Forum Dragon Ball Nao

» Ulubiona saga

Najlepsza główna saga?

Najlepsza główna saga?
Starcie bogów 0,00% 0 0,00%
Wskrzeszenie "F" 13,33% 2 13,33%
Bóg Zniszczenie Champa 0,00% 0 0,00%
Trunks z przyszłości 66,67% 10 66,67%
Przetrwanie wszechświata 20,00% 3 20,00%
Wszystkich głosów: 15
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 4.999
Plusy: 64
Seria się zakończyła, można więc sensownie podyskutować o różnych aspektach.
Którą część oglądaliście najchętniej?

Mnie najbardziej kupiła ostatnia. Grało w niej wszystko, począwszy od nowego openingu. Fabuła była prosta, ale jak na czysty turniej wystarczająca. Zastrzeżenie mógłbym mieć tylko do Jirena, który był postacią nie tyle typową, ale zwyczajną, która ostatecznie niczym nie zaskoczyła. Na ten wybór duże znaczenie ma też fakt, że saga z Zamasu nie spełniła moich oczekiwań.

Regulamin Forum | Anime Phrases - cytaty z anime i mang | TG+YT
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Dni na forum: 3.309
Dla mnie najlepsza okazała się saga Mirai Trunksa, może dlatego ze jest to najbardziej tragiczna postać Dragon Ball ,postać która dosłownie straciła wszystko .Zamassu bóg z zwichnietym poczuciem wartości i Black jako złe Alter Ego Goku.

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
vegeta391
Dni na forum: 3.578
Plusy: 3
Commeson i Snakjanie. Zagłosowałem na Trunksa.

Obraz
Zapraszam do pomocy w rozwoju strony
Testy o db: 1 i 2
MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Indiger Mężczyzna
Nail
Nail
Indiger
Dni na forum: 369
Pomimo wszystko, myślę że najlepszą z Sag była ta z Mirai Trunksem. Strasznie namieszali fabularnie, co z jednej strony motywowało do cotygodniowych przemyśleń a z drugiej doprowadziło do tego, że wszechświat w tamtej linii czasowej zniknął... więc jakby nie patrzyć to nasza ekipa przegrała. Poza tym postać Blacka, to niesamowita kreacja. Walka koloru niebieskiego i różowego jeszcze nigdy nie była tak fascynująca.

Sagę Przetrwania Wszechświata bardzo lubię, jednak zabrakło mi w niej też odrobinę spójności. Nie wytłumaczono skąd się wzięła tak kolosalna siła Jirena (mam nadzieję że kiedyś to uzupełnią) poza tym nasz wszechświat wyszedł na totalnych badassów jakimi w rzeczywistości nie byli, ponieważ zajmowali przedostatnie miejsce w rankingu (który nadal jest w sumie zagadką jak się go ustala) Arena dodatkowo szybko się rozleciała, a miała być taka super hiper wytrzymała

Btw. Dlaczego w 2 Wszechświecie był ten gościu od Yardratów? Logicznie patrząc powinien być w 6 wszechświecie. Czy Yardraczanie (czy jak tam to się odmienia) mogą teleportować się pomiędzy wszechświatami? O.o
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 4.999
Plusy: 64
Indiger napisał(a):
Nie wytłumaczono skąd się wzięła tak kolosalna siła Jirena (mam nadzieję że kiedyś to uzupełnią)
Dorósł, trenował i stał się silny. Nie doszukiwałbym się w tym jakiegoś drugiego dna.

Indiger napisał(a):
Btw. Dlaczego w 2 Wszechświecie był ten gościu od Yardratów? Logicznie patrząc powinien być w 6 wszechświecie. Czy Yardraczanie (czy jak tam to się odmienia) mogą teleportować się pomiędzy wszechświatami? O.o
To oczywiście nie zostało wyjaśnione. Jak pisałem w innych tematach, jego obecność można by wytłumaczyć zdolnością teleportacji, ale wg opisów z jednej gazety w tej drużynie był też Tsufurianin (o czym w serii jednak nie było mowy).

Regulamin Forum | Anime Phrases - cytaty z anime i mang | TG+YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
vegeta391
Dni na forum: 3.578
Tak, Zarbuto (ザーブト) to Tufrianin. Ciekawe, co autorzy chcieli w ten sposób osiągnąć. Może była jakaś dodatkowa historia, która po prostu została odrzucona będąc jeszcze w powijakach i w ogóle nie trafiła do serialu?

Obraz
Zapraszam do pomocy w rozwoju strony
Testy o db: 1 i 2
MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Dni na forum: 3.662
Zamasu i Black byli swietnymi antagonistami (o ile oczywiscie mozna mowic w liczbie mnogiej), w dodatku bardzo dobrze zagranymi przez Mikiego i Nozawe, i dlatego glosuje na sage Mirai Trunks.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Dni na forum: 3.667
Plusy: 6
Jedyną dobrą sagą z tego to była saga Mirai Trunksa. Oryginalny wróg Zamasu i najmniej nielogiczności z wszystkich sag no i było ciekawie- dobre walki nienaciągane na plus.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
Obraz
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Harry Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 8
Mom zdaniem najlepsza była saga z Goku Black, ale w wersji mangowej. Więcej logiki, więcej czasu poświęcone na przeszłość Mirai Trunksa, brak Super Sayianina Grzesznika, Black w SSJ i dużo by tego wymieniać. Brakuje mi tylko śmierci Bulmy, która była gdzieś off-screen. Ogólnie saga ta wyróżniała się na tle innych tym, że był dosyć rozbudowany wątek fabularny, tajemnica i ktoś naprawdę zły niebędący wskrzeszonym Friezą. Mam nadzieję, że jeśli DB będzie kontynuowane to takich sag będzie więcej.

Forum DB Nao » » » Ulubiona saga
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump