Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super: Super Hero (2022) ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13, 14, 15  
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Fumihiko Tachiki narratorsko FTW. Reszta? Zobaczymy

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
picaZananasem napisał(a):
Ja nowy zwiastun zrozumiałem tak, że te androidy są superbohaterami.
Wszyscy walczący w tym filmie są superbohaterami. Ziemianie zawsze nimi byli, a androidy się tak nazwały w trailerze.

Gohan to Grejt Saiyaman, więc w sumie do niego ten tytuł najbardziej pasuje.

No ciekawe, co Toriyama wymyślił w tym filmie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Jakie to by nie było, projekty postaci są niepoważne i urwane z pierwszych sag DB. Ten doktorek robiący pozy jak Grejt Sajaman i o posturze pączka nie wzbudza za grosz szacunku.

https://www.facebook.com/dragonworldpl/photo ... 607345644/

Bardzo spodobał mi się jeden komentarz, że nowy doktorek wygląda jak... teledubiś w kondomie.

Dwaj przeciwnicy-androidy tym bardziej. Wyglądają jak kiepskie ufoki.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Hidden napisał(a):
urwane z pierwszych sag DB
To źle?

Androidy mają bardzo ciekawych aktorów głosowych, jeśli ktoś przegapił newsa.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Shounen napisał(a):
Hidden napisał(a):
urwane z pierwszych sag DB
To źle?
Tak, bo jest infantylne. 90% Battle of Gods było dziecinadą i festiwalem bezsilności z Vegetą na czele.
Słabe i proste jak drut projekty postaci na pewno nie pomagają, by to wszystko wyglądało ciutkę poważnie.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
Mówisz to o świecie w którym ma miejsce akcja Dr Slumpa, ten świat jest od początku do końca mniej lub bardziej infantylny, tylko ta intensywność tej infantylności zależy od historii którą Toriyama i Toei chcą opowiedzieć. A co do powagi, to ekhm Majin Buu który zamieniał ludzi w cukscy a potem zrobił sobie z nich swój domek, albo najlepiej cały Buu plus Herkules. Dodaj do tego wcale nie infantylne siły Ginyu, czy tego gościach z 28 TB co się do Trunksa kleił.Wszelkie imiona czy to złych czy dobrych są wzorowane na warzywach, przedmiotach czy ubraniach co już jest nie poważne.

Nic co się dzieje w tym samym universum co Dr Slump nigdy nie będzie w 100% poważne.
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Hidden napisał(a):
urwane z pierwszych sag DB
Też mam takie odczucia. Jeszcze te "komiksowe" wstawki i mieszanka kolorów od jaskrawych po mroczne. Mocne retro, Gohan w deszczu to już soft noir, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Osobiście mnie to nie razi, ale oczekuję progresu historii skoro jest taki solidny time skip plus brak powercreepu. tj. że bohaterowie "ziemscy" poradzą sobie bez Goku i Vegety.

Bez bzdur chmur typu "pochłaniacze Ki", "geny najlepszych wojowników", "ulepszona technologia Gero", "bla bla bla", które by tłumaczyły (albo fani znowu musieliby sobie sami dopowiedzieć) potęgę tej nowej dwójki, a docelowo tego całego Hedo.
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wygląda na to, że i Trunks z teraźniejszości przefarbował włosy na niebieskie

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
Ten wątek w porównaniu do DBS:Broly jest ubogi, ehh co za marnotrawstwo czuję się tu momentami jakbym sam ze sobą pisał w wątku kinówkowym.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
Goten i Trunks to idealny comedy realif, choć wolał bym juzy ich w poważniejszych rolach.
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Wygląda na to, że i Trunks z teraźniejszości przefarbował włosy na niebieskie
W sumie to dobrze, że konsekwentnie (chyba) poszli w tę stronę, bo włosy niebieskie/turkusowe miał już na grafikach promocyjnych do BoG, ale ostatecznie ktoś się rozmyślił:

Obraz

Później był rozjazd między nim, a odpowiednikiem z przyszłości, a tak ten detal został w końcu unormowany.

Alkis napisał(a):
Ten wątek w porównaniu do DBS:Broly jest ubogi, ehh co za marnotrawstwo czuję się tu momentami jakbym sam ze sobą pisał w wątku kinówkowym.
Ten film ma zadziwiająco słaby marketing w porównaniu z poprzednimi i brak mu czegoś hmm... charakterystycznego? Dla przypomnienia trailer Broliego:



Rozmach, ekspresja, dramat. Przy trailerach z "Super Hero" nawet nie ma próby żeby nadać temu jakąkolwiek formę. Ot zlepek scen miejscami w nurcie retro z gangsterką w tle. Jakkolwiek jak pisałem wcześniej możliwe, że montaż ten wynika z eksperymentu plus narracja historii będzie inna niż zwykle.

Stąd małe zainteresowanie, co widać nie tylko tutaj, ale ogólnie w "internetach". Z drugiej strony...

O czym tutaj dyskutować? O przerobionej na wszelkie możliwe sposoby Czerwonej Wstędze? (ostatnio sporo było jej w grach głównie za sprawą C-21) O eksperymentalnym CGI? (mam nadzieję, że to tylko takie doświadczenie) O spekulacji, czy Gamma 1 i Gamma 2 przejdą fuzję tworząc C(w)ella 2.0? (liczę, że jeśli z kimś się połączą to ze swoim twórcą. Byłaby to dobra przeciwwaga dla Gero, który padł z ręki swojego "dziecka")

To wszystko jest po prostu wtórne. Nawet jeśli fabuła pochłonie ów wtórność, a film zostanie ciepło przyjęty jak Broly nie zmienia to faktu, że "to już było". Mnie głównie co interesuje to jakie zmiany spowodował przeskok czasowy np. jak wygląda relacja na linii Goku-Piccolo-Pan, gdyż pod koniec Zetki wydawało się, że Son znalazł kompromis pomiędzy treningami, a rodziną. Drugą kwestią jest absolutny brak Komórczaka w jakiejkolwiek formie (poza wspomnieniami), gdyż jak napisałem kilka lat temu jego powrót = koniec mojej przygody z Dragon Ballem. Androidy jeszcze zdzierżę.

Z kolei polski fandom żyje głównie Zetką z czego co trzeci sięgnął po mangę, a czwarty obejrzał Super. Widać to bardzo na kanałach powiedzmy opiniotwórczych o Dragon Ballu -> dawniej był to Buki, teraz Adacho, czy grupkach na fb.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.860
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Też się zastanawiam czemu o nim jest tak cicho, ale z drugiej strony nie napalałem się na Broliego i mi się bardzo podobał w przeciwienstwie do Wskrzeszenia F gdzie sie trochę zawiodłem, więc może i tym razem będzie podobnie i film będzie fajny, bo inny, właśnie przez tą narracje.

Może ma to też związek z pandemią i nie wiadomo jak to będzie czy nie zlaiczy obsuwy, orientuje się ktoś jak tam jest? Bo w Europie i w Stanach raczej już normalnie w kinach wszystko puszczają. Ma to też związek z tym kiedy my to obejrzymy, bo Broli stosunkowo szybko się pojawił chyba po miesiącu.

W końcu Goten i Trunks podrośli, obstawiam, że będzie starszy Gotenks coś muszą trzymać w ukryciu, bo nowych form się nie spodziewam, ale nie wydaje mi się, że odegra on znaczącą role, jak ktoś pisze będzie czysto komediowy.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
Wygląda na to, że i Trunks z teraźniejszości przefarbował włosy na niebieskie
Czekamy na różowowłosą Bulmę. Jak dla mnie, debilizm. Co dalej? Usuną Gregory'ego? Pewnie jakiś psychofan Toriyamy ich gwałcił, bo samego Toriyamy nie podejrzewam, by pamiętał kolor włosów z komiksu sprzed 20 laty.


Kenji Harima napisał(a):
Przy trailerach z "Super Hero" nawet nie ma próby żeby nadać temu jakąkolwiek formę
Bo i po co? Wystarczy Fumihiko Tachiki. Zdaje się, że ten film będzie po prostu inny, to i promocja inna. Japończyki bardzo często są oszczędne w treści i nie spamują promocją filmów na wszelkich dostępnych pułapach.


Katz napisał(a):
orientuje się ktoś jak tam jest?
Hayato pewnie byłby najbardziej obiektywny. Z obserwacji moich i mojej żony wynikało, że kiedy nam kazali siedzieć w domu i zabijać wzrokiem wszystkich kaszlących i kichających, Japończyki miały bary, restauracje i centra handlowe otwarte i taki „zrównoważony” social distancing. Reuters mówi, że latem było bee, więc nie wiem, ale się wypowiem.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Opublikowano drugi trailer:

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
Trochę się boje tej komory, że ta super hiper broń zła to C(w)ell.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
Wszystko fajnie tylko boję się powrotu Serru
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13, 14, 15  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super: Super Hero (2022)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook