Forum Dragon Ball Nao

» Wulgaryzmy

Strony:   1, 2, 3, 4
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Jaki ja mam stosunek do wulgaryzmów....
Jeśli chodzi o ich stosowanie przez inne osoby... Ok mi tak bluzgi(jak ktoś klnie) to nie przeszkadzają.
Ja sama to na ogół nie klnę,ale jak się mocno wkurzę to zdarza mi się puścić wiązankę(o ile nie jestem w szkole ,czy u znajomych rodziców, czy przy innych znajomych dorosłych, ale na pewno nie przy starych, czy ). Fakt jak tak czasem zabluzgam- od razu czuję się lepiej. Niby wiem, że nie powinnam się do takich rzeczy przyznawać- mówiło się, że dziewczynie nie wypada. Ale ja się na ogół różnię od większości dziewczyn(nie interesują mnie ciuchy- na ogół, ani chłopaki, nie farbuję włosów,itp.). Mam po prostu trochę męskich cech.
Co do uznawania za bluzgi... ja je dzielę na lekkie i mocne. Lekkie to dla mnie np. cholera, dupa, gówno, czy debil, a mocne to już te których bym nie wymieniła, bo na forum nie wypada bluzgać.
Podsumowanie: Angel na ogół nie bluzga, lecz jak się wkurzy i to mocno i jeżeli nie jest w takim miejscu jak szkoła, domy rodziców kolegów/koleżanek, znajomi rodziców, czy sklep w którym często robię zakupy, zdarza jej się puścić wiązankę(ale bardzo rzadko).
Pozdrawiam.
Angel.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Osobiście nie przeszkadza mi, że ktoś klnie, ponieważ ja sam nie raz zaklnę, tylko denerwują mnie osoby, które w internecie dosyć często przeklinają dodatkowo powtarzają " znieść zakaz bluzgania" no ludzie, to już jest lekka przesada.
Przyznaje sam na nao nie raz przeklinałem, ale w internecie trzeba zachować trochę kultury. Obowiązują przecież jakieś zasady.
Tyle ode mnie
konto usunięte
Nail
Nail


Wiem na ten temat tyle, że jak miałem 6 lat to powiedziałem: "a *członek* z tą zerówką". Dostałem lanie za to i nie przeklinałem do 2-giej albo 3-ciej gimnazjum. Potem używałem wulgaryzmów zbyt nagminnie przez jakieś 3-4 lata. Teraz używam ich w stopniu umiarkowanym. Jak rozmawiam z kimś nieznajomym góra jedno lub parę przekleństw użyję w trakcie dyskusji.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Heihachi napisał(a):
Wiem na ten temat tyle, że jak miałem 6 lat to powiedziałem: "a *członek* z tą zerówką
A od kogo się nauczyłeś tego sformułowania w wieku 6 lat? ;p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Nail
Nail


U mnie w domu zawsze ostro bluzgali. Pewnie od rodziców to się wie. Ale zobacz jak długo od tamtej pory ani razu nie używałem takich słów. I tak dla mnie są skończonymi na dnie hipokrytami.
Amino Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amino
Wiek: 28
Dni na forum: 5.434
Posty: 183
Skąd: Ruda Śl.
U innych osób przekleństwa mi jakoś specjalnie nie przeszkadzają, jeśli są używane z umiarem, bo moim zdaniem przesadą jest używanie bluzg co drugie słowo.
Ja bardzo długo nie przeklinałam, nawet kurde nie mówiłam, ale gimnazjum strasznie zmienia. Na początku gimnazjum często bluzgałam, teraz mi to przeszło, przeklinam "okazyjnie". Mogę jedynie dodać, że nigdy nie użyłam słowa "*tu powinno być wulgarne wyrażenie określające prostytutkę*".

sylwioszek Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
sylwioszek
Wiek: 29
Dni na forum: 5.312
Posty: 60
Skąd: z Konina
Ja właściwie nie przeklinam ( chociaż jeśli zaliczają się do tego przezwiska to znam i używam ich sporo ). Tych wyrazów "*tu powinno być wulgarne wyrażenie określające prostytutkę*", "*a tu członek*", itp. nigdy nie wypowiadam, mimo że je znam i że są często powtarzane w moim otoczeniu ( tj. szkoła, ulica ). Nawet była taka sytuacja w mojej klasie, że koleżanki zachęcały mnie do przeklinania i dziwiły się, że tego nie zrobię/robię. Więc od niepamiętnych czasów nie przeklinam i raczej się to nie zmieni.
Pozdrawiam
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Hm...nie powiem,że nie.Zdarza mi się bluzgać.Nie lubuję się jednak w wyszukiwaniu wulgarnych zamienników słów,zwykle nawiąujących do kopulacji,jak niektórzy.A klnę jedynie gdy jestem zdenerwowany,lub chcąc nadać danej sentencji dosadny wydzwięk,lub po prostu pogardliwe znaczenie.Są to jednak działania stosowane z rozmysłem.Uważam,że problem jest wtedy,gdy człowiek przestaje się kontrolować,a bluzgi wchodzą mu w nawyk,tak,że mimowolnie prowadząc zwykłą rozmowę klnie,nie mając ku temu żadnego konkretnego powodu.Prowadzi to do zanieczyszczenia języka,i często do obniżenia jakości rozmowy.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.398
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Ja zaczęłam przeklinać, gdzieś tak w 2 połowie 4 klasy. Oczywiście ciągle nie przeklinam, robię to tylko wtedy, gdy się mocno wkurzę. Ale jakoś nie mam problemu z mówieniem wulgaryzmów. Kiedyś nawet zwykłe słowo "dupa" lub "kurde", były przekleństwami, a teraz jest zupełnie inaczej.

Anime na zawsze !!!
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
FungaFuFu napisał(a):
Kiedyś nawet zwykłe słowo "dupa" lub "kurde", były przekleństwami, a teraz jest zupełnie inaczej.
"Dupa" akurat z tego co się orientuję, zalicza się do wulgaryzmów.

Ja osobiście klnę jak szewc i mam gdzieś, że dziewczynie "nie przystoi". Nie jest to eleganckie, zgadzam się, ale ja sama w sobie elegancka nie jestem.
Wiadomo, kiedy rozmawiam z kimś starszym to pilnuję języka, ale na co dzień, w swobodnej i niekontrolowanej rozmowie, brzmi to zupełnie inaczej. I bynajmniej nie świadczy to o tym, że mam ubogi zasób słownictwa, bo tego mi jeszcze nikt w życiu nie zarzucił.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Mart napisał(a):
"Dupa" akurat z tego co się orientuję, zalicza się do wulgaryzmów.
Kiedyś w przeszłości oglądałem program z prof. Miodkiem, i ten powiedział, że powinno się mówić "Dupa" a nie "Pupa" gdyż to w jakiejś starej odmianie znaczy ziemniak.

Jak każdy facet przeklinam, jednak staram się robić to rzadko i tylko w odpowiednich sytuacjach, gdyż używanie ich co drugie słowo jest oznaka patologii i niziny społecznej przedstawianej w dzisiejszych czasach u wyznawców JP100%. Jak już klnę to z moich ust można głównie usłyszeć alternatywne nazwy kobiecych i męskich genitaliów, kierowane do kierowców autobusów którzy spózniają się 40 min, kierowców którzy nie uwazają na pasach, wykładowców co specjalne gnoją utrudniając życie.
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.576
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Przeklinam rzadko, w odpowiednich sytuacjach i przy niektórych osobach. Nadużywanie wulgaryzmów nie daje mi żadnej satysfakcji ani przyjemności. U innych przeklinanie jest mi raczej obojętne, chyba, że ktoś stanowczo przesadza z proporcjami albo robi to dla szpanu.

Pozdrawiam.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4

Forum DB Nao » » » Wulgaryzmy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook