Forum Dragon Ball Nao

» All you need is love. Miłość

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.080
Posty: 482
Skąd: Kraków
Nie mozna byc szczesliwym na sile i sobie tego wmawiac. Szczescie jest wtedy gdy przychodzisz do domu i nie musisz plakac ze wszystko sie wali dookola. Tak jak Kamzo powiedzial...sa rozne rodziny, w niektorych jest szczescie i milosc w niektorych nie. Naj ojciec osuscil jak mialem 4 lata i od tej pory jestem z mama. Nie czuje do niego zawisci ani zlosci, a wiele razy pamietam ja ja oderzal a ja nie moglem nic zrobic. Teraz jak by dotknal moja mame lub jakiegos czlonka mojej rodziny to stracilby przeze mnie ta konczyne ktorej by uzyl, ale chodzi mi o to ze nawet w wybrakowanej rodzinie w ktorej ojca nie ma lub pije itp moze zaistniec milosc.

PS: czy to co napisalem to jest offtop ???

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.702
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Szczescie jest wtedy gdy przychodzisz do domu i nie musisz plakac ze wszystko sie wali dookola.
Coś ty. Za dużo Epikura chyba czytałeś. szczęscie jako brak cierpienia? Sram na takie szczęście. Tak jak można być szczęśliwy nawet cierpiąc , tak samo można być smutnym nawet gdy nie ma się do tego teoretycznie podstaw

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.641
Posty: 325
Skąd: Mokotow
Ja sie ze swoim starym trzaskalem jak probowal mnie uderzyc. Coz skonczylo sie na tym jak dostal z kopa w twarz .. potem 1 miesiac do siebie nie gadalismy.. i niezaluje za tak postapilem .
Choc teraz szanuje swa rodzinne i niepozwole zeby ktos jej ruszyl

pulkarecordzz.phorum.pl
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.631
Plusy: 2
Posty: 1.408
Kochac? nie... nie opłacalne, za dużo czasu kosztuje... za dużo zachodu, treba to głaskac chwalic itd. żeby nie marudziło...
I własnie takie wypowiedzi sa najsmutniejsze...
Miłość stawia nam wymagania... Satwia je takżenaszemu egoizmowi. Każe mu zejść z piedestału, wysilić się. Zrobic "coś więcej".A to kosztuje... czasem bardzo wiele.A nam zazwyczaj po prostu się nie chce...
Ale nie oznacza to, że nie warto.Wręcz przeciwnie.
I jeszcze jedna celna uwaga:
Dla mnie bzdurą jest dzielenie na miłość dawniej i dziś. Miłość istniała i istnieć będzie , tak jak prawda sie nie zmienia , a jedynie czasy. Pytanie tylko czy się akceptuje prawdę o miłości czy się od niej ucieka np. w cynizm.
Franqey, bardzo mądre słowa...
pozdrawiam
a na koniec zadam jeszcze jedno pytanie- Co według was oznacza kochać?

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.647
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
szanowac, nie opuszczac w potrzebie, byc droga nad przepascią.. no i cos w tym stylu

Obraz
PALATIAL REGALIA
Angrenereg Kali The Nefty Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Angrenereg Kali The Nefty
Wiek: 37
Dni na forum: 6.750
Posty: 137
Skąd: Oświęcim
Wiesz, możesz mi wierzyć lub nie, ale szczerze żal mi Ciebie... Z powodu tego wyimaginowego poczucia spełnienia i szczęścia...
Wyimaginowanego? jak mi się zdaje dla rożnych ludzi, rożne rzeczy dają szczęście, nie obchodzi mnie moja rodzina, i nigdy nie płakałam z powodu kłutni z matką... absolutnie mi zwisa ich opinia o mnie, bo tak naprawdę nic nie wiedzą... I daruj sobie szczery żal, bo jest on całkowicie zbędny, a ja czuje się obrażona, nie potrzebuję niczyjego żalu ani litości.

Tak jak można być szczęśliwy nawet cierpiąc , tak samo można być smutnym nawet gdy nie ma się do tego teoretycznie podstaw
Tu się zgadzam na 100%

Ja sie ze swoim starym trzaskalem jak probowal mnie uderzyc. Coz skonczylo sie na tym jak dostal z kopa w twarz
Heh ja z reguły bije się z matką jeśli można to tak nazwac... to znaczy raz mnie uderzyła a ja jej oddałam, nigdy więcej nie probowała...


Szarak, mj ojciec nie ma czasu bo siedzi przy komputerze, chodze w ciuchach z lumpeksu i często jestem głodna... więc chyba trafiłeś kulą w płot tak jak z moją matką zresztą, bo może owszem mnie urodziła ale na tym jej obowiązki sie skonczyły... heh osoądzasz mnie niemając pojęcia co mowisz... z reszą tak jak 80% ludzi ktorzy twierdzą że mnie "znają"

Acha jeszcze mj słaby rozwj umysłowy, to że skreślam uczucia do ludzi wcale nie znaczy że jestem głupia, i śmiem twierdzic że nie masz prawa osadzac mojego intelektu, bo raczej nie masz do tego podstaw.

Angrenereg Kali The Neftys
Grey Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 31
Dni na forum: 6.588
Posty: 11
U mnie w klase zobaczą tylko jakąś x laske to od razu sie ślinią na jej widok. Ale naprawde liczy się to co kobieta ma w duszy. No ale ładna też musi być
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.080
Posty: 482
Skąd: Kraków
moim zdaniem kochac zaczy nie moc przestac myslec o danej osobie, martwic sie o nia kiedy jej komorka nie odpowiada, wspierac ja i przytulac kiedy jest smutna i kiedy ja cos boli. Kochac znaczy pocieszac, wspolczuc i rozumiec ja. Jest cos takiego co kaze ci robic rzeczy ktore normalnie byc nie zrobil/zrobila dla nikogo innego.
To sa tylko obiektywne odczucia bo nigdy nic takiego nie czulem ani nie robilem.

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.617
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Kochac znaczy byc przy tej osobie kiedy nas potrzebuje i kiedy nie. Moim zdaniem milosc wzmacniana jest sexem. Wtedy osoby sa blisko siebie i czuja do siebie pociag wiekszy niz przedtem. Jak powiedzial kiedys pewien poeta ktorego nazwiska nie pamietam: "Milosc jest jak kwiat, trzeba czasu zeby zakwitl" a jeszcze inny: "Milosc jest jak kwiat, trzeba go pielegnowac zeby stal sie piekny i nie umarl"

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.831
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Oczywiście związek nie może opierać się wyłącznie na stosunku płciowym (mimo, iż w wielu przypadkach tak jest). Potrzebne jest głębokie uczucie, niewidzialna moc łącząca obie osoby ze sobą, sprawiająca, że chce się przebywać ze swą drugą połówką. To troska o nią/niego, pomaganie w trudnych chwilach, wspólne radości z sukcesów. To smutek, gdy ma problemy i szczęście z jej/jego szczęscia.

...To jest moim zdaniem miłość, lecz nie moge opisać tego dokładnie, ponieważ jeszcze takiego uczucia nie doświadczyłem. Mógłbym pisać dłużej, ale po co was zanudzać, definicją miłości wg. mnie.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.702
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Miłość jest takim stanem , kiedy tracisz chłodną ocene sytuacji , i przestajesz myśleć logicznie. Boże broń

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.833
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Miłość to niewidzialna siła, która łączy dwoje ludzi. Sprawia, że wady stają się nieistotne. Miłość sprawia, że człowiek czuje się lekko, jest szczęśliwy. Fajnie jest mieć osobę, z którą można pogadać o wszystkim, która cię rozumie, nie zwraca uwagi na twoje wady i mankamenty urody. Tyle ode mnie.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.080
Posty: 482
Skąd: Kraków
Chyba nie zauwazasz zlej strony tego co napisalas. Milosc jak ktos powyzej napiasal trzeba pielegnowac. Trzeba sie o nia troszczyc, Ta Milosc jest pewnym obciazeniem dla ludzi nie umiejacych nad nia panowac.

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.648
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Rozmowa potoczyła się na kochanie rodziny... Rodzinę należy kochać jaka by nie była. Matka i Ojciec dali nam życie, za co powinniśmy być dla nich wdzienczni jak nikomu. Powinniśmy odpłacić się in miłością, szacunkiem i tak dalej bo dzięki nim jesteśmy. Jakie by to życie nie było. Ale oni są a jak ich zabraknie komu powiesz dobranoc? do kogo się przytulisz jak będzie Ci źle? Komu zrobisz herbaty i zapytasz czy jeszcze żyje? Z kim się posprzeczasz, z kim pójdziesz na zakupy. aby wysłuchiwać jak to my się dziwnie ubieramy i, że ubrania robią na chińczyków? Kto jak nie rodzic będzie Cię kochał tak mocno?
I to jest prawdziwa miłość... Miłość jaką darzy Cię rodzina

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.637
Posty: 105
hmm na temat miłości mam pogląd trochę zbiżony do aziego, otóż:
kiedy po 40 latach obudzę się obok tej samej osoby, spojrzę na nią i pomyślę sobie, że pomimo wielu wzlotów i jeszcze większej ilości porażek (w końcu życie to nie je bajka - jak mawia moja znajoma) nie wyobrażam sobie, abym mogła budzić sie obok kogoś innego.
Jeśli to nie jest miłość, myślę, że jest to najbardziej do niej zbliżone.
Nie chodzi tylko o to, że się chce być razem-przede wszystkim trzeba potrafić być razem, pomimo tych wszystkich paskudnych rzeczy, które sie nam przydarzają.

ps. kochać matkę za to tylko, że dała ci życie?? pominąłszy to, jakie to życie jest? i pominąły to, że jet takie właśnie przez tą matkę?? absurd. w tym wypadku nie można mówić o miłości (sama idea tego uczucia jest taka, że nie jest ono wymuszone-dlatego jest tak cenne) a nawet o zwykłym szacunku! bo i za co szanować?

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.080
Posty: 482
Skąd: Kraków
Rodzinę należy kochać jaka by nie była. Matka i Ojciec dali nam życie, za co powinniśmy być dla nich wdzienczni jak nikomu. Powinniśmy odpłacić się in miłością, szacunkiem i tak dalej bo dzięki nim jesteśmy
tak? to ja dam ci przyklad. Moj kochany tatus dal mi zycie 16 lat temu. Po czym tyle go moja mama widziala i o nim slyszala. Nie zrobil dla mnie kompletnie nic. I powiedz mi teraz za co ja mam go kochac? Wiesz co? sram na takiego ojca. I to co napisalas w swoim poscie jest kompletnym absurdem i nonsensem.
kochać matkę za to tylko, że dała ci życie?? pominąłszy to, jakie to życie jest? i pominąły to, że jet takie właśnie przez tą matkę?? absurd
tu sie w czescie zgdzam z eli.

PS: "Kochaj tego kto cie wychowal, a nie tego ktos dal ci zycie".

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.833
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
To prawda, miłość trzeba pielęgnować i angażować się w nią. Jeśli dwie osoby nie dażą się szacunkiem i nie są wobec siebie szczerzy, to nie ma o czym mówić. Osobiście nie byłam jeszcze zakochana, a mam prawie 17 lat. Na wszystko przyjdzie pora...

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.648
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Scyller, ale nie każdego ojciec zostawił matkę. Ja też nie mówię, że moje życie jest kolorowe, ale wiesz. Każdy ma prawo do do własnego zdania i uszanuj to ja szanuję twqoje zdanie a ty moje... eli, nie każdego życie jest do tylka...

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.080
Posty: 482
Skąd: Kraków
każdego życie jest do tylka...
Nie napisalem ze kazdego zycie jest do tylka, wrecz przeciwnie, mnie jest bardzo dobrze bez ojca i nie narzekam ze go nie mam.
larme ja Ci podalem przyklad dlaczego twoja wypowiedz nie jest prawda. Ja nie mowie ze kazdy ma nie kochac ojca, jak ty kochasz swojego to bardzo dobrze, ale podalem ci dlaczego nie nalez kochac ojca dlatego ze dal mi zycie.

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.648
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Tsa.... Jasne rozumiemy sie....
Tekst mojej matki:
A od kiedy mąż żonie to rodzina?
Bosz... Zdolowala tym stwierdzeniem... Jak moj brat sie zbulwersował wykrzyczał cos takiego:
Wiesz czasami to lepiej nic nie mowic! To co ja mam se żyć na kocią łapoę i ruchać dzieci gdzie popadnie?! A później jak sie znudzi jedna chodzic do następnej i potem płacić alimenty?(...)
Coś takiego było...
Dzisiejsze świąteczne śniadanie było ekchem... fascynujące niekoniecznie w sposób fascynacji pozytywnej...

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » All you need is love. Miłość
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook