Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Xenoverse 2 [PS4, XONE, PC]

Strony:   1, 2, 3
Pabloskorr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Pabloskorr
Dni na forum: 1.532
Posty: 27
Nie wiem czy brak odzewu jest spowodowany tym, że nikt nie ma dla mnie rady, czy może większość olała forum i woli pisać na fb... ale gryzie mnie kolejna sprawa, odnośnie sterowania na klawiaturze i myszce.
Mam z tym mały problem, nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia, czy zwyczajnie jest to kiepski port z konsol ale... co tutaj się rozpisywać, jest fatalne. xD Nie mam teraz możliwości grania na padzie, tak więc zastanawiam się tutaj, czy jakoś można temu zaradzić, ustawiając może jakoś inaczej te przyciski a tych jest masa - ciężko jest mi to ogarnąć w pamięci, a spamować ciągle dwoma atakami jest po prostu nie satysfakcjonujące.
Robiąc wersję na PC, mogli się bardziej przyłożyć bo nie wiem czy to tylko takie wrażenie... a może ogólnie gra jest taka, ale bardziej czuje się jakbym sterował jakimś sterowcem, a nie zwinną postacią.

Może dobrym pomysłem byłoby kupić myszkę z kilkoma przyciskami... pomyślę o tym. Tyle dobrze, że w ogóle można zmienić te sterowanie.

Co do grafiki, spróbuje pokombinować w panelu nvidii.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Pabloskorr napisał(a):
Cześć, gram sobie od kilku dni w Xenoverse 2 i ogólnie ładnie wygląda, zresztą nigdy jakoś bardzo na grafikę nie patrzyłem... ale ten cell-shading mógłby być trochę lepszy... albo to u mnie tak średnio wygląda.
Przez to sprawia to wrażenie, jakby postacie były w niższej rozdzielczości - gram na rozdziałce 1360x768 (jak mam w zalecanych w systemie).
Kwestia rozdziałki to raz, pamietam, ze jedynka u mnie wyglądała tez byle jak kgrałem na kwadraciakcu, a dwa, ze silnik gry, ogolnie silnik gry mangowych gier pamieta jeszcze czasy PS2 więc... Na necie są mody do grafiki mozesz cos pokombinować

A co do sterowania to kwestia przyzwyczajenia i ustawienia. Albo sobie dostosujesz i nauczysz sie albo musisz sprawic sobie pada. Chociaż przy Xeno granie na 2 ataki to nie problem, bo na bota tylko tak trzeba grac bo sie inaczej nie da, bo albo ciagle unika albo sam spamuje jeden atak. Jakby BT3 wyszedł legitnie na PC to tam granie na klawie byłoby mozolne xD

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Swoją drogą kupuje ktoś jeszcze regularnie DLC do gry?

Poza tym Super Saiyanin bóg jest dostępny dla stworzonej postaci dzięki dzisiejszej aktualizacji
Pabloskorr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Pabloskorr
Dni na forum: 1.532
Posty: 27
Katz napisał(a):
Kwestia rozdziałki to raz, pamietam, ze jedynka u mnie wyglądała tez byle jak kgrałem na kwadraciakcu, a dwa, ze silnik gry, ogolnie silnik gry mangowych gier pamieta jeszcze czasy PS2 więc... Na necie są mody do grafiki mozesz cos pokombinować

A co do sterowania to kwestia przyzwyczajenia i ustawienia. Albo sobie dostosujesz i nauczysz sie albo musisz sprawic sobie pada. Chociaż przy Xeno granie na 2 ataki to nie problem, bo na bota tylko tak trzeba grac bo sie inaczej nie da, bo albo ciagle unika albo sam spamuje jeden atak. Jakby BT3 wyszedł legitnie na PC to tam granie na klawie byłoby mozolne xD
No ja gram na rozdzielczości 1360x768 (jaką mam ustawioną w systemie, jako zalecaną), jednak wszystkie napisy w grze są wyraziste, tylko ten cell-shading sprawia właśnie wrażenie, jakbym grał na 800x600. xD Na zbliżeniach tego nie widać, jak są scenki przerywnikowe - chociaż wszystko zależy od odległości. W każdym razie jest skopany moim zdaniem, bo zamiast uwydatnić tę grafikę gdzie przecież w tytułach na PS2 to się sprawdzało, tak w przypadku Xenoversa, wręcz przeciwnie, pogarsza wizualia.
Może jest tak jak napisałeś, że to przez stary silnik - taki cell-shading zwyczajnie się nie nadaje, przy bardziej szczegółowo wymodelowanych postaciach. Chociaż nie wiem czy to tylko takie moje wrażenie, ale dla mnie taki Kakarrot wyglądał znacznie lepiej, czy to jeżeli chodzi o zastosowanie cell-shadingu, czy ogólnie model postaci.

Co do tego sterowania... rozłożył mnie ostatnio Freeza ze swoim bratem Collerem (początek fabuły w grze), więc muszę sobie trochę poexpić, by rozgrywka była dla mnie łatwiejsza - może jakieś nowe umiejętności odblokuje przy lekcjach u Kriliana. Nie wiedzieć czemu, to u niego mam kolejne lekcje, zamiast u swojego mentora Piccolo. Nie czaje, dlaczego tak. xD
Może jeszcze nie jestem godzien? XD

Dodano po 27 minutach
Alkis napisał(a):
Swoją drogą kupuje ktoś jeszcze regularnie DLC do gry?

Poza tym Super Saiyanin bóg jest dostępny dla stworzonej postaci dzięki dzisiejszej aktualizacji
Mnie te wszystkie transformacje raczej ominą, bo gram nameczaninem. xP No ale fajnie, że wciąż dodają nową zawartość za którą nie trzeba płacić - tak to zrozumiałem z tym Godem.
Co do DLC - przynajmniej w moim przypadku - to ja nie zamierzam nic kupować, traktuje tę gierkę jako tytuł single player, dla jednej osoby. Czyli przejdę w niej, co ma do zaoferowania + może spróbuje pobawić się w tych potyczkach sieciowych i tyle.
Gra mnie raczej aż tak nie wciągnie, by zachęcić mnie do potrząśnięcia portfelem i kupić jakieś paczki z nowymi postaciami - tak swoją drogą, nieźle sobie to Bandai wykombinowało, robiąc taką grę usługę więc nie ma co się dziwić, że wolą zrobić trzecią część Xenoversa niż np. kontynuację Kakarrota - łatwiej jest sprzedawać DLCeki do gry multi.

Edit. Pobawiłem się tymi ustawieniami i odnoszę wrażenie, że ingerencje w panelu sterowania Nvidii nie dają żadnych widocznych rezultatów. Jednak posprawdzałem też opcje w grze i.... no oczywiście, ustawienie najwyższej rozdzielczości w grze poprawia ten cell-shading w znacznym stopniu - obraz jest ostry jak żyleta.... ale... mam wrażenie, że ta płynność już nie jest taka idealna a już na pewno widzę różnicę, jak spojrzę na temperaturę karty graficznej.
No nic, wolę już ten cell-shading z widocznymi "ząbkami", niż jeżeli miałbym tutaj pocić komputer, bo mimo ustawienia najwyższej rozdziałki, to i tak nie wygląda to rewelacyjnie. Niby Kakarrot na PS4 działał w takiej samej rozdzielczości - taką rozdzielczość mam podaną we właściwościach screena - chociaż, co ja piszę, ustawiona rozdzielczość a renderowana to co innego. I taki jest właśnie problem myślę z Xenoversem 2. Mimo iż cały interfejs mam poprawnie wyświetlany, to już postacie wyglądają inaczej.
Im dłużej gram to przestaje mi to przeszkadzać, tak więc mniejsza z tym. xp

Do sterowania też już się przyzwyczajam - ba - zacząłem czuć satysfakcję z potyczek. xP
Gra ma swój urok.
Pabloskorr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Pabloskorr
Dni na forum: 1.532
Posty: 27
Szukając tak jakiś informacji, jak można by było pogrubić te kontury w grze, natrafiłem na coś takiego...
https://zapodaj.net/77894aaf58ef1.jpg.html
Faktycznie dodali taką pozę? No aż sam muszę to sprawdzić. xD
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Mi to wygląda na fanowską modyfikacje
Pabloskorr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Pabloskorr
Dni na forum: 1.532
Posty: 27
Alkis napisał(a):
Mi to wygląda na fanowską modyfikacje
No i raczej taką właśnie modyfikacją jest, bo ja nie widzę tego w tej liście komend.
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Ostatnie DLC zawierały takie postacie jak...

Jiren pełna moc
Goku Omen
Gamma 1
Gamma 2
Gohan SH

Więc w następnej części mają być Orange Piccolo i Beast Gohan
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Dragon Ball Xenoverse 2 otrzyma jutro POTĘŻNĄ aktualizacje

- Ultra Instynkt jako umiejętność transformacji dla stworzonej postaci
- Dalsza możliwość lvlowania postaci
- Nowy tryb cross versus
- Nowe wydarzenie o nazwie festiwal wszechświatów
- nowe DLC zapowiedziane jeszcze na 2024 rok

https://twitter.com/DbsHype/status/171210621 ... 7OmLA&s=19
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Ten Zinowers się robi jak GTA5

Niemniej super jakość głosów, Nozawa najwyższych lotów, a Shin'ichirō Miki mówiący z akcentem i gramatyką Gokū cudowny! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Xenoverse 2 [PS4, XONE, PC]
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook