Forum Dragon Ball Nao

» Koronawirus

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bo spacerować możesz, tylko nie w grupie i nie w podejrzanych miejscach typu las.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Katz napisał(a):
Obowiązkowe maseczki od przyszłego czwartku lol. Po pierwsze nie lepiej zostawić je dla szpitali, a po drugie czmeu dopiero od przyszłego czwartku skoro wirus hula w najlepsze.
Obowiązkowe jest zakrywanie twarzy. Nie musi być to maseczka, może być to chustka albo szalik.
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
W Niemczech jeszcze nie ma takich obostrzeń, choć z drugiej strony to kraje związkowe, więc mimo niełatwej sytuacji jest jakaś forma autonomii. Nie jest tak, że Pani kanclerz coś ryknie z mównicy i tak ma być. Parki otwarte, biegacze biegają (przynajmniej u mnie).

Byczusia napisał(a):
jestem na 100% pewna, że wkrótce pojawi się fala samobójstw.
Od skrajnych histeryków usłyszałem, że lepszy jest konflikt międzynarodowy niż pandemia, bo (uwaga!) "wróg jest widoczny" także...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
...
Ja bym wyszedł -> kombinezon ochronny EBO-10 w górę Zresztą to było w kontekście tego, że wiesz z czym walczysz, a nie dosłownie widzisz.

Pomijając już zasadność tego typu porównań powiem tylko tyle -> W przypadku wojny totalnej i to na skalę globalną szansa, że przetrwasz jest znacznie mniejsza nie wspominając o potencjalnych stratach. Niezależnie, czy jesteś zwykłym cywilem, czy zaprawionym w boju żołdakiem. Taka już jest hierarchia zagrożeń, w takim przypadku nie wystarczy "tylko" zostać w domu.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
Bo spacerować możesz, tylko nie w grupie i nie w podejrzanych miejscach typu las.
Podejrzane miejsca to kolejki przed sklepami
Ja wiem, że ironizujesz. W miniony wtorek nie wytrzymałem i pojechałem na rowerze do głębokiego lasu na 2 godzinki. W całym lesie spotkałem 2 innych rowerzystów, jedną mamę biegaczkę z synem i dwóch drwali. Wyjeżdżając z miasta widziałem kolejki na 20+ osób przed drzwiami lidlów, biedronek, intermarche, aldich i innych marketów oraz osiedlówek.

Możecie mnie nazwać nieodpowiedzialnym idiotą, ale kierowałem się zdrowym rozsądkiem i tym:

Czy mogę iść na spacer do lasu lub jechać tam rowerem, skoro parki są zamknięte?

Należy unikać miejsc, gdzie gromadzą się ludzie i nie narażać się na ryzyko zachorowania. Ostatnie doświadczenia pokazują, że lasy to niestety miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się wielu osób, a tym samym zwiększenia szans na zakażenie.
Źródło:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki
Dziś też chciałem iść, bo ileż można, ale doczytałem poniższe:
https://www.katowice.lasy.gov.pl/aktualnosci ... pu-do-lasu
https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne- ... raniczenia

Zostaję w domu, nie będę narażał bliskich na stres ani portfela skazywał na dietę, trudno. Mnie nie ubędzie, ale, cóż, powoli zaczynam odczuwać skutki tych durnot. Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jesteś pewna czy sobie tego życzysz? To zasadnicza różnica.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Al Ed Upek napisał(a):
Jesteś pewna czy sobie tego życzysz? To zasadnicza różnica.
Pewna, niestety. Nie napisałam tego z lekkim sercem.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391, z lasami chodzi też o to, że jak tam zbierze się grupa, to ciężko to wykryć, więc lepiej wszystkim zakazać wchodzenia, zamiast rzucać służby do dokładnego przeczesywania.

Kenji Harima napisał(a):
Zresztą to było w kontekście tego, że wiesz z czym walczysz, a nie dosłownie widzisz.
To może być słuszne rozumowanie, ale raczej chodzi o władze i państwo jako takie, a nie pojedynczego człowieka. Po prostu epidemia może zdziesiątkować ludność niezależnie od podjętych kroków (nie taka lekka jak teraz), a wynik wojny zależy bezpośrednio od siły państwa.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Tymczasem w Korei Południowej mimo epidemii zorganizowano wybory do parlamentu. A w Polsce jak w lesie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Japoński premier poinformował wczoraj, że z okazji koronawirusa każdy obywatel dostanie od rządu 100 tysięcy jenów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Idiotyzmy pokroju zamknijmy parki, lasy. Teraz nagle otwierają. Oczywiście, bo bardzo to pomoże gospodarce ich otwieranie. Biorę (duchem) udział w strajku przedsiębiorców, który kolejny się odbędzie za tydzień w Katowicach. Już Czesi, Niemcy, Duńczycy, Norwedzy zaczynają wracać do zycia- tylko nie my. Tak, wiem, że luzowane są obostrzenia bo wybory

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Byczusia napisał(a):
Idiotyzmy pokroju zamknijmy parki, lasy. Teraz nagle otwierają. Oczywiście, bo bardzo to pomoże gospodarce ich otwieranie.
Idiotyzmem było zamykanie i otwieranie też jest głupie?

Gospodarka się odbuduje, a zmarli do życia nie wrócą. Oczywiście moglibyśmy uznać, że emeryci i inni ciężko chorzy obywatele są obciążeniem i nie są już potrzebni, ale niewielu przeciwników wprowadzania obostrzeń ma odwagę napisać o tym wprost.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Czesi na przykład nie zamykali parków i lasów. Gospodarka się odbuduje? Z pewnością, jak teraz przedsiębiorcom się oberwało i to bardzo mocno.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Gospodarka się odbuduje
Będzie jeszcze bardziej obca.

Nie chce mi się sprawdzać, czy słowa Szumowskiego o obowiązku zatruwania własnych dróg oddechowych dopóty, dopóki wszyscy nie damy wstrzyknąć sobie nieznanej nam substancji, są prawdziwe. Jeśli faktycznie tak będzie, to szykujcie się, że będziecie już zawsze smarkać i charkać, bo ja się nie dam ukłuć.

Swoją drogą, beka z tego nakazu. Zasłaniać twarz byle czym, ale obowiązku nie zasłaniania twarzy nie zniesiono.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
My tu o smiesznych zakazach debatujem, a tymczasem "prawi i sprawiedliwi" przeglosowali nowe prawo, w ktorym mandat karny, ktorego przyjecia mozna bylo odmowic zastapiono tzw. kara administracyjna, od ktorej ma nie byc odwolania:

https://bezprawnik.pl/kara-administracyjna-a-koronawirus/

Czyli w praktyce, odpowiednio poinstruowany oraz rozliczany z ilosci wystawianych mandatow (i zapewne odpowiednio za nie premiowany) pan policjant bedzie panem naszego byc lub nie byc, zwazywszy na wysokosc w/w kar.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Fajnie, ale to informacja sprzed ponad dwóch tygodni.
Wyraźnie nie zgłębiłeś tematu. Policjant nie wystawia kar administracyjnych, tylko sanepid, i oczywiście odwołać się od tego można. Jak ktoś naraża życie innych, to niech płaci.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Dociera do mnie zbyt wiele sprzecznych informacji, a z powodu braku rzetelnych mediow w kraju, panuje ogromny chaos informacyjny. Mnie rowniez wydalo sie nieprawdopodobne, by policjant mial takie uprawnienia, ale osoba, ktora wprowadzila mnie w blad sie przy tym upierala. Masz jakies rzetelne zrodlo jak faktycznie wyglada system kar, za lamanie koronawirusowych zakazow?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  

Forum DB Nao » » » » Koronawirus
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook