Forum Dragon Ball Nao

» Roman Giertych

Strony:   1, 2, 3

Co o nim myslicie?

Co o nim myslicie?
Fajny gosc 35,29% 12 35,29%
Skonczony debil! 55,88% 19 55,88%
Taki sobie 8,82% 3 8,82%
Wszystkich głosów: 34
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Dark Sky napisał(a):
to rzygaj podać może miskę?
Wolę wazon.


Dark Sky napisał(a):
W przypadku Giertycha były one złe przynajmniej większość z nich.

Przykłady, przykłady, przykłady.


Dark Sky napisał(a):
Już Ci mówię Owszem niektóre szkoły nie zgodziły się na mundurki, ale w tych co ja chodziłem były obowiązkowe.
Jestem przeciwko mundurkom dlatego, że nikt nie ma takiego prawa nakazać mi jak mam się ubierać, to jest tylko i wyłącznie moja sprawa i nie powinno ich to interesować jak się ubieram w szkolę.
Uważasz, ze bardziej sprawiedliwe jest zezwolenie na psychiczne znęcanie się nad osobami, ktore nie stać na dobre ubrania niż zakaz noszenia w szkołach ubrania innego niż mundurki?
Owszem, mundurek jest pewną ingerencją w wolnosć osobistą człowieka, ale jest ingerencją moim zdaniem słuszną.
Na litość, mundurki w szkołach były obowiązkowe bardzo długo, w Anglii do tej pory są obowiązkowe. W Stanach w większosci drogich i prestiżowych szkół prywatnych, do których chodzą bogate i rozpieszczone dzieciaki, mundurki są obowiązkowe. A wiesz, dlaczego? Bo uczą pokory.
Ja sama wiem, że gdyby mi kazali przez trzy lata dzień w dzień ubierać nietwarzową szmatę, byłabym może mniej próżna.
Szkoła to nie jest wybieg dla modelek.


Dark Sky napisał(a):
Moim zdaniem kolejny bezsensowny pomysł, niepotrzebnie oddzielają dziewczyny od chłopców, tyle lat jakoś było dobrze, gdy chłopcy i dziewczęta razem chodzili do jednej klasy, więc nie widzę powodu, żeby to zmieniać.
Tyle lat? Chyba żartujesz. Podział na szkoły męskie i żeńskie jest kilkakrotnie starszy niż ty. Wiele lat temu był sens takiego działania, a teraz go nie ma?
Szkoły koedukacyjne mają wiele plusów, ale ja jednak wolałabym podzielone. W tych czasach dzieciaki są zbyt rozpuszczone. Gdyby chłopcy nie mieli dziewcząt na co dzien, tylko musieli się o nie bardziej starać, może bardziej by je szanowali? Może dziewczyny mniej by się puszczały, może nie byłoby tych akcji z nastoletnimi matkami?
Może problem tkwi właśnie w tym, że obie płcie poznają się tak dobrze zbyt wcześnie, wiedzą, na co mogą sobie pozwolić i, na litość, pozwalają sobie na to. A nawet na więcej. Nie boją się.
Kiedyś strach powstrzymywał przed nieodpowiedzialnym seksem, strach i nieznajomość tematu. Teraz nieznajomość tematu i strach zastępuje ciekawość tego, o czym wiemy wszystko w teorii.

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Parvatti napisał(a):
Wolę wazon.
Nie mam pod ręką .

Parvatti napisał(a):
Przykłady, przykłady, przykłady.

Mundurki, Matematyka obowiązkowo na maturze.

Parvatti napisał(a):
Uważasz, ze bardziej sprawiedliwe jest zezwolenie na psychiczne znęcanie się nad osobami, ktore nie stać na dobre ubrania
Ja się nad takimi osobami nie znęcam.

Parvatti napisał(a):
est ingerencją moim zdaniem słuszną.
Moim zdaniem nie.

Parvatti napisał(a):
Na litość, mundurki w szkołach były obowiązkowe bardzo długo, w Anglii do tej pory są obowiązkowe. W Stanach w większosci drogich i prestiżowych szkół prywatnych, do których chodzą bogate i rozpieszczone dzieciaki, mundurki są obowiązkowe. A wiesz, dlaczego? Bo uczą pokory.
Nie interesuje mnie to, co dzieje się w Anglii czy w Stanach interesuje mnie to, co dzieje się w Polsce .

Parvatti napisał(a):
wolałabym podzielone.
Ja jednak nie.

Parvatti napisał(a):
Gdyby chłopcy nie mieli dziewcząt na co dzien, tylko musieli się o nie bardziej starać, może bardziej by je szanowali?
Ja szanuje dziewczyny.
PS. Na razie kończę rozmowę bo oglądam fajny film ;p.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Lady Byczusia napisał(a):
Wliczenie religii do średniej. Sorry, ale to był totalny brak tolerancji religijnej dla osób o innej wierze. Bo przykładowo: ktoś jest wiary innej niż katolicka i musi na tą wiarę chodzić.
Kolejna bzdura. Pomimo wliczania religii do średniej ocen pozostaje ona nadal przedmiotem z wyboru, więc dyskryminację można sobie wsadzić.
Dark Sky napisał(a):
Nie mam pod ręką .
Podaj kij baseballowy, a myślę, że nie pożałujesz.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Czy Ty nie masz nigdy nic więcej do powiedzenia niż jedno głupie zdanie w stylu: "ja uwaząm inaczej". Nie potrafisz argumentować?
Rzucasz się w wir dyskusji i za każdym razem nie mówisz niczego konstruktywnego. Udowodnij rzeczowo, czemu mundurki i podział klas na męskie i żeńskie jest zły.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Nie potrafisz argumentować?
Argumenty podawałem wyżej czytaj uważnie.
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Nie mam pod ręką .
Potłukłeś już wszystkie! ; <


Dark Sky napisał(a):
Mundurki, Matematyka obowiązkowo na maturze.
Mundurki nie sa oryginalnym pomysłem Giertycha, one były wcześniej. On jedynie je przywrócił (chociaż były i bez tego szkoły z mundurkami, niestety, dużo, dużo mniej) a i tak nie jest to obowiazek, jedynie możliwość wyboru.
Matematyka na maturze nie jest wymysłem Giertycha, mógłbyś czytac uważnie to, co ja piszę?
Matematyka została zlikwidowana z matur w 2005 roku i zostanie przywrócona w 2010. Giertych był Ministrem Edukacji w latach 2006-2007.
Pudło, panie Myśliwy. Kuropatwa znowu była szybsza.


Dark Sky napisał(a):
Ja się nad takimi osobami nie znęcam.
Ty nie jesteś szkołą. Ty jesteś sam, jeden. Tacy jak ty są w mniejszości.
Jesteś zwolennikiem demokracji. Wiesz, czym jest demokracja? Rządami większości, dyskryminacją mniejszości.
Ty się nie znęcasz, wiele osób tak. Co będzie według ciebie lepsze - nakaz mundurków, który ciebie nie dotknie jakoś strasznie, bo przeciez to tylko ubranie, a za to nauczy pokory bandę bogatych chamów, czy nie wprowadzanie mundurków, bo "ty się nie znecasz" i w ten sposób zorganizowanie piekła kilku osobom w twojej szkole.
Tak, przerysowałam. Działanie zamierzone.


Dark Sky napisał(a):
Nie interesuje mnie to, co dzieje się w Anglii czy w Stanach interesuje mnie to, co dzieje się w Polsce
Skądś trzeba brać przykład. Skoro w innych krajach coś daje efekty, to czemu nie zrobić tak samo u nas, oczywiście dostosowując to do naszych możliwości?


Dark Sky napisał(a):
Ja szanuje dziewczyny.
Ach, nasz Boguś, dżentelmen, szanuje dziewczyny!
A jeszcze wczoraj w SB wszystkie kobiety były !? i !? sukami.
Zaiste, niezwykły objaw szacunku. Te słodkie słówka... Rozumiem, że uderzenie w twarz mam traktować jak pocałunek?

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dark Sky napisał(a):
Argumenty podawałem wyżej czytaj uważnie.
Słabe były. Nie lubię Giertycha, bo wprowadza złe zmiany,. Mundurki są złe, bo nie chcę ich nosić. Matematyka na maturze jest zła, bo jestem z niej słaby.
A teraz rządzi PO i jakoś matematyki z matury nie wycofuje, więc uważaj kogo obwiniasz za ten stan rzeczy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Przecież jak Giertych wprowadził mundurki, to każdy w szkole podstawowej i gimnazjalnej musiał je nosić. Tylko w liceum szkoła miała wybór.
Ustawa o mundurkach powinna być konkretniejsza. W jednej szkole wszyscy chodzą w tych samych spodniach koszulach i kubraczkach, w innej np.w mojej nosi się jakieś kamizelki i po co to komu? one zasłaniają tylko plecy. Sam wolałbym cały garnitur.
Pomysł z mundurkami nie był taki zły. Jednakże Giertych wprowadził czy miał zamiar czegoś w rodzaju nie wlono rozmawiać o homoseksualizmie w szkole, o innych religiach(ale chyba namawiać do wstąpienia, sam już nie pamiętam) to jest śmieszne w szkole mamy uczyć się nie tylko ile jest 2+2, ale też życia.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zettai napisał(a):
nie wlono rozmawiać o homoseksualizmie w szkole
Raczej jej propagować, tj. nie zapraszać ludzi mocno powiązanych z organizacjami gejowskimi, którzy opowiadają dzieciom jak to fajnie.

Zettai napisał(a):
o innych religiach
Z tego co wiem, on chyba chciał, żeby na religii uczono się właśnie o religiach ogólnie, a nie katolicyzmu.

"Amnestii" maturalnej nie popieram, bo to głupota, jednak została ona wprowadzona z prostego powodu - jak ktoś nie zda obowiązkowej matmy, to i tak może iść na uniwersytet, gdzie matury z matmy nie wymaga się.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Tivinalis Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Tivinalis
Wiek: 29
Dni na forum: 4.805
Posty: 8
Skąd: Zabrze
Z czym się wszystkim kojarzy Giertych? Oczywiście z mundurkami.
Mi z kolei kojarzy się z Młodzieżą Wszechpolską i odwagą. Oczywiście jego poglądy na gospodarkę są równie debilne jak Pana Stalina, ale przynajmniej jest nielicznym z polityków, który jest szczery i jest patriotą.

* zaloguj się, aby zobaczyć link *
* zaloguj się, aby zobaczyć link *

Trzeba mieć jaja żeby tak się zachować. Za to tej osobie szacunek.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Takie uroki demokracji. Kurski gadał potem głupoty w swoim sprostowaniu, które tam znajdziecie, ale i tak przez cały czas przemowy Giertycha głupio się uśmiechał. Wie, że mimo wszystko pozycja PiS jest na tyle mocna, że będą gdzieś w okręgu jedynką czy dwójką wejdzie sobie do tego sejmu, ew. sprzeda jakiś skandal obyczajowy w innej partii albo obieca jakieś głupoty typu darmowego internetu czy jakiegoś tam innego gówna.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Tivinalis napisał(a):
Z czym się wszystkim kojarzy Giertych? Oczywiście z mundurkami.
Chyba jednak nie, z mundurkami to co najwyżej przez młodych, których to akurat dotknęło.

Przecież on zawsze się kojarzył ze wspomnianą Młodzieżą Wszechpolską i nie były to skojarzenia pozytywne, zresztą w końcu się od nich odciął.

Całkiem niedawno Giertych z Lepperem coś naskakiwali na Kaczora, orientuje się ktoś, jak to skończyło? Bo chyba nijak.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
A z czym Wam się teraz kojarzy Giertych?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Niepojęte, jak z naczelnego ksenofoba narodowego stał się głównym adwokatem "postępowych" polityków.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Troche jak agent Tomek...

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Hayato napisał(a):
Troche jak agent Tomek...
Mówisz o tym gościu, co go opozycja wzięła w opiekę zaraz po tym jak usłyszał zarzuty prania brudnych pieniedzy, przywłaszczenia mienia, oszustwa związanego z nienależnym przyznaniem dotacji i przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
co go opozycja wzięła w opiekę zaraz po tym jak usłyszał zarzuty prania brudnych pieniedzy, przywłaszczenia mienia, oszustwa związanego z nienależnym przyznaniem dotacji i przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej?
Tak sie skonczyla wspolpraca z PiSem. Gdy trzeba bylo uwiesc poslanke Sawicka, agent Tomek byl dobry. A teraz to przestepca. Gdy LPR potrzebny byl do zbudowania koalicji, Roman Giertych byl spoko, a teraz tez robi sie z niego przestepce.

No i jeszcze w druga strone, gdy skazano pana Kaminskiego z PiSu, pisowski prezydent ulaskawil go zanim jeszcze wyrok zdarzyl sie uprawomocnic.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Hayato napisał(a):
co go opozycja wzięła w opiekę zaraz po tym jak usłyszał zarzuty prania brudnych pieniedzy, przywłaszczenia mienia, oszustwa związanego z nienależnym przyznaniem dotacji i przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej?
Tak sie skonczyla wspolpraca z PiSem. Gdy trzeba bylo uwiesc poslanke Sawicka, agent Tomek byl dobry. A teraz to przestepca. Gdy LPR potrzebny byl do zbudowania koalicji, Roman Giertych byl spoko, a teraz tez robi sie z niego przestepce.

No i jeszcze w druga strone, gdy skazano pana Kaminskiego z PiSu, pisowski prezydent ulaskawil go zanim jeszcze wyrok zdarzyl sie uprawomocnic.
Ujio wyraził się dość niezgrabnie przez co pozostali czytelnicy mogą nie wiedzieć o co mu chodzi. Zatem wyjaśniam.
Ujio ma na myśli, że nie ma etycznego uzasadnienia dla wyrzucenia z klubu poselskiego, partii i postawienia w stan oskarżenia człowieka podejrzanego o zagarnięcie mienia, przestępstwo związane z nielegalnym przyznaniem dotacji, pranie brudnych pieniędzy i przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej jeśli znajdzie się na kursie kolizyjnym z PiS. Innymi słowy ma większy szacunek do pisowców złodziei niż do pisowców, któym nie można zarzucić przestępstwa, ponieważ pisowiec złodziej wp ewnych okolicznościach może stać się jego sojusznikiem. Ujio zapomniał jednak, że wybaczając Tomaszowi Kaczmarkowi co najmniej 4 czyny zagrożene karą kodeksem karnym wybacza mu również uwiedzenie posłanki Sawickiej. Zatem: nawet bidna kobieta uwiedziona przez funkcjonariusza na służbie może zostać zredukowana do roli narzędzia, jeśli finałem sprawy będzie polityczne nawrócenie wspomnianego uwodzicela. A jeszczee bardziej obrazowo: Ujio staje po stronie standardów etycznych państwa PiS.

Co zaś się tyczy Giertycha to zachęcam siędo zapoznania się z życiorysem tego człowieka. W dużym skrócie: stworzył połowę Konfederacji za zgodą władz komunistycznych. Jest takim Bolesławem Piaseckim (przed wojną ONR Falanga, po wojnie sprzymierzony z PZPR PAX) III RP. I nie zmieni tego żadnego jego przejście do salonu III RP. Pamiętasz jeszcze słynne hasło "Giertych do wora wór do jeziora?"

Zaś ułaskawienie Kamińskiego nastąpiło zgodnie z prawem. Albo i niezgodnie. Tu problem jest poważniejszy, bo jego źródłem jest nieprecyzyjność konstytucji, a spór wynika z jej interpretacji. Ale też nie ukrywajmy, że chodzi tu po prostu o to, ze to ten prezydent ułaswaił, tego właśni ministra i jakkolwiek by to nastąpiło i tak by się pultano o jakąkolwiek decyzję.
Artykuł 139 Konstytucji mówi, że prezydent może skorzytać z prawa łaski z wyjątkiem osób skazanych przez Trybunał Stanu. I tylko tyle. Nie mówi nawet, że musi to być osoba skazana jakimkolwiek wyrokiem. Jak by Trybunał Konstytucyjny kiedyś poniosła fantazja to mógły kiedyś orzec, że prawo łaski przysługuje już na etapie wstępnego postępowania i prewencyjnie ułaskawić człowieka, nawet jakby istniała przesłanka za tym, że sąd nie wyda wyroku skazującego. To trudno sobie wyobrazić i wątpię by to nastąpiło, ale teoretycznie to jest możliwe. Inaczej by było gdyby przepis mówił szczegołowo, że prezydent może podjąć decyzję o ułaskawieniu osoby z prawomocnym wyrokiem sądu. Gdyby przepis mówił, ze po prostu "z wyrokiem sądu" wtedy znów można się zastanawiać czy chodzi o wyrok nieprawomocny czy prawomocny. Krytycy decyzji prezydenta powołują się na to, że Kamiński był formalnie niewinny, bo wyrok się jeszcze nie uprawomocnił. Ale to też ma znaczenie drugorzędne, ponieważ przemiotem ułaskawienia nie jest wina oskarżonego tylko kara skazanego. Ułaskawienie nie czyni człowieka niewinnym i nie anuluje zasądzonej w sądzie winy, a tylko zasądzoną karę i ew. dodatkowe środki karne. Zatem nawet gdyby na Kamińskim ciążył wyrok prawomocny, a prezydent by go ułaskawił to Kamiński nadal byłby winny. Od uchylenia winy jest kasacja wyroku przez sąd najwyższy, a nie prawo łaski prezydenta. Ponadto ułaskawienie już po wyroku nieprawocnym jest uznane przez podręcznik prawa karnego Lecha Gardockiego. Oczywiście Gardocki twierdzi, że nie, ale pewnie nie przewidział, że kiedyś z prawa łaski wobec skazanego wyrokiem nieprawomocnym skorzysta Duda. Ty tego i tak nie zrozumiesz, bo Ciebie nie interesuje ani konstytucja ani kodeks postępowania karnego tylko działasz motywowany słowami, które działają jak zapalnik, a te słowa to: Duda, Kamiński, ułaskawienie, PiS. Piszę to, żeby inni widzieli o co chodzi w tej sprawie.

Art 139. Prezydentowi przysługuje prawo łaski wobec skazanego prawomocnym wyrokiem sądu obu instancji, wobec którego Sąd Najwyższy nie zasądził kasacji wyroku. Prawo łaski nie obejmuje skazanych wyrokiem Trybunału Stanu.
Albo:
Art 139. Prezydentowi przysługuje prawo łaski wobec skazanego prawomocnym wyrokiem sądu. Prawo łaski nie obejmuje skazanych wyrokiem Trybunału Stanu.

Tak byłoby dokładniej i wątpliwości byłoby mniej.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Al Ed Upek napisał(a):
Co zaś się tyczy Giertycha to zachęcam siędo zapoznania się z życiorysem tego człowieka. W dużym skrócie: stworzył połowę Konfederacji za zgodą władz komunistycznych. Jest takim Bolesławem Piaseckim (przed wojną ONR Falanga, po wojnie sprzymierzony z PZPR PAX) III RP. I nie zmieni tego żadnego jego przejście do salonu III RP. Pamiętasz jeszcze słynne hasło "Giertych do wora wór do jeziora?"

Bardzo ciekawe! Tylko troszkę się dziwię... Jak upadała komuna, pan minister edukacji miał raptem 20 lat. Jak mógł tworzyć cokolwiek? Będę wdzięczny za linki!

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Sama Młodzież Wszechpolska za swojego założyciela uważa Romana Giertycha, który jako student historii z Poznania organizował po kraju koła narodowe. http://mw.org.pl/about/historia-mw/

O młodych latach organizacji i jej założyciela pisano też w lewicowym tygodniku Polityka https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/222785,1,wszechpolacy.read

Założenie MW miało miejsce dokładnie 2 grudnia 1989 roku. Warto także wspomnieć, że ojciec, tj. Maciej, zasiadał w Radzie Konsultacyjnej pezydenta PRL Jaruzelskiego i jako członek ten rady po latach wspominał, że narodowi demokraci dawali dowód swojego rozumienia racji stanu poprzez stosunek do stanu wojennego, tj. jego poparcie. Pisał także, że Polsce nie wolno rezygnować z oparcie geopolitycznego o Rosję. Tak samo mówił w wywiadzie dziadek Romana, czyli Jędrzej. Jędrzej został usunięty z emigracyjnego Stronnictwa Narodowego za prezentowanie orientacji prorosyjskiej.

Bez wykupienia dostępu nie przeczytamy całego tekstu, ale zdaje się, że dzisiejsi apologeci Giertycha swojego czasu propagowali obraz jego jako guru nacjonalistycznej sekty. Oczywiście dziennikarze Wyborczej wiedzieli i wtedy, że Giertych to w istocie ich człowiek, ale trzeba było dopomóc takimi tekstami w radykalizacji i budowie atmosfery wyobcowania wśród szeregowych członków i zwolenników MW, by ci w nerwach posunęli się do głupich wystąpień, które następnie posłużyłyby do zaprezentowania szerszej publiczności polskiej prawicy jako bandy niedouczonych, wulgarnych i agresywnych troglodytów Zmieniło sięto przed ostatnimi wyborami samorządowymi, kiedy Wyborcza wyciągnęła rękę do konfederacji nazywając ich pieszczotliwie "młodymi mężczyznami na wojnie o wartości". Nie zgadzając sięz nimi rzecz jasna, ale jednak okazując szczątkowe zrozumienie i szacunek. Awans.https://wyborcza.pl/1,75248,2183647.html

Są też malutkie nisze we współczesnej lewicy, które nie zapomniały Giertychowi przeszłości. https://noizz.pl/spoleczenstwo/przegladamy-strone-mlodziezy-wszechpolskiej-roman-giertych-wciaz-jest-tam-bohaterem/1kw9hqn

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » » Roman Giertych
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook