Forum Dragon Ball Nao

» Noszenie skarpet do sandałów

Czy nosisz skarpety do sandałów?

Czy nosisz skarpety do sandałów?
Tak 18,18% 2 18,18%
Nie 27,27% 3 27,27%
Nie noszę sandałów, baka 54,55% 6 54,55%
Wszystkich głosów: 11
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Taki temat z rodzaju trywialno-życiowych.

Na początek literatura przedmiotu, z którą warto się zapoznać przed przystąpieniem do dyskusji:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Noszenie_skarpet_do_sandałów

Można się z niej dowiedzieć ciekawych rzeczy np. o Tutanchamonie. Niestety o Japonii nic nie napisano, jest tylko fotka.

Zapraszam do ankiety i opinii. Zwłaszcza czemu mimo wygody ta nietuzinkowa konstrukcja uważana jest w Polsce za obciach, a korzystających z niej bez ogródek nazywa się wieśniakami.

Według załączonych źródeł w innych krajach konstrukcja skarpeta+sandał nie jest tak znienawidzona, a tamtejsze społeczeństwa są wobec niej bardziej tolerancyjne i jej status powoli ulega zmianie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Shounen napisał(a):
Zwłaszcza czemu mimo wygody ta nietuzinkowa konstrukcja uważana jest w Polsce za obciach, a korzystających z niej bez ogródek nazywa się wieśniakami.
Kurczę, nie wiem, chyba dlatego, że wygląda paskudnie i kompletnie się ze sobą nie łączy. To tak jakby nosić lakierki do żonobijki i hawajskich spodenek.

Nie wiem co sprawia, że ten widok razi mnie bardziej, niż widok skarpetki w japonkach. Mimo że to drugie przecież jest niewygodne.

Jak byłem mały i kazała mi mama ubierać sandały, to nosiłem ze skarpetami (bieganie cały dzień po polu w brudzie z odkrytymi palcami? nie ma mowy) i mama mówiła, że wyglądam jak rumun. Na szczęście przestałem nosić sandały przed modą na wyśmiewanie się z nich, mogłem więc z dumą dołączyć do bandy tych śmiejących się. Padło na mojego kolegę, a całą zabawę podsycał fakt, że ma bardzo długie i chude palce, co było widać przez cienkie skarpety bezuciskowe z targu.

Sandały to w ogóle jakaś przypałowa konstrukcja. Sama nazwa wprawia w stan wątpliwości.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Kupiłem sandały raz w życiu i jak się okazało przy dłuższym noszeniu, były tak niewygodne, że bez skarpet w ogóle nie dało się w nich chodzić.

Za to często chodziłem w męskim odpowiedniku tego: Obraz

Takie kapcie na dwór - solidniejsza podeszwa i cięższe - i w tym chodziłem bez skarpet, bo akurat było wygodnie.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Po domu można, sandały są wygodne, łatwo się wkłada i zdejmuje, w miejscu publicznym raczej nie pasuje, ale ze względu na temperaturę otoczenia jeśli nosi się skarpetki to nie zakłada się sandałów tylko zabudowane buty.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Sandaly sa po to, zeby moc sobie w bosych stopach pochodzic. Zakladanie skarpet do sandalow kompletnie mija sie z celem.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
clio napisał(a):
Sandaly sa po to, zeby moc sobie w bosych stopach pochodzic. Zakladanie skarpet do sandalow kompletnie mija sie z celem.
Otóż właśnie. Clio trafiła w samo sedno i napisała to, co i ja miałam na myśli.

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ale mając sandały i skarpetki i tak jest bardziej przewiewnie, niz w butach i skarpetkach. Poza tym jesli ktoś nosi skarpetki do sandałów, to ma jakiś cel: wygoda, ciepłota itp.

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Wizualnie bardziej irytuja mnie faceci z zestawem: hipsterska broda, okulary kujonki i biberowska fala na glowie niz ludzie w sandalach i skarpetkach. Problemem jest natomiast to, ze czesto ludziom tym na skutek braku higieny po prostu smierdza nogi.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Nie wiem jak w innych stanach, ale w Ohio skarpety do sandałów były największym hitem lata 2015. Nosili je młodzi i starzy, kobiety i mężczyźni, czarni i biali, Ci z południa i Ci z północy, radośni i smutni, zwycięzcy i przegrani. Skarpety miały różne kolory, wzorki, ale najpopularniejsze były te z flagą USA.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Nie, nie i jeszcze raz nie. Sandały to odkryte buty- by odkryć ,,stopę". To wygląda po prostu nie pasujące. Jak ktoś chce nosić skarpety w upał, ciepło- ok, ale niech nosi inne buty. Zamknięte.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Noszenie skarpet do sandałów
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook