Forum Dragon Ball Nao

» Nowe mangi DB od JPF

Strony: 1, 2, 3  
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Idą gruuubo
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Artbook i Yamcha w pierwszej kolejności. Animangi będą miłym urozmaiceniem.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To chyba oznacza, że DBS i Jaco(?) sprzedały się aż za dobrze. Widok Yamchy mnie tu nie dziwi, ale zastanawia cena animang, bo to wyjątkowo grube i kolorowe.

Na zdjęciu jest Chozenshu 1 (databook), a nie Daizenshu z zeszłorocznej ankiety dot. artbooków. Tłumaczenie databooka to będzie wyzwanie, jeśli nie zaszła tu pomyłka.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Harry Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 2.142
Posty: 48
Rewelacyjna informacja! Pisałem do JPF w sprawie wydania mangi na bazie Ressurection of 'F', ale mówili, że nie ma tego wydanego w postaci tomu. Napisałem im, że to nieprawda i wyjaśniłem sytuację. Miłoby było gdybym się tym też niejako przyczynił do wydania tych tomów
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Shounen napisał(a):
ale zastanawia cena animang, bo to wyjątkowo grube i kolorowe.
JPF napisał, że będzie to powiększony format, ale nie uściślił, czy będzie to wydane w takim formacie jak na przykład Berserk, czy też może Blame.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Cena będzie musiała być astronomiczna, jeśli będzie kolorowe i całość w jednym tomie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Shounen napisał(a):
Cena będzie musiała być astronomiczna, jeśli będzie kolorowe i całość w jednym tomie.
Jeśli będzie w "komiksowym" formacie to cena około 60-80zł na pewno będzie adekwatna.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Shounen napisał(a):
Cena będzie musiała być astronomiczna, jeśli będzie kolorowe i całość w jednym tomie.
Wydanie niemieckie "Battle of gods" w kolorze kosztowało 2x8,20 euro, co daje jakieś 70,50 zł. Plus powiększony format, więc ja przewiduję koło 100 zł. Ale czy to cena astronomiczna?
Jak na mangę, może i tak, ale nie jak na kolorową.

PS. A nie wierzyłeś w wydanie Yamchy
PS2. Z okazji wydania SDBH w lipcu powinni się też postarać o mangę o tym tytule.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez kinichi: 18.05.2018, 11:44
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Zaraz zaraz, to oni wydają tę właściwą encyklopedię Dragon Balla, czy artbooka który jest częścią tego cyklu?
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Artbook jest pierwszym tomem Daizenshu (pewnie też go kiedyś wydadzą), ale teraz dali zdjęcie databooka Chozenshu 1. Na FB dali z niego kilka zdjęć, zobacz sobie.

Nowości od grupy DBmangi
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Na ten moment wydaje się, że obydwa. A jako że wydawanie jednego tomu Chouzenshuu jest bez sensu, może wydadzą wszystkie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
kinichi napisał(a):
PS2. Z okazji wydania SDBH w lipcu powinni się też postarać o mangę o tym tytule.
Zanim to wszystko zostanie wydane, to zejdzie z rok i wcześniej bym się kolejnych nie spodziewał.

kinichi napisał(a):
PS. A nie wierzyłeś w wydanie Yamchy
Skoro od lat trzymali się od DB z daleka

kinichi napisał(a):
Wydanie niemieckie "Battle of gods" w kolorze kosztowało 2x8,20 euro, co daje jakieś 70,50 zł. Plus powiększony format, więc ja przewiduję koło 100 zł. Ale czy to cena astronomiczna?
Czyli tam było podzielone, pewnie u nas też tak zrobią. 100 zł dla przeciętnego fana DB za jedną książkę to na pewno jest astronomiczna cena. Przy czym 100 zł za ~400 kolorowych stron w powiększonym formacie to moim zdaniem optymistyczny wariant.

kinichi napisał(a):
Artbook jest pierwszym tomem Daizenshu (pewnie też go kiedyś wydadzą), ale teraz dali zdjęcie databooka Chozenshu 1. Na FB dali z niego kilka zdjęć, zobacz sobie.
Artbook DB wygrał ankietę, więc powinien być pierwszy w kolejności. Poza tym zawsze mogła zajść pomyłka.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Trochę taki dysonans, bo zapowiadali artbooka a będzie coś innego. Im więcej tym lepiej, ale portfel ucierpi mocno
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
JPF zapowiedział, że jak się dobrze sprzedadzą te anime-mangi na podstawie filmów, to rozważą wydania pozostałych filmów z DBZ

Dodano po 4 minutach
Shounen napisał(a):
kinichi napisał(a):
Wydanie niemieckie "Battle of gods" w kolorze kosztowało 2x8,20 euro, co daje jakieś 70,50 zł. Plus powiększony format, więc ja przewiduję koło 100 zł. Ale czy to cena astronomiczna?
Czyli tam było podzielone, pewnie u nas też tak zrobią. 100 zł dla przeciętnego fana DB za jedną książkę to na pewno jest astronomiczna cena. Przy czym 100 zł za ~400 kolorowych stron w powiększonym formacie to moim zdaniem optymistyczny wariant.
Ja stawiam na to, że i u nas wyjdzie w jednym tomie... Blame wydali, to i z tym się uda... a nie takie molochy są wydawane przez komiksowe wydawnictwa i jeśli będzie to miało 400 stron w miękkiej oprawie i cenę 100zł +/-, to po prostu będzie kiepski żart... nie jeden komiks, drukowany na kredowym papierze z większą objętością stron, a miękką okładką kosztuje w granicach 60-70zł.
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Z tego co przeczytałem w internetach to lepiej kupić chozenshu ponieważ jest nowszy i zawiera aktualniejsze informacje. Danzenshu jest z 1995 roku jakoś, a ta nowsza wersja ma mniej tomów przy podobniej treści.
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Owszem, ale Chouzenshuu nie ma artbooka
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Podejrzewam, że wyjdą wszystkie Chouzenshuu (o ile pierwszy się sprzeda) i wspomniany artbook, może bez nazwy Danzenshu.Zachowają ten sam format i będzie ładnie wyglądać na półce razem

Diablo2020 napisał(a):
jeśli będzie to miało 400 stron w miękkiej oprawie i cenę 100zł +/-, to po prostu będzie kiepski żart... nie jeden komiks, drukowany na kredowym papierze z większą objętością stron, a miękką okładką kosztuje w granicach 60-70zł.
Pisałeś, że powiększą format, więc oszacowałem na podstawie ceny od sąsiadów, ale nie wiem jak bardzo go powiększą, więc są to tylko luźne propozycje. Kupię niezależnie od ceny.

Ja poproszę jeszcze SDBH, DBSD i tylko kompletu mang Toriyamy do pełni szczęścia będzie mi brakować

PS. Diablo2020 skąd bierzesz te wypowiedzi JPF? Dawaj proszę linki, bo sam tego nie doczytałem.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Tak wygląda okładka reedycji artbooka z Daizenshu:
Obraz

Jak widać, nie ma numeru, więc to nie będzie kolidować z ewentualnymi Chozenshu, tylko się uzupełniać.

Diablo2020, ja patrzę na ceny JPF, a nie innych wydawnictw. Może zwykłe komiksy mają większy nakład, więc są tańsze. W JPF natomiast ceny z każdą serią rosną, rosną, rosną.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Shounen napisał(a):
kinichi napisał(a):
PS2. Z okazji wydania SDBH w lipcu powinni się też postarać o mangę o tym tytule.
Zanim to wszystko zostanie wydane, to zejdzie z rok i wcześniej bym się kolejnych nie spodziewał.
Wspominali, że to plany na koniec roku 2018 i początek następnego Ale masz rację, to prawie rok, jeśli początek 2019 trwa do czerwca
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Nowe mangi DB od JPF
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook