Forum Dragon Ball Nao

» [Polska] Rok rządu PiS

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kto komu i w których latach nie była sprzedana?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.504
Plusy: 1
Posty: 536
Firma Łukasza Mejzy (wiceminister sportu) obiecywała leczyć umierających na raka i stwardnienie rozsiane, chorych na Alzheimera, Parkinsona oraz inne nieuleczalne przypadłości. Obecny wiceminister sportu osobiście jeździł i przekonywał rodziców chorych dzieci, że terapia jego firmy je wyleczy. Cena wyjściowa - 80 tys. dolarów. Metoda, którą zachwalał, nie ma medycznego potwierdzenia.

https://www.facebook.com/104658911831577/pos ... 398985494/ - oświadczenie jednej z matek chorych dzieci
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
picaZananasem napisał(a):
Sprzedali Polskę. I tyle.
Sami? Ktos ich przeciez wybral.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wszyscy wiedzą, że ceny rosną. Opozycja myśli, że pisowski ciemnogród nie jest tego świadomy i że jeśli im to przekaże (podając przy tym zawyżone ceny chleba i ignorując fakt ogólnoświatowej inflacji), to przekona tym ludzi, żeby na nią głosowali. Bo przecież za rządów PO ceny spadały.

Tymczasem kolejne obniżki podatków:
Zdecydowałem, że obniżymy stawkę VAT na paliwa z 23 proc. na 8 proc., co przełoży się na obniżkę ceny litra benzyny i diesla na stacji od 60 do 70 groszy – powiedział premier Mateusz Morawiecki w piątkowym wywiadzie dla Interii.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Mateusz-Mor ... 55474.html

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Fajnie, że obniżają podatki, chwali się. Ale pokaż mi, jakie zamierzają zrobić oszczędności? Bo sama obniżka podatków pomoże chwilowo ludziom do czasu, aż inflacja znowu nie podskoczy o kilka punktów procentowych. W lipcu dostałem podwyżkę 700 zł, co zostało praktycznie zabrane po wzroście za ogrzewanie i wywóz śmieci i wzroście inflacji. Parę miesięcy później podnieśli stopy procentowe - mój kredyt już wzrósł o 300 zł, a spodziewam się wzrostu o 700 zł do końca roku. Mój 30-letni przyjaciel dwa miesiące temu kupił kawalerkę na ogrzewanie gazowe (wtedy jeszcze PiS mówił, że zwykłych ludzi podwyżka nie dotknie), chłopak zarabia 3000 na rękę z premiami, a rate kredytu miał ustaloną na około 1200 zł, teraz już mu podskoczyła jak przypuszczam do 1500 zł...

Moja żona jest w ciąży. Jak wiadomo PiS jest bardzo prorodzinny. Podobno leki i badania w ciąży są bezpłatne. No nie bardzo. Żona wydaje około 100 zł miesięcznie na leki, których nie refunduje Państwo (kwas foliowy, magnez, szczepienie na krztusiec), do lekarza na NFZ czekała bodaj 2 miesiące — nie mówiąc o jakości świadczeń. Musiała więc chodzić parę razy prywatnie.

Podsumowując ja z rządów PiSu nie jestem zadowolony. W końcu zaczęła bańka pękać, ale w nagłówkach TVP to Tusk jest winny inflacji.

W pracy NFZ zmienia wyceny zabiegów raz na parę miesięcy, a tydzień przed wejściem zmian w życie, odwołuje je. Przychodnia przekształciła gabinety w taki sposób, żeby stworzyć dodatkową salę gimnastyczną — ponieważ zabiegi ćwiczeniowe miały być lepiej rozliczane, a na tydzień przed wejściem w życie wycen NFZ się z nim wycofuje. Czy to jest poważne Państwo?

Czego się PiS nie dotknie, to wychodzi klapa — jak ze zmniejszeniem pensji nauczycieli, policjantów z powodu niedopracowania zmian podatkowych itp.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz napisał(a):
wzroście inflacji. Parę miesięcy później podnieśli stopy procentowe
Opozycja chciałaby te stopy procentowe podnieść dużo, dużo wyżej, co rzekomo miałoby zatrzymać inflację, a tak naprawdę nie, bo nijak się to ma do rosnących cen na świecie. Popierasz to? Ile wtedy miałbyś kredytu? Ale ich to nie obchodzi. "Wziąłeś kredyt o zmiennej stopie, to sobie radź".

PiS wprowadził dużo prorodzinnych rozwiązań, ale wiadomo, że idealnie nie jest i nie będzie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Kto komu i w których latach nie była sprzedana?
Ale jakie to ma znaczenie? Wszystkich tych sqrw żywcem do piachu i tyle.

Ogólnie ograniczone myślenie, tak jak oni sobie tego życzą. Macie 3 bramki, którą wybierzecie? Bo ja mam to gdzieś, i walę prowadzącego w łeb. A wy się qrcze bijcie o to samo.

PiS to, po tamto, a lewica sramto.
A ja na to: precz z komuną!

Pytanie, skoro obniżka podatków wpływa korzystnie na gospodarkę i stan portfeli obywateli: dlaczego dopiero teraz, na tak krótko i tylko w tak wąskim zakresie?
Ile to już nowych podatków wprowadzili? Zanim zrobiła się inflacja to koszty życia szybko rosły za kadencji tych frajerów, tylko nie każdy liczy grosze mając na garbie odpowiedzialność za innych, i nie każdy otumania umysł truciznami i narkotykami, żeby to zauważyć.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
picaZananasem napisał(a):
Pytanie, skoro obniżka podatków wpływa korzystnie na gospodarkę
Ale już są głosy ekspertów, że obniżka VAT spowoduje jeszcze większą inflację.

picaZananasem napisał(a):
koszty życia szybko rosły za kadencji tych frajerów
Tak jak i średnie pensje, nie mówiąc o pobieraniu 500+ przez duży odsetek obywateli. I to nie tak, że zaraz dolar będzie po 20 zł i złotówki będą nic niewarte, jak niektórzy straszą, bo w rzeczywistości kursy są ciągle na podobnym poziomie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Ale już są głosy ekspertów, że obniżka VAT spowoduje jeszcze większą inflację.
Akurat moje zdanie na temat podatków i ich wpływu na gospodarkę jest niezmienne.


Tak jak i średnie pensje
Niestety niewspółmiernie do kosztów życia za sprawą włodarzy.

Ed.
Taka myśl mnie naszła, że może jadą po bandzie, bo tak jak Pinokio na taśmach mówił, że żyjemy na kredyt i kiedyś musi to wszystko pierdo***ć, więc hapają ile się da?
Tak jak nowy ład, ja nie będę prognozować, ale jak do tej pory ichnie działania... cóż.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Tymczasem kolejne obniżki podatków:
Stary, spóźniony pomysł, który pierwotnie służył jako porada dla Platformy i który miał zostać zrealizowany gdy PiS przejmie władzę, a koniec końców upadł, gdyż w ramach "Wielkiej Polski", czy innych patriotycznych pierdół wymyślono sobie "500+" jako substytut obniżki obciążeń finansowych przeciętnego obywatela, czy szeroko rozumianego "taniego Państwa". Zdjęcie poglądowe jakby ktoś zapomniał:

Obraz

Z jednej strony wiadomo, opozycja zastosowałaby wariant duński czyli dowalenie VAT-u do 25% plus jednolity CIT 25% w imię "ratowania kraju" i ograniczenia konsumpcji. Z drugiej partia rządząca była już zmuszona zrobić coś co jest odczuwalne na szybko (tym bardziej, że wcześniej podatki ukrócili Rumuni, czy Czesi), a ograniczenie fiskalizmu to jedna z metod. Niemniej będą podniecać się tymi słusznymi obniżkami i kolejnymi na podstawowe produkty, czy energię przez najbliższe pół roku. I tak źle i tak niedobrze. Decyzje jak na standardy polskiej polityki niby odważne, ale zarazem spóźnione.

Mateusz napisał(a):
Ale pokaż mi, jakie zamierzają zrobić oszczędności?
Na ten moment zostaje zawieszenie 500+ póki społeczeństwo jeszcze się do tego nie przyzwyczaiło i likwidacja Izby Dyscyplinarnej żeby otrzymać środki z Funduszy Odbudowy. Za 5 lat jak sytuacja się uspokoi i nie będzie jakiegoś konfliktu zbrojnego to NeoPiS może bawić się na nowo w swoje programy socjalne skoro tak musi. Tylko tyle jak chodzi o politykę wewnętrzną. Ludzie (przynajmniej w samej Polsce) muszą się w końcu nauczyć przestać żyć ponad stan. Dziwi mnie tylko w tym wszystkim, że UE nie wstrzymuje swojego "Green Deal" skoro Europę nadal trawi koronawirus i pewnie będzie solidnie męczył przez kilka lat. To również potęguje obecne problemy.

Shounen napisał(a):
Ale już są głosy ekspertów, że obniżka VAT spowoduje jeszcze większą inflację
Tego typu eksperci to skrajni keynesiści albo inni fanatycy fiskalizmu... Wiadomo, że niski VAT służy głównie pobudzeniu popytu, który w praktyce podnosi poziom życia obywateli, choć producenci, sprzedawcy, usługodawcy itd., itd. mogą, ale nie muszą obniżyć cen, ale jakby wcześniej wymienieni ekonomiści nie dostrzegają wartości dodatniej tj. niższe i jednolite podatki = bardziej przejrzyste prawo jak i zmniejszenie ucisku przeciętnego obywatela. Państwo nie rozwiąże pokoleniowych bolączek i trosk, bo w X roku podatkowym wycisnęło ludzi jak cytrynę, a w ten sposób pokazuje bardziej przyjazne oblicze. Globalnej inflacji także w ten sposób nie zdusi.
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Cena mąki Basia 6,05 PLN. Do niedawna 3,50 pln. Rok temu 3 PLN. Na Sardynii kilogram mąki 0,80 euro.

Podwyżka pensyj na zakładzie będzie jakieś 200 ziko brutto.

Obraz

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez picaZananasem: 19.01.2022, 16:33
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Na ten moment zostaje zawieszenie 500+ póki społeczeństwo jeszcze się do tego nie przyzwyczaiło
Gdyby tak zrobili wywołaliby burzę wśród ludzi + odbieranie świadczeń, które miały być na zawsze powoduje, że ludzkie jeszcze bardziej nie będą chcieli w PL rodzić. Jeśli likwidować ten program, to z 10 letnim okresem karencji.

Obraz
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Mateusz napisał(a):
Gdyby tak zrobili wywołaliby burzę wśród ludzi + odbieranie świadczeń, które miały być na zawsze powoduje, że ludzkie jeszcze bardziej nie będą chcieli w PL rodzić. Jeśli likwidować ten program, to z 10 letnim okresem karencji.
Jedno pokolenie (+/- 30 lat) zanim ludzie ludzie przyzwyczają się do czegokolwiek, więc można uciąć to "brutalnie" bez karencji. Według mnie na potencjalnych oburzonych przyjdzie drugie tyle zadowolonych. Oczywiście w takim przypadku Opozycja będzie wrzeszczeć w drugą stronę, że program jest jednak dobry, a że Polacy mają słabą pamięć (a przynajmniej odkąd żyję tak pokazują to media) to zapewne ktoś tam tu i ówdzie masowo "pokrzyczy".

Uważam, że do "500+" przywiązuje się zbyt dużą wagę zarówno jak chodzi o wygraną w legendarnych wyborach "2015" przez PiS (przyczyną było w dużej mierze zmęczenie PO i bezpłciowość tej partii) kończąc na możliwościach jakie daje. Nawet jeśli środki z pińcet plusa wracają w jakimś stopniu przez konsumpcję to dla Polski były i są ważniejsze kwestie na ten moment do rozwiązania/inwestowania niż rozbudowany socjal.

Ludzie i tak nie będą płodzić się namiętnie w takim stopniu jakim chciałoby obecne Państwo, bo i też nie ma "mody" na wielodzietność, czy trwałe relacje. Taki duch epoki, może kiedyś to ulegnie zmianie. W "naszym regionie" tym bardziej gdy matka na długim macierzyńskim, a nie daj Boże bezrobotna stała się wrogiem klasowym.

Zresztą siła społeczeństwa nigdy nie powinna brać się z jego liczebności, ale przede wszystkim możliwości, jednolitości etnicznej oraz zasobności i i w takim właśnie duchu powinno się edukować jak i kształcić oraz budować system. Nie w banialukach o altruizmie, egalitaryzmie i korporacjonizmie, które ukrywa się (obecnie) pod płaszczykiem patriotyzmu, a przy możliwej wymianie władzy w nurcie zielonej polityki (to już UE dotyczy).
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6

Forum DB Nao » » » » [Polska] Rok rządu PiS
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook