Forum Dragon Ball Nao

» Poziomy SSJ ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
mylewy15 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
mylewy15
Wiek: 28
Dni na forum: 4.084
Posty: 47
Ja lubię ssj2, najbardziej podobała mi się walka Gohana i Cella.
Szponiasty Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Szponiasty
Wiek: 31
Dni na forum: 4.093
Posty: 25
Skąd: Wrocław
Jednak po samej walce Vegeta zdaje się powiedział coś do Trunksa (zaraz jak Goku i Gohan wychodzili z komnaty ducha i czasu), że jego transformacja była bez sensowna, więc zakladałbym, że był do tego zdolny i znał konsekwencje.

Jeśli chodzi o mnie, uważam za najciekawszy USSJ. Super Vegeta w jakiś swój sposób wydaje mi się najbardziej przykokszony (Trunks to już przegięcie). Podoba mi się przyrost fizyczny, no i wydłużone włosy... Jakoś mnie tak zaintrygował No i to jedyna z przemian, która ma ryzyko - szybko wyciąga energię. (No dobra, jeszcze ssj3, co w ogóle chyba wyklucza ssj4, bo to dziwne, żeby ta przemiana była bardziej stabilna xD Jak dla mnie ssj4 to w ogóle nie ssj, tylko całkowicie inna przemiana i tego się trzymam )
Zaworek-San Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 27
Dni na forum: 4.054
Posty: 82
Skąd: Jarocin
Jak wiesz Szponiasty SSJ4 pojawiło się w GT, GT nie tworzył Akira, więc nie ma się co dziwić, że są takie niedociągnięcia.

Co do ulubionego, hmm... Jeśli chodzi o wygląd to myślę, że SSJ3, ale jednak największy sentyment mam do SSJ2, myślę, że to przez walkę Gohana z Komórczakiem, efektywność i efektowność transformacji. Piękna sprawa

Pozdrawiam
Saturnine Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Saturnine
Wiek: 32
Dni na forum: 4.027
Posty: 15
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Z kanonicznych poziomów najbardziej lubię SSj1. Mówię dlaczego:

Mimo że to pojedyncze stadium, to nawet przed wejściem na następne droga rozwoju jest bardzo długa. Bo postaci Ascended i Ultra to ciągle stadia SSj1, nie mówiąc już o Mastered Super Saiyan (albo Full-Power). Czyli od pierwszej transformacji do odblokowania maksimum mocy jako Super Saiyan jest kuuuuupę treningu!

A z niekanonicznych: LSSj.

Broly nie dość że ma (prawdopodobnie) większy mnożnik niż SSj1 (choć nie tak duży jak SSj2) to jeszcze w trakcie walki uzupełnia mu się ki. Rany nic nie znaczą, zużywanie ki na ataki nic nie znaczy. Faaajnie by mieć taką formę, hehe.

Dodano po 24 minutach
redi87 napisał(a):
Shounen napisał(a):
Poczytaj gdziekolwiek w internecie o USSJ, to się dowiesz, że dzieli się on na USSJ1 i USSJ2 (który osiągnął Trunks w walce z Cellem, po tym jak Vegeta będąc na USSJ1 poległ).
Mi się wydaje że ciężko tu udowodnić czy był ussj2 czy nie, ponieważ trunks tylko powiększył mięśnie i zwiększył poziom energii co mógł zrobić również vegeta, tak jak powiedział cell pod koniec walki z trunks'em Vegeta tego nie zrobił bo wiedział że straci na szybkości.
Nie nie nie, to nie o to chodzi. USSJ to termin fanowski, który opiewa dwie formy, Super Saiyan stadium 2 i Super Saiyan stadium 3. Niektórzy nazywają te formy Ascended Super Saiyan i Ultra Super Saiyan, albo po prostu USSJ i USSJ2.

USSJ2 to po prostu USSJ popchnięty dalej. Ki rośnie jeszcze bardziej, mięśnie powiększają się jeszcze bardziej, ale masa ciala zabija wzrost szybkości. Osobiście nie uważam że szybkość spada bezwzględnie, spada tylko stosunkowo (znaczy się nie tyle stajesz się wolniejszy, co nie robisz się szybszy tak jak powinieneś).

No i ostatnia rzecz: USSJ nie jest żadnym "stadium przejściowym pomiędzy SSj1 i 2" ani niczym z tych rzeczy, jest odgałęzieniem SSj1.

Goku i Gohan odkryli inne odgałęzienie, czyli "Full Power Super Saiyan", znaczy się ciało na tyle przyzwyczajone do postaci Super Saiyan, że można zwiększać moc bez wzrostu mięśni i zwiększonego poboru energii. Czyli poziomy Ultra to po prostu formy w których moc jest zwiększana nienaturalnie, przez siłę (dlatego ciało reaguje negatywnie zwiększając masę mięśniową). W momencie gdy ciało jest przyzwyczajone do Super Saiyanina, te negatywne skutki ustępują i można zrobić pełnego powerupa bez żadnych wad, tak jak zrobił to Goku w walce z Perfect Cellem.

Tak więc powiedzmy sobie na numerkach (przykładowo, nie mówię że mnożniki są dokładnie takie, to tylko domysł)

SSj: Siła 10 Szybkość 10
USSj1: Siła 15 Szybkość 12
USSj2: Siła 30 Szybkość 12
FPSSj: Siła 30 Szybkość 30 - czyli pełna moc Super Saiyanina odblokowana.

No a Super Saiyan 2 to już zupełnie inny wymiar, ja bym powiedział że siła 150 szybkość 150, w porównaniu z tą skalą ;p
redi87
Ziemianin
Ziemianin
redi87
Dni na forum: 4.127
Posty: 22
Saturnine, czyli możliwe, że gdyby trunks ussj2 stoczył walkę na fale uderzeniowe z cellem to siły były by wyrównane ? Nawet Vegety Final flash był wstanie zniszczyć cella gdyby go trafił w środek więc Trunks chyba miałby jeszcze większe szanse

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Saturnine napisał(a):
Osobiście nie uważam że szybkość spada bezwzględnie, spada tylko stosunkowo (znaczy się nie tyle stajesz się wolniejszy, co nie robisz się szybszy tak jak powinieneś).
Szybkość musi spadać. Inaczej nie byłoby sensu w tym, że Vegeta miałby się powstrzymywać przed wejściem na ten poziom. Skoro szybkość nie spada, a siła rośnie, to znaczy, że nic by nie stracił.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Saturnine Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Saturnine
Wiek: 32
Dni na forum: 4.027
Posty: 15
Skąd: Aleksandrów Łódzki
redi87 napisał(a):
Saturnine, czyli możliwe, że gdyby trunks ussj2 stoczył walkę na fale uderzeniowe z cellem to siły były by wyrównane ? Nawet Vegety Final flash był wstanie zniszczyć cella gdyby go trafił w środek więc Trunks chyba miałby jeszcze większe szanse
Trunks był owszem silniejszy od Cella (a przynajmniej jego poziomu mocy przed powerupem, bo Cell miał jeszcze od kija rezerw, którymi się pochwalił dopiero na Cell Games), FF Vegety również okazał się świetny, ale trzeba wziąć pod uwagę mnożnik samej techniki. Final Flash zdawało się mieć ogromny mnożnik, biorąc pod uwagę że sam Vegeta nie był w stanie Cellowi zrobić absolutnie nic. A fala Final Flash zniszczyła część Cella, tak więc myślę że przy tak długim czasie ładowania mogła uderzyć z siłą większą z 5x albo więcej niż jednostkowa siła Vegety. Trunks mógł sobie być powiedzmy 2x silniejszy od Vegety w formie Ultra, ale musiałby też naładować jakiś mega potężny atak (przynajmniej na 2,5 raza) żeby uzyskać taki sam efekt jak Vegeta swoim final flashem A nie wiadomo, czy Cell zechciałby łaskawie dać mu na to czas.

Dodano po 4 minutach
Shounen napisał(a):
Saturnine napisał(a):
Osobiście nie uważam że szybkość spada bezwzględnie, spada tylko stosunkowo (znaczy się nie tyle stajesz się wolniejszy, co nie robisz się szybszy tak jak powinieneś).
Szybkość musi spadać. Inaczej nie byłoby sensu w tym, że Vegeta miałby się powstrzymywać przed wejściem na ten poziom. Skoro szybkość nie spada, a siła rośnie, to znaczy, że nic by nie stracił.
Zgadza się, ale zauważ dwie rzeczy:

- Vegeta nawet w postaci Ascened był wolniejszy od Cella i to znacznie.
- Trunks może i był wolniejszy od Cella, ale jakoś nie zauważyłem, aby cierpiał z tego powodu jakoś bardziej niż Vegeta

Tak więc Vegeta nic by nie stracił, ale też nic by nie zyskał. Tak samo jak nie mógł trafić Cella teraz, nie mógłby go trafić po transformacji. Jest jednak taka różnica, że Vegeta był słabszy od Cella a Trunks był od niego silniejszy, dlatego w przypadku Trunksa, Cell zadawał sobie w ogóle trud robienia uników. W przypadku Vegety nie musiał tego robić, mógł przecież stankować kopa w kark i nawet się nie skrzywić Ale to nie zmienia faktu, że w świecie db poziom mocy decyduje zarówno o sile jak i szybkości, a z racji że Vegeta był dużo słabszy od Cella, był od niego również dużo wolniejszy

No i kurcze, tak na zdrowy rozsądek... jak tak sobie pomyślałem to wydało mi się dziwne, że ktoś z mocą załóżmy 4 biliony może być w istocie wolniejszy od kogoś z mocą 2 biliony... 2 razy większa ki (czy tam powerlevel) to znaczy 2 razy większa siła i szybkość. A trochę dziwne by mi się wydawało jakby parę kilo mięśni było w stanie aż tak drastycznie kogoś spowolnić. Prawa fizyki mówią, że 2 razy większa masa wymaga 2 razy więcej siły aby ją poruszyć, tak więc masa Super Saiyanina musiałaby wzrosnąć 2x w formie Ultra w stosunku do Ascended, żeby przy 2x wzroście mocy szybkość wyszła na zero Tak więc idąc stricte prawami fizyki nawet to jest już naciągane.. dlatego biorąc poprawkę na to że to jest tylko anime, to uważam że brak zmiany szybkości zamiast de facto jej spadku jest okej. I takie podejście wcale nie sprowadza żadnych nieścisłości w fabule
Son-Goku Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Son-Goku
Wiek: 30
Dni na forum: 4.804
Plusy: 17
Posty: 528
Skąd: 新世界, Strzałkowo
Sam Goku mowil co mu po tym, ze ma moc, jak nie ma szybkosci (Trening Songa z Gohanem w Komnacie Czasu)
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Saturnine napisał(a):
dlatego w przypadku Trunksa, Cell zadawał sobie w ogóle trud robienia uników. W przypadku Vegety nie musiał tego robić, mógł przecież stankować kopa w kark i nawet się nie skrzywić
Naciągana teoria. Co do zysku Vegety - przemieniając się (zakładając, że w ogóle był do tego zdolny, w co wątpię) zyskałby moc - zysk wymierny. Gdyby faktycznie szybkość miała pozostać niezmienna, to ta przemiana nie miałaby minusów, pomijając obciążenie dla ciała.

Goku też mówi: "Przy tak ogromnych mięśniach oczywiście przybywa siła, ale traci się szybkość". Mówi to po przejściu na USSJ2, bo tylko tam są one faktycznie ogromne.

No i opisy z databooka:
~Second Grade
First Appearance: chapter 377
People: Son Goku, Trunks, Vegeta
Special features: A power-up where every nerve is concentrated, sending ki throughout the body and inflating the muscles. This is capable of raising both power and speed much higher than a Super Saiya-jin.

~Third Grade
First Appearance: chapter 386
People: Son Goku, Trunks
Special features: This form is capable of drawing out immense power, inflating muscles to the limit. However, this kills speed and movement becomes sluggish; on top of that, the burden on the body is also great.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Saturnine Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Saturnine
Wiek: 32
Dni na forum: 4.027
Posty: 15
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Nie wiem co jest naciąganego w tym, że Vegeta był wolniejszy i słabszy od Cella. Bo był

A szybkość owszem się traci, ale to wcale nie znaczy że bezwzględnie. Jeśli ktoś zwiększa swoją moc to analogicznie powinien zwiększać też szybkość. Moc zwiększamy po to, żeby być silniejszymi i szybszymi od kogoś. W momencie gdy jesteśmy słabsi to zwiększenie samej mocy nic nie da, bo szybkość nadal będzie niewystarczająca.

No i czy bycie 3x za słabym jak na obecny poziom siły nie można uznać za "stratę szybkości"? Gdyby transformacja była zrównoważona jak FPSSj, Saiyanin robiłby się 3x szybszy i 3x silniejszy. A jak robi się tylko 3x silniejszy to nic mu to nie da.

Szybkość mogła nawet obniżyć się de facto w stosunku do ASSj, ale to nie miałoby żadnego znaczenia w tamtej walce, bo Vegeta i tak był już wolniejszy.

Wszystko zależy od tego, jak bardzo wzrasta masa ciała. Jeśli w ASSj wzrasta powiedzmy o 20% to nie wystarczyłoby to, żeby zabić całą szybkość przy wzroście mocy 1,5x. Wtedy szybkość by wzrosła 1,2x. (No chyba że ktoś daje mnożnik 2x, to wtedy szybkość wzrosłaby 1,6x). Ale np jeśli uznać że masa po transformacji wzrośnie o 33% to będzie też trzeba odjąć 33% bonusu szybkości na rzecz masy. Przy mnożniku 1,5x wyszłoby na to, że szybkość pozostałaby 1x. Z USSj byłoby tak samo, tylko większy mnożnik siły i większa masa ciała.

Tak więc tutaj to interpretacja zależy już od preferencji Nie jest tak łatwo to oszacować, np ile Vegeta mógł ważyć w tych transformacjach.. Jeśli normalnie ważył 60kg to jako ASSj ile by ważył? 72? A w USSJ ile? 90?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Saturnine napisał(a):
Nie wiem co jest naciąganego w tym, że Vegeta był wolniejszy i słabszy od Cella. Bo był
Naciągane jest to, że Cell miałby nie unikać ataków Vegety tylko dlatego, że się ich nie bał, a Trunksa już tak. Dla mnie jest to jawne zobrazowanie faktu, o którym mówi Goku - szybkość po przemianie zmalała.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Saturnine Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Saturnine
Wiek: 32
Dni na forum: 4.027
Posty: 15
Skąd: Aleksandrów Łódzki
No tylko że Vegeta tak czy siak nie mógł trafić Cella. Nie widziałem żadnej różnicy między tym co robił Vegeta a tym, co robił Trunks. Trunksowi też udało się trafić kilka ciosów, o ile pamięć służy.
dziadekzfuturamy
Ziemianin
Ziemianin
dziadekzfuturamy
Dni na forum: 4.003
Posty: 22
Mi podobaly sie wszystkie poziomy ;p
Murzin Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 4.090
Posty: 51
Skąd: Polska
Wiem, że DB GT jest niekanoniczne i ogólnie fe, ale tak ostatnio pomyślałem, że Gogeta w ostatnich odcinkach był tak potężny, że wszedł od razu na poziom SSJ God? Może autor chciał w ten sposób wyjaśnić, skąd wzięły się czerwone włosy tej postaci?
redi87
Ziemianin
Ziemianin
redi87
Dni na forum: 4.127
Posty: 22
Wątpię, bo wtedy nie było wiadomo nic o ssjg w ogóle . Myślę, że to czysty przypadek i chcieli tylko jakoś wyróżnić scalenie poziomów ssj4.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ciekawe spostrzeżenie, no ale nie może być, bo to nie autor, czyli Toriyama, decydował o kolorze włosów Gogety. W anime Vegeta też miał czasem włosy czerwone, a często brązowawe, stąd pewnie ten pomysł na urozmaicenie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Toriyama w niedawnym wywiadzie pomylił SSJ3 z SSJ2 więc on już DBGT pewnie nie pamięta ; p

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Murzin Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 4.090
Posty: 51
Skąd: Polska
Wątpię, bo wtedy nie było wiadomo nic o ssjg w ogóle
Mi chodziło o to, że Gogeta powinien mieć włosy koloru czarnego, a jak Akira zobaczył tą niedorzeczność to wpadł na pomysł "O! To ten SSJ God niech też ma czerwone włosy, kolejną głupotę z GT wyratuję!"

W anime Vegeta też miał czasem włosy czerwone, a często brązowawe, stąd pewnie ten pomysł na urozmaicenie.
Myślę, że podczas kręcenia mangi scenarzyści mogli do końca nie wiedzieć wtedy, że każdy Saiyan ma czarne włosy. Z tego co pamiętam Vegeta tylko w swoich pierwszych scenach w anime miał inny kolor niż czarny.

Toriyama w niedawnym wywiadzie pomylił SSJ3 z SSJ2 więc on już DBGT pewnie nie pamięta ; p
Nawet samemu twórcy się wszystko miesza xD Ogólnie tą sprawę z Gogetą traktuję jako taką małą ciekawostkę, prawdopodobnie jest to tylko zbieg okoliczności mimo wszystko.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Skoro Toriyama zapomina o nazewnictwie własnych poziomów SSJ, to myślisz, że pamięta, co to było DBGT?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Forum DB Nao » » » Poziomy SSJ
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook