Forum Dragon Ball Nao

» Tatuaże, piercing, skaryfikacje i inne

Strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.511
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Był już taki temat - ale o skrajnych deformacjach, o człowieku tygrysie, jaszczurce itd.

A ja chcę Was spytać o zdanie na temat mniej drastycznych deformacji. O Tatuaże, o piercing, o skaryfikacje i szaleństwa na głowie.

Zapewne pojawią się osoby które same posiadają którąś z tych ,,modyfikacji'' i na pewno - jak zawsze - kilka osób stwierdzi że to idiotyzm i wyróżnianie się na siłę.

Nie trudno zgadnąć po której stronię ja stanę, ale zrobię to po kilku Waszych wypowiedziach

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Powiem krótko, bo nie chce mi się rozpisywać o pierdołach. Mam to generalnie w dupie, czy ktoś ma tatuaż, czy "szaleństwa" na głowie, czy inne gówna. Dość wulgarnie, ale trafnie i przede wszystkim prawdziwie.

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Mam kolczyki w uszach. A tak ani jednego własnoręcznego cięcia, malowania, przebijania.
Ani jednej blizny...

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Ciało, póki co, mam czyściutkie - żadnych pedalskich kolczyków, żadnych szalonych, specjalnie zrobionych blizn, żadnych tatuaży (choć nad jednym się zastanawiałem, ale z braku konkretnego pomysłu wolałem nie ryzykować). U ludzi przeszkadza mi jedynie piercing w nadmiarze, tatuaże właściwie w ogóle (chyba że na twarzy?), skaryfikacja wydaje mi się totalną głupotą. Radosne fryzury mogą być, ale kiedy pasują do kogoś kto je robi. I o ile nie są to emo-scene wariacje, bo od takich łapie mnie odruch wymiotny.

Obraz
PALATIAL REGALIA
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Jeżeli ktoś to robi z umiarem i przede wszystkim pomysłem to może być, czasami nawet fajnie to wygląda. Natomiast nie podoba mi się np. zbyt duża ilość kolczyków na twarzy.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
eMate napisał(a):
Jeżeli ktoś to robi z umiarem i przede wszystkim pomysłem to może być, czasami nawet fajnie to wygląda.
Dokładnie. Jeśli ktoś ma pomysł i wizję, to wygląda naprawdę dobrze. A jeśli ktoś robi te modyfikacje na oślep i wygląda potem, jakby miał ospę, no to raczej podziękuję.
Oryginalność jest jak najbardziej pozytywna, jeśli nie staje się kiczem.
Jeśli chodzi o mnie, to moje uszy były przebite łącznie 6 razy. Po dwa razy w płatkach i dwa razy w chrząstce. Niestety, jeden helix się nie przyjął, musiałam się z nim pożegnać i od tamtej pory moja chrząstka szczyci się tylko jednym kolczykiem, ale już niedługo. Mam w planach mieć po trzy kolczyki w płatkach, a w lewym uchu około 3 w chrząstce. Żadnych tuneli, akurat to mnie obrzydza.
Co do włosów... Granatowe już miałam, co mogliście podziwiać na zdjęciu. Seledynowe też były, aczkolwiek z tego pięknego okresu nie uchowała się żadna fotografia. Obecnie poprzestałam na czarnych, z doczepionymi niebieskimi pasmami.
Blizn żadnych nie mam. Nad tatuażem się zastanawiam.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kikoushi Kobieta
Wojownik
Wojownik
Kikoushi
Wiek: 30
Dni na forum: 5.353
Plusy: 1
Posty: 40
Na fryzury ogólnie nie zwracam uwagi. Co do tatuaży to nie podobają mi się jakieś bezsensowne wzorki, jeśli robić sobie tatuaż to taki który będzie miał jakieś znaczenie. Jeśli chodzi o miejsce i ilość to wszędzie tylko nie na twarzy. W przyszłości planuję mieć tatuaż ale, jak już mówiłam, będzie miał on głębsze znaczenie. Co do kolczyków to nie podoba mi się jeśli jest ich w nadmiarze. A skaryfikacje, to, moim zdaniem, przegięcie.

"Wielu żywych zasługuje na śmierć, a czasem umierają ci, którzy zasłużyli na życie..."
"Od piekła lub nieba odgradza nas tylko życie, rzecz najkruchsza na świecie."
"Czas nie leczy ran tylko przyzwyczaja do bólu."

Obraz
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Jeśli chodzi o Tatuaże(prawdziwe) nie lubię ich. Tfu, ja nich wręcz nienawidzę. Jak ktoś ma Tatuaż, to jego sprawa i nie będę w to wnikała, ale ja sobie nigdy takiego nie zrobię, ba nie mam w planach i nigdy nie miałam. Co innego taki z Gazetki, który jak mi się znudzi to zmyję.
A ten prawdziwy zostanie na zawsze. Co gorsza w salonach(tych kiepskich) są wykonywane nieletnim i to bez zgody rodziców. W tych profesjonalnych tak to już nie ma, w przypadku nieletnich wymagają zgody rodziców. Fakt, że zrobienie Tatuażu jest niezwykle drogie(dla moich rodziców to niezły wydatek) i , że on zostaje NA ZAWSZE jest wystarczający by mnie zniechęcić. Plus do tego, że te wzorki w ogóle mi do gustu nie przypadają.
Sama pamiętam jak kiedyś w podstawówce chodziłam na basen- tam ratownicy byli tak wytatuowani, że szok!
Cuda na głowie- owszem jestem osobą tolerancyjną. Te osoby często w ten sposób pokazują swoje ,,ja", chcą się wyróżnić z tłumu. Ja takich osób nie wyśmiewam. Ja zaś swoich nie farbowałam, kiedyś miałam takie marzenie by je przefarbować na blond (miałam 10-11 lat), ale na szczęście się skończyło dla mnie tylko marzeniem, bo potem zrozumiałam, że do mojej twarzy nie pasują blond włosy-dziwacznie bym wyglądała.
piercing- no cóż mam kolczyki, ale tylko w uszach. Nie mam zamiaru zrobić sobie ich w pępku czy gdziekolwiek indziej- dla mnie jest to nieestetyczne i w ogóle mnie to nie kręci.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Co innego taki z Gazetki, który jak mi się znudzi to zmyję.
Nienawidzisz tatuaży, a chodziłaś w takich, co trafiały się w gumach za 10 gr. Czym to się różni od profesjonalnego, oprócz tego, że ten z gazetki jest wiochą? Tatuaż to tatuaż, a sama mówisz, że ich nienawidzisz.

Ja zaś swoich nie farbowałam, kiedyś miałam takie marzenie by je przefarbować na blond (miałam 10-11 lat), ale na szczęście się skończyło dla mnie tylko marzeniem, bo potem zrozumiałam, że do mojej twarzy nie pasują blond włosy-dziwacznie bym wyglądała.
Pasowałyby Ci w wielu kwestiach

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Hako napisał(a):
Nienawidzisz tatuaży, a chodziłaś w takich, co trafiały się w gumach za 10 gr. Czym to się różni od profesjonalnego, oprócz tego, że ten z gazetki jest wiochą? Tatuaż to tatuaż, a sama mówisz, że ich nienawidzisz.
A to tym, że mówiłam, o prawdziwych Tatuażach. A czym się to różni? Ano właściwie tym, że ten z Gazetki to nie jest prawdziwy- jego się z łatwością pozbędę, jak mi się wzorek znudzi. A profesjonalny? Zostaje na zawsze.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Byczusia akurat dobrze mówi. Ja również jestem przeciwny jakimkolwiek modyfikacjom.Człowiek powinien być jak najbardziej naturalny i przede wszystkim być sobą,a nie udawać kogoś,kim chciałby być. Co do mnie,to jedyne modyfikacje mojego ciała to pare jasnych pasemek na włosach i plomby w zębach.Nic po za tym.
Natomiast co do moich gustów,to lubię gdy kobieta wygląda naturalnie.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
SoLUfka
Ziemianin
Ziemianin
SoLUfka
Wiek: 28
Dni na forum: 5.534
Ostrzeżenia: 3
Posty: 28
Więc to tak
Kolczyki nawet są fajne jeżeli nie ma ich za dużo , nie każdemu też pasują . Te w pempku i na uszach to fajna rzecz , natomiast wargi i nos to już lekka przesada .
Metamorfozy w ludzi zwierzęta typu człowiek tygrys , lub jaszczurka to według mnie idiotyzm , ale szanuje zdanie innych i niech sobie ktoś robi coś takiego...
Tatuaże to rzecz świetna , ale także jeśli są mądre . Nie jeśli ktoś se robi by mieć coś na ciele . Np. narodziny dziecka to powód do dumy i tatuaż z datą narodzin jest znakomitą rzeczą > Ale tatuowanie sobie imienia dziewczyny z którą chodzi się 2 tygodnie jest idiotyzmem .

Sam zamierzam sobie zrobić tatuaż , a czego to jeszcze pomyśle
Pozdr

,,Jest impra to krzycze SLU ponad życie"
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Jesli chodzi o szalenstwa na glowie, to nie mam nic przeciwko nawet najwiekszym dziwactwom. Zawsze chcialam miec czerwony lepek Genialnie wyglada tez niebieski, na co mamy dowod na forum. Irokez, warkoczyki albo dredy musza pasowac do stylu ubioru, bo inaczej wyglada to przesmiesznie.

Kolczyki. Nie mam zadnego. Nawet w uszach. Jesli znajde sobie chlopaka, bedzie mial problem z prezentami typu biuzuteria, bo kolczyki to norma XD Nigdy nie czulam potrzeby, zeby cos sobie przdziurawic i nie zapowiada sie, zeby mialo sie to zmienic. Jesli ktos ma chec prowadzic zupelnie inna taktyke kolczykowa, to nie mam nic przeciwko.

Tak w ogole to co to za tekst, ze jak facet ma kolczyk w lewym uchu, to prawdopodobnie jest gejem??

Tatuaze? Fajna rzecz, pod warunkiem, ze nie jest to kolejny badziewiasty tribal albo kolejny kanji typu milosc, pokoj, sila itd.
Sama chcialabym miec cos w stylu tatuazu Nany Osaki z anime ''NANA''.

http://fc07.deviantart.com/fs27/f/2008/112/6 ... kinaaa.jpg Cos w ten desen


Bardzo lubie ogladac ''Miami Ink'', gdzie robia prawdziwe cuda na skorze.


Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Widzę, że jestem w czymś podobna do Laru - tez nie mam żadnego kolczyka, nigdzie, nawet w uszach. I co rok na jakies urodziny czy święta zawsze MUSI znaleźć się ktoś, kto sprezentuje mi kolczyki.

Nie lubię kolczyków, coś mnie od nich odpycha. Jak już koniecznie muszę mieć jakąś ozdobę na uszach to wyszukuję jakieś fajne klipsy (jest ciężko, ale da się znaleźć).

Skaryfikacje są dla mnie obrzydliwe i odpychające.

Tatuaże lubię, zwłaszcza u facetów, to podniecające. Mój, na szczeście, ma dwa, na obu ramionach. Sama planuję sobie zrobić, najprawdopodobniej na grzbiecie stopy lub nisko na dekolcie, tuż nad piersią.
Zapewne będzie to jakaś bardzo wydumana sentencja łacińska.

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Laru napisał(a):
Irokez, warkoczyki albo dredy musza pasowac do stylu ubioru, bo inaczej wyglada to przesmiesznie.
O właśnie, dredy. Zapomniałabym. Dogadałam się już ze znajomą, która się tym zajmuje, więc prawdopodobnie jakoś w listopadzie zostanę szczęśliwą posiadaczką dwóch dredów. Tylko dwóch, żeby nie było potem problemów ze ścięciem w razie potrzeby.
Laru napisał(a):
Tak w ogole to co to za tekst, ze jak facet ma kolczyk w lewym uchu, to prawdopodobnie jest gejem??
Z tego co słyszałam, to chodzi o prawe ucho i jest to znak, żeby łatwiej im było się rozpoznać, ale sądzę, że to tylko głupia plotka

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Seir Kobieta
Cargo
Cargo
Seir
Dni na forum: 5.330
Posty: 29
Skąd: Kraków
Chyba popieram większość. Sama kułam ucho ale jedynie cztery razy i mam w planach dyskretny tatuaż. Przyznam jednak, że gdy nie mogę dojrzeć czyjeś twarzy po jest pokryta wbitym na chybił trafił żelastwem to trochę mnie to odstrasza.
Skaryfikacja.. ujmę to tak, nie podoba mi się. Wręcz robi mi się odrobinkę niedobrze.Jest taki... Cóż dziwne nie jest tu odpowiednim słowem.

Mimo wszystko dalej jednak utrzymuję, że jest to swoiste okaleczanie ciała O.o

Tatuaże mi nie przeszkadzają, a jeśli chodzi o fryzury..
Cóż najbardziej odstraszają mnie wygolone głowy u dziewczyn... Ale to zapewne tylko dlatego, że jestem zwolenniczką dłuższych włosów. Po prostu inny gust. Kolory... Właściwie nawet całą gama barw na łepetynie by mi nie przeszkadzała.



People are naturally born free. They aren’t born to fallow rules.

Z pogardliwą litością patrzy na przygiętego pod krzyżem Chrystusa: „Biedaku, mądrzysz się, że umarłeś za ludzkość, my potrafimy umierać za jednego kumpla”.


Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Kolczyków nie mam i zamiaru nosić nie mam. Jak dla mnie jest to zbyt tandeciarskie... Ziomek nawbija sobie 10 kolczyków na jedną brew i myśli że jest "fajny". Ludzie przechodzą i myślą "co za idiota, aż się patrzeć nie chce".
Co do tatuaży to planuję jakiś duży tribal na barku ale to jak mi kasę ze stypendium dadzą. Funduszy aktualnie brak : /. A czemu tatuaż? Hmm sam nie wiem do końca... może dlatego że ludzie nie wyobrażają sobie marynarza bez tatuaża ;]. Czasem i tatuaże są paskudne. Np u byłych więźniów. Chodzą tacy starzy ludzie z obrośniętymi włosami na rękach i nie dość że tatuażu nie widać dokładnie to jest okropny.
Co do włosów to aktualnie mam takiego malusieńkiego irokeza (a co ). Zawsze mnie interesowała fryzura Mr. T (B.A. Barracus z The A team) ale u mnie to niewykonalne

szczecin
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jakbym nie miał na co kasy wydawać, to bym se piwo kupił. Jestem piękny i bez tego, i nie widzę potrzeby poprawiania czegoś doskonałego. Co do panienek, to jak kolczyk czy fryzura się komponuje z resztą, to czemu nie? Jak w tym kawale:
-Czemu laski się malują?
-bo są brzydkie.
Co do skaryfikacji, tatuowania, wstawiania tuneli etc, to to bardziej oszpeca niż wypięknia. A jako że kobiety są głównie po to żeby faceci mogli je podziwiać jestem wybitnie na nie.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Kika
Nail
Nail
Kika
Dni na forum: 5.352
Posty: 99
Skąd: i tak tam nie mieszkasz ;P
Tatuaże zawsze mnie przerażały być może dlatego, że kojarzą mi się z bólem i...więźniami, dlatego też nigdy w życiu sobie nie zrobię.
Kolczyki mam tylko w uszach i to mi zdecydowanie wystarczy, chociaż przyznam, że kiedyś chciałam mieć też w pępku, teraz mi przeszło. Jak jest ich przesadnie dużo to wygląda to okropnie.
Fryzury niech każdy nosi na głowie co chce, ja nigdy nie eksperymentowałam ze swoimi, żadnych pasemek, farbowań i innych takich
i to by było na tyle
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Jestem jak najbardziej za ale nawet w tych sprawach trzeba znać umiar. Sama jak na razie mam trzy kolczyki w lewym uchu i dwa w prawym w tym jeden na chrząstce, który przebijał mi moj brat (bolalo mnie chyba ze trzy miesiące). Próbuje go dalej przekonać, aby znów się pobawił igłą ale nie chce mi przebić ucha, muszę go chyba zacząć dręczyć w planie mam jeszcze industrial, bo odkąd go zobaczyłam to śni mi się po nocach i muszę go sobie zrobić Mam też w nosie, wcześniej myślałam nad brwią, potem brodą ale w ostateczności zrobiam sobie w nosie. Co prawda ciągnęło mnie na brewkę ale nie mam już zamiaru sobie kolczykować twarz, zostanę jednak przy uszach;) PErcing też miałam sobie zrobić ale jak na razie porzucilam ten pomysł.

Co do tatuażu - podobają mi się i to bardzo chociaż uważam, że wytatuowanie sobie całego ciała to już przesada. MAm w planach tatuaż, muszę tylko odłożyć trochę kasy i wysępić adres od brata do gościa, kóry robi fajne tatuaże ale za to tańsze niz w studiu. Miałam sobie zrobić jeden duzy ale rodzinka truła mi głowe więc zamierzam zrobić sobie dwa małe

Laru napisał(a):
Bardzo lubie ogladac ''Miami Ink'', gdzie robia prawdziwe cuda na skorze.
Taaa cudne robią te tatuaże a niektóre to prawdziwe dzieła. Przez ten program coraz większa ochotę mam na tatuaż^^

Kolorek na włosach?? Czemu nie sama miałam czerwoną grzywkę jednak wyglądało to okropnie, cóż własnoręczna robota. Teraz jedynie mam czerń i jak na razie nie mam zamiaru dodawać sobie innego koloru gdyż mam zniszczone włosy i nie chce sobie ich jeszcze bardziej zniszczyć. Choć czerwień strasznie mi się podoba i dawno miałabym go na głowie gdyby nie te czarne kudły.

Skaryfikacji mówię nie. Jest o coś okropnego i nie podoba mi się.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Forum DB Nao » » » Tatuaże, piercing, skaryfikacje i inne
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook