnie trudny do zaakceptowania.Niestety to okrutna rzeczywistość i co bym nie mówił,i tak jej nie zmienie....

A jeśli chodzi o śmiech to wystarczą mi niektórzy nasi politycy.Ci,którzy owe zasady wprowadzają.Wole śmiać się z nich...
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
BardockSSJ napisał(a):
Zwierzęta nie dbają o ranne osobniki, gdyż to narażało by całe stado na atak drapieżników. Prawda jest taka, że psychopaci jako najinteligentniejsze jednostki dostrzegają infantylność zasad, które wytworzyło społeczeństwo i mało tego, ich inteligencja pomaga im zniszczyć stado kierujące się zasadami
Jeśli już odnosisz się do przykładów, to rób to w miarę rzetelnie. Prawda jest taka, że drapieżnicy nie tylko wyłapują osobniki ranne, ale również bardzo młode oraz stare, czyli ogólnie wszystkich o słabej kondycji fizycznej. Więc pewnie też byś się śmiał, gdyby pozbawiono życia Twoją babcię, albo młodego potomka, nie?

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.144
Posty: 406
Ja ostatnio dowiedziałam się od mojego szewca (noszę buty ortopedyczne na miarę), że należy mi się grupa inwalidzka. Mam jedną nogę krótszą o 3cm, mniejszą stopę i 4 palce, a nie 5. Taka się urodziłam. Muszę mieć but z wyższą podeszwą i odpowiednio mniejszy, o jakieś 2-3 rozmiary. Ale nigdy mi to nie przeszkadzało, nie krępuję się również mówić o tym ludziom. Chyba nie zdarzyło mi się, żeby ktoś się z tego śmiał, ludzie częściej reagowali zainteresowaniem.

Jeśli chodzi o niepełnosprawnych, u których to wyraźnie widać, to podobno są oni grupą niezbyt zagrożoną agresywnymi zachowaniami skierowanymi w ich stronę. Myślę, że jednak większość ludzi ma świadomość, że to normalni ludzie i nie ma po co się z nich śmiać. A tacy, którzy to robią, przyczepiliby się do człowieka o coś innego, gdyby nie był niepełnosprawny. Po prostu to łatwy i wyraźnie widoczny pretekst, nie trzeba długo myśleć jak człowiekowi dokuczyć.
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.673
Posty: 128
Skąd: Polska
Jeśli już odnosisz się do przykładów, to rób to w miarę rzetelnie. Prawda jest taka, że drapieżnicy nie tylko wyłapują osobniki ranne, ale również bardzo młode oraz stare, czyli ogólnie wszystkich o słabej kondycji fizycznej. Więc pewnie też byś się śmiał, gdyby pozbawiono życia Twoją babcię, albo młodego potomka, nie?
To tylko potwierdza moją teorię o tym, ze człowiek zatrzymał własną ewolucję. Nie chodzi o to czy bym się śmiał, czy nie, ale o to, że w naturze to by miało miejsce. Jednak człowiek sprzeciwiając się naturze wprowadzając zasady "humanitarne" - np. "nie zabijaj", a morderstwo na dzieciach uznał za szczególnie okrutne, sprzeciwił się kompletnie prawu doboru naturalnego, które napędza ewolucję. Zauważ, że jakoś to wszystko działa w przyrodzie i zwierzęta nie śmieją się ani nie płaczą, jeśli któreś z nich zostanie pożarte przez drapieżnika. Tak miało być, ale przyroda dostosuje sama ilość osobników zjedzonych optymalnie. U podstaw tej myśli leży to, że człowiek zamiast adaptować się do środowiska przystosowuje je. Jest to jedyny taki gatunek. Wiem, że to wszystko brzmi nieludzko ale taka jest natura. Bardzo mnie ciekawi, czy coś jeszcze z tego wyewoluuje, choć jest to bardzo bardzo mało prawdopodobne.

Oficjalna tabelka power leveli z Daizenshuu: http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=134074#134074 No... może nie taka oficjalna, ale jest najlepsza jaką widziałem.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Niepełnosprawni
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook