Forum Dragon Ball Nao

» Japońskie hobby

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Mam proste pytanie; Co sprawiło,że zainteresowaliście się Japonią? Od czego zaczeło się u Was to hobby i co przyciągneło Was do Kraju Kwitnącej Wiśni?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Czyli jednak taki temat istnieje. Nie przyśniło mi się

Moja pasja związana z Japonią sięga czasów podstawówki. Już tedy wykazywałam zainteresowanie Orientem (wtedy jeszcze interesowałam się jako tak Chinami). Potem już poszło lawinowo. Najpierw "Dragon Ball", potem niniejsze forum, Hironobu Kageyama, j-music, Haruki Murakami i Japonia w ogóle.

Czyli tak z 5 lat będzie. Czas leci jak z bicza strzelił...

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Laru napisał(a):
Moja pasja związana z Japonią sięga czasów podstawówki.
To tak jak u mnie,a konkretnie wszystko zaczeło się w 1995 roku.Tym co przyciągneło mnie w stronę Japonii,była Rengo Kantai - Japońska Połączona Flota,gdyż w tym okresie zaczełem się interesować IIWŚ i walkami na Pacyfiku.Potem już tylko poszerzałem swoje zainteresowania o dalse okresy z japońskiej historii,japońską kulturę,j-music,język japoński,anime itd.
W sumie już prawie 16 lat siedzę w tym hobby i nadal nie mam dość.Wręcz przeciwnie,chcę więcej.Cóż...co poradzić?

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
PatyV Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
PatyV
Wiek: 29
Dni na forum: 6.140
Ostrzeżenia: 1
Posty: 152
Skąd: Olsztynek
Hmmm u mnie to zaczęło się od DB gdy byłem mały oglądałem zawsze DB jeszcze na starym programie RLT potem wszystko myliłem z chinami i jakoś tak się stało że Japonia mi się spodobała poprzez gdy zacząłem oglądać filmy Japońskie np szybcy i wściekli każdy film. itp ;]

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.^ ^
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
PatyV napisał(a):
zacząłem oglądać filmy Japońskie np szybcy i wściekli
lol ;p

W wakacje 2007 zacząłem poznawać japońską muzykę (głównie Joe Hisaishi od soundtracków), a od wakacji 2008 oglądam anime, wcześniej to był tylko Dragon Ball i parę innych tytułów z RTL 7. Jeszcze kiedy DB leciał w TV, to zacząłem chodzić na zajęcia z języka japońskiego (rok 2002), potem książki i filmy (głównie Akira Kurosawa i Tekeshi Kitano). Forum założyłem w 2001. Czyli jeśli chodzi o pytanie z pierwszego postu to Dragon Ball.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Shounen napisał(a):
PatyV napisał(a):
zacząłem oglądać filmy Japońskie np szybcy i wściekli

lol ;p
lol2 ;p

Zapomniałam dodać, że swojego czasu, gdy jeszcze bardzo pałałam się rysunkiem, brałam się za mangę. Nawet miałam parę tomów z serii "Jak powstaje manga" z Waneko. Ale jakoś brak czasu na rysowanie

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Moja łibowość kończy się na anime i mandze. Z Japonii jako takiej próbowałem się uczyć pisać i paru słów. Z historii to parę artykułów popularnonaukowych, z których większość dotyczyła wojny na wschodzie i nawet nie pamiętam za bardzo co ja tam wyczytałem. Czasem oglądam japońskie dupencje na necie. No i oczywiście czasem coś o polityce i gospodarce w Japonii, stwierdzam, że nie jest z tym dobrze, bo Japonia uczy się dziadostwa od Europy i Stanów. Lepiej wygląda Korea Południowa. A jak próbowałem się zająć Japonią mocniej to mi się zawsze odechciewało i dawałem sobie siana.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton
- od brata, co pasjami oglądał podgłupiaste DB, które później mnie chwyciło za serducho jak trza.
- victoria! po negocjacjach rodzice pyknęli nam neta, brat zaczął ściągać odcinki DB, ja jako upierdliwa siostra mu w tym pomagałam i oboje jak nawiedzeni łaziliśmy po stronkach tematycznych, pasjonowaliśmy się oglądaniem po raz któryś odcinków tv - acz bez popcormu, za to pizza się wkradała i inne rarytasy; do tego gry gdzie czułam moc nad bratem :p tapety, piosenecki z anime etcetera
- braciszkek wymiękł w poszukiwaniach, ja ślęczałam niczym maniak dłużej
- pierwsza próba rysunku i kadry z anime na papierze (:
- pewnego pięknego poranku, gdy nierozgarnięta leżałam w łóżku a brat obudził mnie kompem posłyszałam utwór Diru, który (zaiste) mi się spodobał. Ale co to było (tj. j-m) bystro spostrzec nie potrafiłam; ten dzień brat przeklął na wieki (;
- zaaklimatyzowanie się na Nao, posądzenie na wstępie przez jednego usera o plagiat avka (!), najechanie na sb na mnie innych, moja konsternacja z cyklu "o co kaman i co ja tu robię", mój odzew na zarzuty zakończony ogólnym peace&love czepliwych panów
- Laru notorycznie pisząca w j-m, a że mnie wkurzała ( ), to obczaiłam co i jak, koncert Gackt'a -> szczena w dół, wpadłam! (bez skojarzeń)
- wieczne kłótnie z bratem (spór odmiennych poglądów wschodu z zachodem, bez tolerancji osobnika płci męskiej zrodzonego z jednej matki)
- filmy azjatyckie, parę innych anime (jednak brak czasu)
- początek rysowanania "realnych" postaci (: nie wierzyłam, że coś się uda.
- ksiażki H. Murakamiego (krok milowy w zainteresowaniu szerzej Japonią)
- dramy
- no i ogólnie szukanie interesujących mnie spraw i męczenie polonistki tematyką każdej dowolnej dodatkowej/obowiązkowej pracy
- możliwe, że praca licencjacka w tych klimatach by się na studiach nie zanudzić, acz brak promotora właściwego

wszelkie prawa zastrzeżone i.in.

Btw. wypaśny ten temat ze 88 spostrzeżeniami! ale teraz brak czasu

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Ja zainteresowałem się głównie, całą Japonią. Ale M&A dała ku temu podstawy. To zupełnie inna rzeczywistość jaką my znamy. Można pomyśleć. Oglądając czy czytając A&M , że taki świat nie istnieje. Nie ma takich wzorców zachowań i obyczajów. I dochodzi do japońskich dramów. Widzimy podobieństwa. Naturalność. Można rzec, że świat tamten jest naszym światem przedstawionym w nieco ładniejszych barwach, i lepszych postaciach (np. wizerunki poszczególnych zachowań jak tsundure). Japończycy są bardzo kreatywni. Dlatego te anime jest takie żywe, a w porównaniu z Hamerykańskimi produkcjami. Wypadają brylantowo ( miażdżą totalnie). Do tego ten język mmmmmmmmmmmm jest dobry.
Nie byłem nigdy w Japonii (moim celem jest tam się znaleźć, w najlepszym przypadku zamieszkać). Ale widziałem wiele filmików o Japonii. Architekturę mają niesamowitą. Infrastrukturę też. Natomiast im może nasza rzeczywistość wydawać się atrakcyjna. Bo znudzeni swoją szukają nowości.
Pozdrawiam

[ Dodano: 06.01.2011, 10:39 (po 6 minutach) ]
Oczywiście proszę nie mylić tego świata z innymi kategoriami anime (jak choćby, fantasy, magia itp. itd.)
p.s. Postacie z M&A to tak naprawdę japońskie wzorce ludzi. Tu ktoś napisał taki post. cytuję "Mogli by autorzy rysować bardziej ludzko" coś w tym stylu napisał. Są takie produkcje ale ma kolo racje nie do końca postacie są ludzkie. Ew. zmarszczki, zmiany skórne (wiecie co mam na myśli) by te postacie bardziej się różniły.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Już jako dziecko interesowałam się pewnymi aspektami związanymi z Japonią, ale to była raczej dziecinada. W gimnazjum natchnęło mnie by ''zabrać się'' konkretniej za Kraj Kwitnącej Wiśni, ale ograniczyłam się do poznawania j-music, japońskiej broni białej i samurajów. Tak na poważnie wciągnęłam się w 2010 roku kiedy zupełnie przypadkiem poznałam na nowym kierunku fana anime. Dzięki niemu odkryłam wiele ciekawych tytułów i miałam z kim dzielić moją pasję. Potem poszło z górki: codzienna dawka M&A, książki związane z Japonią, j-music, filmy, japońska telewizja, itd.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Anime- w końcu uwielbiam je od 5 roku życia(pamiętam od Superświnki się zaczęło). No i jeszcze j- music, słucham od 2 miesięcy i niesamowicie mnie wciągnęło.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Chyba manga i anime w II klasie LO.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Japońskie hobby
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook