Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 058, 11.09.2016

vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Komentarze do pięćdziesiątego ósmego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 11.09.2016 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Dodano po 21 minutach
To oni już nawet bez Whisa myśleć nie umieją? Czaję, że Gokū rozgryzł plany Zamasu, ale trudno nie było się domyślić, że chce se życzonko spełnić, nie?

W sraczu zostawić magiczną fasolkę... Gokūś, Gokūś.

Pomysł z zyskaniem nieśmiertelności poprzez wtranżalanie kupy senzu boski

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez vegeta391: 11.09.2016, 1:26
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie wiem co Goku takiego głupiego powiedział, ale to było coś głupiego, w dodatku jak się weźmie jego reakcję na ozdrowienie po walce z Blackiem to wygląda na retarda cieszącego się z tego, że dostał po mordzie. Zamiłowanie do walki to jedna sprawa, ale w serii super jest zwykłym żebrakiem proszącym się o kolejną walke. Cała powaga postaci z poprzednich serii poszła się rypać.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Na pytanie, „jak zamierza walczyć z nieśmiertelnym przeciwnikiem”, odparł, że „też powinni stać się nieśmiertelni, np. poprzez ciągłe zjadanie magicznych fasolek”.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Pomysł z zyskaniem nieśmiertelności poprzez wtranżalanie kupy senzu boski
Chyba najlepszy moment.

Odcinek w sumie w porządku (choć było zero walki, jeśli się nie mylę), tylko prawdopodobieństwo zepsucia podróży w czasie coraz większe.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Dobre były jeszcze komentarze Beerusa i docinka Zamasu: (御巫山戯は終わりだ。, Koniec gierek.).

Napisy:

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Na razie nie wiadomo ile razy Zamasu użył Super Smoczych Kul. Mając pierścień czasu mógł nieźle nabroić. Ta wizualizacja powstania Goku Black mi nie pasi, bo ma od razu kolczyk Potara. Myślałem, że wzięli na spółę kolczyki od Gowasu. Zastanawia mnie też udział Shina w tej całej sprawie, niepotrzebnie się tam pcha, bo jak on zginie, to Beerus też

Grupa Mirai
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Chyba akurat przy Beerusie nic mu nie grozi. Ta teoria ze stworzeniem Goku wg mnie jest słaba. Raz, ze Zamasu mógł sobie zażyczyć samemu być tak silny jak Goku. Dwa jesli zalezaloby mu na silnym slugusie, to wybralby kogos pokroju Boga Zniszczenia, a nie Goku, który pokazał tylko ulamek mocy. Trzy, myślę że Goku Black ma swój charakter i wątpię żeby nawet Super Smocze Kule, mogly tworzyc istoty ludzkie z duszami i osobowością.

Zgadzam sięz Joem odnośnie zachowania Goku. W całej serii mocno skrzywdzili tego bohatera, natomiast Vegete ukazują w rozowychbarwqch.

Obraz
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem:

- Zły Zamasu z przyszłości Trunksa zaczął być zły "bo zobaczył jak silny jest Goku"?

Ale przecież wciąż obracamy się wokół dwóch różnych linii czasowych. "Naszej" gdzie Goku nie umarł na serce, gdzie była walka z Cellem, Buu, Beerusem itp. i drugiej.

W przyszłości Trunksa, Cell nie osiągnął ostatecznej formy, Buu się w sumie nie narodził bo Trunks zdążył pokonać Daburę i Babidiego. Świat nadal był odbudowywany. Ale w tym świecie nie żył już ani Goku, ani inni bohaterowie, którzy zginęli w walce z cyborgami.


Przecież Zamasu, który spotkał Goku i zły Zamsu - to dwie różne linie czasowe, które jak się okazało nie pzrenikają się zbytnio. Tj, wydarzenia z przeszłości nie wpływają na przyszłośc.

Cyborgi zostały pokonane, a mimo to w przyszłości Trunksa nadal były. Goku nie umarł na serce, a mimo to w przyszłości Trunksa nie żył.

Zamasu który zrobił się zły po spotkaniu Goku, powinien być zły w przyszłości "naszej linii czasowej" - czyli tej w której Goku nie umarł na serce, w linii w której była walka z Buu, walka z Beerusem, powrót Freezy i turniej Beerusa i Champy. A jest zły w "przyszłości" Trunksa, która przyszłością "naszą" nie jest.
Vego_Remas Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Vego_Remas
Wiek: 30
Dni na forum: 4.113
Posty: 15
Skąd: Zblewo, Gdańsk, Poland
O ile pamiętam to Goku spotkał się z Zamasu i z nim wałczył jak Black już rozrabiał, to nie rozumiem dlaczego to spotkanie miało przyczynić się do stworzenia Blacka ?
Skoro Blacka by nie było Goku nie leciał by do Zamasu
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Łukasz napisał(a):
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem:

- Zły Zamasu z przyszłości Trunksa zaczął być zły "bo zobaczył jak silny jest Goku"?

Ale przecież wciąż obracamy się wokół dwóch różnych linii czasowych. "Naszej" gdzie Goku nie umarł na serce, gdzie była walka z Cellem, Buu, Beerusem itp. i drugiej.
Odpowiem cytatem:
Shounen napisał(a):
tylko prawdopodobieństwo zepsucia podróży w czasie coraz większe.

Łukasz napisał(a):
Zamasu który zrobił się zły po spotkaniu Goku, powinien być zły w przyszłości "naszej linii czasowej" - czyli tej w której Goku nie umarł na serce, w linii w której była walka z Buu, walka z Beerusem, powrót Freezy i turniej Beerusa i Champy. A jest zły w "przyszłości" Trunksa, która przyszłością "naszą" nie jest.
Tak na dobrą sprawę, to Zamasu nie stał się „zły” czy jakikolwiek inny po walce z Son Gokū. Już wcześniej uważał ludzi za zbędnych, za wartych wyłącznie eliminacji, za błąd Kaiōshinów, za nigdy niezmazaną skazę bogów i boskości. Ten pojedynek z Saiyaninem jedynie otworzył mu oczy. Zamasu zorientował się, że ludzie są zdolni wspiąć się na boski piedestał i realnie zagrozić bogom, więc umocnił się nieco w swoich dawno wysnutych teoriach i dawno uplecionych przekonaniach (które bazuje na tym, co zobaczył będąc Kaiō i ucząc się do kaiōshiństwa).


Vego_Remas napisał(a):
O ile pamiętam to Goku spotkał się z Zamasu i z nim wałczył jak Black już rozrabiał, to nie rozumiem dlaczego to spotkanie miało przyczynić się do stworzenia Blacka ?
Skoro Blacka by nie było Goku nie leciał by do Zamasu
Jeżeli twórcy chcą wykazać, że ingerencja w teraźniejszość i przeszłość wpływa na przyszłość, to tak, to ma, niestety, sens.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Należy pamiętać o pozostałych pierścieniach umożliwiających podróż własnie w alternatywne przyszłości jak Mirai Trunksa.

Grupa Mirai
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
vegeta391 napisał(a):
Tak na dobrą sprawę, to Zamasu nie stał się „zły” czy jakikolwiek inny po walce z Son Gokū. Już wcześniej uważał ludzi za zbędnych, za wartych wyłącznie eliminacji, za błąd Kaiōshinów, za nigdy niezmazaną skazę bogów i boskości. Ten pojedynek z Saiyaninem jedynie otworzył mu oczy. Zamasu zorientował się, że ludzie są zdolni wspiąć się na boski piedestał i realnie zagrozić bogom, więc umocnił się nieco w swoich dawno wysnutych teoriach i dawno uplecionych przekonaniach (które bazuje na tym, co zobaczył będąc Kaiō i ucząc się do kaiōshiństwa).
Wiem, wiem ... moje określenie "Zamastu stał się zły" to tylko uproszczenie


Yasiek napisał(a):
Należy pamiętać o pozostałych pierścieniach umożliwiających podróż własnie w alternatywne przyszłości jak Mirai Trunksa.
Nasuwa mi się pytanie, skoro może podróżować do tych alternatywnych linii czasowych - po kiego wała zajął się ledwie żywym światem Mirai Trunksa. No chyba, że "nasza" przyszłość jest już zniszczona (ludzie są wyeliminowani), a teraz czas na czasy Mirai Trunksa, a później na kolejne i kolejne ...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Czy w tym odcinku było cokolwiek o Zamasu z przyszłości? Teoretycznie tak, ale w praktyce chodziło wyłącznie o poznanie kolejnych kroków teraźniejszego. Mimo wszystko ciężko mi sobie wyobrazić, że ta historia mogłaby skończyć się tak idiotycznie. Kluczowe pytanie jest, czy Zamasu z przyszłości Trunksa to naprawdę Zamasu właśnie z tamtych czasów, a nie z jeszcze innej linii czasowej. Jeśli to pierwsze, to jak słusznie wszyscy zauważają, nie mógł poznać Goku, bo ten nie żył. Wierzę, że scenarzyści nie przeoczyliby czegoś tak oczywistego. Z drugiej strony to jest właśnie idealny przykład paradoksu czasowego, więc chyba warto się na to przygotować

Sprawa coraz bardziej śmierdzi, ale widzę jeszcze kilka możliwości odkręcenia tego wszystkiego, by zachować prawidła podróży w czasie znane z DBZ.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Na szczęście, każde wejście Mirai Mai ratuje odcinki Motyw Mai-Trunks to najmocniejszy akcent nowej sagi.
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.108
Posty: 44
Skąd: Końskowola
Yasiek napisał(a):
Na razie nie wiadomo ile razy Zamasu użył Super Smoczych Kul. Mając pierścień czasu mógł nieźle nabroić. Ta wizualizacja powstania Goku Black mi nie pasi, bo ma od razu kolczyk Potara. Myślałem, że wzięli na spółę kolczyki od Gowasu.
Należy pamiętać, że ta wizualizacja to tylko czysta spekulacja Whisa, teoretyzowanie. O ile stworzenie Blacka przez smoka ma dużo sensu (po poprzednim odcinku, sam o tym myślałem), o tyle nie wiemy dokładnie, dlaczego kopia Goku ma kolczyk. Aczkolwiek nie wiem czy pamiętacie - w jednym z wcześniejszych epizodów, Gowasu "pożyczył" kolczyk Zamasu, dzięki czemu stał się tymczasowym Bogiem Światów i mógł korzystać z pierścienia. Może w przypadku Blacka działa to podobnie?

Może samo posiadanie kolczyka Potara, sprawia, że jego właściciel jest Bogiem Światów. Albo: Zamasu, wiedząc, że Kaioshin w przyszłości Trunksa zginał, wepchnął na jego miejsce Blacka? Możliwości jest dużo. Stawiam jednak, że obaj są właśnie Bogami Światów - tylko że Black może być tymczasowym, jak niegdyś Zamasu.

Łukasz napisał(a):
W przyszłości Trunksa, Cell nie osiągnął ostatecznej formy, Buu się w sumie nie narodził bo Trunks zdążył pokonać Daburę i Babidiego. Świat nadal był odbudowywany. Ale w tym świecie nie żył już ani Goku, ani inni bohaterowie, którzy zginęli w walce z cyborgami.
Jest jeszcze szansa, by rozwiązać ten galimatias. Pamiętajcie, że wyjaśnienie Whisa - o czym już wspomniałem - to czysta spekulacja, opierając się na wiedzy o wydarzeniach z "naszej" linii czasowej". Linii, której przebieg, w wyniku poprzednich działań Trunksa, mocno się zmienił. Niewykluczone, że w przyszłości wyglądało to zupełnie inaczej. Kto wie, może Zamasu z przyszłości poznał tamtejszego Goku w zaświatach?

Miałoby to sens. Być może szczegóły wydarzeń (okej, istotne, ale jednak - szczegóły) różniłyby się, ale efekt byłby taki sam. W tym przypadku utworzenie kopii Goku - Blacka - i wprowadzenie planu w życie.

Jest oczywiście możliwość, że Zamasu skorzystał z pierścieni przenoszących do alternatywnych linii czasowych.
merliczka
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.801
Posty: 13
Zamasu to taki typowy Frieza, istota ta nadaje sie tylko do eksterminacji.
Dobrze Birus o nim powiedział, zniszczyć należy tą larwe, to jest czysty szkodnik.
Gardzi prawem bogów i sam wydaje w swoim sercu wyroki o tym kto powinien żyć, a kto nie.
Jak zwykle ludzie dla niego są BEE bo tak, i on będzie ich teraz zabijał, bo mu sie nie podobają.
Birus zrób z nim porządek, oczyść wszechświat z tej wstrętnej larwy w końcu, licze na ciebie.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
To by bylo zbyt proste gdyby Beerus osobiscie zajął sie zlkwidowaniem Zamassu i Blacka

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Przy rolach jak Zamasu przypominam sobie, że lubię Shin'ichirou Mikiego

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 058, 11.09.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook