Forum Dragon Ball Nao

» J-music - temat ogólny

Strony:   1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 21, 22, 23  

Czy lubisz japońską muzykę?

Czy lubisz japońską muzykę?
Tak 75,27% 70 75,27%
Nie 10,75% 10 10,75%
Nie mam pojęcia co to 13,98% 13 13,98%
Wszystkich głosów: 93
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Blanc侍KATZ napisał(a):
Laru czy mi się wydaje, czy "Pieces" upadło....
Nie mam zielonego pojęcia, czemu pokazuje się jakaś inna strona. To bardzo dziwne. Wygląda na to, że to jakaś włoska strona, a Pieces było prowadzone przez Holenderkę... Fakt, ostatnio działo się mniej, ale żeby coś takiego?

Popytam się dziewczyn. Mam kilka użytkowniczek na Last.fm.

[ Dodano: 04.11.2009, 22:54 (po 4 godzinach 57 minutach) ]
Aalenchan, która często udziela się w dziale ze zdjęciami (niedawno wrzuciła wszystkie "Monthy VAMPS"), napisała mi, że coś jest nie tak z serwerem, ale niedługo wszystko powinno wrócić do normy.

Mam nadzieję, że ma rację. Szkoda by takiego fajnego forum. Żadna fanowska strona nie dosięga "Pieces" do pięt.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Coś złego się dzieje w świecie J-Music a konkretnie chodzi o dolegliwości zdrowotne które dotykają coraz więcej i coraz znanych muzyków.

wiosna nawróciła się choroba u Yoshikiego, niedawno jak pisałem na zdrowie narzeka TOSHI a przez chorobe yasu działalność przerywa Acid Black Cherry. Dzisiaj natomiast kolejna notka na JaME o tym, że Doremidan opuszcza basista Shinji który również narzeka na zdrowie.

Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy może przepracowanie albo jeszcze co innego, ale chce by wszystko skonczyło się sczesliwie i wszystkim zycze powrotu do zdrowia.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ukazał się trzeci numer "Askew Magazine", który można ściągnąć za darmo.

Magazyn ten oferuje różnorodne artykuły w języku angielskim dotyczące muzyki japońskiej. Na okładce trzeciego numeru znalazła się grupa auncia, a w środku można znaleźć informacje na temat Kena Lloyda z FAKE? i OBLIVION DUST, Kanon Wakeshimy, Sugar, SATSUKIego, VAMPS i wielu innych.

Polecam serdecznie, do poczytania na krótkie, choć niekonieczne chłodne wieczory. Całosc jest w formacie pdf. co gwarantuje bardzo dobrą jakość tekstu i zdjęć, noi przede wszystkim priorytetowo w języku angielskim, co sprawia, że przeczytać go spokojnie powinni nawet początkowi fani J-music.

do pobrania stąd: http://www.askewmagazine.com/downloads?did=3 na legalu i za free ^^

Pozdrawiam

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
edhel napisał(a):
mm, magazyn... jak często będzie do pobrania
Pierwszy numer również był za darmo (ukazał się na początku tego roku). Za kolejne trzeba już zapłacić (pewnie niewiele). To, że numer trzeci obecnie jest darmowy, traktowałbym jako niespodziankę

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Już niedługo minie pierwsza połowa roku a nikt nie napisał jakie wydarzenia muzyczne związane z muzyką japońską czekają nas w tym roku.

No cóż po niezwykle udanym koncertowo roku 2009, kiedy gościlismy w naszym kraju takie zespoły jak: D'espair's Ray i DIR EN GREY oraz znane osobistości: PATA i SUGIZO. Przyszedł czas na nieco "chudsze" 12 miesięcy (teraz już trochę mniej) ale nie ubogie. Tak więc w marcu na cztery dni do polski zawitał mouse on the keys, japońskie trio grające muzykę sytuującą się gdzieś między jazzem a post rockiem. Zespół odwiedził Gdynię, Poznań, Kraków i Wrocław. W ubiegłym tygodniu (1,2 kwietnia) gościliśmy MONO również podgatunku Post rock, zespół wystąpił w dwóch miastach Warszawie i Poznaniu. W drugiej połowie kwietnia w Krakowie i Warszawie swoje koncerty zagra GOTHIKA. Zespół ten często bywa w naszym kraju więc większość z was powinna go kojarzyć. Duet gra muzykę elektroniczną, gotycko-industrialną w której można doszukać się brzmień popowych jak i ostro metalowych., to w dniach 17 i 18. Pod koniec maja odbędzie się chyba najbardziej oczekiwany koncert tej wiosny spośród tych w/wymienionych, albowiem do polski przyjeżdża D=OUT. Młody zespół visual kei wystąpi w Gdyni 29 maja.

Na razie to tyle, ale jestem pewien, że jeszcze z jakiś zespół lub kilka do polandii zawita bo rok jest długi^^ i nikt nie wie co przynieść może.

A jeżeli ktoś jest fanem muzyki klubowej, to 28 kwietnia w Białymstoku wystąpi DJ Krush


to tyle odnośnie koncertów a co do poprawy aktywności w dziale J-Music, to co byście powiedzieli na surva z zespołami Ongaku w rolach głównych?

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Blanc侍KATZ napisał(a):
A jeżeli ktoś jest fanem muzyki klubowej, to 28 kwietnia w Białymstoku wystąpi DJ Krush
Kojarzę go tylko z współpracy z Luna Sea XD


to tyle odnośnie koncertów a co do poprawy aktywności w dziale J-Music, to co byście powiedzieli na surva z zespołami Ongaku w rolach głównych?
Dobry pomysł! Tylko kto by się pisał? Można by ogłosić to nieco szerzej. Wbrew pozorom trochę osób słucha J-Music. Tylko mam nadzieję, że niektórzy nie będą robili bydła...

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Zespół visual kei D=OUT zaplanował na ten rok drugą trasę po Europie, w ramach której odwiedzi także Polskę.

D=OUT rozpoczął działalność w 2006 roku, ale od tego czasu zdążył zdobyć już spore grono fanów. Ma już na swoim koncie garść singli oraz dwa albumy, z których każdy został - lub zostanie - wydany także w Europie

Trasa ta, nazwana CARNIVAL Ukiyo, rozpocznie się 28 maja w Helsinkach w Finlandii, a zakończy 5 czerwca w Monachium w Niemczech. Do Polski zespół zawita 29 maja i zagra koncert w klubie Ucho w Gdyni.

Zródło:JaME

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
D=OUT bedzie prawdopodobnie w piątek lub w sobote w informatorze kulturalnym na TVP Kultura, niby taka bzdetna informacja, ale za perełki należy uznac fakt tematyke japońskiego zespołu w polskiej TV

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
A propos koncertów japońskich wykonawców w Polsce, to znowu pojawiła się dobra wiadomość.

Słynna japońska piosenkarka KOKIA ponownie odwiedzi w tym roku Polskę!

KOKIA zaplanowała na jesień tego roku zagraniczną trasę koncertową, nazwaną Real World Tour 2010. Rozpocznie się ona 8 października w Moskwie, a następnego dnia - czyli 9 października - artystka zagra w Poznaniu w klubie Blue Note. Oprócz tego odwiedzi także Austrię, Niemcy, Francję i Wielką Brytanię. Jej tegoroczna trasa zakończy się 24 października koncertem w Paryżu.

Zródło:JaME

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Smutna wiadomość ze świata japońskiej muzyki.Zmarł Daisuke,wokalista Kagerou i the studs.Nieoficjalne źródła podają, iż Daisuke już od dzieciństwa miał chore serce, nie ujawnione zostały jednak oficjalne przyczyny zgonu. Pogrzeb, który odbędzie się niebawem, będzie ceremonią zamkniętą jedynie dla rodziny i najbliższych przyjaciół.

Daisuke, który za 2 tygodnie skończyłby 32 lata, miał za sobą wieloletnią karierę na scenie visual kei - zaczynał w drugiej połowie lat 90-tych jako perkusista w grupach Le'Cheri oraz Fatima, jednak popularność zdobył jako wokalista w grupie Kagerou, z którą kilkukrotnie odwiedzał nasz kontynent. Po jej rozpadzie, wraz z innymi znanymi muzykami utworzył grupę the studs, a na początku zeszłego miesiąca ukazał się jego pierwszy solowy singiel.


Fani, którzy mieli okazję widzieć jego sceniczne popisy podczas koncertów, na pewno zapamiętają go jako niezwykle energicznego wokalistę obdarzonego wielką charyzmą. Spoczywaj w pokoju, Daisuke!

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
I znowu smutna wiadomość ze świata j-music;Na blogu Soana, perkusisty grupy Moran, pojawiła się dziś informacja o nagłej śmierci basisty zespołu, Zilla. Na blogu zamieszczone są wypowiedzi samego Soana, jak i reszty zespołu i jego ekipy, w których wynika, iż stan zdrowia basisty nagle bardzo się pogorszył i w efekcie w dniu wczorajszym Zill odszedł z tego świata.

Przypominam, iż Zill grał wcześniej w zespole KuRt, a także Gift i Mei, gdzie znany był jako Saburo, a jeszcze wcześniej w zespole Cynical Biscuit jako Minami.

Zaplanowany na sierpień koncert w Nagoya Bottom Line, a także planowane wznowienie działalności przez Moran zostają, oczywiście, odwołane.

Ach...szkoda.Kiedyś słuchałem KuRt,w którym grał Zill.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton
U mnie jak zwykle mały kalejdoskop gustu z biegiem czasu

Z tego też powodu mam małe pytanko co do zespołu BUCK-TICK, w co na pierwszy ogień polecacie się zaopatrzyć?

Po przeczytaniu j-rentgena na JAME poszukałam aranżacji I like Chopin, o których tam pisało. Pan Sakurai był jednym z 'coverujących' wspomniany przebój i... hym, o dziwo od tego momentu wpadł mi jego głos w ucho, mimo że rok temu niczym mnie nie urzekał

---
W zasadzie na doczepkę dołączę linki, opisy na JAME dla chętnych:

1. cover Asushi Sakurai'a (2004r.)
http://www.youtube.com/watch?v=7YeXLFegin4&feature=related

2. cover Kra (2008r.)
http://www.youtube.com/watch?v=4UHhRI43rqU

3. cover Asami Kobayashi (1984r.)
http://www.youtube.com/watch?v=Yg0aMhfTLtw&feature=related

Pozdrawiam!

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
edhel napisał(a):
Z tego też powodu mam małe pytanko co do zespołu BUCK-TICK, w co na pierwszy ogień polecacie się zaopatrzyć?
Polecam przede wszystkim ich wcześniejszą twórczość. A dokładniej późne lata 80-te i początek 90-tych. Im później, tym mniej do mnie trafiają.
Chociaż wszystko jest kwestią gustu i dla Ciebie może być np. zupełnie odwrotnie Najlepiej zacząć po prostu od początku. To najlepsza metoda gdy poznaje się zespół o długiej historii i bogatej kolekcji albumów studyjnych

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ja zacząłem od Tenshi no Revolver i mnie urzekło, inna niż te wcześniejsze, ale wpada w ucho

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ja z kolei od "Aku no Hana",ale szczerze mówiąc nie jestem fanem twórczości zespołu.Co nie zmienia faktu,że Buck Ticka wypada znać.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton
Hayato napisał(a):
szczerze mówiąc nie jestem fanem twórczości zespołu
A gdy sobie już tak prawdę wyznajemy i szczerze-mówimy, to ja w takim razie jestem Lolem do potęgi entej bo szukałam tematu o Buck-Tick i wiedząc, że on tu jest go nie widziałam Yupi - i to na pierwszej stronie !

Kamzo napisał(a):
Chociaż wszystko jest kwestią gustu i dla Ciebie może być np. zupełnie odwrotnie Najlepiej zacząć po prostu od początku.
Um, no właśnie, tak się zastanawiałam czy zaczynanie od początku jest dobrym pomysłem Przy poznawaniu zespołu owszem, ale jednak przy zaznajamianiu (zahaczaniu) wolę chyba na pierwszy ruszt wrzucić jakiegoś "pewniaka"
Tak jak sobie myślę i patrzę na listę "bogatych" dyskograficznie zespołów, to mało jest takich, których pierwsze albumy są moimi "hitami" Chociaż raczej nie zdarza się album, który ma same główne hity, chyba, że jest the best of - ale to się wytnie

Prześledzę w takim razie co w temacie BT jest napisane, nieco y.t. i zobaczę różnicę pierwszych i ostatnich nagrań i zapewne coś wybiorę biorąc pod uwagę Wasze sugestie Albo pójdę na lenia i zdam się na dawną metodę: ene-due-rike-fake torba-borba-ósme-smake... czy jak to leciało xD

Btw. - Kamzo. Jakiś czas temu rysowałam zdjęcie, które masz w avku, tylko bardziej pod względem grafiki się to zrobiło gdzie jest wszystko i nic :p - to była taka (wątpliwa artystycznie) ekspresja ukrytego JA xD

Pozdrawiam!

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Um, no właśnie, tak się zastanawiałam czy zaczynanie od początku jest dobrym pomysłem
Chyba nie

O ile można tak powiedzieć, nieco siedzę w BT. Początki ich kariery to At-chan, który owszem ma głos, ale nie umie go używać i czasem brzmi na prawdę śmiesznie xD Do tego ten Engrish XD Ale w sumie ich pierwszy album "Hurry Up Mode" jest doprawdy sympatyczny Kocham "Fly High" i "Romanesque".
Polecam też album "Darker than Darkness" zaliczany do pierwszej dziesiątki najważniejszych albumów rockowych w Japonii w latach 90-tych. Pochodzi z nich wielki hit "Dress".
Jeśli nie boisz się dawki elektroniki, to zajrzyj na "Sexy Stream Liner".
Uważam też, że (póki co) ostatni album "Memento mori" również się udał. Jest taki ogólnodostępny (w pozytywnym tego słowa wrażeniu), więc powinno Ci się coś spodobać.
BT mają też sporo tzw. "the best of", więc tam też warto zajrzeć. Chyba idealne na początek.

Całą sobą polecam utwór "Zangai" i "Misshitsu" z albumu "Six/Nine". To drugie epickie!! Sam album też jest spoko.

Mam nadzieję, że pomogłam

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Wczoraj na oficjalnym Twitterze Versailles pojawiła się informacja, że dotychczasowy wspierający basista zespołu, MASASHI, dołączył do jego składu jako oficjalny członek.

Po śmierci ponad rok temu Jasmine You zespół długo pozostawał bez basisty. W marcu tego roku dołączył do niego MASASHI (ex-Ash, Red Carpet). 4 września, podczas finału trasy w C.C. Lemon Hall został przedstawiony jako oficjalny członek.

Poydrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 21, 22, 23  

Forum DB Nao » » » J-music - temat ogólny
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook