Forum Dragon Ball Nao

» Ewolucja Nameczan

Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Po ostatniej ewolucji Piccolo zastanawiam się czemu nie mógł tej formy osiągnąć wcześniej, Piccolo akurat trenował cały czas i ciągle starał się rozwijać a nigdy nie dosięgnął ewolucji jakiej doznał w filmie wszak moc nie tyle pochodzi od życzenia co jest przebudzonym potencjałem jakie skrywał w sobie Nameczanin. Jakie treningi musiałby zatem przejść Piccolo by móc osiągnąć taki poziom mocy, bez pomocy Shenrona?

Może też powinien trenować na planecie Beerusa?
A może wystarczyło by częstsze zaglądanie do komnaty ducha i czasu?
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Myślę, że przede wszystkim Piccolo miał po prostu odejść do lamusa, jak inni Wojownicy Z, ale nagle postanowiono, że wskrzesimy tę postać.

Nameczanin całe swoje życie intensywnie trenuje, poprzez te swoje medytacje powinien chyba dotrzeć do tej swojej uśpionej potęgi (潜在力). Można jednak gdybać, że Saichōrō czy Rō Kaiōshin, a teraz także Shén Lóng, mają swoje czary, dzięki którym potrafią odblokować rezerwy, do których człowiek normalnie nie potrafi sięgnąć.

Trzeba sobie też uświadomić, że ta przemiana Piccolo to nie tylko jego moc, bo smoczek dowalił mu boosta od siebie, całkiem sztucznie, jak w przypadku Granoli i Gasa. Nie wiemy tak dokładnie, o ile – procentowo, mam na myśli – Piccolo się wzmocnił przez samo „wybudzenie”, a o ile mu wzrosło na czitach.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Co do pierwszego wątku to tak, pomarańczowa forma jest od smoka a ta żółtawa bez pasek to jego potencjał. Ogólnie od kiedy Shenron ma tak dobry humor by rozdawać nie poproszony bonusy.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Szukanie logiki w Super jest już nie tyle wyzwaniem, jak w przypadku serii Z, ale po prostu masochizmem.

Piccolo sensownie odpadł na Cell Sadze, bo po prostu nameczański potencjał przestał wystarczać na nowych złoli, tak jak i ludzie przestali być istotni na etapie Freezer Sagi (z wyjątkiem Shin Hana i jego Kikoho, które dwa razy uratowało Sayianom potem skórę).

Aktualna sytuacja jest próbą znalezienia sensu tam, gdzie go nie ma, bo nowa transformacja Piccolo jest wyciągnięta z kapelusza. Była pewna "przyziemność" w tym, że nie każdy osiąga poziom Sayian, a teraz Super Hero całkowicie zaprzepaszcza te ustalenia, co jest szczególnie idiotyczne, gdy mówimy o poziomie równym bogom i Mega-bogom.

Co do tego powyżej, kilka razy czytałem, że aktualnie Gohan Beast i Piccolo Orange mocą równają się Goku i Vegecie - jako, że filmu nie widziałem z napisami, nie wiem jakie jest na to źródło, ale widząc kilka razy taką informację, przyjmuje ją za fakt.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Hidden napisał(a):
Co do tego powyżej, kilka razy czytałem, że aktualnie Gohan Beast i Piccolo Orange mocą równają się Goku i Vegecie - jako, że filmu nie widziałem z napisami, nie wiem jakie jest na to źródło, ale widząc kilka razy taką informację, przyjmuje ją za fakt.
Niedawny komentarz Toriyamy o postaciach z filmu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Alkis napisał(a):
Może też powinien trenować na planecie Beerusa?
A może wystarczyło by częstsze zaglądanie do komnaty ducha i czasu?
3. Pomoc Shenrona, ale polegająca na skorzystaniu z Nameczańskiej Księgi Legend i wyciągnięciu informacji jak przełamać nameczańskie ograniczenia. Od biedy Piccolo miał też fuzję, ale to przerobiono już dwukrotnie w "Super", więc wystarczy. Niemniej skoro pojawił się inny "artefakt" to warto było skorzystać z niego więcej niż tylko raz.

PS. Jestem oczywiście nieobiektywny, ale za to jak szmacony był Piccolo w "Super", a już zwłaszcza przy walce z Frostem to jak najbardziej ta przemiana mu się należała.
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Hidden napisał(a):
Szukanie logiki w Super jest już nie tyle wyzwaniem, jak w przypadku serii Z, ale po prostu masochizmem.
Masochizm czy nie jest to forum dyskusyjne więc można o tym dyskutować

Piccolo sensownie odpadł na Cell Sadze, bo po prostu
I zawsze było mi z tego powodu żal Piccolo że odpadł z gry przez zajebistość potencjału Saiyan, potem zamiast być tym dawnym nameczańskim wojownikiem który też może walczyć z Buu to bardziej martwił się tym czy oby strażnica Kamiego nie została za bardzo zniszczona gdy Buu i Gotenks się klepali.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Kenji Harima napisał(a):
PS. Jestem oczywiście nieobiektywny, ale za to jak szmacony był Piccolo w "Super", a już zwłaszcza przy walce z Frostem to jak najbardziej ta przemiana mu się należała.
Nie przemianę, nie, dziękuję. Ja bym raczej wolał przeprosiny Toriyamy, Toyotarō, Yoshifumiego Fukushimy czy innych scenarzystów, bo to z tym Frostem to była porażka.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
vegeta391 napisał(a):
Kenji Harima napisał(a):
PS. Jestem oczywiście nieobiektywny, ale za to jak szmacony był Piccolo w "Super", a już zwłaszcza przy walce z Frostem to jak najbardziej ta przemiana mu się należała.
Nie przemianę, nie, dziękuję. Ja bym raczej wolał przeprosiny Toriyamy, Toyotarō, Yoshifumiego Fukushimy czy innych scenarzystów, bo to z tym Frostem to była porażka.

I co ci po przeprosinach od chociażby Toyotaro skoro nawet nie miał wpływu na sytuację z Frostem, a już na pewno [ ort! ] miał niższą pozycję do decydowania o czymkolwiek niż obecnie. Toriyama raczej nie myślałby o przeprosinach bo się tym nie przejmuje a tych dwóch nie kojarzę.

Lepiej po prostu że w dalszej historii dano mu się wykazać, dano mu nową formę i mógł szaleć jak za starych czasów niż miałby być tym płaczkiem z Buu sagi którego bardziej obchodzi pałac Kamiego niż losy walki. Dobrze że się stało jak stało bo przynajmniej ta postać znów zaczęła coś znaczyć.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Alkis napisał(a):
Dobrze że się stało jak stało bo przynajmniej ta postać znów zaczęła coś znaczyć.
Też czekasz na?:
Obraz.

albo to?
huehue:
Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
vegeta391 napisał(a):
Alkis napisał(a):
Dobrze że się stało jak stało bo przynajmniej ta postać znów zaczęła coś znaczyć.
Też czekasz na?:
Obraz.

albo to?
huehue:
Obraz

Tak
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Ewolucja Nameczan
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook