Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super (manga) ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 46, 47, 48  
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.731
Plusy: 5
Posty: 2.018
Wiemy coś, kiedy nowy rozdział? Dwa miesiące przerwy, trzy?

Widzę news na stronie, nevermind.

Ciekawe, co oni planują z tą przerwą? Toriyama musi pieczątkę przybić? Jakoś dawniej sam mistrz toaletowo-rozporkowego humoru dawał radę w pojedynkę klepać rozdziały co tydzień.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.152
Plusy: 73
Posty: 15.250
Skąd: ふざけた時代
Może chcą po prostu lepiej rozplanować rozdziały. Jeden miesiąc to i tak tyle co nic.

Miesięczna przerwa to informacja z V Jumpa.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.566
Posty: 666
Najlepiej to by do Shounen Jumpa wrócili, to ludzie przestaliby narzekać na tempo wydawania akcji i wydawania rozdziałów.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.152
Plusy: 73
Posty: 15.250
Skąd: ふざけた時代
Myślę, że Toyotaro nie jest gotowy na cotygodniowe publikowanie w Shonen Jumpie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.221
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Tak sobie myślę, że wprowadzają te nowe postacie (Broli) lub power-upują stare, bo może mają jakiś plan, żeby później użyć ich wszystkich w jednej historii
Prawdopodobnie kolejny ToP i związane z tym przetasowanie zawodników. Raczej nie jakieś zbiorcze zagrożenie czyhające na istnienie U7. Tak główkuję od roku odkąd pojawił się Granulat.

vegeta391 napisał(a):
toaletowo-rozporkowego humoru
Widzę, że niektóre moje określenia stają się zaraźliwe

Alkis napisał(a):
Najlepiej to by do Shounen Jumpa wrócili, to ludzie przestaliby narzekać na tempo wydawania akcji i wydawania rozdziałów.
Tylko ignoranci albo innego rodzaju odklejeńcy, czy też ludzie, którzy mangi nie czytają w ogóle (więc nie znają realiów pracy przeciętnego mangaki) mogą na to narzekać. Wiadomo, że Toyotaro ma zapewne kilku asystentów plus Toriyame w pakiecie, ale dochodzą jeszcze złowieszcze macki dbroomu, ale jak ta współpraca wygląda możemy tylko gdybać.

Za to wiemy jak wyglądała praca Toriyamy -> on sam zaznaczał, że jest "leniwy". Problem w tym, że "lenistwo" w wydaniu japońskim to prawdopodobnie i tak tyrka 12h dziennie przez pięć dni w tygodniu plus jeszcze "konsultacje" przez weekend z odpowiedzialnym za Ciebie redaktorem (a w rzeczywistości orka z góry na dół, bo tak trochę to wyglądało jeśli spojrzeć na współpracę Toriyama-Torishima). Wątpię żeby przez lata to uległo zmianie, choć mangaka to nie jest już tak pogardzana profesja jak jeszcze w XX wieku. Daje nam to średnio 240h miesięcznie przez 12 miesięcy. Dodam, że to nienormowany czas pracy, więc w praktyce może być więcej, gdyż czasami trzeba nanieść sporo poprawek, przeróbek itd..

Konsensusem byłyby dwa tygodnie jeśli chodzi o wydawanie rozdziałów, ale ten miesiąc też nie jest jakimś strasznym problemem. Z kolei problemem jest, że im dłuższy czas oczekiwania tym jakość powinna być trochę wyższa, a poza rysunkami to cóż...
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.731
Plusy: 5
Posty: 2.018
Shounen napisał(a):
Myślę, że Toyotaro nie jest gotowy na cotygodniowe publikowanie w Shonen Jumpie.
Myślę, że spokojnie dałby radę, gdyby mu śrubę przykręcić. Zakładam, że komiks idzie w V-Jumpie, bo po prostu nie jest na tyle dobry i popularny, by leciał w Shūkan Shōnen Jumpie. Ot i cała heca.

Kenji Harima napisał(a):
Widzę, że niektóre moje określenia stają się zaraźliwe
Jest to strzał w dziesiątkę, więc sobie przysposobiłem.

Co do pracy mangaki, polecam, jak się Toyotarō nie podoba. Myślę, że wiedział, na co się pisze. Salarimany też lekkiego kawałka chleba nie mają.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.152
Plusy: 73
Posty: 15.250
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Shounen napisał(a):
Myślę, że Toyotaro nie jest gotowy na cotygodniowe publikowanie w Shonen Jumpie.
Myślę, że spokojnie dałby radę, gdyby mu śrubę przykręcić. Zakładam, że komiks idzie w V-Jumpie, bo po prostu nie jest na tyle dobry i popularny, by leciał w Shūkan Shōnen Jumpie. Ot i cała heca.
Kiedy ja miałem na myśli całokształt jego działania. Czy komiks jest dobry i popularny, to zależy właśnie głównie od niego (nie Toriyamy), a jeśli musiałby przyspieszyć, to poziom jeszcze by spadł.

Od niego i ewentualnie producentów, którzy zdają się mieć kontrolę nad tempem przedstawianej historii. Moim zdaniem od początku brak mu niezależności typowej dla rysowników Shonen Jumpa.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.910
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Czarny Frieza , rozumiem, że to taka, jego forma Boga zniszczenia, w innym wypadku nie ogarniam już tej superki. Mogliby Krillinowi dać jakąś przemianę, dzięki której byłby na poziomie ssj3 xD.

Wgl cała superka nie robi sobie nic z poziomów mocy.
Skoro Freeza trenując 4 miesiące z poziomu na namek wskoczył w god tier, to po 10 latach treningów... No cóż, nasi Saiyanie nie powinni już nigdy go dogonić. Fajnie załatwił Gasa, fajnie, że już koniec tej części historii, ale faken shiet, niech się opamiętają już z tymi przemianami.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.152
Plusy: 73
Posty: 15.250
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.225
Posty: 292
W tym miesiącu również bez mangi?

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.566
Posty: 666
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.152
Plusy: 73
Posty: 15.250
Skąd: ふざけた時代
Jak podaje tweet, do którego link poniżej, możliwe, że akcja z ostatniego filmu też zostanie przedstawiona. W sumie miałoby to większy sens niż tylko sam prequel, a po nim komunikat "w tym miejscu obejrzyjcie film". Tylko jeśli ten prequel to w rzeczywistości będzie kilka rozdziałów, to po co była ta wielomiesięczna przerwa w publikowaniu.

https://twitter.com/Cipher_db/status/1593174750645583872

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.566
Posty: 666
Bo Toyotaro chciał odpocząć od rysowania xd, podobno tylko początek jest prequelem.
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.221
Posty: 497
Shounen napisał(a):
to po co była ta wielomiesięczna przerwa w publikowaniu.
Chciałbym wierzyć, a raczej łudzę się, że miała miejsce "burza mózgów" oraz konsultacje w jakim kierunku ma iść historia.Oczywiście efektem tego jest bardzo długi scenariusz. Raz żeby Toyotaro miał na najbliższe miesiące/lata co rysować, a Toei klepać odcinki. Tym bardziej, że mamy sporo podmiotów mających "coś do gadania" oprócz duetu Toyo i Tori tj. Toei, Shueisha, Bandai i Dragon Ball Room, które w teorii ma stanowić mediatora pomiędzy wszystkimi.

Więcej podmiotów = więcej decyzyjnych osób = dużo większe obsuwy w podejmowaniu decyzji.

Tak wiem, że Toriyama nie jest z tych pracujących "z wyprzedzeniem", ale możemy to włożyć między bajki, gdyż kilka lat temu przy powrocie DB musiał przygotować szerszy materiał żeby każda z instytucji zarabiających na marce miała z czego tworzyć historie. Poza tym nie oszukujmy się, ten człowiek jest w wieku senioralnym, więc przyjdzie moment, że nie będzie mógł dalej wspierać prac, więc wypadałoby trochę się pośpieszyć, bo potem będzie kupa na miękko co robić dalej.

Na ten moment Toei w teorii ma materiał na cztery sagi: Broly, Moro, Granulat i Super Heros. Zakładając, że na każdą poświęci +/- 20 odcinków to wyjdzie 80. Do tego z 10 odcinków-fillerów, czy rozwijających inne wątki da nam okrągłą stówkę.

Odcinki wychodzą co tydzień, więc jeden miesiąc = 4 odcinki, a to materiał na prawie dwa lata emisji. Jeśli jednak oleją filmy kinowe no to wyjdzie seansu na cały rok.

Szczere powiedziawszy ja już na ten moment mam wywalone, czy będzie anime, czy też nie, bo sensownego prequela/spin-offu, który by zamknął niektóre wątki raczej nie doczekam plus ta przerwa jest zdecydowanie za długa, choć mam na uwadze Covid. Nie miałbym nic przeciwko cyklicznym filmom pojawiającym się co pół roku i mandze.
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.566
Posty: 666
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.152
Plusy: 73
Posty: 15.250
Skąd: ふざけた時代
Co tylko utwierdza w przekonaniu, że tu nie będzie miejsca na żadną konkretną sagę "dziejącą się przed filmem", tylko właśnie przede wszystkim tego typu bonusowe wyjaśnienia do akcji z filmu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.566
Posty: 666
Według mnie cała ,,saga" będzie z perspektywy Gotena i Trunksa, a fabuła właściwego filmu rozpocznie się w momencie w którym Goten i Trunks dołączają do Gohana i Piccolo w siedzibie RR, i tu zacznie się adaptacja filmu.
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.566
Posty: 666
Bili Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Bili
Dni na forum: 4.436
Posty: 77
Coś mi nie gra z Mai. Nie jest aby a stara? Od akcji filmu z Brolym minął jakiś rok i Goten z Trunksem podrośli dzięki swoim niezwykłym saiyańskim możliwościom, ale Mai jest przecież człowiekiem. Z drugiej strony dotychczasowa fabuła DBS trwała dłużej niż obecny przeskok i wzrostu nie było widać. Oj, za bardzo panowie twórcy oszczędzają na projektach postaci.

Goten Saiyamanem - kolejny motyw z toyblowego DBAF. Całość pomimo zalatywania odgrzewaniem szkolnych przygód Gohana wnosi trochę świeżości do komiksu. Mam wrażenie, że dotąd zbyt często było bezmyślnej nawalanki i spoglądania spode łba na przeciwnika.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.731
Plusy: 5
Posty: 2.018
Wreszcie jakaś odskocznia od pseudopoważnych złoli, podoba mi się. Oby jak najdłużej to ciągnęli.
Bili napisał(a):
dotychczasowa fabuła DBS trwała dłużej niż
Od Kami to kami do teraz minęło 5 lat.

Bili napisał(a):
Coś mi nie gra z Mai. Nie jest aby a stara?
Co do Pilafa i spółki, to nie zostało powiedziane, ile oni mieli lat w momencie odmłodzenia, kadr Toyotarō (śpiochy i czworaki) w bonusowym rozdziale wskazuje, że to nie były noworodki, a późne niemowlaki w najlepszym wypadku. Załóżmy, że podczas sagi sztucznych ludzi w roku 767 Shén Lóng zmniejszył ich do wieku 1-2 lat, tutaj mamy już rok 783, czyli ciało Mài może mieć 15-16 lat, ergo zgadza się. Sama Mài urodziła się w roku 737, czyli ma 46 i zaprasza ją na randkę Trunks, który ma tutaj 17 lat. O, tempora, o, mores.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 46, 47, 48  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super (manga)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook