Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 081, 05.03.2017

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do osiemdziesiątego pierwszego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 05.03.2017 o godzinie 1 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
Jaram się jak sam "Zeno'h sama" czy jak to się piszę

Hmm zacznę od tego, że... z Zeno są wstanie gadać nawet przeciwnicy z innego wszechświata, więc nie jedyny Goku tu ma zawsze do gadania - ciekawe czy to jakoś wykorzystają

Druga sprawa nie sądziłem, że Goku użyje SSJ Blue + chyba Kaiokena bo miał też czerwona aurę jak się nie mylę, po to by naładować tylko i wyłącznie Bergamo... a co za tym idzie, Goku praktycznie odsłonił swoją całkowitą moc, bo w sumie to, że będzie miał jeszcze jeden ukryty level na najbliższym turnieju to więcej niż pewne...

Nikt się chyba nie spodziewał, żę Toppo wyleci na ring i zechce walczyć z Goku tu i teraz! Mam jakieś mieszane uczucia jednak co do Toppo, niby tam jakąś moc potrafi wsysnąć jedną ręką i przez ten kaptur dodają mu producenci +10 do zajebistości, no ale ale... grubasek trochę z niego, a to teoretycznie nie idzie w parze z ruchami. Jak na razie Toppo obserwował Goku, a teraz co? chce na własnej skórze przeanalizować co Goku potrafi ?

Czekam z niecierpliwością jak wszyscy Bogowie i przeciwnicy zaczną na siebie naskakiwać, a Goku "evil" będzie prowodyrem przez swoją jeszcze głupią gadkę

Jedyny niesmak mam z tymi regułami turnieju, spodziewałem się raczej, że to będą walki kilku na kilku ale kurde, nie że cały wszechświat przeciwko wszechświatowi (Błeh) czyli nawet dajmy na to 2-3 odcinki na walkę wszechświat vs. wszechświat to razem z treningami i innymi odcinkami jesteśmy wstanie zamknąć się w 30 odcinkach chyba... tak więc liczę, że turniej będzie przerwany i wydarzy się coś Super

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Potwierdzone, że Goku pokaże nową formę na turnieju.

Podoba mi się wzmianka z 1. Wszechświata wskazująca, że być może siła nie jest wyznacznikiem poziomu Wszechświata.

Cieszę się, że to będzie Battle Royale, bo szczerze to nie miałbym ochoty oglądać pojedynków 1v1 Kuririna albo Roshiego.
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Ta walka była nawet fajna. Połączenie Piccolo + Super 17.
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Odcinek dobry refleksy extra walka tez calkiem sobie graficzka wystarczajaca. Hmm walki druzynowe zobaczymy co z tego wyjdzie. Evil Black Goku to bedzie nowa forma dla naszego bohatera. Zeno widze szybko moze zmienic zdanie. Bez latania walka ciekawie bedzie Topo ma taki sam stroj jak ufok z open.
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.108
Posty: 44
Skąd: Końskowola
Interesujący pomysł, aby przedstawić Goku, jako tego złego. W sumie nie bez powodu, bo chyba większość z nas czuła niesmak, po tym, jak Kakarotto zachowywał się tak lekkomyślnie. Mam nawet wrażenie, że to taka ironia ze strony twórców.

Precyzując, bo zauważyłem, że niektórzy wspominają o walkach drużynowych w formie wszechświat vs. wszechświat - nic z tych rzeczy. Tu się wszyscy będą bić ze wszystkimi w jednym pojedynku, dlatego teraz już ma sens wzięcie na przykład Kuririna czy Roshiego - brak siły nadrobią sprytem.

Odsłonięcie kart przez Goku niekoniecznie musi oznaczać, że jednak zobaczymy nowy poziom. W nadchodzącym turnieju to nie siła będzie odgrywała główną rolę, a taktyka i inteligencja.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Odcinek bardzo mi się podobał, wręcz mnie urzekł. Najpierw wystąpienie Bergamo do bogów i śmiała prośba do Zenka, wygrana Goku na luzie po zaszpanowaniu SSB+K, później jego wystąpienie do bogów, a na koniec jeszcze wyzwanie od wojownika sprawiedliwości Toppo. Coś genialnego, wcześniejsze odcinki mogą się schować.

Zaiste ciekawe, jak te będą wyglądały te walki i jak duża będzie arena.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ten odcinek, jak i poprzednie, dobitnie pokazują jakiego debila uczyniono z Goku.
Zawsze był niecywilizowanym głuptasem, nieprzystosowanym to życia w społeczeństwie i nie rozumiejącym otaczającego go świata, ale inteligentnym jako wojownik, świadomym zagrożeń (choć lekkomyślnym).
W Dragon Ball Super jest najwidoczniej niedorozwinięty, a wyeksponowanie jego instynktu wojownika, podniecanie się walkami, poszukiwaniem kolejnych wyzwań osiągnęło poziom, którego nie jestem w stanie określić właściwym słowem. Nie dlatego że jestem burakiem, a dlatego że nigdy nie widziałem czegoś równie beznadziejnego w kinematografii i literaturze, w związku z czym nie poznałem ani właściwego przymiotnika, ani właściwego terminu dla określenia środka wyrazu jakim jest to, co widzimy.

Goku powinien wiedzieć kim jest Beerus, a już tym bardziej kim jest Zeno. Zero pokory, wyobraźni, inteligencji. No po prostu dramat. Obrzydliwa postać. Gdybym zobaczył kogoś o takich cechach w innym anime z automatu uznałbym go za osobę do zabicia w finałowym odcinku. To nie jest głupkowatość z DBZ, która w gruncie rzeczy jest irytująca i czasem niebezpieczna, ale suma summarum staje się źródłem dobrej zabawy. To jest w ogóle nieśmieszne. Wygląda to gorzej niż fuzja fuzji fuzji Gasiuk-Pihowicz i Scheuring-Wielgus z fuzją Ryszarda Petru i Grzegorza Schetyny z fuzją Jana Grabca i Michała Szczerby z fuzją Agnieszki Pomaskiej i Ewy Kopacz.

Co do rankingu to chyba jasne, że siła tych wszystkich silnych wszechświatów bierze się z tego, że na (dajmy na to) 500 decylionów ludności 100 bilionów dysponuje siłą Kuririna lub większą (ale też elity na poziomie od Goku poprzez Vegetę, Buu, Gohana, Trunksa do Gotena liczebnie tyle samo), podczas gdy w 7 wszechświecie jest to 10mln, a poniżej są istoty na poziomie rolnika z 1 odcinka DBZ.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Co aż tak Cię ubodło w tym odcinku w zachowaniu Goku? Uważam, że zbyt surowo go oceniasz. Z Zenkiem zdaje się być w stosunkach koleżeńskich, a do tej pory nie stało się nic, żeby mógł sądzić, że jest inaczej. A cała ta sytuacja z niszczeniem wszechświatów? Myślę, że jest za wcześnie, żeby to oceniać. Przecież wiadomo, że wszystko skończy się dobrze i z pewnością nie stanie się to na przekór działaniom Goku. To niszczenie to być nawet zwykła bujda.

Od postaci z ewentualnych innych anime różni się tym, że Goku autentycznie jest najsilniejszy, więc ma swoje powody. Jeśli idzie o Beerusa, to nie jest on bogiem z pochodzenia. Bogiem Zniszczenia może być każdy, nawet Goku (przypuszczam, że może w tej sadze otrzymać taką propozycję). Goku, który posiadł boską moc, traktuje go jakby na równi z samym sobą. Z drugiej strony nie pełni roli boga, więc nie musi być z Zenkiem w oficjalnych stosunkach.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Goku Niebieski
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 2.768
Ostrzeżenia: 2
Posty: 34
Al Ed Upek napisał(a):
Ten odcinek, jak i poprzednie, dobitnie pokazują jakiego debila uczyniono z Goku.
Odcinek 18 dragon ball z i Goku po walkach z Piccolo i Raditsu. Spotyka małpkę Kaio i pyta ją o trening uważając za boga....

Może ta polityka ci za bardzo szkodzi, nawet tu ją wpieprzyłeś.
Nie ma różnicy między jakąś tam Gasiuk, Kaczyńskim, a Korwinem, wszystko to są okrutni ludzie.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Al Ed Upek napisał(a):
Goku powinien wiedzieć kim jest Beerus, a już tym bardziej kim jest Zeno. Zero pokory, wyobraźni, inteligencji. No po prostu dramat.
Przypomnij sobie jak wielkim szacunkiem darzył niższych bogów, tzn.
w DB Wszechmogącego, w DBZ Dendiego, Króla Yamę, Króla Światów, Króla Wszechświata, Boga Światów czy najstarszego Boga Światów.
Poza czasem drobnym ukłonem, który być może mu się zdarzył (nie będę się zarzekał, że nie), każdego z nich traktował jako kumpla. Czemu nagle miałby się zmienić?

Wyobraźni też nie miał, gdy przeniósł Cella na planetę Króla Światów i zniszczył ją zamiast Ziemi. Podobnie z zostawieniem synów, gdy Buu niszczył Ziemię. Zero odpowiedzialności, jak zwykle u niego... Goku po prostu jest niepoprawnym optymistą z mottem "jakoś to będzie, damy radę".
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Przecież Zeno jest do ugadania, skoro gdyby Bergamo wygrał, ten by zmienił zdanie więc pewnie i zmieni je później. Boje się, żeby nie było czegoś takiego, że Goku zaproponuje, że sam wyrzuci wszystkich z ringu w zamian za to Zenek nie zniszczy wszechświata czyli reszta drużyny pojechałaby tylko na wycieczke, co wydaje się być możliwe, skoro wszyscy go nienawidzą i na nim pierwszym zapewne się skupią.

Nie podoba mi się, to, że w następnym Goku zmierzy się z Toppą, takie sztuczne zapychanie i przedłużanie tego, co ma nadejść a łątwe to dla Toei też nie będzie skoro nie mogą korzystać z latania i ma być jeden wielki harmider

Jak na razie jest dobrze i czekam na dalszy rozwój.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
skoro nie mogą korzystać z latania i ma być jeden wielki harmider
Odebrałem to tak, że latać nie można poza ringiem w nicosci.

Odcinek mi się nawet podobał.

Obraz
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Mateusz napisał(a):
Odebrałem to tak, że latać nie można poza ringiem w nicosci.
Dokładnie. Przy upadku w nicość poza ring, latanie czy lewitacja nie uratują sytuacji. I to tyle z tej zasady.

Oczywiste jest, że po Turnieju Goku zechce zmierzyć się z 4 Wszechświatami, które nie biorą udziału

Nowości od grupy DBmangi
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Odcinek dobry. Poziom nadal zachowany, aczkolwiek był trochę gorszy od poprzednich dwóch, ale jak na realia DB Super, to jest perelka, tym bardziej jesli porównamy z poprzednim turniejem Champy.

Nie podobało mi się tuta przedstawienie Bergamo. W poprzednich odcinkach wydawał się na takiego który potrafi zachować zimną krew, a w tym odcinku atakował niczym berserk.

Charakter Goku. Tak jak hejtowałem jego zachowanie, tak w tym odcinku to mi się podobało.
Był pewny siebie, oraz świadomy tego co robi. Nie bylo to zachowanie typu "przeciez ja nic nie zrobilem, tylko chcialem się bić".
Ciekawe rozwinięcie sytuacji, oraz uznanie Goku za zło wcielone przez innych bogów.
Niech idą tym tropem i Goku niech zachowuję się pyszałkowato byle nie jak naiwne dziecko.
Mysle, ze Akira chcę podkreślić to, ze Goku nie jest typowym bohaterem jak postacie w innych shounenach

Najlepszy moment odcinka ? Zdecydowanie Kaioken kamehameha !

https://youtu.be/...kMUfI?t=48

https://youtu.be/...prNw?t=157

Widzicie podobieństwo ? Za te dwie sceny odpowiada ten sam animator.
Gdy to zobaczyłem poczułem sentyment.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Al Ed Upek napisał(a):
Wygląda to gorzej niż fuzja fuzji fuzji Gasiuk-Pihowicz i Scheuring-Wielgus z fuzją Ryszarda Petru i Grzegorza Schetyny z fuzją Jana Grabca i Michała Szczerby z fuzją Agnieszki Pomaskiej i Ewy Kopacz.
Eee tam wystarczyło powiedzieć o Senyszyn
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Walka z Topo moim prywatnym zdaniem ma na celu pokazanie, że Goku najzwyczajniej przegra co go zmotywuje jeszcze bardziej jak w poprzednim turnieju Monaka musi gonic za marchewka. Hehe mowicie ze inteligencja bedzie wazna w turnieju to Goku odpadnie pierwszy Bakamo. Tak jak dal Cell senzu aby syn mial trudniej i o malo co nie zniszczyl swiata co sam przyplacil życiem. Zostal szalencem co tylko walka mu w glowie siedzi.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A jeśli wygra? Obstawiam jednak, że skończy się remisem lub nie zostanie rozstrzygnięta.

Ta walka została wywołana, bo Goku został uznany za tego złego. Coś zupełnie przełomowego w uniwersum. I myślę, że samo to jest w niej najważniejsze. Reszta to już formalność.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Shounen napisał(a):
Co aż tak Cię ubodło w tym odcinku w zachowaniu Goku? Uważam, że zbyt surowo go oceniasz. Z Zenkiem zdaje się być w stosunkach koleżeńskich, a do tej pory nie stało się nic, żeby mógł sądzić, że jest inaczej. A cała ta sytuacja z niszczeniem wszechświatów? Myślę, że jest za wcześnie, żeby to oceniać. Przecież wiadomo, że wszystko skończy się dobrze i z pewnością nie stanie się to na przekór działaniom Goku. To niszczenie to być nawet zwykła bujda.

Od postaci z ewentualnych innych anime różni się tym, że Goku autentycznie jest najsilniejszy, więc ma swoje powody. Jeśli idzie o Beerusa, to nie jest on bogiem z pochodzenia. Bogiem Zniszczenia może być każdy, nawet Goku (przypuszczam, że może w tej sadze otrzymać taką propozycję). Goku, który posiadł boską moc, traktuje go jakby na równi z samym sobą. Z drugiej strony nie pełni roli boga, więc nie musi być z Zenkiem w oficjalnych stosunkach.
Ubodło mnie to, że nie zdaje sobie sprawy, że Zeno jest miły tylko z zachowania. Nie dociera do niego, że musi być powód dla którego Beerusowi worek ocieka potem na samo wspomnienie tego imienia. I to, że na jego wyobraźnię nie podziałał fakt, że tak po prostu ten miły koleś sobie zniszczył cały wymiar nie dając Zamasu szansy na wypowiedzenie się.

Goku Niebieski napisał(a):
Odcinek 18 dragon ball z i Goku po walkach z Piccolo i Raditsu. Spotyka małpkę Kaio i pyta ją o trening uważając za boga....
To wpisałem w to życiowe nieogarnięcie i głupkowatość. W momencie o którym mówię Goku już wie, że Zeno to ktoś ważny i powinien sobie zdać sprawę, że dla niego nieosiągalny i lepiej go nie prowokować.

kinichi napisał(a):
Przypomnij sobie jak wielkim szacunkiem darzył niższych bogów, tzn.
w DB Wszechmogącego, w DBZ Dendiego, Króla Yamę, Króla Światów, Króla Wszechświata, Boga Światów czy najstarszego Boga Światów.
Poza czasem drobnym ukłonem, który być może mu się zdarzył (nie będę się zarzekał, że nie), każdego z nich traktował jako kumpla. Czemu nagle miałby się zmienić?
Bo bogowie o których mówisz byli namacalnie w zasięgu, a co po niektórych po 10 minutach znajomości było widać, że się do walki na poważnym poziomie nie nadają.

kinichi napisał(a):
Wyobraźni też nie miał, gdy przeniósł Cella na planetę Króla Światów i zniszczył ją zamiast Ziemi. Podobnie z zostawieniem synów, gdy Buu niszczył Ziemię. Zero odpowiedzialności, jak zwykle u niego... Goku po prostu jest niepoprawnym optymistą z mottem "jakoś to będzie, damy radę".
No nie miał, ale trudno, by w tej sytuacji miał. Działał po wpływem impulsu i gdzieś przenieść się musiał. Tym bardziej, że technika teleportacji działa na zasadzie "do kogoś" a nie "gdzieś".

Diamante napisał(a):
Charakter Goku. Tak jak hejtowałem jego zachowanie, tak w tym odcinku to mi się podobało.
Był pewny siebie, oraz świadomy tego co robi. Nie bylo to zachowanie typu "przeciez ja nic nie zrobilem, tylko chcialem się bić".
Nie kupuję. Koncept Goku jest taki, że on jest zawsze pewny siebie, więc to nie jest żadna odmiana. To tylko wrażenie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Al Ed Upek napisał(a):
kinichi napisał(a):
Przypomnij sobie jak wielkim szacunkiem darzył niższych bogów, tzn.
w DB Wszechmogącego, w DBZ Dendiego, Króla Yamę, Króla Światów, Króla Wszechświata, Boga Światów czy najstarszego Boga Światów.
Poza czasem drobnym ukłonem, który być może mu się zdarzył (nie będę się zarzekał, że nie), każdego z nich traktował jako kumpla. Czemu nagle miałby się zmienić?
Bo bogowie o których mówisz byli namacalnie w zasięgu, a co po niektórych po 10 minutach znajomości było widać, że się do walki na poważnym poziomie nie nadają.
Nie mam pojęcia, co masz na myśli. Król Wszechrzeczy też jest w zasięgu, wręcz na zawołanie/przyciskanie Goku
Do tego Wszechmogący, Król Yama czy Król Światów na 100% byli o niebo lepsi od Goku przy pierwszym spotkaniu. Z pozostałymi pewności nie mam.

Nowości od grupy DBmangi
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 081, 05.03.2017
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook