Forum Dragon Ball Nao

» Odcinek 003, 19.04.2009

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do trzeciego odcinka Dragon Ball Kai, emitowanego 19.04.2009, o godzinie 2 naszego czasu, w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Odcinek bardzo fajny. Trudno mówić o fabule, którą doskonale znamy ale bardzo pozytywnie trzeba ocenić muzykę. Podczas gdy Gohan uwalnia się z kapsuły Raditza, zaczyna cichutko w tle grać melodia z openinigu (btw. świetny OP ;P). Poza tym, końcówka, kiedy Goku umiera. Smutek, melancholia, żal, rozpacz. Bardzo dobrze dobrana ścieżka dźwiękowa.

Poza tym jedynym minusikiem jest rana Goku. Troszeczkę mało wyrazista. Jedynie nadpalony kawałeczek, a przecież atak Piccolo przebił go jak włócznia, na wylot.

Nie ma jednak co narzekać, jak do tej pory jest świetnie. Oby tak dalej.

Edit: Wasze komentarze, zmuszają mnie do odświeżenia sobie wizerunku 'starego' DB. Cholera, nie pamiętam tej muzyki ...

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Thorik: 19.04.2009, 21:46
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Thorik napisał(a):
Poza tym jedynym minusikiem jest rana Goku. Troszeczkę mało wyrazista. Jedynie nadpalony kawałeczek, a przecież atak Piccolo przebił go jak włócznia, na wylot.
Ta. Pieprzona cenzura.
Zamazali tę ranę, żeby nie było zbyt krwawo.
Poza tym w oryginalnej wersji Raditz kaszlnął krwią, tutaj jedynie kaszlnął. A gdy upadali, to z ich ran lała się krew.
Obawiam się, że większość zmian wizualnych to będzie cenzura oO głupio. Teraz w anime Goku na golasa by już nie przeszedł.

Jeśli o muzykę chodzi, to właśnie przeglądnąłem sobie te odcinki w DBZ i stwierdzam, że tam była żywsza i było jej więcej...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Muzyka w starych animcach, tych z lat '90 i wcześniejszych była oparta na trąbkach czy innych instrumentach dętych. Teraz w animcach są przede wszystkim jakieś "filharmonie" i muzyka zbliżona do epickich themów z amerykańskich filmów, plus jakieś chórki dla większej powagi i dramatyzmu. Niestety zrealizowane na szybko i bez polotu, nie umywają się do tych oldskulowych muzyczek sprzed lat. Pamiętacie tę muzyczkę, jak Goku po raz pierwszy walczy z Vegetą? Ja do tej pory mam gęsią skórkę, jak oglądam ten fragment. Fantastyczne!
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.524
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Nie ma czym ekscytować. Muzyke zwalili, procz openingu i endingu , poza tym w 'Środku" kaszana a nie muzyka, animacja jak stara, myslalem ,ze sie postaraja. Jak na razie jest to skrótek starej wersji. W starszej wersji muzyka byla idealna- zeby nie powiedziec, genialna. Dodali po endingu, co bedzie dalej- tak, zapomnialo sie przez te lata. Jezeli zmienia sciezke graficzna na taka, jak w openingu, to dopiero bedzie cos, co z przyjemnosica mozna ogladac. Przeciez Drago Balla znamy juz na wylot - a jezeli daliby taka grafike, byloby przyjemnie sobie je od nowa ( no prawie, bo te odcinki maja normalna jaksoc graficzna) , wtedy mozna sie nimi rozkoszowac drodzy mili i niemili widzowie.
Newfolder Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Newfolder
Wiek: 35
Dni na forum: 5.457
Posty: 32
Skąd: Tychy
No przyznam, że pisze to dopiero po trzecim odcinku ale liczyłem, że DB Kai będzie całe "narysowane" od nowa. Jakby cała seria wyglądała jak ten nowy opening to przynajmniej oglądałoby się coś JAKBY nowego (fabuła stara wiadomo), jakieś nowe doznania, a tak to kapa trochę..... jak pojawi się może 10 odcinków to obejrzę wszystkie za jednym razem
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wiadomo, że czuć niedosyt, ale nie można teraz na to narzekać i się obrażać, jakby kogoś oszukano, że grafika jest ta sama. Bo nikt nie mówił, że będzie nowa i każdy powinien być na to przygotowany.
Co najbardziej mnie smuci, to słaba muzyka, przynajmniej póki co, a cenzura to porażka, ale pewnie musieli...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Newfolder Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Newfolder
Wiek: 35
Dni na forum: 5.457
Posty: 32
Skąd: Tychy
No nie jestem obrażony, ale napisałem "No przyznam, że pisze to dopiero po trzecim odcinku". Powinienem to napisać w czasie gdy seria była zapowiadana, sorry. To podobna jest sytuacja teraz z Władcą Pierścieni chcą dać go na blu-ray w wersji kinowej... po to tylko żeby kiedyś wydać go znowu, ale już w wersji rozszerzonej. Może tu będzie podobnie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Takie tam różnice jakie zaobserwowałem przy końcu - Vegeta ma czarne włosy, nie te śmieszne brązowawe, wycięty "filler" przenoszący widza na planetę z Vegetą, podczas którego leciała ładna muzyka.

Fotka odcinka:

Obraz

xD

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Narzekaliśmy na cenzurę francuską. Teraz mamy oryginalne japońskie odcinki, a z cenzurą jest gorzej. Szkoda. Rany, krew i ogólnie pojęta przemoc są znakami charakterystycznymi dla Dragon Balla. Wyrzucając te elementy lub też mocno łagodząc znacznie spada jakość anime.
Przyznaję, że skrócenie fabuły tutaj dosyć mocno mnie zaskoczyło. Nie pamiętam ile odcinków trwała walka w pierwowzorze, ale skrócenie jej o jednego to już coś, aczkolwiek to trochę za krotko by poczuć ogrom mocy Raditza, przynajmniej w moim odczuciu.
Co do muzyki ocenić nie mogę, gdyż nie było mi dane obejrzeć oryginału. Jedno jest pewne - za endingiem będę szaleć nadal.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
B4ndit Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
B4ndit
Wiek: 30
Dni na forum: 5.454
Posty: 1
Skąd: Chmielnik
Odnosze wrażenie, że na razie to tylko poskracali stare odcinki DBZ, jakość wiadomo 3 razy lepsza niż TV-Rip'y ze starego RTL7xD, lecz zdaje mi się że grafika jest ta sama, natomiast zaskakująco wygląda opening i walka Vegety z Songiem. Tam już możemy dostrzec widoczną zmianę. Niezmiernie czekam na pojawienie się mojego ulubi0onego bohatera anime Vegety, myślę, że walka z Songiem, a zarazem dalsze walki będą wyglądać podobnie jak opening... Muzyka jest jak dotąd wg mnie gorsza niż w DBZ.
Myślę, że coś ulepszą w końcu bo jak na razie to prawie to samo... Cóż pozostaje czekać i od nowa oglądać stare,odświeżone, najlepsze anime jakie kiedykolwiek powstało...
PS. Wiecie może ile dokładnie ma powstać odcinków Kaia ? Slyszałem o 100..

Nikt nie mówił, że grafika będzie inna.
SoheiMajin Gotenks
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
B4ndit napisał(a):
PS. Wiecie może ile dokładnie ma powstać odcinków Kaia ? Slyszałem o 100..
Tak ma byc 100 odcinków, i odnosze wrazenie ze tylko do konca Frieeza sagi

Nie offtopuj!
SoheiMajin Gotenks

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Fajny odcinek. Co prawda podoba mi się, że włosy Vegety są od razu czarne, a nie jak tam rude. Poza tym odcinek jak 5 Z(starej). No i znowu zapowiedź kolejnego odcinka. Muzyka jak zwykle mnie zachwyca. Nie mogę się doczekać 4 odcinka.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
TaiKun Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
TaiKun
Dni na forum: 5.537
Posty: 33
Na razie jestem po trzech odcinkach i ten jest najlepszy, ale zgadzam się, że ta chędożona cenzura psuje obraz całości, który wygląda dobrze. Szkoda, bo już myślałem, że skoro jest to wersja japońska, to jej nie będzie.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Odcinek 003, 19.04.2009
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook