Forum Dragon Ball Nao

» Matrix

Strony:   1, 2
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
" I know Kung-Fu"....
"Show me..."
Ten texcik wymiatał walka równierz.
W ogole matrix to bardzo fajna "Seria" (?) mi oasobiście przypadła do gustu.

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
1sza część jest the best. Świetna fabuła , no i oczywiście walka Neo vs. Morpheus
1nka naj naj wśród tej 3ki Matrix'ów...
Na 2kę i 3kę trochę inaczej patrzę - to nie to co pierwsza część
Po prostu część 1 - nie do przebicia

PoZdRo

Pamiętajcie- jesteście tylko bateriami... A baterie trzeba ładować

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Gohan Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Gohan
Wiek: 32
Dni na forum: 6.721
Posty: 67
Skąd: Poznań
Matrix jest super najbardziej podobała mi się część 2 chociaż [ ort! ] 1 była niczego sobie
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Matrix - Moja ocena 8/10
Przemyślana fabuła ( choć nie aż tak orginalna , gdyż wcześnie było wiele filmów traktujących o tym że nasz świat jest tylko złudą) ,wykożystująca koncepcje filozoficzną przystosowaną do zwykłego odbiorcy. Bardzo dobre efekty jak na tamte czasy , w dodatku nie tak kiczowate jak w następnych częściach. Gra aktorska nie najleprzych lotów , ale przecież nie o to chodzi w tym filmie. Po za tym w filmie występują bardzo klimatyczne ujęcia kamery , co potęguje atmosferlę tajemniczości

Matrix 2 - 3/10
Fabuła wymyślona na siłę , w której nie ma ani trochę sensu. Efekty przekroczyły magiczną barierę kiczu , a latający neo ( fakt pojawił się już w pierwszej części , co wg. mnie uniemożliwiło już powstanie następnych części bez narażenia się na głupotę i wydumanie. Widć że to tylko efekty , a w jedynce było to żeszcze w miarę naturalne. Gra aktorska pozostaje bez zmian poza pojawieniem się Moniki Belucci za którą daję jeden punkt więcej.Klimat pierwszej części zaginął wraz z pindolem jednego z braci Wachowskich ( Przeszedł niedawno operacjezmiany płci ).

Matrix 3 - 5/10
Fabuła domyka sagę , lecz robi to w sposób niegony. Widać że Wachowskim zabrakło jednej części na wykończenie wszystkich wrogów ( przez debilne wskszeszenie Smitha) , więc zawarli pakt z maszynami , które przecież były zawsze wrogiem nr. 1.Efekty trochę lepsze [ ort! ] niż w części pierwszej , ale nadal są sztuczne a nie specjalne.Obsada się nie zmieniła , ale na szczęście powrucił klimat. Nie mówie o tym klimacie jaki panował w 1. Tu po prostu jest jakiś klimat , a tam nie było go wcale. Tyle że chyba dostane od tego klimatu reumatyzmu. po prostu szkodzi mi coś takiego jak statek udający latającą rybę ( wynużenie na powierzchnie , czy !? jak w DB- bo to nie jest DB

PS. Moja ulubiona postać to oczywiście Cyper

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
bartulon Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 35
Dni na forum: 6.591
Ostrzeżenia: 1
Posty: 66
Skąd: Zabrze
Matrix to mój ulubiony film...podobała mi się 1 częśc... Reaktywacja i Rewolucje były po prostu [ ort! ] daremne...
Matrix 1 miał świetną fabułę,doskonałą akcje...duży realizm...taki sam juz nigdy nie powstanie...

bartulon
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Matrix to z pewnoscia najlepszy film Wahowsky Brothers. Najlepsza według [ ort! ] mnie jest pierwsza czesc, a szczegolnie walka z Morfeuszem i unikniecie kuli na dachu, no i tez troche walki z agentem Teraz z kolesiami sie nabijamy ze oni brali czerwona tabletke zeby sie nacpac i wtedy mysla ze sa w matrixie

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Amidamaru Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Amidamaru
Dni na forum: 6.619
Posty: 22
Skąd: Okolice Kielc
Ten film jest świetny a najbardziej podobala mi sie druga część gdy walczył ze Smithem

Obraz

www.amidamarudb.mojeforum.pl Zapraszam
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Bardzo fajny filmik wymyslony przez ćpunów podoba mi sie

Obraz
PALATIAL REGALIA
Marcin991 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Marcin991
Wiek: 32
Dni na forum: 6.482
Posty: 38
najlesza byla 1 czesc nastepne były popieprzone i nienormalne .najgorsza byla 2
pensar Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
pensar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.514
Posty: 69
Odkrywczy nie będę - pierwsza część najlepsza. Druga i trzecia to gnioty, psujące wspaniałość jedynki. No cóż, trudno zrobić sequel legendy
drake Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
drake
Wiek: 34
Dni na forum: 6.614
Ostrzeżenia: 1
Posty: 75
Najlepsza była II albo I część trudno powiedzieć ale raczej II ale co do III to uważam że całkiem nieżele tylko troche zrąbane

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez drake: 06.02.2007, 0:36
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
najlepsza 1 albo 2 trudno powiedziec ale 3 jest glupia z kilku powodow 1.triniti umiera
2.sztucznie sie bija
3.ostatnia czesc tego jagrze wspanialego filmu

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Samael Kobieta
Wojownik
Wojownik
Samael
Dni na forum: 6.127
Posty: 35
Skąd: z tamtąd
pierwsza część jest najlepsza. trzyma klimat. druga była zbyt przegadana, trzecia mnie po prostu nudziła... może to zakrawa na paranoję ale pierwszą część oglądałam ponad 15 razy i jeszcze mi sie nie znudziło.

In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
ja pierwszą część Matrixa również uważam za najlepszą , a szczególnie mi sie podobała jak pod koniec sie nawalali róznymi broniami palnymi

Samael napisał(a):
oglądałam ponad 15 razy
ja tylko z 5 razy

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Tutaj nie mam dylematu, zdecydowanie część pierwsza jest najlepsza z całej trylogii. Podoba mi się cały ten czas kiedy Neo odkrywa w sobie moc, kiedy przedstawiany jest cały świat, cała historia, cała problematyka. Druga i trzecia część nie zrobiły na mnie wrażenia, oglądałem je ze średnim zainteresowaniem, co nie zdarzyło mi się w przypadku jedynki. Właściwie powiedzieć muszę, że druga i trzecia część są popularne dzięki pierwszej, która to podbiła serca tłumów. Więc jak ktoś powiedział "Z dobrą reklamą, wszystko się sprzeda".
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Matrix Zmartwychwstania - Oficjalny zwiastun #1 PL


Premiera 22 grudnia 2021 roku.

Trailer nie zachwyca, niemniej może coś z tego będzie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Dawno żaden film nie został tak zmiażdżony przez widzów jak właśnie najnowszy Matrix. Słowa typu profanacja, czy szmira bardzo często przewijają się w komentarzach. IMO przesada, bo co najwyżej jest to parodia albo film poprawnie nijaki. Ludzie mieli zdecydowanie za duże oczekiwania. Ja sobie odpuściłem w momencie gdy dowiedziałem się, że Reeves i Moss zostali wciągnięci do obsady. Z takim nastawieniem bawiłem się całkiem nieźle aczkolwiek jest to seans wyłącznie na raz.

Film posiada dwie duże zalety:
-Jest lekki. Bardzo lekki przez co czas płynie szybko.
-Brak ideologicznej papki. Szczerze mówiąc bałem się jakichś ukrytych treści albo manipulacji, a o dziwo gdy w jednej scenie SPOILER
mamy dyskusję na temat struktury najnowszej gry
to otrzymujemy satyrę powiedzmy naczelnych dzisiaj idei. Byłem pozytywnie zaskoczony.

Z kolei wad jest znacznie więcej, ale nie ma sensu aż tak się nad tym wszystkim rozwodzić. Mnie najbardziej uderzają te:

1) Bardzo boli zrobiona na odwal się choreografia walk gdzie Matrix słynął z tego, że ów pojedynki stały na naprawdę wysokim poziomie i tak właściwie wprowadził na duży ekran rozwiązania, które można oglądać w dzisiejszych blockbusterach i które to wcześniej kojarzyły się z kiczem kina azjatyckiego. Głównie z produkcjami z Hong Kongu.
2) Kompletny brak muzyki: zapomnij widzu o elektronicznych kawałkach Juno Reactora, Roba Dougana, czy grupy Posthumus, które doskonale wpasowywały się w klimat.
3) Podłoże nowego konfliktu czyli kryzys energetyczny. Na obronę można wziąć pod uwagę fakt, że problem ten ciągnie się od Animatrixa. Przepotężne i to świadome maszyny przez ponad 1000 lat nie potrafiły odsłonić Słońca (albo nie chciały), czy znaleźć alternatywne źródło energii tylko dalej bawią się w ludzkie bateryjki, które same w sobie są... prymitywnym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że Ci nowi "naczelni" zawsze chcieli się odróżniać od swoich twórców stąd takie zaznaczenie danej obietnicy ze strony "boga maszyn" pod koniec Rewolucji. Z tym ciągnie się kolejny problem, że te roboty potrzebowały nie tylko wspomnianego wcześniej milenium, ale także prometejskiego aktu Neo żeby dokonać autorefleksji na zasadzie "może Ci ludzie jednak nie są tacy źli".

Nie czepiałbym się, ale problem jest taki, że ani w trylogii, ani w najnowszym filmie nie widzimy całej sprawy (nawet na chwilę) z perspektywy maszyn. Tymczasem "Animatrix" ma estetykę, która wielu może odrzucić. W filmach są to istoty totalnie odczłowieczone, bezrozumne oraz zarządzane "stadnie" co jest krzywdzące i to jest kłopot, bo dla kogoś, kto poza kinem nie miał z niczym innym co dotyczy "Matrixa" styczności będzie ta "autorefleksja" nieprzekonująca.

Podsumowując... Najnowszy Matrix bardziej w klimacie przypomina Gwiezdne Wojny. W sumie jedna scena w kokpicie statku, która miała posłużyć jako komizm sytuacyjny jest rodem z SW. Kto oglądał ten wie o czym mówię.

Film przeciętny, ale chociaż tytuł ten nie został tak zeszmacony jak wcześniej wymienione Star Warsy, czy Alien.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » Matrix
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook