Forum Dragon Ball Nao

» Kuchnia japońska

Strony:   1, 2, 3, 4
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.823
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Niedawno w Suwałkach(w sobotę) otwarto restaurację Sushi i po raz pierwszy skosztowałam wtedy tego dania. Bardzo mi smakowało.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.823
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Dziś(mimo choroby-potrzebowałam po coś do miasta pójść) spróbowałam zupy Miso z krewetką i sachimi(nie wiem jak to się pisze). O ile Miso mi bardzo smakowała o tyle sachimi niekoniecznie.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Sashimi
Samego w sobie nie jadłem, ale smak jak smak, kwestia danej ryby i jej świeżości ;p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.823
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
No racja,dzięki za poprawienie błędu . Wzięłam z tuńczyka- z 5 kawałków dwa zjadłam i to z trudem- tak mi nie smakowało(aczkolwiek tuńczyka bardzo lubię).

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.818
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Niestety, nie zostalam fanka japonskich slodyczy - wyroby z maczki ryzowej, slodkiego ziemniaka albo slodkiej fasolki zupelnie nie przypadly mi do smaku -_-' Za to zostalam dozgonna fana ramenow, soby i udonow, a takze wszelkich zapiekanek ryzowych ^^ Polubilam nawet zupe miso

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.823
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Dziś po raz pierwszy spróbowałam pierogów Gyoza Całkiem niezłe , ale nieco za ostre(może za sprawą sosu, który dostałam w susharni)
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Kakarotto95 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Kakarotto95
Wiek: 29
Dni na forum: 3.705
Posty: 41
Skąd: Barwice
Kuchnia japońska powinna być konsumowana tylko przez Japończyków , a to dlatego , że jedzenie surowej ryby , nie koniecznie może działać dla nas dobrze , a to dlatego że nawet jadalne ryby mają kwasy , które neutralizują się podczas obróbki termicznej . Dlatego surowa ryba działa na naszą niekorzyść , natomiast co do Japończyków , to oni jedzą je od setek lat i ich organizmy stworzyły coś na sposób surowicy , która neutralizuje te jak że bardzo małą liczbę toksyn , ale jednak . Ale jeżeli chodzi o surowce , które nie mają żadnej ilości zwierząt morskich , to można śmiało jeść , ale radze uważać na ostrość potraw , to może wywołać już niemiłe ekscesy w wc .

Anime to nie bajka !!!
Chcesz kogoś obrazić ? Najpierw go poznaj , mocne i słabe punkty , jak już zrozumiesz że g..no o nim wiesz to sobie daruj.
Jeżeli otoczenie chce żebyś się zmienił to pamiętaj , jeśli nie chcesz nie rób tego , bądź indywidualistą .
Uśmiechaj się , nawet nie wiesz jak osoby , które Cię nienawidzą tego nie cierpią .
miyamoto1 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
miyamoto1
Wiek: 34
Dni na forum: 3.740
Posty: 120
Skąd: Kraków
clio napisał(a):
Niestety, nie zostalam fanka japonskich slodyczy - wyroby z maczki ryzowej, slodkiego ziemniaka albo slodkiej fasolki zupelnie nie przypadly mi do smaku -_-' Za to zostalam dozgonna fana ramenow, soby i udonow, a takze wszelkich zapiekanek ryzowych ^^ Polubilam nawet zupe miso
Jaka kombinacja ramenu jest najlepsza? Wiem tyle, że są dodawane różne składniki w zalezności od regionu a chciałem spróbowac zrobić sobie ramen w domu tyle, że jestem dośc sceptyczne nastawiony do dodawania jajka albo glonów poniewaz nie wiem jak to może wyjść w czymś takim
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Wczoraj wybrałam się u siebie do restauracji prowadzonej przez Japończyka i muszę przyznać, że zarówno chicken katsu jak i nasze sushi było świetnej jakości. To nie to co kotlet z KFC, zupełnie inna bajka, sushi też pycha, szczególnie to z łososiem. Tylko dodatki do chicken katsu takie sobie, trochę kapusty pekińskiej i coś a'la pure ziemniaczane, niestety jednego i drugiego nie lubię.
karina45a Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.623
Posty: 3
Skąd: Zawoja
Witam wszystkich serdecznie. Interesuje mnie to forum, bo w lipcu będę w Japonii. Studiuję w Krakowie medycynę, a tak mieszkam w Zawoi. Ja sushi już jadłam i mi smakowało. W Krakowie jest dużo restauracji chińskich, japońskich. gdzie można sobie skosztować jak smakują ich dania i czym ??je się je??
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.818
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
karina, jesli chodzi o sushi, to odradzam Zen Sushi na Św. Tomasza (jeśli dobrze pamiętam) - ani mi nie smakowało, ani obsługa nie była zbyt dobra. Fajne jest Genji Sushi na Dietla oraz oczywiście serwowane w centrum Manggha. Natomiast nie wiem, gdzie w Krakowie są restauracje japońskie z większym wyborem dań - musisz w google poszukać.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Skosztowałem wreszcie sushi z Biedronki. Ryż twardy, ale ogólnie zjadliwe, zwłaszcza że nieporównywalnie tańsze niż w restauracji.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
http://namonciaku.pl/3miasto/1,113053,163854 ... czne_.html

W Japonii jadłem parę razy na krzyż, ale muszę się zgodzić. Zresztą w restauracjach mieli tylko nigiri i gunkany. Dodam, że m.in. ze śledziem albo hamburgerem, co w polskiej restauracji zapewne wywołałoby u mało wiedzącego klienta co najmniej zażenowanie, bo przecież nie wypada.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.716
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Bedac na sushi podczas ostatniego pobytu Byczusi u mnie poraz pierwszy mialem okazje sprobowac lody o smaku japonskiej zielonej herbaty Matcha. Musze przyznac, ze byly wysmienite.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Shounen napisał(a):
ze śledziem albo hamburgerem, co w polskiej restauracji zapewne wywołałoby u mało wiedzącego klienta co najmniej zażenowanie, bo przecież nie wypada.
Pomysł o tyle śmiały, co wątpliwy, bo prawdziwym miłośnikom sushi trudno jest wyobrazić sobie bezmięsną potrawę z mięsem.
http://natemat.pl/115101,sushi-z-kabanosem-i ... ga-japonia


Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Zrobiłam sobie dziś kurczaka w sosie teriyaki i trudno nawet to opisać, coś cudownego. Oczywiście pewnie lepiej by smakował z sosem zrobionym samodzielnie, ale to zbyt drogi interes.
Jak dla mnie glazurowany kurczak pobił nawet sushi.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.716
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Poraz pierwszy w zyciu mialem okazje sprobowac japonskich krakersow krewetkowych - Senbei Ebi. Niebo w gebie. Polecam Wszystkim.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4

Forum DB Nao » » » Kuchnia japońska
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook