Forum Dragon Ball Nao

» Najlepsza kreska wśród mangi i anime ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
zgadzam sie kazdy rysownik am swoj styl rysowania i nie mozna strierdzic tak po prostu , ktory rysuje najlepiej, no chyb a ze rysunki s ajak noga ostatnia, ale to sie bardzo rzadko zdarza

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Co do kreski w DB, to trzeba wziąć [ ort! ] pod uwagę, że manga powstawała w 1984 r. i jak sam Sz.P. Akira powiedział, gdyby obejrzał więcej anime i czytał więcej mang, to jego styl rysowania byłby inny. Osobiście uważam, że miło się patrzy na ilustracje autorstwa pań z CLAMP. Chii z "Chobits" jest śliczna. Tak samo jak postacie z "X".

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
oczywiście, że chodzi o gusta - przecież nie ma obiektywnego ideału. Moim prywatnym ideałem jest i będzie klasyczna kreska CLAMPa

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.575
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Każda kreska innego rysownika ma to coś i swój odrębny klimat. Mi najbardziej do gustu przypadła kreska Akiry Toryiamy, najbardziej spodobał mi się jej klimat i styl.
checkedd Kobieta
Wojownik
Wojownik
checkedd
Wiek: 31
Dni na forum: 5.471
Posty: 42
Strasznie podoba mi się kreska w MARSIE - na początku wręcz odrzucała mnie swoją niedbałością, ale jak się przyjrzeć, no przepiękna!
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Na mnie największe wrażenie zrobiła kreska z Death Note. Bardzo dobrze dobrane kolory do danej sytuacji, kiedy trzeba było zrobić ciemne do mrocznej sytuacji takowa było stworzona idealnie. Dodatkowo mamy przecież kilka dziwnych postaci o równie nietypowych zachowaniach. Taki L to miał ruchy raczej nieczłowiecze. Zostało to znakomicie skomponowane. Strasznie podobały mi się także oczy bohaterów oraz tła. Ogólnie bardzo dopracowana kreska.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Saya Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Saya
Wiek: 32
Dni na forum: 5.471
Posty: 23
Skąd: Z Mlecznej krainy
Hako napisał(a):
Na mnie największe wrażenie zrobiła kreska z Death Note.
O tak na mnie też zrobiła wrażenie XD Mi strasznie podoba się kreska Hellsinga OVA, z Samuraja Champloo również bardzo mi się podoba XD i Blood+

"Prawdziwy przyjaciel to taki, do którego możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć <<Jestem w więzieniu w Meksyku>>, a on odpowie <<Spokojnie, zaraz tam będę>>".
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Najlepsza kreska, hmm
Według mnie to bezapelacyjnie Wolf's rain na pierwszym miejscu- te śliczne postacie, kształty, tła, wszystko pokazane było tak, że oko pieści. Szczególnie włosy postaci No i jeszcze wygląd wilków jako wilków (i ludzi też)
Drugie- Claymore. Niespodzianka? Miała wg. mnie to ,,coś" co mi się bardzo w niej podobało.
Dalej lecimy(kolejność przypadkowa)
Sailor moon- śliczne postacie, świetnie wyglądające, ataki, transformacje... I te ich oczy, czy to, że każda z dziewczyn miała takie kobiece kształty, żadna nie była płaska.
Slayers- po prostu mi się podoba i tyle.
Hamtaro- Mimo iż trochę za słodka, to jednak od razu na jej widok pojawiał mi się uśmiech na twarzy.
Chobits
Co do kreski w DB nie lubię jej.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
JAKTO Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
JAKTO
Wiek: 31
Dni na forum: 4.526
Plusy: 1
Posty: 85
Skąd: Olsztyn
Lubię kreskę w Mandze Hellsing, być może wydaję się dziwaczna ale dla mnie genialna.

W anime w o tym samym tytule kreska też nie odbiega od jego rysunkowego pierwowzoru, choć "Hellsing Ultimate" jest już dla mnie zbyt plastikowy.

Kreskę polubiłam też w anime "Tygrysia Maska" którą swego czasu można było oglądać na Polonia 1. Ten nadnaturalnie wydłużone nogi i maksymalnie szerokie barki. Bardzo rysunkowe anime. Nietypowe ; D

Co do mangi to za kreskę podziwiam "Angel Sanctuary", bardzo ładna wizualnie.

Dużo by wymieniać tak starannie/ładnie narysowanych mang.

Co do rysownika to lubię styl Hinako Takanagi, tworzy bardzo ładne twarze dla postaci.

Ale nie ona jedna posiada taki talent : ))

Najbardziej podchodzi mi chyba właśnie taki delikatny styl, dbałość o szczegóły.



Obraz
*Szkoda, że brak mi talentu plastycznego, nawet takiego malutkiego.
Bo nieraz pomysły tyle, że z ich realizajcją gorzej. ; D



[ Dodano: 07.11.2011, 0:07 (po 16 minutach) ]
Jakub Wędrowycz napisał(a):
Które według was anime lub manga mają najlepsze rysunki?
Manga bez dwóch zdań ; DD

左様なら
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.644
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Najlepszą kreską, z jaką miałam okazję się zetknąć (a zawdzięczam to Clio, której jeszcze raz dziękuję) była ta w Sarai-ya Goyou.
Zdania na jej temat są bardzo podzielone, niektórzy uważają ją za odpychającą, a innych urzeka. Z pewnością jednak nikogo nie pozostawia obojętnym.
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
JAKTO Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
JAKTO
Wiek: 31
Dni na forum: 4.526
Plusy: 1
Posty: 85
Skąd: Olsztyn
East_Kaioshin napisał(a):
Najlepszą kreską, z jaką miałam okazję się zetknąć (a zawdzięczam to Clio, której jeszcze raz dziękuję) była ta w Sarai-ya Goyou.
Zdania na jej temat są bardzo podzielone, niektórzy uważają ją za odpychającą, a innych urzeka. Z pewnością jednak nikogo nie pozostawia obojętnym.

Zaciekawiłaś mnie, wyszukałam, i jestem pod wrażeniem.

Naprawdę ciekawa kreska (z tego co widzę po grafikach w google), będę się przymierzać do obejrzenia "Sarai-ya Goyou". Dzięki ; D

左様なら
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Zgadzam się, że kreska w Saraiya Goyou jest ciekawa. Przede wszystkim jest zupełnie inna niż w większości anime, nastawiona bardziej na obrzydzenie niż upiększenie postaci. Tym większe zdumienie, gdy człowiek odkrywa po chwili, że zupełnie mu nie przeszkadza, że tak doskonale oddaje - wręcz tworzy - klimat samego anime i szybko staje się integralną częścią bohaterów.

Saraiya Goyou polecam z całych sił, to mój Numer 1 w rankingu najlepszych anime 2011 (produkcja z poprzedniego, ale ja zobaczyłam dopiero ubiegłej wiosny). Tutaj niezbyt informacyjna "recenzja": http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?t=7835

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W zasadzie w Ristorante Paradiso (też Natsume Ono rysowała) kreska jest bardzo podobna (np. oczy identyczne), ale nigdy bym nie powiedział, że jest nastawiona na obrzydzanie Jak kogoś kręci ta kreska i włoskie klimaty, to proszę bardzo.

W tym temacie nic nie pisałem, a to dlatego, że nie mam ulubionej i w zasadzie każda kreska mi się podoba, a jak jest inna niż typowa, to zawsze będzie dla mnie plusem. A gdzieś tam wspomniany styl CLAMP może by mi odpowiadał, gdyby tylko postacie miały odpowiednie proporcje.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Shounen napisał(a):
A gdzieś tam wspomniany styl CLAMP może by mi odpowiadał, gdyby tylko postacie miały odpowiednie proporcje.
Wiesz, jeśli chodzi Ci o proporcję nóg to tułowia, to rzadko kiedy w mandze spotkasz się z normalnymi. No chyba że coś innego rozumiesz przez pojęcie "odpowiednie"...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów

Grupa Mirai
JAKTO Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
JAKTO
Wiek: 31
Dni na forum: 4.526
Plusy: 1
Posty: 85
Skąd: Olsztyn
Co do odpowiednich proporcji postaci to...
Szukając grafik w internecie natrafiłam na to.

Obraz
Ciekawa koncepcja, maciupka głowa i monstrualnie wielki korpus... ; D

Nie mam pojęcia z jakiej mangi pochodzą te obrazy. Może Wy wiecie ?? (mam podejrzenia, że to yaoi)
Sama nie wiem jak to rozpatrywać, czy jako oryginalność czy jako totalne dziwactwo.

左様なら
Yuki-chan Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 5.166
Posty: 5
Hmm... Tak, każdy autor ma inny styl i coś co przyciąga wielu. Ja wręcz kocham kreskę Kentaro Miury w Berserku. Jest niesamowita. Osobiście lubię rysunki bardzo... realistyczne. Wysoko cenię sobie kreskę w mangach takich jak np. Gantz czy Vagabond.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Bardzo lubię kreskę wielu autorów, ale tych trzech akurat cenię najbardziej:
Kentarō Miura - "Berserk" to dla mnie prawdziwa uczta dla oczu, nie spotkałam do tej autora, który by bardziej niż on zadbał o każdy szczegół, właściwie niektóre ze stron mangi mogłyby robić za oddzielne dzieła.
Kohta Hirano - cenię go nie tylko za Hellsinga, pozostałe mangi też są świetnie i niebanalnie narysowane.
Nakamura Asumiko - można ja lubić albo nie, ja uwielbiam jej delikatny, niecodzienny sposób rysowania.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Najlepsza kreska wśród mangi i anime
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook